مشاور املاک تگزاس

0

مشاور املاک ایرانی در تگزاس

مشاوراملاک تگزاس - مهشید کاراس

 | West Lake | Lakeway | Circle C | Lake Austin | Downtown Austin | Round Rock | Dripping Springs |

صنعت املاک و مستغلات در تگزاس (Texas) به‌سرعت در حال گسترش است. جای تعجب ندارد که بسیاری از افراد به دنبال خانه یا املاک مناسبی برای سرمایه‎گذاری در آن هستند. بااین‌حال پیداکردن مشاور املاک مناسب می‎تواند کاری چالش‌برانگیز باشد؛ به‎خصوص اگر به دنبال کسی هستید که بتواند پیشینه و ترجیحات فرهنگی منحصر‌به‌فردتان را درک کند.

با مشاور املاک ایرانی همراه شوید. یک مشاور حرفه‎ای املاک و مستغلات می‌تواند به شما کمک کند، همزمان با درنظرگرفتن پیشینه و ترجیحات فرهنگی خود، در دنیای پیچیدۀ خرید و فروش ملک در تگزاس فعالیت کنید. در این مقاله با نگاهی دقیق‌تر بررسی می‌کنیم که چرا یک مشاور ملکی فارسی‌زبان در تگزاس می‌تواند گزینۀ مناسبی برای نیازهای ملکی شما باشد.

درک ترجیحات فرهنگی

مشاوراملاک تگزاس - سارا نژاد

| Houston | Katy | Fulshear | Richmond | Cypress | Spring | Sugar Land |

فرهنگ فارسی سرشار از سنت‌ها و آداب و رسوم است. مهم است مشاور املاک، هنگام کار با مشتریان ایرانی، ضمن درک سنت‌های ایرانیان به آن‌ها احترام بگذارد. مشاور ایرانی در تگزاس می‌تواند با پل‌زدن بین دو فرهنگ شکاف فرهنگی را پر کند و مطمئن شود که نیازهای املاک و مستغلات شما، متناسب با پیشینه فرهنگی و ترجیحاتتان، برآورده می‌شود.

به‌عنوان مثال خریداران ایرانی ممکن است دربارۀ سبک و طراحی خانه ترجیحات خاصی داشته باشند. داشتن یک چاهار باغ یا فضای باز برای بازدیدهای رسمی نمونه‌ای از این موارد است. مشاور املاک ایرانی می‌تواند به شما در یافتن ملکی که این ترجیحات را برآورده می‌کند، کمک نماید. همچنین مطمئن شود که سرمایه‌گذاری در بازار املاک بازتابی از هویت فرهنگی شما باشد.

حضور در بازار املاک و مستغلات تگزاس

مشاوراملاک تگزاس - هایده بشاش

| Dallas | Fort Worth |

بازار املاک و مستغلات تگزاس می‌تواند پیچیده باشد. بنابراین کار با مشاور املاکی که درک عمیق از روند و مقررات بازار محلی دارد مهم است. مشاور املاک فارسی‌زبان در تگزاس می‌تواند با بینش ارزشمندی که نسبت به بازار دارد شما را برای معامله آماده کند. مثلاً اینکه کدام محله‌ها به‌روز و درحال پیشرفت هستند؛ یا کدام‌یک از املاک احتمالاً با گذشت زمان ارزش بیشتری خواهد یافت.

علاوه‌براین مشاور املاک ایرانی می‌تواند شما را هنگام گذر از جنبه‌های قانونی و مالی خرید یا فروش ملک در تگزاس هدایت کند. این می‌تواند شامل راهنمایی دربارۀ امور مالیاتی، هزینه‌های بستن قرارداد و سایر ملاحظات حقوقی باشد که مخصوص همین ایالت هستند.

لیست مشاور املاک تگزاس

اعتمادسازی و برقراری ارتباط

در فرهنگ ایرانی برقراری ارتباط و اعتمادسازی جنبه مهمی در تجارت است. مشاور املاک ایرانی تگزاس می‌تواند براساس اعتماد، احترام و تفاهم با مشتریان خود رابطه محکمی برقرار کند.

مشاور املاک ایرانی، با صرف وقت برای درک نیازها و ترجیحات خاصتان، می‎تواند به شما اطمینان دهد برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات موفق باشید. همچنین می‌تواند در برقراری روابط با سایر متخصصان این صنعت، مانند کارگزاران وام، بازرسان و پیمانکاران، به شما کمک کند و در طول فرآیند خرید یا فروش پشتیبانی بیشتری ارائه دهد.

به‌عنوان فردی ایرانی که به دنبال خرید یا فروش ملک در تگزاس هستید، کمک‌گرفتن از مشاوران املاک فارسی‌زبان می‌تواند گزینه مناسبی برای برآورده‌سازی نیازهای املاک و مستغلات شما باشد. چنین شخصی می‌تواند ضمن در نظر گرفتن پیشینه و ترجیحات فرهنگی شما وظیفۀ هدایت و راهنمایی در بازار پیچیده املاک تگزاس را هم برعهده بگیرد و به شما در ایجاد روابطی، براساس اعتماد و احترام، کمک کنند.

با همکاری یک مشاور ملکی ایرانی در تگزاس می‌توانید مطمئن شوید که سرمایه‌گذاری شما در حوزه املاک منطبق با هویت فرهنگی شما است و نیازها و ترجیحات منحصر‌به‌فردتان را برآورده می‌کند. پس چرا از همین امروز سفرتان را با مشاور املاک و مستغلات ایرانی آغاز نمی‌کنید؟

دربارۀ تگزاس

تگزاس دومین ایالت بزرگ در ایالات متحده است و تاریخ غنی، فرهنگی متنوع و مناظر طبیعی زیبایی دارد. چه ساکن این ایالت باشید، یا تنها هدفتان سفر به این مناطق باشد، درهرحال چیزهای زیادی برای کشف و بازدید در تگزاس هست. در این بخش از مقاله نگاهی دقیق‌تر خواهیم داشت به همۀ آن‌چه باید دربارۀ تگزاس بدانید. بنابراین از تاریخ و فرهنگ گرفته تا اقتصاد و شگفتی‌های طبیعی آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تاریخ و فرهنگ

تگزاس تاریخی غنی با هزاران سال قدمت دارد و شواهدی از سکونت انسان در این منطقه یافت شده که به زمان‌های ماقبل تاریخ بازمی‌گردد. این ایالت قبل از ورود کاشفان اسپانیایی در قرن شانزدهم محل زندگی قبایل مختلف بومی آمریکا، از کومانچ، آپاچی و کیووا بوده است.

در سال 1836 تگزاس اعلام استقلال از مکزیک کرد و به یک جمهوری تبدیل شد. این استقلال تا سال 1845 و پیوستن به ایالات متحده، به‌عنوان ایالت بیست‌وهشتم، ادامه یافت. همچنین در جنگ داخلی نقش مهمی ایفا کرده است و صنعت گاوداری آن، در اواخر قرن نوزدهم، به شکل‌گیری اقتصاد و فرهنگ ایالت کمک کرد.

درحال‌حاضر تگزاس به‌واسطۀ فرهنگ متنوعش شناخته شده است. فرهنگی که شامل ترکیبی از تأثیرات فرهنگ مکزیکی، اروپایی و امریکای جنوبی است. شهرت این ایالت به‌ موسیقی آن، در سبک‌های کانتری، بلوز و راک اند رول است و همچنین غذاهای مشهور جهانی، که شامل تکس-مکس،  باربکیو و کامفورت جنوبی می‌شود.

اقتصاد و صنایع

تگزاس با تولید ناخالص داخلیِ بیش از 1.8 تریلیون دلار، یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارد. این کشور محل فعالیت صنایع متنوعی از جمله نفت و گاز، کشاورزی، فناوری و تولید است.

