ایرانیان مریلند

ایرانیان مریلند • زندگی در مریلند • ایالت مریلند

مشاور املاک مریلند - ماندانا توکلی

در سال 1608، کاپیتان جان اسمیت خلیج چزاپیک را کشف کرد. چارلز اول در سال 1632 یک منشور سلطنتی برای مریلند به سیسیل کالورت، لرد بالتیمور اعطا کرد و مهاجران انگلیسی، که بسیاری از آنها کاتولیک رومی بودند، در سال 1634 در جزیره سنت کلمنت (بلاکیستون کنونی) مستقر شدند.

ساحل شرقی مریلند و ساحل غربی خلیج چساپیک دورتادور مریلند را در برمی‌گیرند و رودخانه‌های متعدد یکی از طولانی‌ترین مسیرهای آبی در کشور آمریکا را در این ایالت به وجود آوردند. صدف، خرچنگ، ماهی و دیگر خوراکی‌های دریایی در این نقطه از آمریکا بسیار یافت می‌شود. از دهه 1950، میزان ماهی به دلیل افزایش توسعه زمین‌های مسکونی و تجاری در این منطقه و مقدار مواد مغذی، رسوبات و مواد سمی که آب را آلوده می‌کنند، کاهش یافته است.

محصولات مهم این ایالت محصولات گلخانه‌ای و نهالستانی، مرغ، لبنیات، تخم مرغ و سویا هستند. سنگ، زغال سنگ، ماسه، شن، سیمان و خاک رس عمده‌ترین محصولات معدنی این ایالت هستند.

صنایع تولیدی این ایالت شامل محصولات غذایی، مواد شیمیایی، محصولات کامپیوتری و الکترونیکی، تجهیزات حمل و نقل و فلزات اولیه می‌شود. بالتیمور، محل دانشگاه و بیمارستان جانز هاپکینز، دومین بندر کشور آمریکا به شمار می‌آید. پایتخت مریلند، آناپولیس، محل آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده است.

از جمله جاذبه‌های محبوب مریلند، بنای یادبود ملی فورت مک‌هنری است. پارک‌های تاریخی ملی هارپرز فری و چساپیک و کانال اوهایو، میدان نبرد ملی Antietam، آکواریوم ملی، USS Constellation و مرکز علمی مریلند در بندر داخلی بالتیمور، از دیگر دیدنی‌های این ایالت هستند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم مریلند دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان مریلند

مشاوراملاک مریلند - آرمان خستو

| Potomac | Bethesda | Rockville | Gaithersburg | Germantown | Silver Spring | College Park |

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت مریلند

مشاوراملاک مریلند - نیما مهجوریان

Bethesda | Rockville | Gaithersburg | Germantown | Damascus | Frederick County | Montgomery County

مریلند، از ایالت‌های زیبا ساحلی آمریکا است که در مرکز ساحل شرقی است که از مین تا ویرجینیا امتداد دارد. با اینکه وسعت آن نسبت به برخی ایالت‌ها کمتر است، اما زیبایی‌های آن بی‌شمار است و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. این ایالت از ساحل شرقی و منطقه خلیج چساپیک، تا کلان شهر هارلی-بورلی بالتیمور، بزرگترین شهر آن، تا کوهپایه‌های جنگلی آپالاش و کوه‌های نواحی غربی آن، تنوع زیست محیطی دارد که آن را برای زندگی تمام افراد با سلیقه‌های متفاوت مناسب کرده است.

مریلند به افتخار هنریتا ماریا، همسر شاه چارلز اول، توسط سیسیلیوس (سسیل) کالورت، بارون دوم بالتیمور، که در سال 1632 منشور زمین را دریافت کرد، نامگذاری شد. آناپولیس، پایتخت ایالت، در خلیج چساپیک واقع شده است و فاصله آن تقریباً از بالتیمور (شمال) و واشنگتن دی سی (غرب) به یک اندازه است.

جغرافیای مریلند

جغرافیا، نقش مریلند را در تاریخ ایالات متحده به عنوان محوری بین شمال و جنوب معرفی کرده است. مرز شمالی آن با پنسیلوانیا خط معروف میسون و دیکسون است که در دهه 1760 برای حل و فصل اختلافات بین خانواده پن و کالورت کشیده شد و به طور سنتی به عنوان مرز بین شمال و جنوب در نظر گرفته می‌شود. در جنوب، بخش بزرگی از مرز با ویرجینیا توسط رودخانه پوتوماک، یک مانع نمادین در طول جنگ داخلی آمریکا، پوشیده شده است. در کرانه شمالی پوتوماک، ناحیه کلمبیا (هم تراز با شهر واشنگتن دی سی) قرار دارد، منطقه‌ای کوچک که در سال 1791 توسط مریلند به عنوان پایتخت ملی واگذار شد. ساحل شرقی در شرق خلیج چساپیک قرار دارد و شبه جزیره دلماروا با دلاور در شمال و ویرجینیا در جنوب مرز مشترک دارند. در غرب کوهستانی این ایالت، پانل مریلند قرار دارد که با کمر باریکی به بقیه ایالت متصل می‌شود و با قسمت شرقی ویرجینیای غربی نیز مرز دارد.

