ایرانیان کانزاس

ایرانیان کانزاس • زندگی در کانزاس • ایالت کانزاس

ZSany - Advertise With Us Today!

فرانسیسکو دکورونادو، کاشف اسپانیایی، در سال 1541، اولین اروپایی محسوب می‌شود که به این منطقه سفر کرده است. این قلمرو که در سال 1763 توسط فرانسه به اسپانیا واگذار شد، در سال 1800 به فرانسه بازگشت و در نهایت در سال 1803 به آمریکا فروخته شد.

امروزه مزارع گندم، چاه‌های نفت، گله‌های گاو و سوله‌های ذخیره‌سازی غلات از مهم‌ترین چشم‌اندازهای این ایالت هستند. کانزاس یک ایالت پیشرو در کشت گندم، ذرت، جو، سویا و سیب زمینی است. این ایالت از نظر تولید نفت در رتبه بالایی قرار دارد و روی، زغال سنگ، نمک و سرب نیز در این ایالت استخراج می‌شود. این ایالت همچنین بزرگترین تولید کننده هلیوم در کشور آمریکا است. ویچیتا یکی از مراکز پیشرو در تولید هواپیما در کشور آمریکا است که رتبه اول را در تولید هواپیماهای خصوصی دارد.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم کانزاس دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان کانزاس

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت کانزاس

کانزاس، از ایالت‌های پیشرو در تولیدات زراعی و همچنین نفت و گاز در آمریکا است. این ایالت از شمال به نبراسکا، از شرق به میزوری، از جنوب به اوکلاهاما و از غرب به کلرادو محدود می‌شود. کانزاس در 29 ژانویه 1861 با آینده‌ای روشن و دشت‌های بزرگ قاره‌ای آمریکای شمالی به سی و چهارمین ایالت تبدیل شد. در آن سال پایتخت با انتخابات مردمی در توپکا واقع شد و توپکا با 2700 رای بیشتر از لارنس توانست لقب پایتخت را از آن خود کند. نام این ایالت از کانسا یا کاو گرفته شده است که نام آن از عبارتی به زبان سیوان به معنای «مردم باد جنوب» گرفته شده است.

زمانی کانزاس به عنوان مرکز کشاورزی این کشور شناخته می‌شد. حدود نه دهم از مساحت این ایالت هنوز برای اهداف کشاورزی استفاده می‌شود. ویچیتا، بزرگترین شهر ایالت، به دلیل موقعیت دیرینه‌اش به عنوان مرکز اصلی تولید هواپیماهای عمومی هوانوردی، به صورت محلی به عنوان پایتخت هوایی جهان شناخته می‌شود. گردشگری، خدمات مالی و مشاغل دولتی نیز بخش‌های عمده اشتغال‌زایی در این ایالت هستند.

ایرانیان کانزاس

مهاجران اولیه کانزاس عمدتاً بریتانیایی‌های ضد برده داری بودند. پس از جنگ داخلی آمریکا و با ساخت راه‌آهن، بسیاری از ساکنان اروپای مرکزی با هدف مشاغل مرتبط به کشاورزی و همچنین کار روی زمین‌های کشاورزی، به این منطقه آمدند. جوامع کوچکی که ساکنان آن شهروندان عمدتاً روسی، بوهمیایی، آلمانی یا اسکاندیناویایی هستند، هنوز در این ایالت پراکنده هستند. زبان‌های مختلفی در این ایالت صحبت می‌شد که خب بسیاری از آنها در حال حاضر استفاده‌ای ندارند، اگرچه خدمات کلیسا در برخی از نقاط این ایالت هنوز به زبان آلمانی یا سوئدی برگزار می‌شود و تعداد کمی از جوامع مهاجر هر سال جشنواره‌هایی را برگزار می‌کنند که در آن سنت‌های قدیمی، غذاها و زبان‌ها به نمایش گذاشته می‌شوند.

