دکتر سن دیگو

0

دکتر سن دیگو • دکترهای فارسی زبان سن دیگو • پزشکان سن دیگو

پزشک ایرانی سن دیگو - مرتضی میرکریمی

انتخاب پزشکی جدید ممکن است چالش بزرگی محسوب شود؛ به‌خصوص اگر به شهر یا کشور جدیدی نقل‌مکان یا مهاجرت کرده باشید. جست‌وجو در بین همکاران، دوستان یا همسایه‌ها شاید برای شروع کار ایده خوبی باشد؛ اما برای یافتن بهترین پزشک ایرانی در سن دیگو که با نیازها و موقعیت شما هماهنگ باشد، کمی دشوار است.

لیست پزشک سن دیگو

سن دیگو دومین شهر بزرگ کالیفرنیاست که نزدیک به یک‌ونیم میلیون نفر جمعیت دارد. ازاین‌رو یافتن پزشک در این شهر بزرگ نیازمند تحقیق و بررسی است. ما در این مقاله در کنار شما هستیم که هنگامی که بیمار شدید به‌راحتی قادر به انتخاب بهترین پزشک شهر باشید. بدون شک داشتن سلامتی در زندگی امری ضروری است؛ اما چگونه باید بهترین پزشک شهر را انتخاب کنیم؟

ویژگی‌های بهترین پزشک ایرانی در سن دیگو چیست؟

ZSany - Advertise With Us Today!

یکی از مواردی که پیش از انتخاب پزشک باید به آن توجه کنیم، بیمه درمانی است؛ زیرا طرح بیمه‌ای که داریم ما را محدود به انتخاب برخی از پزشکان می‌کند. با این حساب باید پیش از انتخاب پزشک موردنظر شرایط پوشش بیمه‌ای خود را بررسی کنید که متوجه شوید آیا بیمه شما ویزیت پزشک، داروها، عکس‌برداری و غیره را پرداخت می‌کند یا خیر؟!

اگر بیمه‌ای که دارید، هزینه‌ها را متحمل نشود، باید محاسبه کنید که چه میزان پول برای مراجعه به پزشک نیاز دارید. ناگفته نماند برخی از مشاغل کارمندان خود را بیمه می‌کنند، ازاین‌رو حتی نوع بیمه نیز در انتخاب شغل تأثیر دارد!

پس از بررسی پوشش بیمه‌ای خود، باید ببینید که به چه پزشکی نیاز دارید. باتوجه‌به آمار به‌دست‌آمده اغلب داشتن پزشک خانوادگی ایرانی در تشخیص به‌موقع بیماری‌ها مؤثر است. برخی از ویژگی‌های این پزشک را در زیر شرح می‌دهیم:

 • قابل‌اعتماد هستند؛
 • با توصیه انجام خدمات پیشگیرانه مانند واکسن و غربالگری به شما کمک می‌کنند که سلامتی خود را حفظ کنید؛
 • بسیاری از مشکلات جسمی و روحی را درمان می‌کنند.

اغلب این دسته از پزشکان با معاینات اولیه بیماری را تشخیص داده و سپس در صورت نیاز بیمار را به متخصص ارجاع می‌دهند. البته اگر بیماری مزمن دارید، احتمالاً باید به متخصص مراجعه کنید.

به‌طورکلی بیشتر پزشکان ایرانی که در سن دیگو و دیگر شهرهای ایالت کالیفرنیا فعالیت می‌کنند، دوره‌های پزشکی کاملی را در دانشکده‌های معتبر گذرانده‌اند. با این حساب نیازی نیست دررابطه‌با انتخاب پزشک نگران باشید، اما در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که قادر به انتخاب بهترین پزشک ایرانی در سن دیگو باشید.

به دنبال چه پزشکی باشیم؟

مهاجرت به‌اندازه کافی دردسرها و مشکلات خود را دارد. به‌عنوان‌مثال زندگی در شهری جدید و دوری از خانواده باعث می‌شود که کمی دلهره و اضطراب به سراغتان بیاید؛ اما با تمامی این موارد نباید هنگام بیماری این احساسات بر شما غلبه کنند؛ زیرا ممکن است ترس و استرس باعث شدت یافتن بیماری شود؛ بنابراین بهتر است پیش از رخ‌دادن این اتفاقات پزشکی را انتخاب کنید که نکات زیر را شامل شود:

 • پزشک باید با احترام با شما رفتار کند؛
 • به حرف‌ها و نگرانی‌های شما به‌خوبی گوش دهد؛
 • شما را تشویق کند که سؤالاتی خود را بیان کنید و ابهامی در ذهنتان باقی نماند؛
 • دررابطه‌با بیماری و مشکلاتتان به‌گونه‌ای که می‌فهمید، صحبت می‌کند.

