ایرانیان ایلینوی

ایرانیان ایلینوی • زندگی در ایلینوی • ایالت ایلینوی

ZSany - Advertise With Us Today!

اولین اروپایی‌هایی که سراغ ایلینوی آمدند، کاشفان فرانسوی لوئیس ژولیت و ژاک مارکت در سال 1673 بودند، اما این منطقه پس از جنگ فرانسه و هند به بریتانیا واگذار شد. پس از انقلاب آمریکا، ایلینوی جزئی از آمریکا شد و در سال 1818 عنوان ایالت را دریافت کرد. شیکاگو که در دریاچه میشیگان واقع شده بود و از طریق کانال ایری به بنادر شرقی متصل شد، به یک کلان شهر پررونق در این ایالت تبدیل شد و حتی آتش سوزی سال 1871 نتوانست مانع رشد آن شود. در نیمه دوم قرن نوزدهم، نیاز شدید به کارگران در کارخانه‌ها، محوطه‌های راه‌آهن و کشتارگاه‌ها، شیکاگو را به مقصدی محبوب برای مهاجران تبدیل کرد.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم ایلینوی دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان ایلینوی

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت ایلینوی

ایلینوی را می‌توان در میان ایالت‌های بزرگ و پرجمعیت آمریکا در نظر گرفت. این ایالت از ویسکانسین در شمال تا قاهره در جنوب امتداد دارد که این وسعت 620 کیلومتر می‌شود. علاوه بر ویسکانسین، این ایالت از شمال شرقی با دریاچه میشیگان، از شرق با ایندیانا، از جنوب شرقی با کنتاکی، از غرب با میزوری و از شمال غربی با آیووا همسایه است. ایلینوی به دلیل وجود سرخپوستان ایلینوی به این نام، نامگذاری شد. پایتخت این ایالت اسپرینگفیلد است که در بخش مرکزی غربی ایالت قرار دارد.

ایلینوی که در 3 دسامبر 1818 به عنوان بیست و یکمین عضو اتحادیه پذیرفته شد، هم به عنوان ایالتی صنعتی و هم به عنوان محلی برای کشاورزی شناخته می‌شود. حضور شیکاگو، یکی از برجسته‌ترین شهرهای کشور، تمایزات شدیدی را بین مناطق عمدتاً شهری و حومه‌ای شمال شرقی این ایالت و جمعیت شهری و روستایی در پایین ایالت ایجاد می‌کند.

تقسیم‌بندی‌های داخلی، اگرچه منحصر به ایلینوی نیست، اما شاید به واسطه نقش مهم ایالت در زندگی اقتصادی و سیاسی آمریکا در این ایالت، بیشتر نمود دارند. ایلینوی غنی از ذخایر زغال سنگ و نفت و موقعیت ایده‌آل برای دستیابی به مواد خام و توزیع کالاهای مصرفی، در بین ایالت‌های برتر از نظر ارزش صادرات، درآمد کشاورزی و تولید قرار دارد. شیکاگو به عنوان مرکز راه‌آهن در این کشور به شمار می‌آید، فرودگاه بین‌المللی اوهار این شهر یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان است و بزرگراه‌ها و آبراه‌های ایلینوی ترافیک بالایی در تجارت آبی دارد.

به دلیل موقعیت جغرافیایی و محور طولانی شمال به جنوب، ایلینوی تغییرات منطقه‌ای گسترده‌ای را در دما تجربه می‌کند. در سراسر ایالت، تغییرات دمای فصلی نیز بسیار زیاد است، معمولاً زمستان‌های سرد و برفی و تابستان‌های گرم دارد. میانگین دمای زمستان حدود 22 درجه فارنهایت (6- درجه سانتیگراد) در شمال و 37 درجه فارنهایت (3 درجه سانتیگراد) در جنوب است. معادل تابستان، به ترتیب، 74 درجه فارنهایت (23 درجه سانتیگراد) و 80 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) است. میانگین بارندگی سالانه در شمال حدود 34 اینچ (864 میلی‌متر) و در جنوب 46 اینچ (1170 میلی‌متر) است.

ایرانیان ایلینوی

پس از اینکه اکثر فرانسوی‌ها ایلینویز را در پی جنگ فرانسه و هند (1754-1754) ترک کردند، مهاجران و مستعمره نشینان انگلیسی از ویرجینیا، تنسی و کنتاکی به این ایالت نقل مکان کردند. مردم نیوانگلند و نیویورک نیز از طریق آب وارد این ایالت شدند. هنگامی که آمریکا در دهه 1840 موج بزرگی از مهاجرت از اروپا را تجربه کرد، تعداد زیادی از آلمانی‌ها و ایرلندی‌ها به شمال ایلینوی آمدند و از دهه 1880 تا جنگ جهانی اول، مهاجرانی از لهستان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، سوئد، اتریش و روسیه نیز وارد این منطقه شدند. در سال 1910 آلمانی‌ها از نظر تعداد در بین متولدین خارجی رتبه اول و اتریشی‌ها و مجارها در رتبه دوم قرار گرفتند و پس از آن روس‌ها، اسکاندیناوی‌ها، ایرلندی‌ها و ایتالیایی‌ها قرار گرفتند.

