روانشناس داکوتای شمالی

0

روانشناس داکوتای شمالی • بهترین مشاور خانواده و ازدواج داکوتای شمالی • دکتر متخصص اعصاب، روان شناس، روانپزشک و مشاوره فارسی زبان در داکوتای شمالی

ZSany - Advertise With Us Today!

مسائل و مشکلات ذهنی، عاطفی، روحی و روابط ممکن است صبرتان را به آخر برسانند و دیگر ادامه زندگی برای شما سخت شود. روش‌ها راه‌های مختلفی برای تحمل مشکلات همچون ورزش، تفریح، مسافرت و غیره وجود دارد؛ اما اگر مشکلاتمان حل نشد، چه باید کرد؟ بدون شک در این میان مناسب‌ترین فردی که قادر به راهنمایی اصولی شماست، بهترین روانشناس ایرانی در داکوتای شمالی است.

لیست روانشناس داکوتای شمالی

داکوتای شمالی یکی از ایالت‌های میانه غربی آمریکاست که نزدیک به 800 هزار نفر جمعیت دارد. این ایالت به دلیل جاذبه‌های طبیعی زیبای خود مورد حمایت بسیاری از توریست‌ها و گردشگران جهانی است. ازاین‌رو ایرانیانی نیز در این ایالت زندگی می‌کنند.

زندگی در شهر و کشوری غریبه آن ها آمریکا که فرسنگ‌ها با ایران فاصله دارد، آسانی نیست. هرچند در این قاره امکانات خوبی برای زندگی وجود داشته باشد، اما تحمل دوری خانواده و هم‌وطنان کار ساده‌ای به نظر نمی‌آید. اگر در منجلاب زندگی گیر افتاده‌اید و افسردگی به سراغتان آمده است، اما به شما می‌گوییم که کدام روانشناس یا پزشک برای شما مناسب است.

چند نوع متخصص سلامت روان داریم؟

آیا احساس می‌کنید تنها افرادی که افسردگی شدید دارند باید به روانشناس مراجعه کنند؟ بدون شک این‌گونه نیست. بسیاری از بیماری‌های روحی هستند که حتی شاید بر خودمان نیز پوشیده باشند. به‌عنوان‌مثال اگر شب ها خواب‌های پریشان می‌بینید، یا اینکه توانایی ارتباط برقرار کردن با دیگران همچون همکاران را ندارید، شاید لازم باشد با بهترین روانشناس ایرانی در داکوتای شمالی مشورت کنید. به‌طورکلی طبق آمار به‌دست‌آمده متخصصان سلامت روان به شرح زیر هستند:

 • روانشناس؛
 • روانپزشک؛
 • روانکاو؛
 • پرستار روانشناسی؛
 • روان‌درمانگر؛
 • مشاور بهداشت روانی؛
 • مشاور خانواده و ازدواج؛
 • مشاور اعتیاد؛
 • مشاور مذهبی؛
 • درمانگر هنری؛
 • مددکار اجتماعی.

برای آنکه بدانید کدام یک از این متخصصان قادر به راهنمایی و کمک به شما هستند، در ادامه به معرفی هریک از این مشاغل می‌پردازیم. هر زمان احساس کردید دیگر کنترل امور از دستتان خارج شده است و حتی توانایی انجام کارهای شخصی و روزانه خود را ندارید، به سراغ بهترین روانشناس ایرانی در داکوتای شمالی بروید و به فریاد خود برسید.

روانشناس

شاید اولین تصویری که از مطب یک روانشناس به ذهنتان برسد این باشد که روی یک مبل چرمی دراز کشیده‌اید و در حال بیان احساسات خود به پزشک هستید. با این حساب روانشناسان افرادی هستند که از شما می‌خواهند از احساسات و حالی که دارید برای آن ها بگویید.

به‌طورکلی روانشناسان در زمینه رفتار، احساسات و افکار انسان‌ها تخصص دارند. این افراد در مکان‌هایی همچون مطب شخصی، بیمارستان، مراکز درمانی یا مدارس مشغول به کار هستند. درواقع این افراد طیف وسیعی از مشکلات روحی همچون بیماری‌های روانی تا اختلالاتی که در رابطه وجود دارد را از طریق مشاوره درمان می‌کنند.

ناگفته نماند که بهترین روانشناس ایرانی در داکوتای شمالی دارای مدرک دکتری است و به‌گونه‌ای پزشک خوانده می‌شود؛ اما مجوز تجویز دارو برای بیمار را ندارد.

