ایرانیان ساکرامنتو

ایرانیان ساکرامنتو • زندگی در ساکرامنتو • شهر ساکرامنتو

ZSany - Advertise With Us Today!

شهر ساکرامنتو با تقریباً 994 مایل مربع در وسط دره مرکزی به طول 400 مایل، که منطقه برتر کالیفرنیا برای کشاورزی است، قرار دارد. این شهر با شهرهای کنترا کوستا و سان خواکین در جنوب، شهرهای آمادور و الدورادو در شرق، شهر‌های Placer و Sutter در شمال، و شهر‌های Yolo و Solano در غرب همسایه است.

شهر ساکرامنتو از زمین‌های کم ارتفاع بین رودخانه‌های ساکرامنتو و سان خواکین در شمال تا حدود ده مایل فراتر از کنگره ایالتی و شرق تا دامنه‌های کوه‌های سیرا نوادا گسترش می‌یابد. جنوبی‌ترین بخش شهر ساکرامنتو دسترسی مستقیم به خلیج سانفرانسیسکو دارد. آب و هوا و همچنین قرار گرفتن این شهر در نزدیکی لس آنجلس و همچنین ایالت کالیفرنیا باعث شده که افراد بسیاری خصوصا ایرانیان آن را برای زندگی انتخاب کنند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم ساکرامنتو دارند و بسیاری در این شهر مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این شهر بدانید.

لیست ایرانیان ساکرامنتو

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این شهر پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

شهر ساکرامنتو

ساکرامنتو، پایتخت کالیفرنیا، در بخش شمال مرکزی این ایالت قرار گرفته است. این شهر در دره ساکرامنتو (بخش شمالی دره مرکزی) در امتداد رودخانه ساکرامنتو در محل تلاقی آن با رودخانه American، در حدود 90 مایلی (145 کیلومتری) شمال شرقی سانفرانسیسکو و 45 مایلی (72 کیلومتری) شمال استاکتون واقع شده است. این شهر در میان شهرهای مسطح آمریکا به شمار می‌آید، اما زمین‌های این شهر در نزدیکی دامنه‌های سیرا نوادا به سمت شرق در میان زمین‌های مرتفع به شمار می‌آیند. این منطقه تابستان‌های طولانی، گرم و خشک و زمستان‌های خنک و مرطوب همراه با هوای مه آلود دارد.

ساکرامنتو، یکی از قدیمی‌ترین جوامع ادغام شده در ایالت کالیفرنیا را دارد که در قلب یک منطقه شهری قرار گرفته است. مناطق حومه‌ای این شهر – که عمدتاً در شمال و شرق شهر متمرکز شده‌اند – شامل ارتفاعات Citrus، فولسوم، کارمایکل، نورث هایلندز و روزویل می‌شوند. سایر جوامع در این شهر عبارت‌اند از Parkway (جنوب) و غرب ساکرامنتو (غرب).

ساکرامنتو یکی از عمده‌ترین مناطق تولید محصولات کشاورزی در منطقه است و عمدتاً محصولات لبنی، مرغ، گوشت گاو، میوه‌ها و سبزیجات (به ویژه انگور، گلابی و گوجه فرنگی)، گندم، برنج و ذرت، از جمله مهم‌ترین محصولات این شهر هستند. علاوه بر کشاورزی، سایر خدمات مانند تولید برق، تولید نرم افزارهای کامپیوتری، گردشگری و ساخت محصولات فلزی و ابزار علمی از جمله مهم‌ترین تولیدات و خدمات در این شهر هستند. صنایع دیگر عبارت‌اند از فرآوری مواد غذایی (به ویژه بادام)، چاپ و نشر، هوافضا و ساخت محصولات چوبی. علاوه بر این، ساکرامنتو یک فرودگاه بین المللی دارد که درست در شمال غربی شهر قرار دارد.

ایرانیان ساکرامنتو

پس از اوج شکوفایی طلا در این شهر، جمعیت ساکرامنتو تا دهه‌های اول قرن بیستم به طور پیوسته افزایش یافت. مردم از دهه 1940 به سمت صنایع مرتبط با کشاورزی در منطقه و تأسیسات نظامی آن (اکنون بسته شده) جذب شدند. با افزایش جمعیت، شهر به سمت حومه‌ها گسترش پیدا کرد و مناطق جدیدی در این شهر به وجود آمد (از جمله شهر ساکرامنتو شمالی در سال 1964) و مساحت آن بین سال‌های 1940 و 2000 هفت برابر شد. در همان دوره جمعیت ساکرامنتو تقریباً چهار برابر شد. شهروندان اروپایی که از دیرباز اکثریت جمعیت شهر را تشکیل می‌دادند، اکنون کمتر از نیمی از جمعیت آن را تشکیل می‌دهند. اسپانیایی‌ها بیشترین رشد جمعیت را در این شهر دارند و بیش از یک پنجم کل جمعیت آن را تشکیل می‌دهند. همچنین گروه‌های قابل توجهی از آمریکایی‌های آفریقایی تبار و مردم آسیایی نیز در این ایالت وجود دارد.