اگرچه جمعیت یهودیان در قرن نوزدهم به خوبی تثبیت شده بود، اما تعداد آنها قبل از جنگ جهانی دوم، به ویژه در منطقه شیکاگو، بیشتر شد. مهاجران اخیر این ایالت نیز گرایش‌ها و نژادهای مختلفی دارند و آسیایی‌ها و اسپانیایی‌ها بخش‌های تأثیرگذار جمعیت را تشکیل می‌دهند.

آمریکایی‌های آفریقایی تبار از زمانی که اولین بردگان در سال 1719 به این ایالت آورده شدند در ایلینوی زندگی می‌کردند، اما تعداد آنها تا زمان جنگ داخلی آمریکا (1861-1865) کم بود. در سال 1870 تعداد سیاه‌پوستان به 29000 نفر رسید و تا سال 1910 سیاه‌پوستان مهاجر در شهرستان‌های جنوبی ساکن شدند و در مجموع به 109000 رسیدند. با جنگ جهانی اول، مهاجرت بزرگ آغاز شد و جریان ثابتی از آمریکایی‌های آفریقایی تبار از جنوب به مراکز صنعتی شمال این ایالت آمدند. در اوایل قرن بیست و یکم، آمریکایی‌های آفریقایی تبار حدود یک ششم جمعیت ایلینوی را تشکیل می‌دادند و چهار پنجم آن در شیکاگو و شهرستان کوک زندگی می‌کردند. جمعیت اسپانیایی تبار یک ششم از جمعیت این ایالت را تشکیل و آمریکایی‌های آسیایی آمریکایی بخش کوچکتری را تشکیل می‌دادند.

ایرانیان نیز بخش عمده‌ای از ساکنین این ایالت را تشکیل می‌دهند و در این ایالت مشغول کار و زندگی هستند.

زندگی در ایلینوی

تصمیم شما برای نقل مکان به ایلینوی هیچ کس را شگفت زده نمی‌کند، زیرا این ایالت به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی در آمریکا شناخته می‌شود. ایلینوی بیشتر به خاطر شیکاگو، دومین شهر پرجمعیت آمریکا، شهرت دارد، اما شهرت آن بیشتر از این حرف‌ها است. بسیاری از مردم پس از سنجش مزایا و معایب زندگی در ایلینوی تصمیم می‌گیرند تا به این شهر بیایند، اما ممکن است افراد دیگری نیز باشند که به اطلاعات بیشتری در مورد این ایالت نیاز داشته باشند تا تصمیم بگیرند که آیا این ایالت برای آنها مناسب است یا خیر. در ادامه برخی از مزایای و معایب زندگی در این ایالت را بررسی خواهیم کرد. اما ابتدا مزایای آن عبارت است از:

 • اقتصاد در ایلینوی قوی و قدرتمند است.
 • این ایالت میزبان شرکت‌های Fortune500 است و از این رو مشکلی برای اشتغال در این ایالت وجود ندارد.
 • به زودی حداقل میانگین حقوق در این ایالت افزایش خواهد یافت.
 • ایلینوی یک ایالت ورزشکارپرور است.
 • ایلینوی بهترین غذا را در ایالات متحده دارد.
 • شیکاگو امکانات رفاهی بسیار برای زندگی دارد.
 • برای علاقه‌مندان به معماری، هیچ چیز بهتر از زندگی در ایلینوی نیست.
 • در شیکاگو، شما انبوهی از غذاهای تازه و سبزیجات خواهید داشت.
 • این ایالت مناسب برای سفرهای جاده‌ای است.
 • ایلینوی از نظر فرهنگی و تاریخی بسیار پراهمیت است.
 • ایلینوی مکانی عالی برای غواصی و تفریحات دریایی است.
 • زندگی در ایلینوی مقرون به صرفه است.
 • مهمان‌نوازی اهالی ایلینوی شما را محصور می‌کند.

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و ایلینوی نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

 • نرخ جرم و جنایت در ایلینوی بالا است.
 • رقابت بالایی برای کاریابی در این ایالت وجود دارد.
 • مالیات‌ها در ایلینوی وحشتناک هستند.
 • ترافیک در ایلینوی ترسناک است.
 • آب و هوای آن غیرقابل پیش بینی است و زمستان‌ها در این ایالت بسیار سخت است.
 • ایلینوی مستعد بلایای طبیعی است.

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

اسپرینگفیلد

بزرگترین شهر

شیکاگو

طول

390 مایل (628 کیلومتر)

عرض

210 مایل (338 کیلومتر)

جمعیت (2020)

12,812,508

رتبه

6

درآمد متوسط خانوار

65,030 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی (80.8%)

اسپانیایی (14.9%)

سایر (5.1%)

 

Comments are closed.