همچنین تولید‌کننده پیشروی نفت و گاز در ایالات متحده است. حوضه پرمین (Permian Basin) در غرب تگزاس یکی از بزرگترین مناطق تولیدکننده نفت در جهان به شمار می‌آید. همچنین این ایالت تولیدکننده عمدۀ دام، پنبه و غلات هم هست و با وجود شرکت‌هایی مانند Dell، AT&T، Texas Instruments که در این ایالت قرار دارند، مرکز صنعت فناوری پررونق امریکا هم در نظر گرفته می‌شود.

شگفتی‌های طبیعی

برخی از خیره‌کننده‌ترین شگفتی‌های طبیعی ایالات متحده را می‌توانید در تگزاس ببینید؛ از بیابان‌های غرب تگزاس گرفته تا جنگل‌های شرق تگزاس چیزهای زیادی برای کشف و ماجراجویی در ایالت تک‌ستاره وجود دارد.

یکی از مشهورترین شگفتی‌های طبیعی تگزاس، پارک ملی بیگ بند است؛ که دره‌های خیره‌کننده، کوه‌ها و رودخانه ریو گراند  در آن قرار دارد. به‌علاوه پارک ملی کوه‌های گوادالوپ در این ایالت قرار گرفته که دارای بلندترین قله تگزاس است و ساحل ملی جزیره پادره با چندین مایل سواحل و تپه‌های بکر در برابر دید بازدیدکننده‌ها جلوه می‌کند.

تگزاس ایالتی با تاریخی پربار، فرهنگ گوناگون و چشم‌اندازهای طبیعی مسحورکننده است. خواه علاقه‌مند به کاوش در شهرهای پر‌جنب‌وجوش ایالت باشید یا مشتاق تماشای شگفتی‌های طبیعی آن، چیزهایی برای شما در تگزاس هست.

علاوه‌براین از اقتصاد درحال‌گسترش و صنایع پررونق و غذاهای مشهور جهانی برخوردار است و چیزهایی برای ارائه به تمام افراد با هر نوع سلیقه دارد. بنابراین چرا سفر بعدی خود را به مقصد تگزاس یا ایالت تک‌ستاره برنامه‌ریزی نمی‌کنید تا تمام آنچه که تگزاس ارائه می‌دهد کشف کنید؟

بزرگترین شهرهای تگزاس

ایالت تگزاس تاریخی غنی، فرهنگی متنوع و اقتصادی پررونق دارد. به‌عنوان دومین ایالت بزرگ در ایالات متحده محل تجمع شهرهای متنوعی است؛ که هر کدام شخصیت و جذابیت منحصربه‌فردی دارند. در این بخش نگاهی دقیق‌تر به بزرگترین شهرهای تگزاس خواهیم داشت و دربارۀ این بحث می‌کنیم که چه چیزی آن‌ها را بسیار خاص می‌کند.

هیوستون

هیوستون (Houston) بزرگترین شهر تگزاس و جمعیت آن بیش از 2.3 میلیون نفر است. این شهر به دلیل صنعت انرژی پررونق خود، که شامل تولید و پالایش نفت و گاز می‌شود، شهرت یافته است. همچنین مرکز فضایی جانسون ناسا و مرکز پزشکی تگزاس، بزرگترین مرکز پزشکی جهان، در شهر هیوستون قرار دارد.

شهرت این شهر از صحنه‌های هنری پر‌جنب‌وجوشی، که شامل موزه‌ها ، تئاترها و گالری‌هایی در کلاس جهانی است، سرچشمه می‌گیرد. به‌علاوه هیوستون مرکز نمایشگاه‌های سوارکاری Houston Livestock Show and Rodeo، یکی از بزرگترین نمایش‌های گاوسواری در جهان، و رژه سالانه هیوستون پراید است که هر سال هزاران بازدید‌کننده را به خود جذب می‌کنند.

دالاس

دالاس  (Dallas) سومین شهر بزرگ تگزاس با بیش از 1.3 میلیون نفر جمعیت است. این شهر به‌واسطۀ صنایع پررونق در حوزه‌های کسب‌و‌کار و دارایی شناخته شده و شرکت‌هایی مانند AT&T ، American Airlines و هواپیمایی Southwest Airlines آن را خانۀ خود می‌دانند.

همچنین دالاس با فعالیت‌های هنری و فرهنگی در سطح جهانی شناخته می‌شود و بازدیدکننده‌های این شهر می‌توانند از موزه هنر دالاس، موزه طبیعت و علوم پروت و ارکستر سمفونیک دالاس دیدن کنند. به‌علاوه این شهر محل برج معروف ریونیون است؛ که منظره‌ای خیره‌کننده از افق شهر را برابر دید بازدیدکننده‌ها قرار می‌دهد.

سن آنتونیو

سان آنتونیو (San Antonio) دومین شهر بزرگ در تگزاس و جمعیت آن بیش از 1.5 میلیون نفر است. این شهر با تاریخ و فرهنگ غنی خود شناخته می‌شود. تاریخی شامل مأموریت تاریخی آلامو؛ که در آن مدافعان تکسان در طول انقلاب تگزاس در برابر نیروهای مکزیکی مقاومت کردند.

علاوه‌براین سان آنتونیو در ریور واک، شبکه‌ای از پیاده‌روهایی در امتداد رودخانه سان آنتونیو دارد که با مغازه‌ها، رستوران‌ها و نقاط دیدنی پوشیده شده است. همچنین این شهر محل فستیوال سالانۀ سن آنتونیو است که جشنی 10روزه شامل رژه‌ها، کنسرت‌ها و سایر رویدادها می‌شود.

آستین

آستین (Austin) پایتخت تگزاس و چهارمین شهر بزرگ ایالت است و جمعیتی بیش از 1 میلیون نفر دارد. آوازۀ این شهر به رویدادهای پرشور موسیقی و هنر برمی‌گردد؛ که شامل جشنواره معروف SXSW می‌شود. ‌علاوه‌براین به صنعت فناوری پررونقش هم مشهور است.

دانشگاه تگزاس در شهر آستین قرار دارد و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده است. این شهر به فعالیت‌های فضای باز، مانند پیاده‌روی و شنا در نزدیکی هیل کانتری، شهرت دارد. همچنین محل شناخته‌شده‌ای برای تجمع خفاش‌هایی است که در زیر پل خیابان کنگره ساکن شده‌اند.

هر یک از بزرگترین شهرهای تگزاس شخصیت و جذابیت منحصربه‌فردی دارند؛ از رونق صنعت انرژی هیوستون گرفته تا تاریخ و فرهنگ غنی سان‌آنتونیو. بنابراین تفاوتی ندارد علاقه‌مند به حضور در عرصه هنر و فرهنگ باشید یا اهل لذت‎بردن از فضای بیرون و چشیدن طعم غذاهای محلی، درهرحال بزرگترین شهرهای تگزاس چیزهایی برای ارائه به همه نوع سلیقه‌ای دارد.

پس چرا برنامه سفر بعدیتان را به یکی از این شهرهای هیجان‌انگیز تنظیم نمی‌کنید؛ تا تمام آن‌چه را که تگزاس به بازدیدکننده‌هایش عرضه می‌کند کشف کنید؟

مزایا و معایب زندگی در تگزاس

ایالت تگزاس به دلیل تاریخ غنی، فرهنگ متنوع و اقتصاد موفقش شناخته شده است. علاوه‌براین با داشتن شهرهای بزرگی، مانند هیوستون ، دالاس و آستین و همچنین مناظر زیبایی مانند هیل کانتری و ساحل خلیج، طیف گسترده‌ای از فرصت‌ها و تجربه‌ها را برای کسانی که به دنبال محل تازه‌ای برای سکونت هستند ارائه می‌دهد. بااین‌حال مانند هر مکان دیگری زندگی در تگزاس هم جوانب مثبت و منفی دارد. در این قسمت از مقاله عوامل کلیدی و مهمی را بررسی خواهیم کرد که باید پیش از حرکت به ایالت لون استار از آن‌ها آگاه باشید.

