ایرانیان کنتیکت

ایرانیان کنتیکت • زندگی در کنتیکت • ایالت کنتیکت

ZSany - Advertise With Us Today!

دریانورد هلندی، آدریان بلاک، اولین اروپایی بود که این منطقه را کاوش کرد و در سال 1614 از رودخانه کنتیکت عبور کرد. در سال 1633، استعمارگران هلندی یک قلعه در نزدیکی هارتفورد امروزی ساختند، اما خیلی زود کنترل این منطقه را به واسطه پیوریتن‌های انگلیسی از دست دادند.

امروزه کارخانه‌های کنتیکت سلاح، ماشین‌های خیاطی، موتورهای جت، هلیکوپتر، موتور، سخت افزار و ابزار، کارد و چنگال، ساعت، قفل، ظروف نقره و زیردریایی تولید می‌کنند. هارتفورد دارای قدیمی‌ترین روزنامه ایالات متحده است که هنوز منتشر می‌شود، هارتفورد کورانت، که در سال 1764 تأسیس شد.

کنتیکت در تولید تخم مرغ، گلابی، هلو و قارچ در نیوانگلند پیشتاز است و دومین ایالت در تولید صدف شناخته می‌شود. طیور و محصولات لبنی نیز بخش بزرگی از درآمد این ایالت را تشکیل می‌دهند.

کنتیکت با خط ساحلی لانگ آیلند ساند و بسیاری از دریاچه‌های داخلی مرز دارد و به همین خاطر، منطقه تفریحی محبوبی به شمار می‌آید. از جمله مهم‌ترین نقاط مورد توجه، گالری هنرهای زیبای دانشگاه ییل و موزه پی بادی است. از دیگر موزه‌های معروف می‌توان به P. T. Barnum، Winchester Gun و American Clock and Watch اشاره کرد.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم کنتیکت دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان کنتیکت

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت کنتیکت

کنتیکت از ایالت‌های آمریکا به شمار می‌آید که برای تفریح بسیار معروف است. این ایالت یکی از 13 ایالت اصلی و یکی از شش ایالت نیوانگلند است. کنتیکت در گوشه شمال شرقی کشور آمریکا واقع شده است. از نظر مساحت در بین 50 ایالت ایالات متحده در رتبه 48 قرار دارد، اما در میان پرجمعیت‌ترین‌ها قرار دارد. کنتیکت در میان منطقه بزرگ شهری-صنعتی در امتداد سواحل اقیانوس اطلس قرار دارد. این ایالت از شمال با ماساچوست، از شرق با رود آیلند، از جنوب با لانگ آیلند ساوند و از غرب با نیویورک همسایه است. هارتفورد، در بخش شمال مرکزی ایالت، پایتخت آن به شمار می‌آید. این ایالت تقریباً مستطیل شکل است و از شهرستان فیرفیلد به سمت جنوب غربی در مرز نیویورک امتداد دارد. بزرگترین طول شرقی-غربی این ایالت حدود 110 مایل (180 کیلومتر) و حداکثر وسعت شمال به جنوب آن حدود 70 مایل (110 کیلومتر) است. کنتیکت نام خود را از یک کلمه Algonquian به معنای “زمین بر روی رودخانه طولانی جزر و مد” گرفته است.

کنتیکت با سواحل و بندرهای فراوان، تپه‌های پوشیده از درخت و فضای سبز روستایی احاطه‌شده با خانه‌های مربوط به قرن‌های 17 و 18، ترکیبی خاص از زندگی شهری مدرن، مناظر روستایی و مکان‌های تاریخی را ارائه می‌دهد. این ایالت به شدت صنعتی و خدمات‌گرا است و درآمد سرانه فردی در آن از بالاترین‌ها در کشور آمریکا به شمار می‌آید. کنتیکت از نظر میانگین حقوق سالانه افراد، درآمد متوسط ​​خانوار، حقوق معلمان، سرانه درآمد دفاتر مرکزی شرکت‌های بزرگ و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی اولیه در میان ایالت‌های برتر ایالات متحده قرار دارد. قدرت اقتصاد آن در نیروی کار ماهر نهفته است، که بیشتر آنها درگیر تولید محصولاتی هستند که از زمان اختراع این محصولات در کنتیکت تولید شده‌اند.

جمعیت در این ایالت، به شدت شهری است. اما با این حال، این ایالت هیچ شهر بزرگ واحدی ندارد و مشخصه شلوغی شدید بسیاری از مناطق شهری در کنتیکت یافت نمی‌شود. این ایالت به شکوفایی خود ادامه می‌دهد و مهاجران داخلی را جذب فرصت‌های شغلی خود، امکانات آموزشی عالی و شرایط زندگی دلپذیر می‌کند. با این حال، کنتیکت همچنین تضادهای واضحی را بین مناطق دارای ثروت و محرومیت زیاد نشان می‌دهد. مراکز شهر هارتفورد، نیوهون، و بریجپورت به ویژه درگیر فقر هستند. از این نظر “دو” کنتیکت وجود دارد.

