ایرانیان آیداهو

ایرانیان آیداهو • زندگی در آیداهو • ایالت آیداهو

ZSany - Advertise With Us Today!

نام مستعار ایالت آیداهو Gem State است و هنگامی که آیداهو را ببینید، متوجه خواهید شد که این نام واقعا چقدر مناسب آن است. بله، سنگ‌های قیمتی و سایر منابع طبیعی در این ایالت بسیار وجود دارد، اما بسیاری از آیداهوایی‌ها می‌گویند که گوهر واقعی در آیداهو مناظر طبیعی است. اما حتی اگر عاشق طبیعت نباشید، ممکن است همچنان به سمت فرصت‌های اقتصادی ایالت کشیده شوید.

چیزی که ممکن است در مورد آیداهو ندانید این است که آیداهو در اصل آیداهو نبود – در واقع، آیداهو تا حدود سال 1890 حتی لقب ایالت را نیز نداشت و در ابتدا قلمرویی از کلرادو بود و با عنوان “منطقه کلرادو” شناخته می‌شد.

این ایالن به سرعت رشد کرد و امروزه به عنوان چهل و سومین ایالت این کشور، آیداهو، چیزهای زیادی برای ارائه دارد، از جمله صنایع و خوراکی‌های خوشمزه آن که هر کسی را جذب می‌کند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم آیداهو دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان آیداهو

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت آیداهو

آیداهو ایالتی نسبتا کوچک و از ایالت‌های تشکیل دهنده آمریکا است. این ایالت از نظر مساحت در بین 50 ایالت آمریکا در رتبه چهاردهم قرار دارد. مرزهای آن با استان بریتیش کلمبیا کانادا در شمال و ایالت‌های مونتانا و وایومینگ آمریکا در شرق، یوتا و نوادا در جنوب و اورگان و واشنگتن در غرب می‌باشد.

آیداهو، که در 3 ژوئیه 1890 به عنوان چهل و سومین ایالت آمریکا پذیرفته شد، یکی از ایالت‌های کوهستانی است، اما به عنوان بخشی از منطقه شمال غربی اقیانوس آرام طبقه بندی می‌شود. تصور می‌شود نام آیداهو از عبارت Shoshone به معنای “گوهر کوه” گرفته شده باشد.

آیداهو منطقه‌ای در آمریکا است که میزان قابل توجهی از چوب این کشور را تامین می‌کند و زمین‌های جنگلی و کوهستانی ناهموار این ایالت است که نقش اصلی را در چوب‌برداری و استخراج معدن ایفا می‌کنند. این ایالت یکی از بکرترین ایالت‌های آمریکا است و ساکنان آیداهو از برخی از بزرگترین مناطق طبیعی دست نخورده در آمریکا لذت می‌برند، از جمله حدود 3900 مایل مربع (10000 کیلومتر مربع) بیابان و زمین‌هایی که در آن جاده‌ها و وسایل نقلیه به ندرت یافت می‌شود.

از زمان توسعه آیداهو در سال 1936، Sun Valley به یک منطقه بین المللی شناخته شده برای ورزش‌های زمستانی تبدیل شده است. آیداهو همچنین منابع زیاد آب‌های زیرزمینی دارد. چشمه‌های آب گرم در بسیاری از مناطق ایالت یافت می‌شود و برای گرم کردن برخی از خانه‌ها و ساختمان‌ها در بویزی استفاده می‌شود. بویزی پایتخت این ایالت است که نام آن (به فرانسوی boisé، “پر درخت”)، نشان دهنده محلی پردرخت است که زمانی کاوشگران بسیاری را به خود جذب می‌کرد که از دشت‌های متروک رودخانه Snake گذر می‌کردند.

مشخصه اصلی ایالت آیداهو مناظر طبیعی و درست نخورده آن است که در زندگی اجتماعی، سیاست، اقتصاد، و توسعه فرهنگی این ایالت و همچنین در انواع خاک‌ها و زندگی حیات وحش و گیاهی آن تاثیر مستقیم دارد. نواحی شمالی این ایالت به طور متوسط از ارتفاع کمتری نسبت به مناطق مرکزی و جنوبی برخوردار هستند. بادهای غالب غربی از اقیانوس آرام بیشتر ایالت، به ویژه مناطق شمالی و جنوب غربی را فرا گرفته است. آب و هوای خشک‌تر، سردتر و قاره‌ای در بخش‌های جنوب شرقی بیشتر قابل‌توجه است، اما آیداهو آب و هوای معتدل‌تری نسبت به اکثر ایالت‌هایی دارد که در همان عرض‌های جغرافیایی قرار دارند.