مزایای زندگی در تگزاس

 1. هزینۀ کم زندگی: یکی از بزرگترین مزیت‌های زندگی در تگزاس هزینه کم زندگی است. هزینۀ مسکن، غذا و حمل‌ونقل، در مقایسه با بسیاری از مناطق دیگر کشور، نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است. بنابراین می‌توانید بدون ازدست‌دادن پس‌انداز بانکی خود از کیفیت بالای زندگی در این ایالت لذت ببرید.
 2. اقتصاد قوی: تگزاس یکی از قوی‌ترین اقتصادها را در بین ایالت‌های کشور ایالات متحده دارد. اقتصاد آن متکی بر طیف متنوعی از صنایع در حوزه‌های انرژی، مراقبت‌های بهداشتی و فناوری است. درنتیجه فرصت‌های شغلی زیادی دارد و بسیاری از شرکت‌ها حقوق و مزایای رقابتی ارائه می‌دهند.
 3. مناظر زیبا: این ایالت محل طیف متنوعی از چشم‌اندازهای طبیعی است؛ از تپه‌های ناهموار و رودخانه‌های خوش‌منظره گرفته تا کوه‌های تنومند و سواحل متحیرکننده. پس چه علاقه‌مند لذت‌بردن از پیاده‌روی و ماهیگیری باشید و چه تنها اهل آفتاب‌گرفتن در فضای باز، در تگزاس گزینه‌هایی برای همۀ افراد هست.
 4. مردمی با رفتار دوستانه: تگزاسی‌ها با مهمان‌نوازی و رفتار دوستانه شناخته شده‌اند. بنابراین تفاوتی ندارد که اهل تگزاس هستید یا فردی تازه‌وارد، به احتمال زیاد در ایالت لون استار احساس پذیرفته‌شدن و درخانه‌بودن خواهید داشت.

معایب زندگی در تگزاس

 1. آب‌وهوای افراطی: تگزاس به تابستان‌های گرم و الگوهای آب‌وهوایی غیرقابل پیش‌بینی، از جمله طوفان‌، گردباد و رعدوبرق‌های شدید مشهور است. این امر می‌تواند برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های در فضای باز را به چالش بکشد و ممکن است برای اطمینان از ایمنی خود نیاز به انجام اقدامات احتیاطی اضافی داشته باشید.
 2. میزان بالای مالیات بر دارایی: اگرچه هزینه زندگی در تگزاس نسبتاً کم است؛ اما این ایالت بالاترین میزان مالیات بر دارایی را در کشور دارد. این موضوع می‌تواند برای تهیه خانه یا حساب درآمد و خرج برای سایر هزینه‌ها چالش‌برانگیزتر شود.
 3. سیستم حمل‌ونقل عمومی محدود: بسیاری از بخش‌های تگزاس گسترش‌یافته و پراکنده هستند و گزینه‌های حمل‌ونقل عمومی محدودی دارند. با این حساب دورزدن یا گشتن در آن دشوارتر می‌شود؛ به‌ویژه هنگامی که خودروی شخصی ندارید یا ترجیح می‌دهید رانندگی نکنید.
 4. سیاست محافظه‌کارانه: تگزاس از نظر سیاسی به محافظه‌کارانه و پیرو سنت قدیم بودن شناخته می‌شود، که ممکن است برای همۀ افراد مناسب نباشد. اگر به دنبال محیطی پیشرفته‌تر یا لیبرال‌تر هستید، ممکن است این شهر برایتان بهترین انتخاب نباشد.
 5. زندگی در تگزاس هم جنبه‌های مثبت و منفی دارد و مهم است که قبل از تصمیم‌گیری برای سفر یا مهاجرت همۀ عوامل را بادقت درنظر بگیرید. از هزینه کم زندگی و اقتصاد قوی گرفته تا آب‌وهوای افراطی و سیاست‌های محافظه‌کارانه عوامل زیادی هست که باید به آن‌ها توجه شود. در نهایت تصمیم‌گیری دربارۀ رفتن به تگزاس به ترجیحات شخصی، سبک زندگی و اولویت‌هایتان بستگی دارد. بنابراین برای انجام تحقیقات خود وقت بگذارید و قبل از گرفتن تصمیم تمام گزینه‌ها را بررسی کنید.

تگزاس را کشف کنید

تگزاس ایالتی است که ترکیبی منحصر‌به‌فردی از تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی را دارد. از شهرهای شلوغ هیوستون و دالاس گرفته تا زمین‌های ناهموار هیل کانتری و سواحل خلیج، برای همه افراد چیزی هست که در ایالت اون استار کشف کنند. چه ساکن قدیمی این ایالت باشید یا بازدیدکننده‌ای که برای اولین‌بار به تگزاس سفر می‌کند، گزینه‌های مهمی برای دیدن و انجام‌دادن دارد.

در شهرهای بزرگ تگزاس کاوش کنید

تگزاس چندین شهر بزرگ دارد که گزینه‌های فرهنگی و سرگرمی فراوانی را ارائه می‌دهند. هیوستون بزرگترین شهر تگزاس است و به موزه هایی در سطح جهانی، صحنه‌های هنری پرجنب‌وجوش و غذاهای متنوع شناخته می‌شود. دالاس، سومین شهر بزرگ تگزاس، محل پارک شهری تاریخی دیلی پلازا و موزه طبقه ششم است؛ که میراث رئیس‌جمهور جان اف. کندی را به نمایش می‌گذارد. علاوه‌براین پایتخت ایالت، شهر آستین، به رویدادهای موسیقی زنده، رستوران‌های مد روز و فروشگاه‌های عجیب و غریب معروف است.

از مکان‌های تاریخی ایالت دیدن کنید

ایالت تگزاس در تاریخ غرق شده است و اماکن تاریخی و نقاط دیدنی بسیاری برای کشف دارد. شاید آلامو در سان‌آنتونیو مشهورترین آن‌ها باشد؛ اما مکان‌های مهم دیگری هم هست. به‌عنوان نمونه مکان تاریخی ایالتی میدان نبرد سن جاکینتو ؛ جایی که، در سال 1836، نبرد سان جاکینتو رخ داد و ساختمان پایتخت ایالتی در آستین، که قدمت آن به سال 1888 بازمی‌گردد.

فعالیت‌های درون طبیعت فوق‌العادۀ این منطقه را تجربه کنید

ایالت تگزاس طیف وسیعی از مناظر طبیعی را دربرمی‌گیرد؛ از تپه‌های پرفرازونشیب و رودخانه‌های خوش‌منظرۀ آن گرفته تا کوه‌های پرصلابت و سواحل بکر. منطقه هیل کانتری مقصد گردشگری پرطرفداری برای علاقه‌مندان فضای باز است و فرصت‌هایی برای پیاده‌روی، ماهیگیری و شنا در چشمه‌های طبیعی در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. برخی از بهترین سواحل کشور را با آب‌های شفاف و ماسه‌های سفید نرم ساحلی می‌توانید در سواحل خلیج ببینید. ‌علاوه‌براین در غرب تگزاس پارک ملی بیگ بند، با چشم‌اندازهای طبیعی صخره‌ای و مناظر مبهوت‌کننده، قرار دارد.