ایرانیان مریلند

ZSany - Advertise With Us Today!

جمعیت سفیدپوست این ایالت، زمانی که کشاورزان و صنعت‌گران آلمانی زبان از پنسیلوانیا به مریلند غربی در طول دهه 1700 نقل مکان کردند، شروع به تغییر کرد. این روند در دهه 1840 در طول قحطی سیب زمینی ایرلند و با فرار آلمانی‌ها و یهودیان آلمانی از خدمت سربازی و سپس یهودیان روسی، لهستانی‌ها، چک‌ها، ایتالیایی‌ها، یونانی‌ها و دیگران به بالتیمور -به اوج خود رسید و بیشتر این مهاجران در حومه شهرها مستقر رشدند. تنوع قومی یکی از اولین ویژگی‌هایی بود که مریلند را از مناطق جنوب رودخانه پوتوماک متمایز کرد. بلافاصله پس از جنگ داخلی آمریکا، این تنوع با هجوم جنوبی‌ها که از زندگی در سرزمینی شکست خورده و ویران ناامید شده بودند، کاهش پیدا کرد. بسیاری از بردگان سابق به شمال بالتیمور، جایی که یک جامعه تثبیت شده آفریقایی آمریکایی وجود داشت، نقل مکان کردند.

بردگان آفریقایی در مریلند کار می‌کردند، اما با این وجود بسیاری از مردم مریلند از این اتفاق حال خوبی نداشتند و وجدانشان به درد آمده بود. در حالی که مریلند تا سال 1864 برده‌داری را به طور رسمی غیرقانونی اعلام نکرد، اما از سیاه‌پوستان بیشتری نسبت به هر ایالت دیگری محافظت کرد، زیرا برده‌داری به پایان خود نزدیک می‌شد. پس از جنگ داخلی، سیاه‌پوستان مریلند را مناسب‌تر از ایالت‌های دیگر یافتند. با این حال، تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1934 برای وادار کردن دانشگاه مریلند به پذیرش دانشجوی سیاهپوست در مدرسه حقوقی خود اتخاذ شد و در سال 1970 بود که مریلند یک نماینده سیاه‌پوست (از ناحیه‌ای شامل بالتیمور) را به کنگره ایالات متحده فرستاد.

در اوایل قرن بیست و یکم سفیدپوستان حدود دو سوم کل جمعیت ایالت را تشکیل می‌دادند و آمریکایی‌های آفریقایی تبار تقریباً یک سوم را تشکیل می‌دادند. اکثر باقیمانده‌های ساکنین این ایالت آسیایی آمریکایی و تعداد کمی از بومیان آمریکا بودند. این ایالت همچنین دارای جمعیت اسپانیایی تبار کوچک اما در حال رشد است. ایرانیان نیز در میان آسیایی‌های این ایالت به شمار می‌آیند و این ایالت و فرصت‌های رشد آن را برای موفقیت و پیشرفت خود انتخاب کردند.

زندگی در مریلند

مریلند نهمین ایالت کوچک آمریکا است، اما در داخل مرزهای آن دیدنی‌های جذابی برای تماشا وجود دارد که شاید در هیچ جای دیگر یافت نشوند. از سواحل بکر سواحل اقیانوس اطلس و خلیج چساپیک گرفته تا کوه‌های سربه فلک کشیده بلو ریج آپالاشیا، مریلند تمام زیبایی‌های طبیعی را به ساکنان خود ارائه می‌دهد.

حدود 6 میلیون نفر در این ایالت زندگی می‌کنند و این 6 میلیون نفر، هر کدام فرهنگ و سبک زندگی متفاوتی دارند. اگر به فکر نقل مکان به این ایالت هستید، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. بیایید با هم مزایای و معایب زندگی در این ایالت را بررسی کنیم. ابتدا با مزایای زندگی در مریلند شروع می‌کنیم:

  • فرصت‌های شغلی خوب
  • فعالیت‌های متنوع در فضای باز
  • نزدیکی به شهرهای بزرگ و کوچک
  • غذاهای منطقه‌ای عالی
  • فرهنگ منحصر به فرد

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و مریلند نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

  • هزینه بالای زندگی
  • بار مالیاتی بیش از حد
  • ترافیک سنگین
  • نرخ بی خانمانی و جرم و جنایت بالا
  • قوانین عجیب و غریب

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

آناپولیس

بزرگترین شهر

بالتیمور

طول

119 مایل (192 کیلومتر)

عرض

196 مایل (315 کیلومتر)

جمعیت (2020)

6,177,224

رتبه

18

درآمد متوسط خانوار

87,063 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.