تعداد زیادی از آمریکایی‌های آفریقایی تبار در دهه 1870 وارد این ایالت شدند و شهرک‌های کشاورزی مانند نیکودیموس را در بخش شمال غربی ایالت ایجاد کردند. در طول جنگ جهانی دوم، هجوم پرسنل نظامی و کارگران هواپیمایی‌ها در این ایالت وجود داشت که بسیاری از آنها تا به امروز هم در این ایالت باقی ماندند. اکنون یک اقلیت اسپانیایی تبار کوچک اما رو به رشد در این ایالت وجود دارد – کمتر از یک دهم جمعیت – که جمعیت آنها نسبت به آمریکایی‌های آفریقایی تبار کمتر است. این ایالت عمدتاً پروتستان است و جوامع بزرگی از متدیست‌ها، باپتیست‌ها و لوتران‌ها را در خود جای داده است. تقریباً همه فرقه‌ها و ادیان در این ایالت جایگاه مخصوص دارند، از جمله گروه‌های کمیاب مانند آمیش‌ها و برادران دانکارد. کاتولیک‌های رومی نیز در باقی مانده جمعیت این ایالت، به عنوان آیين شناخته می‌شود.

با توجه به موقعیت اقتصادی این ایالت و فرصت‌های شغلی مناسبی که در آن وجود دارد، ایرانیان را نیز به خود جذب کرده است و می‌توان جمعیتی از ایرانیان را در این ایالت به عنوان مهاجر مشاهده کرد.

زندگی در کانزاس

کانزاس ایالتی پوشیده از دشت‌ها و زمین‌های هموار است که تولید گندم و ذرت در آن بسیار معروف است. کانزاس که سبک زندگی آمریکای کلاسیک با فرهنگ گاوچرانی را دارد، همیشه مکانی جذاب برای ساکنان بوده است. هنگامی که می‌خواهید به ایالت‌های آمریکا برای زندگی فکر کنید، مزایا و معایب زندگی در کانزاس را می‌سنجیدید، اما ممکن است تعدادی از آنها را از دست داده باشید.

کانزاس تاریخ غنی‌ای دارد و به گذشته باشکوه خود افتخار می‌کند. “ایالت آفتابگردان” نام خود را از رودخانه کانزاس گرفته است که توسط بومیان آمریکایی کانزاس که در کنار سواحل آن زندگی می‌کردند، نام‌گذاری شده است. این ایالت از سال 1861، عمدتاً بر پایه اقتصاد کشاورزی بنا شده است و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گندم، ذرت، سویا و گوشت گاو در این کشور است.

اجازه دهید اکنون برخی از مزایا و معایب زندگی در کانزاس را بررسی کنیم. ابتدا با مزایای زندگی در این ایالت شروع می‌کنیم:

 • هزینه زندگی در کانزاس بسیار کمتر از آن چیزی است که شما انتظار دارید.
 • مسکن در اینجا بسیار مقرون به صرفه است.
 • کانزاس دارای بهترین نقاط برای برگزاری دورهمی‌های همراه با باربیکیو است.
 • فرهنگ محلی این ایالت شگفت انگیز است.
 • هیچ کمبودی در مکان های تفریحی در کانزاس وجود ندارد.
 • رفت و آمد در کانزاس زمان کمتری می‌برد.

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و کانزاس نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

 • آب و هوا بسیار سخت و در مواقعی آزاردهنده است.
 • گردبادها در کانزاس رایج هستند.
 • اینجا به ماشین نیاز دارید. در غیر این صورت، شما نمی‌توانید به خارج از ایالت سفر کنید.
 • مالیات کانزاس می‌تواند شما را بکشد.
 • همیشه از خدمات شهری دور هستید.

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

توپکا

بزرگترین شهر

ویچیتا

طول

213 مایل (343 کیلومتر)

عرض

410 مایل (660 کیلومتر)

جمعیت (2020)

2,940,865

رتبه

36

درآمد متوسط خانوار

56,422 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.