روانشناس ساکرامنتو

0

روانشناس ساکرامنتو • بهترین مشاور خانواده و ازدواج ساکرامنتو • دکتر متخصص اعصاب، روان شناس، روانپزشک و مشاوره فارسی زبان در ساکرامنتو

ZSany - Advertise With Us Today!

چرا ما به روان‌شناس نیاز پیدا می‌کنیم؟ روان‌شناس دقیقاً چه مشکلاتی از ما را حل می‌کند؟ روان‎‌شناس خوب چه ویژگی‌های دارد؟ چگونه روان‌شناس خوب را بیابیم؟ علم روان‌شناسی چه مزیت‌هایی برای جامعه دارد؟

لیست روانشناس ساکرامنتو

پاسخ تمامی این پرسش‌ها به‌مرور زمان، پیشرفت علم و تکنولوژی و آشنایی بیشتر جامعه با علم روان‌شناسی داده شد. علمی که سبب حل بسیاری از چالش‌های بشر شد. همچنان نیز بشر به شناخت بیشتر و دقیق این علم نیازمند است.

درنتیجه آن افراد بسیاری در سراسر جهان به آموختن و آموزش این علم ارزشمند می‌پردازند. از جمله کشورهایی که فعالیت‌های بسیاری در این زمینه کرده است و افراد بی‌شماری را در راه روان‌شناس شدن، پرورش داده است، ایالات متحده آمریکا است.

به طور خاص شهر ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیا آمریکا از جمله شهرهایی است که مراجعه به روان‌شناس در آن بسیار رواج دارد. دلیل آن هم میزان استرس، تنش و سایر چالش‌های اعصاب و روان است که جامعه امروزه با آن‌ها درگیر هستند.

در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین روان‌شناس ایرانی در ساکرامنتو را بشناسیم و بیشتر این علم ارزشمند را مورد تحلیل قرار دهیم.

چه زمانی از روان‌شناس کمک بگیریم؟

زندگی به ندرت بدون چالش است. نوع و میزان این چالش‌ها هستند که تنها تفاوت دارند. برخی از آن‌ها می‌توانند آن‌قدر طاقت‌فرسا باشند که ادامه دادن آن غیرممکن به نظر برسد. خواه مرگ یکی از عزیزان باشد یا احساسات شدید اضطراب، این نکته مهم است که بدانید برای هر مشکلی که در زندگی برای شما ایجاد می‌شود، کمکی وجود دارد. با دلایل متداول افراد برای مراجعه به روانشناسان آشنا شوید:

ضرر و زیان روحی

مرگ، بخشی اجتناب‌ناپذیر از زندگی است، اما کنار آمدن با آن هیچ‌گاه عادی نمی‌شود. افراد با از دست دادن یکی از عزیزانشان خواه والدینشان باشد یا حیوانات خانگی‌شان، متفاوت برخورد می‌کنند.

عزاداری آشکارا یا خصوصی در بسیاری از این موارد رایج است، اما اجتناب از واقعیات می‌تواند منجر به مشکلات طولانی‌مدت شود. در این لحظه روانشناس می‌تواند به شما کمک کند تا راه‌های مناسبی برای کنار آمدن با مرگ یکی از نزدیکان خود بیابید.

یکی از مهم‌ترین دلایل مراجعه به روان‌شناس، ضربات روحی و روانی است که افراد در طول زندگی با آن‌ها مواجه می‌شوند. درنتیجه در هنگامی‌که فردی ضربه روحی می‌خورد، اطرافیان او باید پس از مدت کوتاهی او را پیش روان‌شناس ببرند تا مشکلات حادی برای آن شخص به وجود نیاید.

استرس و اضطراب

در زندگی مدرن امروزی که استرس به دلایل مختلف در افراد به وجود می‌آید، مراجعه به روان‌شناس از بهترین گزینه‌ها است. جنبه‌های خاصی از زندگی استرس‌زا هستند و بسیاری از موقعیت‌ها مانند مصاحبه شغلی تا مشکلات شخصی، می‌توانند سبب ایجاد اضطراب در شما شود.

استرس و اضطراب، در صورت عدم تسکین، می‌تواند منجر به انزوای اجتماعی، افسردگی و بسیاری از دیگر مشکلات شود. روانشناس می‌تواند با یافتن منبع یا علت استرس، راه‌های مناسبی برای غلبه بر استرس و اضطراب بیابد و نحوه مدیریت آن‌ها را به شما بیاموزد.

استرس و اضطراب را نمی‌توان از زندگی مدرن امروزی حذف کرد، بلکه باید آن را مدیریت کرد. مدیریت استرس به این معنا است که دلیل آن را در ابتدا بیابید و به این درک برسید که عدم وجود آن استرس چه مزایایی برای شما دارد.