تا می‌توانید از غذاهای تگزاس لذت ببرید

غذاهای تگزاس به طعم‌های جسورانه و خوراک‌های دلچسب مشهور است. از کباب و تکس-مکس گرفته تا استیک مرغ گریل شده و شیرینی‌های کولاچ، غذای خوشمزه‌ای برای چشیدن در این ایالت کم نمی‌آورید. برخی از معروف‌ترین غذاهای تگزاس بشقاب تاکوهای صبحانه شامل تکه‌های بریسکت و فلفل دلمه‌ای است. مطمئن شوید برخی از موارد محبوب‌ترین طعم‌های محلی را در طول سفرتان امتحان کنید.

در جشنواره‌ها و رویدادها شرکت کنید

در طول سال تگزاس شاهد بسیاری از جشنواره‌ها و رویدادها است. به‌عنوان مثال نمایشگاه دام هاستون، بزرگترین نمایشگاه گاو و سوارکاری جهان و نمایشگاه ایالتی تگزاس در دالاس برگزار می‌شود. همچنین جشنواره‌های موسیقی مانند South by Southwest در آوستین و جشنواره سالانه جاز در کرپوس کریستی برگزار می‌شود. بنابراین تفاوتی ندارد به چه چیزهایی علاقه دارید، احتمالاً جشنواره یا رویدادی در تگزاس هست که در دایرۀ علاقه‌مندی‌های شما باشد.

تگزاس ایالتی است که کمی از همه‌چیز را به‌طور یکسان برای بازدیدکنندگان و ساکنانش ارائه می‌دهد. از شهرهای بزرگ و اماکن تاریخی گرفته تا فعالیت‌های بیرون از منزل و غذاهای خوشمزه، چیزی برای کشف در هر گوشه از ایالت تک ستاره وجود دارد. بنابراین چه در حال برنامه‌ریزی برای تعطیلات پیش رو باشید، چه به فکر اقامت طولانی‌مدت، حتماً زمانی را برای کشف تمام آن‌چه تگزاس ارائه داده است اختصاص دهید. هرگز نمی‌‌توانید تصور کنید چه تجربیات شگفت‌انگیزی در این راه به دست خواهید آورد.

وضعیت آب‌وهوا در تگزاس

ایالت تگزاس را با آب‌و‌هوای متنوع و شرایط آب‎وهوایی افراطی می‌شناسند. از تابستان‌های گرم و سوزان گرفته تا طوفان‌های گاه‌به‌گاه زمستانی هوای تگزاس می‌تواند غیر قابل پیش‌بینی و چالش‌برانگیز باشد. در این بخش نگاهی دقیق‌تر به شرایط آب‌وهوایی تگزاس و آن‌چه در طول سال از آن انتظار می‌رود، خواهیم انداخت.

مناطق آب‌وهوایی در تگزاس

تگزاس ایالت بزرگی است و آب‌وهوای آن باتوجه به هر منطقه می‌تواند به شکل چشمگیری متفاوت باشد. به‌طور کلی این ایالت به چهار منطقۀ آب‌وهوایی تقسیم می‌شود: سواحل خلیج، تگزاس مرکزی، غرب تگزاس و دشتهای پانهادل. منطقه ساحل خلیج گرم و مرطوب است؛ درحالی‌که تگزاس مرکزی آب‎وهوای ملایم‌تری با یخبندان‌های مقطعی زمستانی دارد. غرب تگزاس خشک و مستعد دمای شدید است؛ در‌حالی‌که دشت های پانهادل زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرمی را تجربه می‌کند.

وضعیت هوای تابستان

تابستان در تگزاس بسیار گرم و مرطوب است و درجه حرارت اغلب به 38 درجه سانتی‌گراد یا بالاتر می‌رسد. منطقه ساحل خلیج به‌طور ‌ویژه تحت تأثیر رطوبت قرار می‌گیرد و باعث می‌شود گرما حتی شدیدتر احساس شود. رعدو‌برق در ماه‌های تابستان، به‌خصوص در اواخر بعدازظهر و عصر، رایج است. بازدیدکننده‌ها و ساکنان برای جلوگیری از گرمازدگی و کم‌آبی در ماه‌های تابستان باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند.

آب‌وهوای زمستانی

زمستان در تگزاس می‌تواند معتدل باشد؛ اما ممکن است شرایط آب‌وهوایی شدیدی مانند برف، یخبندان و دمای انجماد را به همراه داشته باشد. به‌طور ویژه منطقه دشت های پانهادل مستعد طوفان‌های زمستانی است. این مسئله می‌تواند باعث ایجاد شرایط خطرناکی برای رانندگی و قطع برق شود. حتی در مناطق معتدل‌تر احتمال دارد شاهد یخبندان‌های گاه‌به‌گاه باشید؛ بنابراین باید خودتان را به لباس‌های گرم و وسایل گرمایشی مناسب مجهز کنید.

آب‌وهوای بهار و پاییز

به‌طور کلی آب‌وهوای بهار و پاییز در تگزاس، با دمای آسایش نه‌خیلی گرم و نه‌خیلی سرد و سطح رطوبت پایین، ملایم و دلپذیر است. با‌این‌حال ایالت به وضعیت جوی افراطی در این فصول، از جمله گردبادها و رعدوبرق هم معروف است. بنابراین لازم است گردشگران و ساکنان به هشدارهای هواشناسی توجه کنند و هنگام رخ‌دادن وقایع شدید آب‌وهوایی موارد احتیاطی را مد نظر داشته باشند.

بلایای طبیعی

علاوه‌بر آن‌چه اشاره شد تگزاس مستعد بلایای طبیعی مانند طوفان و سیل، به‌ویژه در منطقۀ ساحل خلیج، است. به‌طورمعمول فصل طوفان از ماه ژوئن تا نوامبر ادامه دارد و ساکنان باید برنامه‌ای برای تخلیه و آماده‌سازی این منطقه داشته باشند. همچنین هنگام بارندگی شدید احتمال وقوع سیل وجود دارد؛ بنابراین مهم است که مناطق مستعد سیل را بشناسید و برای محافظت از اموال و ایمنی شخصی خود اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

همان‌طور که دیدید آب‌وهوای تگزاس می‌تواند چالش‌برانگیز و غیر قابل پیش‌بینی باشد؛ اما بازدید‌کننده‌ها و ساکنان ایالت با آماده‌سازی و کسب آگاهی مناسب، در این شرایط جوی امن و راحت خواهند ماند. چه قصد سفر در ماه‌های گرم تابستانی داشته باشید یا دورۀ طوفان‌های زمستانی را در این ایالت بگذرانید، مهم است که دربارۀ وضعیت آب‌وهوای آن آگاه باشید و اقدامات احتیاطی را انجام دهید. تگزاس با داشتن آب‌وهوا و شرایط جوی متنوع و شدید، ایالتی است که به هوشیاری و آمادگی نیاز دارد. با وجود این ایالتی جذاب با زیبایی طبیعی و تجربه‌های‌های بی‌نظیری است که ارزش این تلاش‌ها را دارد.

تاریخ تگزاس

تگزاس تاریخ غنی و متنوعی دارد که از میراث بومیان آمریکایی، اسپانیایی و مکزیکی ریشه می‌گیرد. تگزاس از روزهای ابتدایی خود به‌عنوان یک قلمرو مرزی تا ایالت نهایی و فراتر از آن، نقش مهمی در شکل‌دادن به تاریخ آمریکا داشته است. در این بخش از مقاله نگاهی دقیق‌تر به تاریخ تگزاس، از جمله وقایع اصلی و چهره‌های تأثیرگذار آن، خواهیم انداخت.

