ایرانیان می سی سی پی

ایرانیان می سی سی پی • زندگی در می سی سی پی • ایالت می سی سی پی

ZSany - Advertise With Us Today!

قلمرو می سی سی پی در سال 1798 کشف شد و به عنوان بیستمین ایالت در سال 1817 به اتحادیه پیوست. موقعیت این ایالت در کنار رودخانه می سی سی پی آن را به یک مکان نظامی استراتژیک در طول جنگ داخلی تبدیل کرد. این ایالت در طول جنگ آسیب زیادی دید و نزدیک به 10000 سرباز را از دست داد.

امروزه کشاورزی و جنگلداری برترین صنایع در می سی سی پی هستند. می سی سی پی بیش از نیمی از گربه ماهی‌های پرورش یافته در کشور آمریکا را تولید می‌کند و همچنین یکی از تولیدکنندگان برتر سیب زمینی شیرین، پنبه و چوب است. سایر صنایع اصلی این ایالت شامل ساخت‌و‌ساز پیشرفته، دادوستد، حمل و نقل، خدمات آب و برق و خدمات آموزشی و بهداشتی می‌شود.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم می سی سی پی دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان می سی سی پی

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت می سی سی پی

نام ایالت می سی سی پی، از ایالت‌های مهم آمریکا، از یک کلمه بومی آمریکایی به معنای “آب‌های بزرگ” یا “پدر آب‌ها” گرفته شده است. می سی سی پی در سال 1817 بیستمین ایالت اتحادیه شد و جکسون پایتخت آن است.

می سی سی پی کوچکتر از بسیاری از ایالت‌های آمریکا است و از شمال به تنسی، از شرق به آلاباما، از جنوب به لوئیزیانا و خلیج مکزیک و از غرب به لوئیزیانا و آرکانزاس محدود می‌شود. می سی سی پی به طور طبیعی برای کشاورزی مناسب است، خاک آن غنی و حاصلخیز است و این ایالت مملو از رودخانه‌های فراوان است. تا اواسط قرن بیستم، سبک زندگی روستایی عموما در این منطقه رایج بود. این شیوه زندگی تا حدی در فرهنگ جوانمردی این ایالت مشاهده می‌شود که میراث آن هنوز در بسیاری از عمارت‌های تاریخی واقع در شهرهای قدیمی مانند کلمبوس، بیلوکسی، ناچز، ویکسبورگ و هالی اسپرینگز مشهود است.

با این حال، با افزایش شهرنشینی و صنعتی شدن، رویکرد و سبک زندگی آرام روستایی از بسیاری جهات به مانعی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی می سی سی پی تبدیل شد. برای چندین دهه، وابستگی بسیار به کشاورزی و مقاومت غالب در برابر تغییر، درآمد سرانه می سی سی پی را پایین نگه داشته و باعث شد که استاندارد زندگی در این ایالت پایین‌تر از دیگر مناطق آمریکا شود. علاوه بر این، ایالت محل درگیری شدید بین نژادی بوده است که در جریان جنبش حقوق مدنی در اواسط قرن بیستم به وجود آمده بود. در اوایل قرن بیست و یکم، تقریباً نیمی از مردم می سی سی پی هنوز در مناطق روستایی زندگی می‌کردند – البته نه لزوماً در مزارع – و این ایالت همچنان در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی رتبه پایینی دارد.

ایرانیان می سی سی پی

تقریباً سه پنجم ساکنان می سی سی پی را افراد سفیدپوست اروپایی – عمدتاً بریتانیایی، ایرلندی یا اروپای شمالی تشکیل می‌دهند، در حالی که آفریقایی آمریکایی‌ها تقریبا دیگر بخش جمعیتی این ایالت را به وجود می‌آوردند. اسپانیایی‌ها، آسیایی‌ها و بومیان آمریکا هرکدام تنها بخش کوچکی از جمعیت می سی سی پی را تشکیل می‌دهند و اسپانیایی‌ها بزرگترین گروه از این سه گروه هستند. اکثریت قریب به اتفاق مردم می سی سی پی در این ایالت به دنیا آمده‌اند، اگرچه در اواخر قرن بیستم موجی از مهاجران عمدتاً از ویتنام و هند به این ایالت وجود داشت.