ایرانیان آیداهو

بیش از نه دهم جمعیت این ایالت اصالتاً اروپایی (سفیدپوست) هستند و اصل و نسب بیشتر آنها به بریتانیا، آلمان، ایرلند، فرانسه، ایتالیا یا لهستان برمی‌گردد. اسپانیایی‌ها تقریبا یک دهم جمعیت را تشکیل می‌دهند. همچنین نسبت کمی از بومیان آمریکا، آسیایی‌ها و آمریکایی‌های آفریقایی تبار نیز در این ایالت مستقر هستند.

نزدیک به نیمی از آیداهوایی‌ها مسیحی هستند و حدود یک سوم آنها مورمون هستند. بزرگترین گروه‌های فرقه‌ای بعدی کاتولیک، رومی، متدیست و پروتستان هستند. معدن، چوب‌برداری و کشاورزی در سراسر شمال این ایالت مهم‌ترین موضوع هستند، در حالی که جنوبی‌ها بر زندگی اجتماعی متمرکز هستند که شامل کلیساها، مدارس، تجارت، بانکداری و مشاغل خدماتی می‌شود. بیشتر مهاجرت به این ایالت از ایالت‌های غربی، شمالی مرکزی و جنوبی انجام می‌شود، در حالی که بخش عمده‌ای از مهاجرت از غرب است. کالیفرنیا بیشتری سهم را در مهاجران این ایالت دارد. در میان این مهاجران ایرانیان نیز دیده می‌شوند که دلایل آنها برای زندگی در این ایالت را در بخش مزایای زندگی در آیداهو خواهیم گفت.

زندگی در آیداهو

مانند بسیاری از ایالت‌های دیگر آمریکا، مردم به دلیل کشف طلا در آیداهو، شروع به مهاجرت به این ایالت کردند. قبایل Nez Perce و Shoshone هزاران سال قبل در آنجا زندگی می‌کردند و با شکار از حیات وحش و کاشت در مزارع لوبیا و ذرت زندگی خود را می‌چرخاندند. موقعیت دور و جغرافیای چالش برانگیز این ایالت را به آخرین ایالتی تبدیل کرده است که استعمارگران اروپایی سراغ آن رفتند.

آیداهو برای مدت طولانی توسط بریتانیا و ایالات متحده به طور همزمان استعمار شد. هنگامی که الیاس پیرس طلا را در Orofino Creek کشف کرد، فشار قابل توجهی برای تبدیل این منطقه به قلمرو رسمی آمریکا انجام شد و در سال 1890، به عضویت ایالت‌های آمریکا درآمد. اما حقایق و نکات جالب بیشتری وجود دارد که در اینجا به عنوان مزایا و معایب زندگی در آیداهو به آنها خواهیم پرداخت. برخی مزایای آیداهو عبارت است از:.

 • قیمت مسکن در آیداهو در حال حاضر بسیار رقابتی است.
 • مسکن در آیداهو رونق داشته است.
 • بازار کار در آیداهو امروزه بسیار رقابتی است.
 • تقریباً هر کسی اگر بخواهد در آیداهو شغلی پیدا می‌کند.
 • آیداهو مکانی نسبتاً امن برای زندگی است.
 • شهرهای آیداهو تمیز هستند و بسیار خوب سازماندهی می‌شوند.
 • مردم آیداهو نسبت به دیگر ایالت‌ها خونگرم و مهمان‌نواز هستند.
 • تفریحات خارج از خانه در آیداهو تقریبا نامحدود است.
 • در آیداهو می‌توان آب و هوای چهارفصل را تجربه کرد.
 • موسیقی کانتری از فرهنگ‌های جذاب این ایالت است.
 • در آیداهو همه چیز برای یک زندگی نرمال در دسترس است.

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و آیداهو نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

 • مردم آیداهو روحیه انزواطلبی دارند.
 • سرعت رشد در آیداهو بسیار سریع است.
 • تمرکز فرهنگی در سراسر آیداهو وجود دارد.
 • اگر اسلحه دوست ندارید، آیداهو جایی برای شما نیست.
 • بازار مسکن در شهرهای بزرگتر آیداهو در حال تغییر است.
 • آیداهو برای کسانی که عاشق خرید هستند، مناسب نیست.
 • خط مشی سیاسی در آیداهو یکنواخت است.
 • حمل و نقل عمومی در آیداهو وجود ندارد.
 • برخی از شهرها را می‌توان شهرهای سنتی نام گذاشت.
کشورایالات متحده آمریکا
پایتختبویزی
بزرگترین شهربویزی
طول479 مایل (771 کیلومتر)
عرض305 مایل (491 کیلومتر)
جمعیت (2020)1,839,106
رتبه38
درآمد متوسط خانوار52,225 دلار
زبان گفتاریانگلیسی

 

EXT LINKS:

?Why Join Idaho Agents

Comments are closed.