ایرانیان سن خوزه

ایرانیان سن خوزه • زندگی در سن خوزه • شهر سن خوزه

مشاور املاک سن خوزه - علی بزرگی طلب

| California | San Jose | Campbell | Saratoga | Sunnyvale | Los Altos | Santa Clara | Mountain View |

سن خوزه، واقع در شمال کالیفرنیا در دره سانتا کلارا، سومین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا و یازدهمین شهر بزرگ در کشور آمریکا است. قدیمی‌ترین شهر ایالت کالیفرنیا، سن خوزه است که برای مدت کوتاهی به عنوان پایتخت این ایالت شناخته می‌شد. کشف طلا در سال 1849 و ورود راه آهن در دهه 1860 هر دو رشد قابل توجهی را در این شهر به وجود آوردند و سن خوزه را به یک مرکز تجاری بزرگ برای محصولات کشاورزی منطقه تبدیل کردند. کشاورزی همچنان بخش بزرگی از اقتصاد شهر است و تولید، فرآوری و توزیع مواد غذایی در میان صنایع پیشرو سن خوزه است.

اما این فناوری است که سن خوزه را به آنچه امروز است تبدیل کرده است. این شهر بیشتر به دلیل برجسته بودن در توسعه نیمه هادی‌ها و فناوری‌های مرتبط با کامپیوتر شناخته می‌شود. سن خوزه مقر غول‌های صنعت فناوری مانند Adobe Systems، BEA Systems، Cisco و eBay است. هیولت پاکارد، آی بی ام و هیتاچی نیز در این شهر پایگاه دارند. فناوری در دهه 1980 و پس از آن، رونق قابل توجهی را برای سن خوزه به ارمغان آورد و آن را به یکی از شهرهای با رشد بالا تبدیل کرد. این شهر همچنین از نظر درآمد متوسط ​​خانوار در میان بالاترین رتبه در کشور آمریکا قرار دارد و منابع بسیاری برای صرف درآمد در اختیار ساکنان قرار می‌دهد. علاوه بر اوکلند، سان فرانسیسکو و سایر جوامع در منطقه خلیج، سن خوزه نیز در میان کلان شهرهای کالیفرنیا به شمار می‌آید.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم سن خوزه دارند و بسیاری در این شهر مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این شهر بدانید.

لیست ایرانیان سن خوزه

ZSany - Advertise With Us Today!

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این شهر پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

شهر سن خوزه

سن خوزه از شهرهای منطقه سانتا کلارا در مرکز غربی کالیفرنیا آمریکا، در دره سانتا کلارا در امتداد نهر کویوت و رودخانه گوادالوپ، در حدود 50 مایلی (80 کیلومتری) جنوب شرقی سانفرانسیسکو قرار دارد. این شهر که درست در جنوب شرقی خلیج سانفرانسیسکو واقع شده است، بر روی دشت سیلابی وسیعی قرار دارد که به سمت زمین‌های ناهموار‌تر شرق و جنوب شیب دارد. سن خوزه به آب و هوای آفتابی و معتدل خود شهرت دارد و به همین دلیل افراد بسیاری آن را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

سن خوزه، سومین شهر بزرگ کالیفرنیا است؛ همچنین پرجمعیت‌ترین بخش کلانشهری در اطراف خلیج است که علاوه بر آن سانفرانسیسکو و اوکلند نیز در میان این کلان‌شهرها به شمار می‌آیند. همسایه‌های این شهر عبارت‌اند از Milpitas (شمال شرقی)، Alum Rock (شرق)، Los Gatos (جنوب غربی)، Campbell و Santa Clara (غرب)، و Sunnyvale (شمال غربی). این شهر مرکز و مقر سیلیکون ولی است، منطقه‌ای مملو از شرکت‌های حوزه فناوری‌های پیشرفته و صنایع مرتبط با کامپیوتر که در امتداد ساحل جنوب غربی خلیج به سمت سانفرانسیسکو قرار دارند.