ساکنان اولیه

شواهدی از فرهنگ بومیان آمریکایی در سراسر ایالت نشان می‌دهد که پیشینۀ قدیمی‌ترین ساکنان تگزاس به بیش از 12 هزار سال قبل برمی‌گردد. اولین کاشفان اروپایی که به تگزاس رسیدند فاتحان اسپانیایی بودند. آن‌ها در قرن شانزدهم مراکز سیاسی و شهرک‎های مسکونی منطقه را تأسیس کردند. با‎این‌حال در اوایل دهه 1800 بود که اولین مهاجران آنگلو-آمریکایی شروع به ورود به تگزاس کردند.

انقلاب تگزاس

در سال 1836 تگزاس استقلال خود را از مکزیک اعلام کرد و به کشور ملی مستقلی تبدیل شد. این دوره از تاریخ تگزاس به‌عنوان «انقلاب تگزاس» شناخته می‌شود و نبرد معروف آلامو آن شهرت دارد. در این جنگ گروه کوچکی از مردم تگزاس، در برابر ارتش بسیار بزرگتر مکزیک، با مرگ دست‌وپنجه نرم کردند. در همان سال پیروزی تگزاس در نبرد سان‌جاکینتو استقلال این کشور را تضمین کرد و منجر به پیوستن نهایی آن به ایالات متحده شد.

جنگ داخلی و بازسازی‌های پس از آن

در طول جنگ داخلی تگزاس به کنفدراسیون پیوست و نقش مهمی در درگیری ایفا کرد و نیروها و منابع را برای آرمان جنوبی تأمین کرد. پس از جنگ تگزاس دوره‌ای از بازسازی را پشت سر گذاشت، که با تحولات اجتماعی و سیاسی، از جمله گسترش حقوق مدنی برای آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار، مشخص شد.

رونق صنعت نفت

در اوایل قرن بیستم کشف نفت در تگزاس منجر به رونق اقتصادی گردید. این کشف اقتصاد ایالت را دگرگون و آن را به یکی از بازیگران اصلی در بازار جهانی انرژی تبدیل کرد. در این دورۀ زمانی شهرهایی مانند هیوستون و دالاس به‌سرعت رشد کردند و ایالت به قطب اکتشاف و تولید نفت تبدیل شد.

عصر مدرن

درحال‌حاضر تگزاس ایالتی متنوع و پویا است؛ که همچنان نقش مهمی در فرهنگ و سیاست آمریکا دارد. تگزاس از شهرهای پررونق گرفته تا فضاهای باز و گسترده خود، ترکیبی منحصربه‌فردی از تاریخ و مدرنیته را ارائه می‌دهد که نسبت به سایر ایالت‌ها بی‌نظیر است.

تاریخ تگزاس سفری در فرهنگ‌ها و تأثیراتی است که این ایالت منحصربه‌فرد را پدید آورده‌اند. از ریشه‌های بومیان آمریکا گرفته تا امتیاز مدرنی که در بازار جهانی انرژی به دست آورده است، همگی سبب شده‌اند تا تگزاس نقش مهمی در تاریخ آمریکا داشته باشد و همچنان به نقشی که در شکل‌دهی آینده کشور موثر است ادامه دهد. تفاوتی ندارد ساکن تگزاس باشید، یا یکی از گردشگران این ایالت، درهرحال باید زمانی را برای یادگیری تاریخ آن اختصاص دهید. تاریخی که می‌تواند درک ارزش این ایالت مهم و کمک‌هایی که به میراث مشترک ایالات متحده داشته است را عمیق‌تر کند.

دانشگاه‌های تگزاس

تگزاس مرکز برخی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده است. دانشگاه‌های تگزاس با تنوع در برنامه‌های دانشگاهی، امکانات پیشرفته و فرصت‌های تحقیقاتی ارزشمند فراوان دانشجویانی را از سراسر جهان جذب می‌کنند. در این بخش از مقاله دانشگاه‌های برتر تگزاس و آن‌چه آن‌ها را از سایر دانشگاه‌ها متمایز می‌کند بررسی خواهیم کرد.

دانشگاه تگزاس در آستین

دانشگاه تگزاس در آستین موسسه‌ای پرچمدار است و به‌طور مداوم در بین دانشگاه‌های برتر دولتی کشور قرار می‌گیرد. این دانشگاه با داشتن جمعیت دانشجویی بیش از 50،000 ، طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد را ارائه می‌دهد. برنامه‌های برتر در رشته‌های مهندسی، تجارت و حقوق چند نمونه از برنامه‌های دانشگاه تگزاس آستین است. همچنین دانشگاه به دلیل امکانات تحقیقاتی خود، از جمله مرکز محاسبات پیشرفته تگزاس و رصدخانه مک‌دونالد معروف شده است.

دانشگاه A&M تگزاس

دانشگاه A&M یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ایالات متحده است و بیش از 70،000 نفر دانشجو دارد. این دانشگاه به برنامه‌های قوی در زمینۀ مهندسی، کشاورزی و دامپزشکی و همچنین تحقیقات در زمینه‌هایی مانند انرژی تجدیدپذیر و اکتشافات فضایی شناخته می‌شود. علاوه‌براین تگزاس A&M یکی از بزرگترین سازمان‌های دانشجویی در جهان، با نام «Corps of Cadets» را دارد.

دانشگاه رایس

دانشگاه رایس یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در هیوستون واقع شده. با داشتن جمعیت دانشجویی بیش از 7000 نفر، رایس تجربه دانشگاهی صمیمی‌تری نسبت به برخی از دانشگاه‌های بزرگتر در تگزاس ارائه می‌دهد. این دانشگاه با برنامه‌های قوی خود در رشته‌های مهندسی، تجارت و علوم انسانی و همچنین تعهد نسبت به تحقیق در زمینه‌های فناوری نانو و مهندسی زیست‌پزشکی شناخته شده است.

دانشگاه متدیست جنوبی

دانشگاه متدیست جنوبی در شهر دالاس واقع شده و دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است. این دانشگاه طیف وسیعی از برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، از جمله برنامه‌های برتر در زمینه تجارت و حقوق را ارائه می‌دهد. به‌علاوه دانشگاه محل مدرسه هنرهای میدووس است؛ که به دلیل برنامه‌هایی که در حوزۀ موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی برگزار می‌کند شناخته شده است.

دانشگاه هیوستون

دانشگاه هیوستون دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در هیوستون قرار دارد. این دانشگاه با داشتن بیش از 46000 دانشجو طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، از جمله برنامه‌های برتر در زمینۀ تجارت و مهندسی را ارائه می‌دهد. علاوه‌براین با برنامه‌های قوی خود در حوزۀ معماری، حقوق و بینایی‌سنجی مشهور است.

تگزاس مرکز برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان است و فرصت‌های دانشگاهی و امکانات تحقیقاتی فراوانی برای دانشجویان در همۀ رشته‌ها ارائه می‌دهد. خواه علاقه‌مند به مهندسی باشید یا تجارت و هنر، دانشگاهی در تگزاس هست که می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف تحصیلی و شغلیتان کمک کند. علاوه‌براین با انتخاب تحصیل در تگزاس، شما به فعالیت‌های فرهنگی پویا، امکانات تحقیقاتی در سطح جهانی و یک جامعۀ حمایتگر شامل دانشکده‌ها و دانشجویانی که به تعالی آکادمیک متعهد هستند، دسترسی خواهید داشت. پس چرا تعلل کنید؟ همین امروز شروع به بررسی دانشگاه‌های برتر تگزاس کنید و فرصت‌های بی‌پایانی را که در ایالت تک‌ستاره در انتظارتان است، کشف کنید.