کالیفرنیا به عنوان اولین ایالتی شناخته می‌شود که تعداد ایرانیان در آن زیاد است. ساکرامنتو به عنوان پایتخت این ایالت، سهم بسیاری در میزبانی ایرانیان دارد و می‌توان جوامع مختلفی از ایرانیان را در این شهر پیدا کرد که در آن مشغول به کار، تحصیل و زندگی هستند.

زندگی در ساکرامنتو

ساکرامنتو پایتخت کالیفرنیا است و یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی در این کشور محسوب می‌شود. ساکرامنتو که اغلب در میان سایر شهرهای کالیفرنیا نادیده گرفته می‌شود و کمتر به آن پرداخته می‌شود، به‌خاطر فضای آرام، اقتصاد پررونق، غذاهای شگفت‌انگیز و کارهای زیادی برای انجام دادن شهرت دارد. ساکرامنتو یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی در کالیفرنیا است! با جمعیت پانصد هزار نفری، بسیاری از خانواده‌ها و متخصصان فنی از منطقه خلیج به دلیل کیفیت بالای زندگی و خانه‌های مقرون به صرفه به ساکرامنتو نقل مکان می‌کنند. نه تنها این شهر تمیز و به خوبی نگهداری می‌شود، بلکه ساکرامنتو توسط کوه‌های زیبا و شهرهای مهم دیگر در ایالت کالیفرنیا احاطه شده است که نقل مکان به این شهر را ارزشمند می‌کند. اما برای زندگی در این شهر نیاز است که درباره مزایا و معایب زندگی در آن به صورت همزمان بدانید. در ادامه ابتدا درباره مزایا و بعد درباره معایب زندگی در ساکرامنتو خواهیم گفت.

 • ساکرامنتو محله‌های بسیاری دارد که می‌توانید از میان آنها یکی را برای زندگی انتخاب کنید.
 • زمستان در ساکرامنتو، فصلی کم دردسر است.
 • هزینه زندگی در ساکرامنتو کمتر از اکثر مناطق ایالت کالیفرنیا است.
 • سرگرمی‌ها و تفریحات فضای باز در این شهر بسیار زیاد است.
 • ساکرامنتو یکی از بهترین شهرها برای اشتغال در ایالات متحده است.
 • هنگام زندگی در ساکرامنتو، اتفاقات تاریخ زیادی برای کشف وجود دارد.
 • زمانی که در ساکرامنتو زندگی می‌کنید، تعطیلات آخر هفته را می‌توانید در تمام نقاط به بهترین شکل سپری کنید.
 • فضای سبز و طبیعت این شهر بسیار دل نواز است.
 • تجربیات فرهنگی در این شهر بسیار فراوان است.
 • بازیافت زباله یکی از مهم‌ترین کارهایی است که در این شهر اتفاق می‌افتد.
 • فرودگاه در این شهر در دسترس است.

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و ساکرامنتو نیز از این مقوله مستثنا نیست.

 • تابستان‌های ساکرامنتو فوق العاده گرم است.
 • جرم و جنایت یک مشکل مهم در ساکرامنتو است.
 • آلرژی می‌تواند مشکل مهمی برای زندگی در این شهر باشد.
 • اگر در این شهر شغل دولتی ندارید، ممکن است خوش شانس نباشید.
 • هزینه اجاره خانه در ساکرامنتو بالاتر از میانگین ملی در آمریکا است.
 • یک جمعیت ولگرد در این شهر وجود دارد که برای برخی افراد آزاردهنده هستند.
 • ترافیک یک مشکل رو به رشد در ساکرامنتو است.
 • مکان‌هایی در شهر وجود دارد که باید از آنها دوری کنید.
 • مالیات یکی از دلایلی است که زندگی در ساکرامنتو را مشکل می‌کند.
 • پراکندگی شهری زیادی برای مدیریت در این شهر وجود دارد.
کشورایالات متحده آمریکا
ایالتکالیفرنیا
مساحت99.77 مایل مربع (258.41 کیلومتر مربع)
جمعیت (2020)524,943
رتبه6 در کالیفرنیا
درآمد متوسط خانوار64,994 دلار
زبان گفتاریانگلیسی

 

Comments are closed.