ایرانیان فرزنو

ایرانیان فرزنو • زندگی در فرزنو • شهر فرزنو

ZSany - Advertise With Us Today!

فرزنو، که نام آن برگرفته از کلمه اسپانیایی “درخت خاکستر” است، در دره رودخانه سن خواکین در مرکز کالیفرنیا، در میانه راه بین سانفرانسیسکو و لس آنجلس واقع شده است. رشد فرزنو در دهه 1870 پس از انتخاب این مکان به عنوان ایستگاه راه آهن مرکزی اقیانوس آرام آغاز شد. زمین و آب و هوای عالی این منطقه کشاورزان و دامداران را که بسیاری از آنها مهاجر بودند به خود جذب کرد و در نتیجه چیزی نزدیک به 100 ملیت در شکل‌گیری فرهنگ فرزنو نقش داشتند و می‌توان رد آنها در فرهنگ فرزنو مشاهده کرد.

انگور، کاهو، پنبه و گوجه فرنگی در میان بیش از 250 محصول تولیدی در این شهر هستند. اقتصاد فرزنو همچنین بر پایه صنایع مختلفی مانند مواد شیمیایی و تجهیزات کشاورزی، فرآوری مواد غذایی، نرم افزارهای کامپیوتری، شیشه و پلاستیک است. فرزنو با توجه به نزدیکی به سانفرانسیسکو و لس آنجلس، در روند رو به رشد اقتصادی قرار دارد و از این مزیت به خوبی استفاده می‌کند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم فرزنو دارند و بسیاری در این شهر مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این شهر بدانید.

لیست ایرانیان فرزنو

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این شهر پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

شهر فرزنو

فرزنو، از شهرهای کالیفرنیای مرکزی، ایالات متحده است که در دره سن خواکین، در حدود 190 مایلی (305 کیلومتری) جنوب شرقی سانفرانسیسکو واقع شده است و در سال 1872 ایستگاه مرکزی راه آهن اقیانوس آرام شد. پس از گسترش منابع آبی در دهه 1880، فرزنو (به اسپانیایی: “Ash Tree”) به عنوان یکی از شهرهای مهم در کشاورزی شناخته شد. پنبه، غلات، انواع میوه، چغندر قند و محصولات لبنی از محصولات این شهر هستند و آنها را به بازار عرضه می‌کند. فرزنو همچنین میزبان جنگل ملی سیرا است و دروازه‌ای به سوی مناطق تفریحی سیرا نوادا است. فرزنو خانه دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، دانشگاه فرزنو اقیانوس آرام و یک کالج محلی است و شعبه‌ای از دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو، در این شهر وجود دارد. جاذبه‌های محلی این شهر عبارت‌اند از موزه متروپولیتن فرزنو که نمایشگاه‌های هنری، تاریخی و علمی را در خود جای داده است. موزه هنر فرزنو (مدرن)؛ باغ‌های زیرزمینی Forestiere، طراحی و ساخته شده توسط مهاجر سیسیلی Baldasare Forestiere، باغ ژاپنی شینزن و باغ وحش Chaffee. تعدادی از پارک‌های ملی و جنگل‌های ملی، از جمله جنگل ملی سکویا، پارک ملی سکویا و پارک ملی کینگز کانیون، در شرق فرزنو قرار دارند.

ایرانیان فرزنو

فرزنو یکی از بزرگترین جمعیت‌های شهری در ایالات متحده را دارد. فرزنو به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرها برای سکونت مهاجران ارمنی نیز شناخته می‌شود. اولین ارمنی‌هایی که به این منطقه نقل مکان کردند، برادران گارابد و هاگوپ سروپیان در سال 1881 بودند. جمعیت ارمنی تا سال 1894 به 360 نفر در فرزنو رسید. این تعداد با مهاجران اولیه که به شدت درگیر کشاورزی و کشاورزی بودند، همچنان افزایش یافت. تا سال 1930، ارمنیان حدود 40 درصد از سطح زیرکشت کشمش این شهرستان را در اختیار داشتند. بسیاری به دلیل تعصب بسیار، نام خود را انگلیسی کردند و ترس از مالکیت زمین مهاجران باعث شد که تصویب قوانینی حق خرید زمین را محدود کنند. امروزه حدود 40000 ارمنی در فرزنو زندگی می‌کنند.