موزه‌های محبوب در تگزاس

تگزاس به‌واسطۀ پیشینۀ پربار و فرهنگ متنوعش شناخته شده است. برای تجربۀ این پیشینۀ تاریخی فرهنگی هیچ راهی بهتر از تماشا و بررسی موزه‌های متعدد ایالت وجود ندارد. تگزاس تقریباً برای هر نوع علاقه‌مندی، از هنر و علم گرفته تا تاریخ و فرهنگ، موزه‌ای دارد. در این بخش از مقاله برخی از محبوب‌ترین موزه‌های تگزاس را با هدف پاسخگویی به اینکه چه‌چیزی در آن‌ها ارزش بازدید دارد  بررسی می‌کنیم.

موزه هنرهای زیبا، هیوستون

موزه هنرهای زیبا در شهر هیوستون یکی از بزرگترین موزه‌های هنری کشور است؛ که مجموعه‌ای شامل بیش از 70 هزار اثر هنری از سراسر جهان را در خود جای داده است. این موزه چیزی برای تمام‌ افراد با هر نوع سلیقه‌ای ارائه می‌دهد؛ از مصنوعات مصر باستان گرفته تا هنر معاصر. همچنین موزه یک باغ مجسمه دارد و به‌طور منظم میزبان نمایشگاه‌ها و رویدادهایی است.

موزۀ آلامو

آلامو در شهر سن آنتونیو یکی از معروف‌ترین نقاط دیدنی تگزاس و محل نبرد معروفی در سال 1836 است. درحال‌حاضر آلامو موزه‌ای است که روایت‌هایی دربارۀ نبرد و اهمیت آن را در تاریخ تگزاس بیان می‌کند. بازدیدکننده‌ها می‌توانند آثار باستانی جنگ را ببینند و دربارۀ افرادی که در آن‌جا جنگیده و کشته شده‌اند، اطلاعاتی به دست آورند.

موزه طبیعت و علم پِروت

موزه طبیعت و علم پروت در شهر دالاس، موزه‌ای پیشرفته برای بررسی دنیای طبیعی و علم پشت آن است. موزه با نمایشگاه‌های تعاملی و فعالیت‌های عملی، مکانی عالی برای خانواده‌ها و کودکان فراهم آورده است تا دربارۀ همه‌چیز از دایناسورها گرفته تا فضا بیشتر بیاموزند.

کاپیتول ایالت تگزاس

کاپیتول ایالت تگزاس در آستین فقط یک ساختمان دولتی فعال نیست؛ بلکه موزه‌ای است که داستان سیاست و تاریخ تگزاس را روایت می‌کند. بازدیدکننده‌ها می‌توانند تورهای راهنما از ساختمان داشته باشند و نمایشگاه‌هایی دربارۀ فرمانداران تگزاس، مهر ایالت و تاریخ قانون‌گذاری تگزاس را ببینند.

موزه آمریکایی GI

موزه آمریکایی GI در شهر کالج استیشن قرار دارد. این موزه به بیان داستان‌های مردان و زنانی اختصاص داده شده است که در ارتش ایالات متحده خدمت کرده‌اند. با وجود نمایشگاه‌هایی دربارۀ همۀ موضوعات مربوط به جنگ جهانی اول تا اکنون، بازدید از آن برای هر علاقه‌مند به تاریخ نظامی ضروری است.

چه عاشق تاریخ باشید، چه هنر، یا فقط به دنبال ساختن یک روز سرگرم‌کننده و آموزشی هستید، تگزاس موزه‌ای برای شما دارد. با گزینه‌های بسیار زیادی که بتوانید از بین آن‌ها انتخاب کنید، به‌راحتی می‌توانید چیزی را بیابید که مورد علاقۀ شما و خانواده باشد. پس چرا با سرزدن به یکی از این موزه‌های محبوب، کمی زمان برای کشف گذشته و حال تگزاس اختصاص نمی‌دهید؟ مطمئن هستیم از این انتخاب ناامید نخواهید شد.

5 واقعیت جالب و خواندنی دربارۀ تگزاس

همه‌چیز در تگزاس وسیع‌تر از حالت معمول است؛ از جمله فهرست حقایق جالب و سرگرم‌کننده آن. از گاوچران‌ها و ماجراهای نفت گرفته تا فوتبال و غذا، تگزاس تاریخ غنی و متنوعی دارد که آن را به مکانی منحصربه‌فرد و جذاب تبدیل کرده است. در اینجا 5 واقعیت جالب و سرگرم‌کننده دربارۀ تگزاس را که ممکن است از آن بی‌خبر باشید برای شما انتخاب کرده‌ایم:

کلمه «تگزاس» از یک کلمۀ بومی آمریکایی به معنای «دوستان» یا «متحدان» گرفته شده است

نام «تگزاس» از کلمه «teysha» گرفته شده که در زبان مردمان کادو به معنای «دوست» یا «هم‌پیمان» است. کاشفان اسپانیایی که برای اولین‌بار با مردم کادو روبه‌رو شدند از این کلمه برای اشاره به کل منطقه استفاده کردند و نام آن ماندگار شد.

تگزاس تنها ایالتی است که زمانی کشوری مستقل بوده است

تگزاس زمانی یک جمهوری مستقل بود؛ که حدود یک دهه توسط سایر کشورها، از جمله ایالات متحده، به رسمیت شناخته می‌شد. در سال 1845 تگزاس به ایالات متحده ملحق گردید و بیست‌وهشتمین ایالت آن شد.

برند دکتر پپر در تگزاس اختراع شد

دکتر پپر نوشابه دوست‌داشتنی، در سال 1885 در واکو ایالت تگزاس اختراع شد. نام اصلی این نوشیدنی به دلیل نام شهری که در آن ساخته شد، واکو بود؛ اما بعدها به افتخار یک پزشک بومی به نام دکتر پپر، که شخصیتی برجسته در واکو بود، تغییر یافت.

بزرگترین رودئوی جهان در هیوستون تگزاس برگزار می‌شود

رودئو و نمایشگاه حیوانات هیوستون، بزرگترین رویداد گاوبازی در جهان است؛ که هر سال بیش از 2 میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند. در این رویداد همه‌چیز از گاو‌سواری و مسابقه بشکه گرفته تا اجرای موسیقی زنده توسط برخی از بزرگترین برندهای این صنعت برگزار می‌شود.

تگزاس سوگند تعهد خود را برای وفاداری دارد

علاوه‌بر سوگندنامه بیعت ایالات متحده، تگزاس تعهد خود را هم دارد. سوگندنامه تگزاس در سال 1933 پذیرفته شد و از آن زمان هر روز در مدارس تگزاس در کنار تعهد ملی خوانده می‌شود. در تعهد تگزاس آمده است: «به پرچم تگزاس احترام بگذارید؛ من با تو بیعت می‌کنم، تگزاس، ایالت واحد تحت نظر خدا، واحد و غیرقابل تقسیم.»

آن‌چه خواندید تنها چند نمونه از حقایق فراوان، جالب و سرگرم‌کننده‌ای است که تگزاس را به مکانی منحصربه‌فرد و هیجان‌انگیز برای زندگی یا بازدید تبدیل می‌کند. چه بومی تگزاس باشید، چه مسافری در حال گذر از آن، همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری و کشف دربارۀ این ایالت بزرگ هست. بنابراین این‌بار که گذرتان به تگزاس افتاد، مطمئن شوید که برای کشف تاریخ و فرهنگ غنی آن زمان صرف کرده‌اید.

