ایرانیان کالاباساس

ایرانیان کالاباساس • زندگی در کالاباساس • شهر کالاباساس

ZSany - Advertise With Us Today!

کالاباساس یکی از شهرهای حومه لس آنجلس با 23842 نفر جمعیت است. کالاباساس یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی در کالیفرنیا است. زندگی در کالاباساس به اکثر ساکنان حس خوبی می‌دهد و بسیاری از ساکنین این شهر، صاحب‌خانه هستند و در میان افراد مرفه به شمار می‌آیند. در کالاباساس رستوران‌ها و پارک‌های زیادی وجود دارد. ساکنان کالاباساس در مورد سیاست، اعتدال را رعایت می‌کنند و خیلی نمی‌توان آنها را افراد سیاسی نام برد. تحصیل و آموزش در این شهر از لس آنجلس در سطح بالایی قرار دارد و به همین خاطر، بسیاری از مردم در آمریکا و دیگر کشورهای جهان آن را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم کالاباساس دارند و بسیاری در این شهر مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این شهر بدانید.

لیست ایرانیان کالاباساس

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این شهر پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

شهر کالاباساس

کالاباساس از شهرهای لس آنجلس در جنوب کالیفرنیا است که در دره سان فرناندو دامنه‌های کوه‌های سانتا مونیکا، در حدود 30 مایلی (50 کیلومتری) شمال غربی مرکز شهر لس‌آنجلس قرار دارد. کالاباساس کلمه‌ای اسپانیایی است که برای کدو تنبل یا کدو استفاده می‌شود، اما گفته می‌شود که نام شهر به معنای «جایی که غازها وحشی پرواز می‌کنند» در زبان بومی آمریکایی است. اصلیت ساکنان اصلی این شهر به قوم چوماش برمی‌گردد. این منطقه توسط اسپانیایی‌ها در قرن 18 کشف شد و در اوایل دهه 1800 اولین ساکانان در این شهر مستقر شدند. در نیمه دوم قرن نوزدهم، کالاباساس بخشی از املاک مهاجر باسکی میگل لئونیس، به اصطلاح “پادشاه کالاباساس” و همسر بومی آمریکایی او، اسپیریتو شد. پس از مرگ او در سال 1889، زمین‌های او به عنوان امکانات توریستی توسعه یافتند.

این منطقه بعداً به یک حومه لس آنجلسِ مرفه تبدیل شد. همسایه شمالی این شهر، Hidden Hills، که معمولاً ارتباط خوبی با این شهر دارد، در شهرسازی بسیار موفق‌تر عمل کرده است و بسیاری از افراد مشهور را جذب خود کرده است. کالاباساس مطابق با نام خود، میزبان جشنواره سالانه کدو تنبل در ماه اکتبر است.

ایرانیان کالاباساس

کالاباساس جمعیتی بالغ بر 24 هزار نفر را در خود جای داده است که از این تعداد 92.7 درصد شهروند این شهر هستند. تا سال 2019، 26.3 درصد از ساکنان کالاباساس، در خارج از کشور متولد شده بودند (6.3 هزار نفر).

در سال 2019، 9.19 برابر بیشتر از هر نژاد یا قوم دیگری، ساکنان کالاباساس سفید پوست (غیر اسپانیایی) (18.2 هزار نفر) بودند. 1.98 هزار نفر آسیایی (غیر اسپانیایی) و 1.69 هزار نفر سفید (اسپانیایی) ساکن بودند که دومین و سومین گروه قومی رایج در این شهر هستند.

اگر در بورلی هیلز قدم بزنید، بسیاری از ثروتمندترین سلبریتی‌های امروزی را در این مکان خواهید یافت، اما در چند سال اخیر بسیاری از این سلبریتی‌ها به حومه لس آنجلس و شهری به نام کالاباساس نقل مکان کرده‌اند. کیم کارداشیان محبوب‌ترین ساکن کالاباساس است، اما سلنا گومز، مایلی سایرس، جاستین بیبر و دریک همگی این حومه را به دلیل حفظ حریم خصوصی و نزدیکی به هالیوود، به عنوان خانه انتخاب کردند.

ایرانیان نیز این مکان هیجان انگیز را برای زندگی انتخاب کردند و از مزایایی که این شهر برای دیگر ساکنان دارد، بهره می‌برند.

زندگی در کالاباساس

کالاباساس بیش از یک شهر حومه‌ای آرام است که در غرب دره سن فرناندو قرار دارد. این شهر جواهری پنهان برای زندگی است. در چند سال گذشته، شهر کالاباساس به دلیل تجمل و همچنین حفظ حریم خصوصی شهرت خود را افزایش داده است که به یک مکان عالی برای ساکنان تبدیل شده است.

اگر می‌خواهید زندگی در بهترین امکانات کالیفرنیای جنوبی را تجربه کنید، اولین انتخاب شما باید مهاجرت به کالاباساس باشد. با زندگی در این شهر به اندازه کافی به لس آنجلس و تمام امکانات شهری آن نزدیک هستید و در عین حال فضایی آرام برای زندگی دارید. برای اینکه درباره مزایا و معایب زندگی در این شهر بیشتر بدانید، در ادامه ما را همراهی کنید. ابتدا مزایای زندگی در این شهر و بعد معایب زندگی در آن را بررسی خواهیم کرد.

 • آب و هوای عالی‌ای دارد
 • کارهای زیادی برای انجام دادن در این شهر وجود دارد
 • مدارس در این شهر سطح بالایی دارند
 • طبیعت زیبا و جذابی دارد
 • شما در این شهر احساس امنیت خواهید کرد
 • مردم این شهر خونگرم هستند
 • شما هرگز از زندگی در اینجا خسته نخواهید شد
 • فرصت‌های شغلی آن بسیار است

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و کالاباساس نیز از این مقوله مستثنا نیست.

 • شهر گرانی است
 • ترافیک در این شهر وحشتناک است
 • فضای زیادی برای پیاده روی ندارد
 • از ساحل دور است
 • این شهر قوانین بسیاری دارد
 • تنوع قومی و نژادی در این شهر زیاد نیست
 • هزینه زندگی در این شهر بالاست

کشور

ایالات متحده آمریکا

ایالت

کالیفرنیا

مساحت

13.74 مایل مربع (35.59 کیلومتر مربع)
جمعیت (2020)

23,241

درآمد متوسط خانوار

136,138 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.