اغلب بهترین پزشک ایرانی در سن دیگو بین ایران و ایالت کالیفرنیا در حال رفت‌وآمد است، به همین دلیل به‌خوبی نحوه زندگی شما را می‌داند و می‌تواند برای درمان حتی به درد دل‌های شما نیز گوش کند. با این حساب انتخاب پزشک ایرانی در شهر و کشوری غریبه تأثیر فراوانی در حفظ روحیه شما دارد و باعث می‌شود که روند درمان سریع‌تر طی شود.

چگونه بهترین پزشک را بیابیم؟

اگر مایل هستید در سریع‌ترین زمان ممکن بهترین پزشک را بیابید، موارد زیر را در نظر بگیرید.

پرس‌وجو از بین آشنایان

از افرادی که می‌شناسید و به آن ها اعتماد دارید، همچون دوستان، اعضای خانواده، همکاران، همسایه‌ها و سایر ایرانیان پرس‌وجو کنید. این افراد کمک زیادی را به شما خواهند کرد.

مشورت با پزشک خانواده

اگر به دنبال پزشک متخصص در زمینه خاصی هستید، با پزشکان خانواده مشورت کنید. اغلب پزشکان خانواده بهترین پزشک متخصص را در زمینه‌های گوناگون می‌شناسند؛ ازاین‌رو قادر به معرفی آن ها به شما هستند.

مشورت با شرکت بیمه درمانی

با شرکت بیمه خود مشورت کنید؛ زیرا اگر بیمه درمانی دارید، برای استفاده از خدمات بیمه لازم است که تنها پزشکانی که با بیمه شما کار می‌کنند را انتخاب کنید. البته برخی از بیمه‌ها به دلیل آنکه هزینه بیشتری را برای ارائه خدمات از بیمار دریافت می‌کنند، دست بیمار را در انتخاب پزشک باز گذاشته‌اند.

به این منظور برای یافتن بهترین پزشک ایرانی در سن دیگو با شرکت بیمه خود تماس بگیرید و سپس لیستی از پزشکان نزدیک خود که با بیمه شما قرارداد دارند، تهیه کنید. همچنین قادر به استفاده از وب‌سایت شرکت بیمه برای جست‌وجوی پزشک هستید. در نهایت با مطب پزشک تماس بگیرید و وقت ملاقاتی را تنظیم کنید.

نکات جانبی

پس از بررسی موارد مذکور پاسخ به سؤالات زیر تأثیر فراوانی در تصمیم‌گیری نهایی دارد:

 • آیا پزشک بیماران جدید را می‌پذیرد؛
 • اگر پزشک در دسترس نباشد، چه باید کرد؟
 • پزشک انتخابی کدام بیمارستان کار می‌کند؛
 • آیا پزشک دررابطه‌با بیماری‌های شما اطلاعات کامل را دارد؟
 • آیا امکان گرفتن وقت ویزیت با پزشک در تعطیلات وجود دارد؟
 • گرفتن وقت ویزیت چند روز طول می‌کشد؟

علاوه بر سؤالات بالا پیشنهاد می‌دهیم هرگونه سؤالی که دارید را روی برگه یادداشت کنید و از پزشک یا منشی او پاسخ را جویا شوید. بدون شک به‌راحتی قادر به یافتن بهترین پزشک ایرانی در سن دیگو خواهید بود.

سخن آخر

یکی از موارد استرس‌زا در مهاجرت بیمار شدن است؛ زیرا اگر پزشک قابل‌اعتماد و ماهری در دسترس نباشد، بدون شک اوضاع وخامت پیدا خواهد کرد. در این مقاله سعی کردیم نکاتی را به شما آموزش دهیم که در سریع‌ترین زمان ممکن قادر به انتخاب بهترین پزشک ایرانی در سن دیگو باشید.

سن دیگو شهر بزرگی است و با جمعیت بالایی که دارد، احتمالاً پزشکان زیادی را نیز در خود جای‌داده است. برای یافتن پزشک حتمت بیمه درمانی خود را در نظر بگیرید و از دوستان و آشنایان خود پرس‌وجو کنید. فراموش نکنید که داشتن پزشک خانواده در طول بیماری کمک بسیاری را به شما خواهد کرد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.