روانشناس نیومکزیکو

روانشناس نیومکزیکو • بهترین مشاور خانواده و ازدواج نیومکزیکو • دکتر متخصص اعصاب، روان شناس، روانپزشک و مشاوره فارسی زبان در نیومکزیکو

ZSany - Advertise With Us Today!

وجود یک روانشناس در زندگی هر فرد نقش مهمی دارد و می‌تواند کمک بزرگی برای افراد باشد. روانشناسان در جامعه امروزی علاوه بر اینکه باید روی رفتارخود کنترل بیشتری داشته باشند، بلکه باید مراجعه کنندگان خود را نیز آرام کنند.

لیست روانشناس نیومکزیکو

شاید وظایف روانشناسان برای همه آشکار نباشد و چیزی راجع به این وظایف بزرگ ندانند. اکثریت ما تصور می‌کنیم که تنها در مواقعیی که با مشکل مواجه شدیم باید نزد روانشناس برویم، درحالیکه این تصور کاملا اشتباه است.

همانطور که می‌دانید پیشگیری بهتر از درمان است. از این رو بهترین کار این است که حتی در مواقعی که هیچ مشکلی در زندگی ما وجود ندارد به روانشناس مراجعه کنیم. حال شاید از خود بپرسید که بهترین روانشناس ایرانی در نیومکزیکو کیست؟ در ادامه با ویژگی روانشناسان حرفه‌ای آشنا خواهید شد.

بهترین روانشناس ایرانی در نیومکزیکو را چگونه پیدا کنیم؟

با توجه به اینکه روانشناسان حرفه‌ای در کار خود بهترین هستند پیدا کردن آن‌ها کار چندان سختی نخواهد بود. زیرا توانایی بالای آن‌ها باعث شده است که در بهترین مراکز درمانی کار کنند. و جزو هیئت علمیه‌های بهترین دانشگاه‌ها باشند.

همچنین کنفرانس‌ها و کلاس‌های آموزشی آن‌ها برای کل دنیا نشانه از توانایی بالای آن‌ها در برقراری ارتباط با دیگران خواهد بود. اگر کمی با دنیای تکنولوژی آشنایی داشته باشید یافتن روانشناس خوب کار بسیار راحتی خواهد بود.

تنها کافی است که در گوگل به دنبال بهترین روانشناس بگردید. آنموقع است که با لیست بلندبالایی از نام بهترین‌ها آشنا خواهید شد. علاوه بر این برای راحتی بیشتر شما سایت‌های پزشکی زیادی وجود دارد که اطلاعات کاملی درباره پزشکان و روانشناسان را ارائه می‌دهد.

ویژگی روانشناسان حرفه‌ای چیست؟

همه افرادی که به دنبال روانشناس می‌گردند با مشکل نداشتن اطلاعات کافی درباره ویژگی‌های یک روانشناس خوب رو به رو هستند. در ادامه تعدادی از این ویژگی‌ها را بیان خواهیم کرد.

گفتار نیکو

یک روانشناس باید در نهایت ادب و احترام با بیماران خود صحبت کند. استفاده از کلمات زیبا باعث می‌شود که مخاطب جذب صحبت‌های شما شود و به راحتی روی او تاثیر بگذارد. بنابراین برای تاثیرپذیری بیشتر بیماران شمرده و متین صحبت کنید.

همدردی با بیماران

هنگامی که بیماران به سراغ روانشناس می‌روند از همه اطرافیان خود خسته هستند و دوست دارند کسی باشد که با آن‌ها همدردری کند. شناخت اینگونه از بیماران از مهارت‌های روانشناس دبه حساب می‌اید و همدردی با انها نیز باعث آرامش خاطر بیشتری خواهد شد.

به طوری که بیمار دوست دارد جلسات مشاوره خود را ادامه دهد و از بیان احساسات خود خجالت نمی‌کشد. در غیر این صورت ممکن است که بیمار دیگر دوست نداشته باشد که به جلسات مشاوره خود ادامه دهد.