ایرانیان سن خوزه

زمانی که کاشفان اروپایی در اواسط قرن هجدهم وارد این شهر شدند، سرخپوستان کوستانوایی در این منطقه زندگی می‌کردند. اولین شهرک قابل زندگی در کالیفرنیا، توسط خوزه خواکین موراگا در سال 1777 برای زندگی جامعه کشاورز اسپانیایی تأسیس شد و به نام پوئبلو د سان خوزه د گوادالوپه برای سنت جوزف (سن خوزه) نامگذاری شد. در دوران استعمار اسپانیا و مکزیک، سن خوزه گندم، سبزیجات و گاو را برای پادگان‌های نظامی در مونتری و سانفرانسیسکو تامین می‌کرد. پس از اشغال کالیفرنیا توسط آمریکا در سال 1846، سن خوزه برای مدت کوتاهی اولین پایتخت ایالت جدید شد و اولین مجلس قانونگذاری ایالتی در دسامبر 1849 در آنجا تشکیل شد.

در مارس 1850 سن خوزه به اولین شهر اجاره‌ای در کالیفرنیا تبدیل شد و در آن زمان به یک انبار تجاری برای نگهداری طلا در شرق ساکرامنتو تبدیل شد. با آمدن راه آهن از سانفرانسیسکو به سان خوزه در سال 1864 ارتباطات تجاری در این شهر بهبود پیدا کرد و باعث شد که محصولات مزارع مجاور به راحتی به سانفرانسیسکو حمل شوند. بنابراین، دره سانتا کلارا خیلی زودی به منطقه‌ای پر از باغ و مناسب برای فرآوری میوه تبدیل شد.

شرکت‌های بزرگ هوافضا و تجهیزات تجاری کارخانه‌هایی را در این منطقه مستقر بودند، علاوه بر این وجود سیلیکون ولی در سن خوزه، رشد چشمگیرتری را برای شهر ایجاد کرد که تنها با رونق صنایع مرتبط با اینترنت در دهه 1990 افزایش یافت. این موضوع باعث افزایش مساحت این شهر شد و بین سال‌های 1960 و 2000 بیش از سه برابر شد. در همان دوره جمعیت آن بیش از چهار برابر شد.

شهروندان این شهر از دیرباز از نظر قومی متنوع بودند و شامل آسیایی‌ها و اسپانیایی‌ها می‌شد که اسپانیایی‌ها اکنون حدود سه پنجم کل جمعیت را تشکیل می‌دهند. ایرانیان نیز در میان جمعیت این شهر بسیار دیده می‌شوند و می‌توان آنها را در شرکت‌های بزرگ فناوری و همچنین کسب‌وکارهای دیگر مشاهده کرد. اقتصاد پررونق و همچنین میزان درآمد بالای این ایالت باعث ورود ایرانیان بسیار به این شهر شده است.

زندگی در سن خوزه

سن خوزه با نام مستعار پایتخت سیلیکون ولی، منطقه‌ای متنوع با روحیه نوآورانه است. نزدیکی سن خوزه به دیگر مقرهای فناوری در سیلیکون ولی، از جمله گوگل در Mountain View و اپل در کوپرتینو، موقعیت سن خوزه را به عنوان مرکز فناوری تثبیت می‌کند. اما این منطقه همچنین با جاذبه‌های عجیب و غریب مانند خانه 160 اتاقی و خانه وینچستر اسرارآمیز، باعث شده که افراد زیادی جذب آن شوند و این شهر را هم برای زندگی و هم برای تفریح و گردش انتخاب کنند. سن خوزه مکانی عالی برای زندگی است و دروازه ورود به منطقه خلیج محسوب می‌شود. سن خوزه تنها یک ساعت تا جنوب سانفرانسیسکو و سی دقیقه از سواحل سانتا کروز فاصله دارد و همین موضوع باعث شده که از نظر موقعیت جغرافیایی نیز ایده‌آل باشد. اما برای زندگی در این شهر باید درباره مزایا و معایب آن به صورت همزمان بدانید. در ادامه ابتدا درباره مزایای زندگی در این شهر و بعد درباره معایب آن خواهیم گفت.

  • آب و هوا
  • فرصت‌های شغلی بسیار برای استخدام
  • غذاهای متنوع و لذیذ
  • کارهای متنوع و سرگرم کننده برای انجام

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و سن خوزه نیز از این مقوله مستثنا نیست.

  • ترافیک
  • خرج بالای زندگی
  • عدم وجود زندگی شبانه در این شهر
  • منظره شهر

کشور

ایالات متحده آمریکا

ایالت

کالیفرنیا

مساحت

181.36 مایل مربع (469.72 کیلومتر مربع)

جمعیت (2020)

1,013,240

رتبه

3 در کالیفرنیا

درآمد متوسط خانوار

117,324 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

Comments are closed.