ایرانیان کلگری

ایرانیان کلگری • زندگی در کلگری • شهر کلگری

ZSany - Advertise With Us Today!

کلگری در غربی‌ترین نقطه از کانادا، تقریباً 80 کیلومتری شرق رشته کوه‌های راکی کانادا قرار دارد. این شهر حس و حال عجیبی دارد و فضاها و ساختار مدرن و قدیمی آن را به مکانی سحرآمیز تبدیل کرده که اشتراکات زیادی با دالاس در ایالات متحده دارد.

کلگری به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای کانادا، یکی از شهرهای صنعتی و پیشرفته به شمار می‌آید که تفریحات در آن به نسبت خوب است. از دیدن منظره‌ای خیره کننده از بالای برج کلگری گرفته تا قدم گذاشتن به تاریخ در دهکده تاریخی هریتیج پارک تا غذاهای خوشمزه در رستوران‌های آلبرتا، طیف وسیعی از جاذبه‌ها و فعالیت‌ها در کلگری در انتظار شما هستند. کلگری نیز مانند دیگر شهرهای کانادا، قومیت‌ها و نژادهای مختلف را در خود جای داده است که ایرانیان نیز، بخشی از آنها هستند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم کلگری دارند و بسیاری در این شهر مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این شهر بدانید.

لیست ایرانیان کلگری

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این شهر پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

شهر کلگری

کلگری، یکی از بزرگترین شهرهای استان آلبرتا در کانادا است که موقعیت فیزیکی این شهر، آن را از سایر شهرهای استان آلبرتا متمایز کرده است. این شهر در لبه غربی دشت‌های بزرگ و در دامنه کوه‌های دیدنی راکی در کانادا (حدود 100 کیلومتری غرب) واقع شده است و دره‌ها و ارتفاعات اطراف آن بسیار دیدنی‌تر از دشت‌های مسطح در هر نقطه‌ای از این منطقه است. این شهر نسبتاً جوان کانادایی، مرکز اداری و مالی صنعت نفت این کشور است. کلگری همچنین یکی از بزرگترین شهرهای کانادا در امر دامپروری بوده است و به همین منظور، سالانه رویدادی برای گرامیداشت صنعت قدیم در کلگری برگزار می‌شود. در اوایل قرن بیست و یکم، کلگری یکی از شهرهای کانادا بود که سریع‌ترین رشد را داشت.

در سال 1875 یک پلیس سواره به نام فورت بریزبویز، کلگری امروزه را کشف کرد. سال بعد این منطقه، به طور رسمی فورت کلگری برگرفته از شهری در جزیره اسکاتلند مول، نامگذاری شد. در سال 1877، دولت‌های بریتانیا و کانادا با تعدادی از اولین ساکنان (بومیان آمریکا) قرارداد صلح (پیمان 7) امضا کردند و منطقه به سرعت به مکانی برای دامداری تبدیل شد.

رشد و توسعه کلگری ارتباط مستقیمی با انتخاب آن به عنوان یکی از ایستگاه‌های راه آهن کانادا در اقیانوس آرام (CPR)، اولین راه آهن سراسری کانادا داشت. این راه آهن، کلگری را به مرکز و شرق کانادا و به ونکوور در ساحل غربی متصل می‌کرد. اما امروزه، این رشد بیشتر از قبل شده است و شاهد هستیم که این شهر در میان شهرهای پرتقاضا برای زندگی و کار تبدیل شده است.

ایرانیان کلگری

از هر سه نفری که در کلگری زندگی می‌کنند، یک نفر در خارج از کانادا به دنیا آمده است، بنابراین این شهر بسیار متنوع است. کلگری با جمعیتی که متشکل از مهاجران بسیاری از خارج از کانادا، با جوامع بزرگ فیلیپینی، هندی و چینی است، از نظر قومی متنوع است. کمی بیش از یک سوم جمعیت این شهر، به اقلیت‌هایی غیر از کانادایی تعلق دارد.

در زمانی که اقتصاد در این شهر پویا است، کلگری کانادایی‌ها را از استان‌های دیگر جذب می‌کند. علاوه بر این، کلگری اغلب به عنوان اولین انتخاب برای مهاجرانی به شمار می‌آید که در دیگر شهرهای کانادا زندگی می‌کنند. اینها افرادی هستند که قبل از تصمیم به نقل مکان مجدد، به کانادا مهاجرت کرده و در جاهای دیگر (مثلاً تورنتو یا ونکوور) ساکن شده‌اند.

با توجه به اینکه بسیاری از اهالی کلگری اهل کلگری نیستند، بسیاری از ساکنان هستند که اینجا متولد و بزرگ شده‌اند! یکی از این ساکنان، ایرانیان هستند که روز به روز نیز به تعداد آنها در این شهر افزوده می‌شود. موقعیت‌های شغلی، زندگی همراه با رفاه و آزادی و حتی موقعیت‌های بی شمار برای تحصیل، این شهر را به مقصدی ایده‌آل برای ایرانیان تبدیل کرده است.

زندگی در کلگری

در حالی که کلگری شهرت گردشگری شهری مانند تورنتو را ندارد، اما وقتی صحبت از مناظر زیبا و کیفیت زندگی به میان می‌آید، یکی از بهترین‌ها در جهان است. یکی از چیزهای خاص در مورد کلگری این است که هم انرژی یک کلان شهر بزرگ و هم روحیه گرم و صمیمانه یک جامعه کوچک را در خود دارد. از بیرون بزرگ است، اما در داخل، جامعه‌ای صمیمی و کوچک دارد.

همچنین یکی از شهرهای برتر کانادا برای افرادی است که عاشق فضای باز هستند. نه تنها خود شهر پر از پارک‌های عظیم است، بلکه به مناطق سرسبز کانادا مانند کاناناسکیس و پارک ملی بنف نیز بسیار نزدیک است. اما اگر قصد دارید تا این شهر را برای زندگی انتخاب کنید، حتما باید از مزایا و معایب زندگی در آن اطلاعات کسب کنید. در ادامه ابتدا درباره مزایای زندگی در کلگری و بعد درباره معایب آن خواهیم گفت.

 • کلگری تمیزترین شهر جهان است
 • مالیات بر فروش در این شهر پایین است
 • زمان کمتری را در آب و هوای بد می‌گذرانید
 • حمل و نقل عمومی در این شهر، نسبتاً قابل اعتماد، سازگار با محیط زیست و مقرون به صرفه است
 • یافتن پزشکان خانواده در کلگری، اکنون آسان‌تر از همیشه است
 • کارهای زیادی برای دوستداران فضای باز در این شهر وجود دارد
 • کلگری به دیگر شهرها در کانادا نسبتاً نزدیک است

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و کلگری نیز از این مقوله مستثنا نیست.

 • نرخ بیکاری در این شهر همچنان بالاست
 • نرخ جرم و جنایت در این شهر افزایش یافته است
 • ترافیک در این شهر می‌تواند خسته کننده باشد
 • مدارس در این شهر میزان دانش آموزان زیادی دارند

کشور

کانادا

استان

آلبرتا

مساحت

820.62 کیلومتر مربع (316.84 مایل مربع)
جمعیت (2020)

1,306,784

درآمد متوسط خانوار

140,919 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.