10 فعالیت جالب که می‌توانید در تگزاس انجام دهید

همه‌چیز در تگزاس وسیع‌تر است، از جمله لیست کارهای سرگرم‌کننده‌ای که برای انجام‌دادن در تگزاس دارید. تگزاس با فرهنگ متنوع، تاریخ سرشار و مناظر وسیع خود طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها و جاذبه‌ها را در دسترس بازدیدکنندگانی در هر ردۀ سنی می‌گذارد. در اینجا 10 فعالیت سرگرم‌کننده که می‌توانید در تگزاس انجام دهید آورده شده است:

 1. از آلامو در سن آنتونیو دیدن کنید: آلامو یکی از معروف‌ترین مکان‌های تاریخی تگزاس، با امکان بازدید رایگان، است. هنگام بازدید از این موزه تاریخی می‌توانید با نبرد معروفی که در سال 1836 در این منطقه رخ داده آشنا شوید و در مناطق اطراف گردش کنید.
 2. در شهر هیوستون از ناسا بازدید کنید: هیوستون محلی برای مرکز فضایی لیندون بی جانسون است. جایی که فضانوردان ناسا در آن آموزش می‌بینند و کار می‌کنند. برای دیدن مرکز کنترل ماموریت تاریخی و آشنایی با اکتشافات فضایی، یک تور بازدید از ناسا بگیرید.
 3. گشت و گذار در پارک سیکس فلگز در آرلینگتون: پارک تفریحی 212 هکتاری سیکس فلگز تگزاس یکی از بزرگترین پارک‌های تفریحی کشور در شهر آرلینگتون است؛ که بیش از 40 وسیلۀ سواری و جاذبه دیدنی دارد. از ترن هوایی گرفته تا سواری در آب، چیزی برای تمام افراد دارد.
 4. منطقۀ ریور واک در سن آنتونیو: پارک شهری و خیابان مخصوص عابر پیاده ریور واک در سن‌آنتونیو با فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و مناظر دیدنی در امتداد رودخانه، جاذبه‌ای است که باید آن را ببینید. برای تجربه فرهنگ پرتکاپوی این شهر تاریخی، تور قایق‌سواری بگیرید یا در مسیر پیاده‌روی آن قدم بزنید.
 5. در پارک ملی بیگ بند به کمپینگ بروید: پارک بگ بند چشم‌اندازهای خیره‌کننده و فرصت‌هایی برای پیاده‌روی، کمپینگ و تماشای حیات وحش ارائه می‌دهد. در مناطق دیدنی رودخانه ریو گراند، زمین‌های بیابانی و کوه‌های غرب تگزاس گردش کنید.
 6. از ساختمان کاپیتول ایالت تگزاس در آستین بازدید کنید: کاپیتول ایالت تگزاس نمونه‌ای خیره‌کننده از معماری قرن 19 است و می‌توانید به‌طور رایگان از آن بازدید کنید. یک تور با راهنما بگیرید تا دربارۀ تاریخ و سیاست ایالت تک‌ستاره اطلاعاتی به دست آورید.
 7. در پل خیابان کنگره در آستین خفاش‌ها را ببینید: پل خیابان کنگره در شهر آستین بزرگترین محل زندگی خفاش شهری در آمریکای شمالی است. شما می‌توانید از ماه مارس تا نوامبر، پرواز بیش از 1.5 میلیون خفاش را در غروب خورشید تماشا کنید.
 8. یک تور غذایی در دالاس داشته باشید: دالاس به غذاهای متنوع و خوشمزه‌اش، از باربیکیو گرفته تا تکس-مکس، شهرت دارد. غذاهای این منطقه را بچشید تا برخی از بهترین غذاهای شهر و فرهنگ آشپزی محلی را بشناسید.
 9. از استاک‌یاردز دیدن کنید: استاک‌یاردز در شهر فورت ورث نگاهی اجمالی به گذشته گاوچران تگزاس با گاوسواری روزانه، نمایش‌های وسترن و انواع مغازه‌ها و رستوران‌ها دارد.
 10. برای چشیدن طعم شراب ایالت در تگزاس به هیل کانتری بروید: هیل کانتری در تگزاس مرکز بیش از 50 کارخانه شراب‌سازی و تاکستان است؛ که انواع شراب‌های برنده جوایز را تولید می‌کند. در مسیری خوش‌منظره رانندگی کنید تا از چشیدن طعم شراب و گشت‌وگذار در برخی از بهترین شراب‌سازی‌های منطقه لذت ببرید.

چه عاشق تاریخ باشید، چه یکی از افرادی که احساس می‌کنید نیاز به هیجان و فعالیت‌های خطرناک دارید یا طرفدار غذاخوری‌های، درهرحال تگزاس چیزهایی برای همه نوع سلیقه و ذائقه دارد. پس چمدان‌های خود را ببندید و برای یک ماجراجویی فراموش‌نشدنی در تگزاس آماده شوید.

11 مکان برتر و منحصر‎به‎فرد برای بازدید در تگزاس

تگزاس ایالتی با پیشینۀ غنی، فرهنگ‌های متنوع و مناظر طبیعی چشم‌نواز است. از شهرهای شلوغ گرفته تا شگفتی‌های طبیعی آرام، تگزاس طیف گسترده‌ای از تجربه‌های خاص و فراموش‌نشدنی را به بازدیدکنندگانش ارائه می‌دهد. در این بخش از مقاله 11 مکان برتر و منحصر‌به‌فرد برای بازدید در تگزاس را معرفی می‌کنیم:

 1. مارفا: مارفا شهر کوچکی در غرب تگزاس است که با تاسیسات و چیدمان‌ هنری منحصربه‌فرد و نورهای مرموز مارفا معروف شده. برای تماشای اینستالیشن‌ یا چیدمان‌های هنری مینیمالیستی از بنیاد چیناتی دیدن کنید، یا برای تماشای ستاره‌ها به نزدیکی رصدخانه مک‌دونالد بروید.
 2. دره پالو دورو: این منطقه که به « گرند کنیون تگزاس» معروف است؛ منظره‌های مبهوت‌کننده و فرصت‌هایی برای پیاده‌روی، کمپینگ و اسب‌سواری ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید صخره‌های رنگارنگ و حیات وحش این شگفتی طبیعی را از نزدیک ببینید.
 3. ساحل ملی جزیره پادره: این جزیره حائل در سواحل تگزاس طولانی‌ترین جزیره حائل توسعه‌نیافته در جهان است. جزیره پادر، با مایل‌ها ساحل بکر و فرصت‌هایی برای کمپینگ، ماهیگیری و تماشای حیات وحش، مقصدی است که باید از آن بازدید کنید.
 4. منطقه طبیعی صخره طلسم: صخره طلسم یک گنبد گرانیتی صورتی‌رنگ عظیم، با ارتفاعی بیش از 122 متر بلندتر نسبت به چشم‌انداز اطراف، است. برای تماشای مناظر خیره‎کننده از تگزاس هیل کانتری تا بالای این تپه پیاده‌روی کنید.
 5. کادیلاک رنچ: این جاذبه گردشگری مشهور کنار جاده‌ای در آماریلو (Amarillo) ردیفی از ده خودروی کادیلاک است که از دماغۀ خود در زمین دفن شده‌اند. بازدیدکننده‌ها تشویق می‌شوند با خود رنگ اسپری بیاورند و گرافیتی خودشان را به ماشین‌ها اضافه کنند.
 6. پارک سن آنتونیو میشن: این پارک تاریخی در قرن هجدهم توسط استعمارگران اسپانیایی تأسیس شد و نمایی از گذشته استعماری تگزاس را به نمایش می‌گذارد. از آلامو، معروف‌ترین میشن دیدن کنید، یا در چهار ساختمان دیگر، که پارک ملی تاریخی سن آنتونیو میشن را تشکیل می‌دهند، گردش کنید.
 7. بیگ بند: منطقۀ بیگ بند تگزاس مناظر بیابانی، دره‌ها و کوه‌های خیره‌کننده‌ای دارد. از کوه‌های چیسوس دیدن کنید، در چشمه‌های آب گرم پارک ملی بیگ بند غوطه‌ور شوید یا در اطراف شهر ارواح ترلینگوا به کاوش بپردازید.
 8. هیل کانتری: این منطقه پر از تپه‌ها و تاکستان‌ها است و با زیبایی‌های مناظر، شهرهای جذاب و شراب‌سازی‌های عالی خود شناخته می‌شود. از منطقۀ فردریکز بورگ برای چشیدن میراث آلمانی و مزه شراب بازدید کنید، یا به کشف شگفتی‌های طبیعی این منطقه، مانند استخر همیلتون، مشغول شوید.
 9. موزه طبقه ششم دیلی پلازا: موزه طبقه ششم دیلی پلازا در شهر دالاس به بررسی رخداد ترور رئیس‌جمهور جان اف کندی اختصاص دارد و در انبار کتاب مدرسه سابق تگزاس واقع شده است. جایی که لی هاروی اسوالد (Lee Harvey Oswald) تیرهای مرگبارش را شلیک کرد.
 10. مرکز فضایی هیوستون: برای اطلاع از تاریخچه و آینده اکتشافات فضایی، از مرکز فضایی لیندون بی. جانسون در هیوستون بازدید کنید. فضاپیمای واقعی را ببینید، در یک تور تراموا شرکت کنید و چگونگی فضانورد‌بودن را تجربه کنید.
 11. استاکی یاردز: این منطقه گردشگری تاریخی در فورت ورث نگاهی اجمالی به گذشته گاوچران تگزاس دارد. گاوسواری را تماشا کنید، یک مسابقه رودئو ببینید، یا در مغازه‌ها، رستوران‌ها و موزه‌هایی که برای حفظ و بزرگداشت میراث غربی تگزاس هستند گردش کنید.