روانپزشک

این اشخاص به طور معمول به درمان اختلالات روانی شدید، مشکلات عاطفی و رفتارهای پرخطر می‌پردازند. همچنین آن ها برای درمان از دارو، معاینات پزشکی و آزمایش خون استفاده می‌کنند. ناگفته نماند برخی از داروها هستند که توسط پزشکان عمومی نیز تجویز می‌شوند؛ اما بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند برای درمان اختلالات پیچیده از روانپزشک کمک بگیرند. لازم به ذکر است برخی از پزشکان به‌صورت آنلاین نیز به ارائه خدمات می‌پردازند.

روانکاو

روانکاوان نظریه و عملکرد زیگموند فروید را دنبال می‌کند؛ درواقع این اشخاص به بیماران کمک کرده که انگیزه‌های سرکوب شده، اضطراب‌ها و درگیری‌های درونی خود را کشف کنند؛ سپس با راه‌حل‌های ارائه شده توسط روانکاوان به درمان آن ها بپردازند. به‌طورکلی روانکاوان کمک می‌کنند که الگوهای بدرفتاری خود را پیدا کرده و آن ها را اصلاح کنید.

پرستار روانشناسی

اگر به دنبال بهترین روانشناس ایرانی در داکوتای شمالی می‌گردید، پرستاران روانشناسی می‌توانند به شما کمک کنند. این افراد در زمینه سلامت روان تخصص دارند. این اشخاص امکان تجویز دارو را دارند و قادر هستند رفتارهای چالش‌برانگیز بیمار را درمان کنند.

روان‌درمانگر

یکی از اصطلاحات عمومی که برای بیشتر متخصصان سلامت روان به کار می‌رود، روان‌درمانگر است. این متخصصان به روش درمان گفتاری به بیمار کمک می‌کنند. به‌عنوان‌مثال برخی از کارگاه‌های آموزشی و گروه‌درمانی‌ها توسط این افراد ارائه می‌شود. با این حساب به کمک روان‌درمانگر قادر به تغییر رفتارهای بد و الگوهای نامناسب فکری و احساسی خود هستید.

مشاور بهداشت روانی

مشاوران سلامت نیز در دسته روانشناسان قرار می‌گیرند. این دسته از افراد ممکن است لیسانس، فوق‌لیسانس یا دکترا داشته باشند و در مراکز مختلفی فعالیت کنند. اغلب این افراد در زمینه‌های استرس شغلی، اعتیاد، ازدواج، خانواده، استرس و اضطراب عمومی و غیره مشاوره می‌دهند.

با این حساب بهترین روانشناس ایرانی در داکوتای شمالی که ممکن است به مشاوره بپردازد، در تحلیل و حل مشکلات خانواده و زوج‌ها همچون مشاجره و اختلافات تبحر دارد. اغلب طول درمان باتوجه‌به نیاز بیمار چند جلسه زمان می‌برد. در هر یک از این جلسات روی موضوع خاصی صحبت شده و راه حلی برای آن ها ارائه می‌شود.

این درمان اغلب به‌صورت خصوصی است؛ البته اگر مشکل بین دو یا چند نفر باشد، امکان دارد مشاور در برخی از جلسات حضور همه افراد را الزامی بداند.

مشاور اعتیاد

اغلب مراجعان این افراد اشخاصی هستند که اعتیاد به مواد مخدر یا الکی دارند. در برخی از موارد نیز خانواده بیمار به مشاور اعتیاد مراجعه می‌کنند و در پی راه حلی می‌گردند. لازم به ذکر است در برخی از موارد امکان دارد فردی اعتیاد به مسائل جنسی یا حتی احتکار داشته باشد.

مشاوره‌های اعتیاد به‌صورت گروهی یا خصوصی انجام می‌شود. در جلسات خصوصی افرادی که اعتیاد دارند، حضور پیدا کرده و مشکلات و مسائل خود صحبت می‌کنند.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به شما بگوییم که دریافت راهنمایی از بهترین روانشناس ایرانی در داکوتای شمالی تنها برای درمان بیماری‌هایی همچون افسردگی نیست؛ بلکه اعتیاد، مشکلات خانوادگی و مشکلات جنسی نیز نیاز به درمان دارند.

پیشنهاد می‌دهیم ابتدا با انواع متخصصان سلامت روان آشنا شوید و سپس باتوجه‌به نیاز و بیماری خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. به‌طورکلی تمامی متخصصان سلامت از تخصص و تبحر ویژه‌ای برای درمان بیماری‌های روحی برخوردار هستند و برخی از آن ها نیز مجوز تجویز دارو دارند؛ بنابراین شک و دودلی را دور بریزید و به فکر درمان خود باشید.

Source healthline
Leave A Reply

Your email address will not be published.