قضاوت نکردن

قطعا فردی که دچار اشتباهاتی شده است و به روانشناس مراجعه می‌کند از قضاوت‌ها و سرزنش‌های اطرافیان خود به ستوه آمده و دنبال کسی می‌گردد که بدون قضاوت و سرزنش با آن‌ها صحبت کند. بنابراین بهترین روانشناس ایرانی در نیومکزیکو به خوبی می‌داند که باید برای بیماران خود از راه قضاوت و سرزنش وارد نشود.

حتی در مواقعی که خود بیمار به رفتار اشتباه خود آگاه نیست با رفتاری شایسته و بدون سرزنش او را متوجه این رفتار اشتباه خواهد کرد. این مسئله به عزت نفس بیمار کمک می‌کند و احساس بدی پیدا نخواهد کرد.

اعتماد به نفس و قدرت بیان بالا

قطعا کسی که اعتماد به نفس و قدرت بیان بالایی ندارد نمی‌تواند در کار روانشناسی یا مشاوره موفق باشد. زیرا قدرت بیان شما باید طوری باشد که بیماران را به خود جذب کند و نشانه از اعتماد به نفس بالای شما باشد.

روانشناسی که در وحله اول اعتماد به نفس خوبی نداشته باشد چگونه می‌تواند با بیماران خود ارتباط برقرار کند و به آن‌ها در حل مشکلات کمک کند. در نتیجه اگر فکر می‌کنید به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارید به سراغ این شغل نروید.

گرچه اعتماد به نفس در همه امور حرف اول را می‌زمند، اما در کار روانشناسی مهم‌ترین مسئله برای روانشناس محسوب خواهد شد.

شنونده خوب

همه ما هنگامی که دیگران به صحبتمان گوش نمی‌دهند یا به طور مداوم وسط حرفمان می‌پرند از کوره در میرویم و ناراحت می‌شویم. یک روانشناس حرفه‌ای به خوبی به سخنان و مشکلات بیماران خود گوش می‌دهد بدون اینکه حرف آن‌ها قطع کند یا به آن‌ها بی‌توجهی نشان دهد.

درصورتی که روانشناس شما شنونده خوبی باشد به راحتی می‌تواند در مشکلات کمک کند و راه حلی برای آن‌ها ارائه دهد.

توجه زیاد به حرکات و رفتار بیماران

در بسیاری از مواقع بیماری‌های روحی خود را نشان نمی‌دهند و فرد یا روانشناس به این قضیه پی نخواهد برد. تنها در صورتی می‌توان به این قضیه دست یافت که با دقت زیاد به همه حرف ها، رفتار‌ها و حتی حرکات کوچک بیماران توجه کنید.

شما با توجه به چند حرکت کوچک که بیشتر مواقع دور از چشم است و به آن توجه نمی‌شود می‌توانید به نکاتی درباره بیمار خود پی ببرید. برای مثال گره کردن دست‌ها در یکدیگر یا بازی با انگشتان دست نشانه از اضطراری یا یک نگرانی ذاتی دارد که به راحتی این امکان را دارید که این مسئله را حل کنید.

رازداری

روانشناسان باید محرم راز بیماران خود باشند و به آن‌ها این اطمینان را بدهند که رازهایشان از در مطب بیرون نخواهد رفت. به بیانی دیگر بیماران باید بدانند که مشکلات و رازهایشان تنها بین خود و روانشناسان خواهد بود.

ظاهری آراسته

شما به عنوان یک روانشناس باید ظاهری آراسته و مرتب داشته باشید. هرچند که روز سختی را پشت سر گذاشته اید، اما داشتن ظاهری آراسته وظیفه شما خواهد بود. این مسئله باعث می‌شود که انرژی مثبتی از شما به بیمار منتقل شود. قطعا هیچکس دوست ندارد که روانشناسی شلخته و نامرتب داشته باشد.

سخن آخر

همانطور که گفته شد بهترین روانشناس ایرانی در نیومکزیکو ویژگی‌های بارزی دارد که شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را بیابید. به یاد داشته باشید که وجود یک روانشناس در زندگی هر فرد یکی از نیاز‌های مهم محسوب می‌شود. گرچه بسیاری از ما به این نیاز اساسی توجه نمی‌کنیم و تنها در مواقعی به سراغش می‌رویم که دیگر دیر شده است. در نتیجه تا زمانی که دیر نشده و کار از کار نگذشته است به فکر مراجعه به روانشناس باشید.

Comments are closed.