ایرانیان کنتیکت

مردم بومی آمریکا که به زبان آلگونکوئیان صحبت می‌کردند، ساکنان اصلی کنتیکت، از حدود 16 قبیله جداگانه با حدود 5000 تا 7000 عضو تشکیل می‌شدند. تاجران هلندی در سال 1614 در رودخانه کنتیکت در رفت و آمد بودند، اما اولین مهاجران از اروپا انگلیسی بودند که مستقیماً از انگلستان یا از طریق مستعمره خلیج ماساچوست در دهه 1630 به این ایالت آمده بودند. در طول قرون هفدهم و هجدهم، رشد جمعیت عمدتاً از طریق زاد و ولدِ بیشتر نسبت به مرگ و میر اتفاق افتاد. مهاجران، عمدتاً از جزایر بریتانیا به این ایالت وارد شدند. در زمان اولین سرشماری ایالات متحده، در سال 1790، کنتیکت دارای جمعیتی همگن بود که حدود 96 درصد آنها از اجداد انگلیسی بودند. آمریکایی‌های آفریقایی تبار حدود 2 درصد از جمعیت را تشکیل می‌دادند.

مهاجرت ایرلندی‌ها، که از دهه 1840 آغاز شد و کانادایی‌های فرانسوی پس از جنگ داخلی آمریکا، در سراسر قرن نوزدهم ادامه یافت. بعداً در قرن نوزدهم، عمده مهاجرت از اروپای جنوبی و شرقی بود – ایتالیا، لهستان، اتریش-مجارستان و روسیه. هر گروه مهاجر تمایل به تجمع در بخش‌های خاصی از ایالت داشت. نیوهیون و حومه آن پر از نوادگان مهاجران ایتالیایی است، لهستانی‌ها در دره ناگاتاک متمرکز شده‌اند و کانادایی‌های فرانسوی در شمال شرقی زندگی می‌کنند. مهاجرت آمریکایی‌های آفریقایی تبار به کنتیکت پس از جنگ جهانی دوم نیز همین گرایش را نشان داد: بیشتر آنها در پنج شهر بزرگ زندگی می‌کنند و تقریباً دو پنجم جمعیت نیوهون و هارتفورد را تشکیل می‌دهند. پورتوریکویی‌ها از جزیره خود و از شهر نیویورک نزدیک به مراکز شهری کنتیکت نقل مکان کردند. مهاجران پرتغالی در طول تاریخ کنتیکت تمایل داشتند در شهرهای ساحلی مستقر شوند. اخیراً، آنها بیشتر به شهرها و شهرهای بزرگتر مانند دانبری تمایل دارند. هارتفورد تعداد زیادی از جامائیکایی‌ها را در خود جای داده است.

مردم اروپایی تبار اکنون حدود سه چهارم کل جمعیت کنتیکت را تشکیل می‌دهند، در حالی که آمریکایی‌های آفریقایی تبار و اسپانیایی تبار تقریباً یک دهم را تشکیل می‌دهند. آسیایی‌ها و تعداد کمی از بومیان آمریکا و جزایر اقیانوس آرام بیشتر باقیمانده را تشکیل می‌دهند. بیش از نیمی از جمعیت این ایالت کاتولیک رومی هستند. پروتستان‌ها، ارتدوکس‌ها و سایر مسیحیان و بخش کوچکی از یهودیان نیمی دیگر را تشکیل می‌دهند. در این میان، فرصت کار در مشاغل مختلف و زندگی در ایالتی چند فرهنگی، ایرانیان را نیز به این ایالت جذب کرده است و بسیاری از آنها شهرهای کنتیکت را برای زندگی انتخاب کردند.

زندگی در کنتیکت

اگر تا به حال به کنتیکت نرفته‌اید، چیزهای زیادی را از دست داده‌اید. جنوبی‌ترین ایالت در نیوانگلند، علیرغم اندازه کوچکش، غنی از تاریخ، فرهنگ، زیبایی‌های طبیعی، غذا و فرصت‌های تحصیلی است.

اگرچه یک ایالت غنی‌ای است، اما با این حال ممکن است چند تکه از پازل گم شده داشته باشد که به عنوان معایب آن شناخته می‌شوند و از آنها خبر نداشته باشید. ما می‌توانیم مزایا و معایب زندگی در کنتیکت را تجزیه و تحلیل کنیم و به شما کمک کنیم تا پازل را با موفقیت حل کنید. ابتدا با هم مزایای زندگی در این ایالت را بررسی خواهیم کرد:

 • رفت و آمد به بسیاری از ایالت‌ها در زمان کمتری صورت می‌پذیرد.
 • مناظر طبیعی بسیار زیبایی دارد.
 • اقتصاد این ایالت بسیار غنی است.
 • کار در کنتیکت نوید درآمد بالایی را می‌دهد.
 • فهرست طولانی موسسات آموزشی خود که بهترین در ایالات متحده محسوب می‌شوند.
 • پاییز بسیار زیبایی دارد.
 • شبکه حمل و نقل در کنتیکت گسترده و چشمگیر است.
 • موسیقی در رگ‌های کنتیکت در جریان است.

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و کنتیکت نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

 • هزینه زندگی در کنتیکت بالا است.
 • مسکن در این ایالت بسیار گران است.
 • در این ایالت از مالیات بر دارایی شگفت‌زده خواهید شد.
 • ترافیک در کنتیکت فاجعه آمیز است.
 • کنتیکت ایالت سردی است.
 • پلیس در کنتیکت متهم به نژادپرستی است.

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

هارتفورد

بزرگترین شهر

بریج پورت

طول

70 مایل (113 کیلومتر)

عرض

110 مایل (177 کیلومتر)

جمعیت (2020)

3,605,944

رتبه

29

درآمد متوسط خانوار

79,900 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.