تگزاس از شگفتی‌های طبیعی گرفته تا مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های کنار جاده‌ای، طیف گسترده‌ای از تجربه‌های منحصربه‌فرد و فراموش‌نشدنی را برای بازدیدکنندگان ارائه می‌کند. تفاوتی ندارد به هنر، تاریخ، طبیعت یا فرهنگ گاوچرانی علاقه‌مند باشید، در ایالت تک‌ستاره جاذبه‌هایی برای همۀ افراد هست. پس چمدان‌های خود را ببندید و برای یک ماجراجویی فراموش‌نشدنی در تگزاس آماده شوید.

10 جاذبه گردشگری تگزاس که باید از آن‌ها دیدن کنید

ایالت تگزاس طیف متنوعی از جاذبه‌های گردشگری متناسب با سلیقه و نیازهای همۀ افراد دارد. در بخش پایانی 10 مکان دیدنی در تگزاس، از مکان‌های تاریخی گرفته تا شگفتی‌های طبیعی و چشم‌اندازهای معروف، را بررسی می‌کنیم:

موزۀ آلامو

آلامو که در شهر سن‌آنتونیو، یکی از معروف‌ترین مکان‌های تاریخی در تگزاس است. درواقع محل نبرد معروفی در طول انقلاب تگزاس بوده و اکنون به‌عنوان موزه‌ای است که به بازدیدکننده‌هایش اطلاعاتی دربارۀ گذشتۀ استعماری این ایالت می‌دهد.

کاپیتول ایالت تگزاس

ساختمان کاپیتول ایالت تگزاس که در شهر آستین قرار گرفته، ساختمان زیبایی است که محل دفتر فرماندارها، معاون فرماندار و قانونگذاران ایالتی در آن جای گرفته‌اند. بازدیدکنندگان می‌توانند با همراهی تورهای راهنما دربارۀ تاریخ و دولت ایالت تگزاس اطلاعاتی کسب کنند.

ریور واک

یکی دیگر از دیدنی‌های سن آنتونیو ریور واک است. یک مسیر پیاده‌روی زیبا که در امتداد رودخانه سن آنتونیو قرار دارد. گردشگران می‌توانند به قایق‌سواری بروند، در کافه‌های فضای باز غذا بخورند و از فروشگاه‌ها و موزه‌هایی که در کنار رودخانه هستند دیدن کنند.

پارک ملی بیگ بند

پارک ملی بیگ بند، واقع در جنوب غربی تگزاس، یک شگفتی طبیعی خیره‌کننده است که فرصت‌هایی برای پیاده‌روی، کمپینگ و تماشای حیات وحش در اختیار گردشگران می‌گذارد. بازدیدکننده‌ها می‌توانند در دره‌ها، کوه‌ها و بیابان‌های این پارک گردش کنند.

موزه طبقه ششم در دیلی پلازا

موزه طبقه ششم واقع در شهر دالاس، محلی برای بررسی ماجرای ترور رئیس جمهور جان اف. کندی فراهم می‌کند. این موزه که در انبار کتاب مدرسه تگزاس سابق قرار دارد، نمایشگاه‌ها و مصنوعات مربوط به این رویداد را در معرض دید قرار می‌دهد.

مرکز فضایی هیوستون

این مرکز در شهر هیوستون، مرکز بازدیدکنندگان رسمی مرکز فضایی لیندون بی. جانسون است. بازدیدکننده‌ها می‌توانند در این مکان فضاپیمای واقعی را ببینند، در یک تور تراموا شرکت و فضانوردبودن را تجربه کنند.

استاک یاردز فورت ورث

این محل واقع در شهر فورت ورث، نگاهی اجمالی به گذشته کابوی تگزاس دارد. بازدیدکننده‌های این مکان تاریخی می‌توانند به تماشای گاوسواری بپردازند، یک رویداد رودئو را از نزدیک ببینند یا در مغازه‌ها و موزه‌هایی، که برای بزرگداشت میراث غربی تگزاس برگزار می‌شوند، گردش کنند.

موزه لکسینگتون USS  در خلیج

این موزه که در شهر کورپوس کریستی، یک ناو هواپیمابر ازکارافتاده است؛ که اکنون به‌عنوان موزه فعالیت می‌کند. بازدیدکننده‌ها می‌توانند کشتی را از نزدیک ببینند و دربارۀ تاریخچه و نحوۀ استفاده از آن‌ها در دوران جنگ جهانی دوم بیاموزند.

سن آنتونیو میشن

همان‌طور که قبلاً اشاره شد، سن آنتونیو میشن مجموعه‌ای از اماکان اداری تاریخی اسپانیایی هستند؛ که نگاهی اجمالی به گذشتۀ استعماری تگزاس دارند. آلامو معروف‌ترین مکان آن است، اما چهار بنای دیگر هم دارد که تاریخ و فرهنگ غنی منطقه را برای علاقه‌مندان به نمایش می‌گذارند.

ساحل خلیج

ساحل خلیج  با کیلومترها ساحل زیبا و شهرهای ساحلی، فرصت‌های فراوانی برای استراحت و تفریح ارائه می‌دهد. از موج‌سواری و ماهیگیری گرفته تا گشت‌وگذار در ساحل و آفتاب‌گرفتن، فعالیت جذابی برای تمام افراد در سواحل تگزاس هست.

تگزاس از مکان‌های تاریخی گرفته تا شگفتی‌های طبیعی و مکان‌های دیدنی معروفش، طیف گسترده‌ای از جاذبه‌های گردشگری را ارائه می‌کند؛ که مطمئناً بازدیدکننده‌هایی از هر ردۀ سنی و هر سبک علاقه‌ای را به وجد می‌آورد. تفاوتی ندارد به تاریخ و طبیعت علاقه‌مند باشید، یا صرفاً به قصد تفریح به این مناطق سفر کنید، درهرحال ایالت تک‌ستاره فرصت‌هایی برای همگان فراهم آورده است. پس چمدان‌های خود را ببندید و آماده شوید تا تمام چیزهایی را که تگزاس ارائه می‌دهد کشف کنید.

Source rockethomes
Leave A Reply

Your email address will not be published.