افسردگی

احساسات شدید درماندگی یا ناامیدی از علائم رایج افسردگی هستند. درحالی‌که برخی از افراد معتقدند شما می‌توانید افسردگی را از بین ببرید؛ اما به‌ندرت این اتفاق رخ می‌دهد.

افسردگی یک اختلال رایج در سلامت روان است که در آن افراد علاقه خود را نسبت به چیزها از دست می‌دهند، دچار خستگی می‌شوند و اغلب در مدیریت احساسات خود دچار مشکل می‌شوند.

روانشناسان می‌توانند به شما در یافتن منبع افسردگی کمک کنند. افسردگی نیز از دلایل مهم مراجعه به روان‌شناس است که در بسیاری از موارد این مراجعه نتایج مثبتی در پی داشته است.

فوبیا

ترس از ارتفاع و عنکبوت از فوبیاهای شایع است؛ اما برخی ترس‌های غیر معمول و بی‌اساس می‌تواند مشکلات اساسی را در زندگی شما ایجاد کنند.

به‌عنوان مثال سیتوفوبیا (ترس از غذا خوردن) ممکن است منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. یک روانشناس باتجربه می‌تواند به شما کمک کند تا بر ترس‌های خود غلبه کنید تا بتوانید بدون چند هراسی (ترس از بسیاری چیزها) یا فوبیوفوبیا (ترس از ترس) زندگی کنید.

مسائل خانوادگی و روابط

روابط اجتماعی، اعم از خانوادگی، شخصی یا کاری، دارای فراز و نشیب‌های بسیاری است. در حالی که روابط می‌توانند برخی از بهترین تجربه‌ها در زندگی باشند، در عین حال می‌توانند منبع استرس و مشکلات نیز باشند.

همکاری با یک روانشناس می‌تواند به رفع استرس‌هایی که ناشی از روابط است، کمک بسیاری بکند. گاهی چالش‌هایی که در خانواده وجود دارد و مشکلات روحی و روانی که در فرد ایجاد می‌کند با یک یا دو بار مراجعه به روان‌شناس حل نمی‌شود و نیازمند مراجعات بسیاری به روان‌شناس است.

عادات ناسالم و اعتیاد

برخی از عادات ناسالم مانند سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و مصرف مواد مخدر، اغلب برای فرار از مشکلات اساسی بزرگ یا خود درمانی است.

در حالی که روانشناس به شما در حل این مشکلات کمک بسیاری می‌تواند بکند. روان‌شناسان می‌توانند به شما در حل مشکلاتی که به‌طور مستقیم با سلامتی شما در تضاد است، کمک بسیاری بکند. برخی از این مشکلات عبارت است از:

  • اعتیاد
  • اختلالات اشتها
  • مدیریت استرس
  • مشکلات خواب

افزایش عملکرد

برخی از موفق‌ترین افراد با اولین تجسم به اهداف خود می‌رسند. ورزشکاران غالباً از نظر ذهنی برای مسابقه‌، با همان شدت آماده می‌شوند که بدن خود را تربیت می‌کنند. دیگران از این تکنیک برای آمادگی فعالانه برای رویدادهای چالش‌برانگیز زندگی استفاده می‌کنند.

همان‌طور که قبل از سخنرانی، تمرین می‌کنید، روانشناس شما می‌تواند به شما در آماده شدن برای رویدادهای بزرگ کمک کند تا بتوانید بهترین عملکرد خود را داشته باشید، خواه المپیک باشد خواه مصاحبه شغلی ساده. این روان‌شناس است که با علم خود به کمک شما می‌آید.

اختلالات روانی

گاهی اوقات اختلالات روانی متعددی به دلیل مشکلات بزرگ ایجاد می‌شود. اختلالات روانی می‌تواند به روش‌های مختلف خود را نشان دهد.

آن‌ها اغلب به‌عنوان مشکل دیگری تبدیل می‌شوند و تنها با کمک متخصصان روان‌شناسی می‌توان آن‌ها را کشف کرد. برخی از اختلالات روانی با علائم مختلف عبارت‌اند از:

  • اختلال دوقطبی
  • اختلال افسردگی شدید
  • روان گسیختگی
  • اختلال استرس پس از سانحه

کلام آخر

برای آن‌که بتوانید بهترین روان‌شناس ایرانی در ساکرامنتو را بیابید، در ابتدا باید دلیل مراجعه به روان‌شناس و افرادی که روان‌شناس مراجعه می‌کنند را بشناسید.

چنین امری سبب می‌شود در انتخاب روان‌شناس دقت بیشتری خرج کنید و گزینه مناسب‌تری برای خود انتخاب کنید. روان‌شناس خوب، روان‌شناسی است که دقیقاً مطابق با مشکل شما انتخاب شده باشد و بتواند بهترین درمان را برای شما ارائه دهد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.