تا حدود سال 1940، مردم آفریقایی تبار اکثریت جمعیت می سی سی پی را تشکیل می‌دادند. با این حال، در اواخر قرن بیستم، آنها به یک اقلیت (البته بزرگ)، بدلیل نرخ بسیار بالای مهاجرت به خارج از ایالت تبدیل شدند. با این وجود، در اوایل قرن بیست و یکم، می سی سی پی نسبت به هر ایالت دیگر دارای درصد بیشتری از ساکنان آفریقایی آمریکایی بود. جمعیت کوچک چینی که بیشتر در دلتا ساکن شدند، که از نسل کارگران مزرعه‌ای بودند که در دهه 1870 از کالیفرنیا به این ایالت آورده شده بودند. با این حال، چینی‌ها خیلی با سیستم مزرعه‌داری خو نگرفتند و بیشتر آنها به تاجران کوچک تبدیل شدند. بسیاری از مهاجران آسیای جنوب شرقی در اواخر قرن بیستم توسط صنعت ماهیگیری ساحلی جذب این ایالت شدند. بیشتر جمعیت بومی آمریکا در بخش مرکزی ایالت زندگی می‌کنند. گروه سرخپوستان Choctaw می سی سی پی، تنها گروه بومی آمریکایی که از نظر فدرال به رسمیت شناخته شده است، دارای زمین‌هایی در مجاورت جکسون هستند.

فرقه‌های مختلف پروتستان در می سی سی پی بیشتر دیده می‌شود، به ویژه باپتیست‌ها و متدیست‌های متحد. جمعیت کاتولیک رومی در مراکز شهری و جنوبی‌ترین مناطق ایالت، به ویژه شهرهای ساحلی متمرکز شده است. جامعه‌ی کوچکی از یهودیان نیز در شهرهای بزرگ این ایالت ساکن هستند. جمعیت بودایی و مسلمان می سی سی پی بسیار اندک است. در این میان، ایرانیان نیز حضور کمرنگی در این ایالت دارند و بیشتر آنها در شهرهای بزرگ آن زندگی می‌کنند.

زندگی در می سی سی پی

در نگاه اول، خاک غنی و چشم‌اندازهای متنوع این ایالت، آن را مکانی فوق‌العاده جلوه می‌دهد و انصافاً همین‌طور است! می سی سی پی ممکن است کمی کوچکتر از ایالت‌های اطراف باشد، اما دارای یک امکانات کشاورزی و خاک غنی، آب و هوای مساعد برای کشاورزی و افرادی آرام است که از اتفاقات زیبای زندگی لذت می‌برند.

با این حال، همه چیز زیبا و جذاب نیست (همان‌طور که معمولاً در تمام نقاط دنیا ممکن است اتفاق بیفتد)؛ به همین دلیل است که دانستن جنبه‌های نه چندان عالی ساخت یک زندگی در اینجا نیز مهم است. ما برخی از مهم‌ترین مزایا و معایب را گرد هم آورده‌ایم تا افرادی که می‌خواهند در می سی سی پی زندگی کنند، همه حقایق را درباره این ایالت بدانند.

 • هزینه پایین مسکن
 • زندگی خیلی روستایی
 • شکار گوزن
 • سواحل زیبا
 • نزدیک به شهرهای بزرگ دیگر
 • تنوع فرهنگی و جمعیتی
 • مرگ و میر کم به واسطه مواد مخدر
 • غذاهای لذیذ
 • مراکز آموزشی مقرون به صرفه
 • بسیار مذهبی

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و می سی سی پی نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

 • فقر
 • چاقی
 • مراقبت‌های بهداشتی ضعیف
 • امید به زندگی پایین
 • مدارس دولتی ضعیف
 • طوفان‌ها و گردبادها
 • کمبود امکانات ورزشی

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

جکسون

بزرگترین شهر

جکسون

طول

340 مایل (545 کیلومتر)

عرض

170 مایل (275 کیلومتر)

جمعیت (2020)

2,963,914

رتبه

35

درآمد متوسط خانوار

43,567 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.