منطقه دره سان خواکین اولین بار محل سکونت مردم یوکوت که با سایر قبایل بومی آمریکا در این ایالت تجارت می‌کردند، بود. در عرض چند سال، چندین شهرک برای شهرک نشینان و تجار در این شهر ایجاد شد.

قبل از جنگ جهانی دوم، قومیت‌های بسیاری مانند ایتالیایی، ارمینی و آلمانی در این شهر وجود داشتند. جمعیت در سال 1940 94٪ سفیدپوست، 2.7٪ آسیایی و 3.3٪ سیاه پوست بودند.

در نیمه دوم قرن بیستم، جمعیت فرزنو رشد پیدا کرد و در سال 1960 با جمعیت 134000 نفر به یکی از 100 شهر بزرگ کشور تبدیل شد. در سال 1990 به رتبه 47 و در سال 2000 با 428000 نفر به رتبه 37 رسید.

بین جولای 2012 و جولای 2013، جمعیت شهر فرزنو کمی بیش از 1 درصد رشد کرد که بالاترین نرخ رشد این شهر در آن سال‌ها بود. فرزنو سریع‌تر از کل ایالت کالیفرنیا و سریع‌تر از سایر شهرستان‌ها رشد کرد. رشد در این منطقه به افزایش جمعیت اسپانیایی تبار نسبت داده می‌شود که برای اولین بار اکثریت را در فرزنو تشکیل می‌دادند. بین سال‌های 2000 تا 2010، شهر فرزنو 41 درصد رشد کرد، زیرا کالیفرنیایی‌های بیشتری برای دور شدن از هزینه‌های بالای زندگی به این شهر نقل مکان کردند.

نزدیکی به لس آنجلس و همچنین واقع شدن این شهر در ایالت کالیفرنیا، این امکان را برای ایرانیان فراهم کرد که این شهر را برای زندگی انتخاب کنند. به همین خاطر، تعداد ایرانیان بسیاری در این شهر مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند.

زندگی در فرزنو

شهر پرجنب‌وجوش فرزنو در کالیفرنیا، در دره سن خواکین واقع شده است. این شهر یک مکان عالی برای زندگی و کار است و ساکنان به محض ورود به این شهر، متوجه این موضوع خواهند شد. شهر بزرگ فرزنو که اغلب نادیده گرفته می‌شود و به شدت دست کم گرفته می‌شود، مطمئنا ارزش بازدید را دارد. فرزنو به عنوان پنجمین شهر بزرگ در ایالت کالیفرنیا، به هیچ عنوان شهری کسل کننده به شمار نمی‌آید. این شهر که بیشتر به دلیل کشاورزی و انواع محصولات تازه‌اش معروف است، رستوران‌ها و غذاهای بسیار لذیذی دارد که در هیچ کجای آمریکا یافت نمی‌شود. برای زندگی در این شهر باید مزایا و معایب آن را بشناسید. به همین خاطر، در ادامه ابتدا مزایای زندگی در فرزنو و بعد معایب آن را نام خواهیم برد.

  • خرج زندگی نرمال
  • مسکن ارزان قیمت
  • جامعه صمیمی و متنوع
  • غذای عالی
  • موقعیت جغرافیایی عالی

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و فرزنو نیز از این مقوله مستثنا نیست.

  • نرخ جرم بالا
  • آب و هوا
  • نرخ بالای بیکاری و فقر
  • کیفیت هوای بد

کشور

ایالات متحده آمریکا

ایالت

کالیفرنیا

مساحت

116.00 مایل مربع (300.43 کیلومتر مربع)

جمعیت (2020)

542,107
رتبه

5 در کالیفرنیا

درآمد متوسط خانوار

53,368 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.