روانشناس ایرانی در مِین

روانشناس ایرانی در مِین • بهترین مشاور خانواده و ازدواج مِین • دکتر متخصص اعصاب، روان شناس، روانپزشک و مشاوره فارسی زبان در مِین

ZSany - Advertise With Us Today!

ما همیشه به روانشناس نیازمند هستیم. افرادی که می‌توانند گفته‌های پیچیده ما را گوش دهند و آن‌ها را به گونه‌ای به درمان بیماری ما منجر بکنند. پیش از آنکه بررسی کنیم بهترین روان‌شناس ایرانی در مِین کیست و چه کمکی به ما می‌تواند بکند، باید به این نکته بپردازیم که در چه محیطی به دنبال روان‌شناس بگردیم. به طور مثال در خارج از ایران شاید یافتن روان‌شناس ایرانی امری دشوار به نظر برسد.

لیست روانشناس ایرانی در مِین

همچنین تعداد روان‌شناس ایرانی هم که در نزدیکی شهر یا ایالت شما وجود دارد، محدود باشد. درنتیجه شاید حق انتخاب بسیار زیادی در این خصوص نداشته باشید؛ اما این نکته را پیش از آنکه به جستجوی روان‌شناس بپردازید باید در نظر داشته باشید:

روانشناسان حرفه‌ای دارای آموزش‌های حرفه‌ای و مهارت‌های بالینی هستند تا به افراد کمک کنند با مسائل زندگی و مشکلات روحی و روانی کنار بیایند. پس از سال‌ها تحصیلات تکمیلی و آموزش‌های تحت نظارت، آن‌ها از ایالاتی مانند مِین مجوز دریافت می‌کنند.

درنتیجه می‌توانند خدمات متعددی از جمله ارزیابی و روان‌درمانی را به جامعه ارائه بدهند. روانشناسان با استفاده از تکنیک‌های مختلف بر اساس بهترین تحقیقات موجود، به کمک ما می‌آیند و ارزش‌ها، ویژگی‌ها، اهداف و شرایط منحصر به فرد را برای بیماران خود در نظر می‌گیرند.

سؤال اصلی که مطرح می‌شود این است که روانشناسان فعال چه می‌کنند؟ در این مقاله برای پاسخ به این پرسش مواردی را که یک روان‌شناس فعال انجام می‌دهد، مورد بررسی قرار می‌دهیم.

چه افرادی به روان‌شناس مراجعه می‌کند

روانشناسان به طیف گسترده‌ای از افراد کمک می‌کنند و می‎توانند انواع مختلفی از مشکلات را درمان کنند. برخی از افراد ممکن است به دلیل احساس افسردگی، عصبانیت یا اضطراب، برای مدت طولانی با روانشناس صحبت کنند.

ممکن است افرادی برای بیماری مزمنی که در زندگی یا سلامت جسمی آن‌ها اختلال ایجاد می‌کند به سراغ روان‌شناس بروند. برخی از افراد ممکن است مشکلات کوتاه مدتی داشته باشند و نیاز به کمک روان‌شناس داشته باشند؛ مانند احساس بد و نامطلوب در شغل جدید یا اندوه از مرگ یکی از اعضای خانواده.

روانشناسان می‌توانند به افراد کمک کنند تا با شرایط استرس‌زا کنار بیایند، بر اعتیاد خود غلبه کنند، بیماری‌های مزمن خود را مدیریت کنند و آزمایش‌ها و ارزیابی‌هایی را انجام دهند که می‌تواند به تشخیص یک بیماری خاص اعصاب و روان کمک کند.

همچنین در مورد طرز فکر و احساسات فردی، بهترین شخص برای تحلیل و بررسی، روان‌شناس است. قابل ذکر است که روان‌شناسان آزمون‌هایی شامل مهارت‌های فکری، نقاط قوت و ضعف شناختی، استعداد و ترجیحات شغلی، ویژگی‌های شخصیتی و عملکرد عصبی و روانی را برای افراد برگزار می‌کنند و نتایج آن ارزیابی می‌کنند.

روان‌شناس چگونه به ما کمک می‎کند

روانشناسان می‌توانند طیف وسیعی از چالش‌های اعصاب و روان را درمان کنند و به بسیاری از افراد در بهبود زندگی‌شان یاری برسانند. به‌طور معمول، روانشناسان از روش‌های مختلف درمانی استفاده می‌کنند (به طور مثال روان درمانی یا گفتار درمانی).

روش‌های درمانی مختلفی برای درمان بیماران مختلف وجود دارد؛ اما روانشناس با صبر و حوصله بهترین رویکرد را برای رسیدگی به مشکل فرد و متناسب با ویژگی‌ها و شخصیت بیمار استفاده می‌کند. برخی از انواع متداول روش‌های درمان عبارت‌اند از:

درمان شناختی-رفتاری، بین فردی، درمان پویا یا ترکیبی از چند سبک درمانی. روش درمان می‌تواند علاوه بر فرد، برای زوج‌ها یا حتی خانواده‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. برخی از روانشناسان حتی برای استفاده از روش درمانی هیپنوتیزم آموزش دیده‌اند.

تحقیقات نشان داده است که برای طیف وسیعی از شرایط از جمله درد، اضطراب و اختلالات خلقی، استفاده از هیپنوتیزم مؤثر است. در برخی از روش‌های درمان اعصاب و روان، استفاده از دارو می‌تواند بسیار در روند درمان مؤثر باشد و کمک کند.

برای افرادی که از دارو استفاده می‌کنند، روانشناسان با پزشکان مراقبت‌های خاصی برای بیمار خود در نظر می‌گیرند تا بیمار با چالش‌های جدید مواجه نشود.

در کشور آمریکا پنج ایالت نیومکزیکو، لوئیزیانا، ایلینوی، آیووا و آیداهو دارای قوانینی هستند که به روانشناسان دارای مجوز با آموزش‌های تخصصی اجازه می‌دهند از لیستی از داروهایی که باعث بهبود اختلالات روحی و روانی مانند افسردگی و اضطراب می‌شوند، تجویز کنند.

روان‌شناس خوب چگونه تربیت می‌شوند

مدرک دکترا برای تمرین روانشناسی حداقل 4 تا 6 سال زمان می‌برد. پس از گذراندن دوره کارشناسی نیاز به آموزش‌های تخصصی نیز دارد.

دوره‌های آموزشی شامل زمینه‌هایی مانند اخلاق، آمار، تفاوت‌های فردی و مبانی رفتاری بیولوژیکی، شناختی-عاطفی و اجتماعی و همچنین آموزش‌های ویژه در ارزیابی و درمان روان‌شناختی است. در دوران تحصیلات تکمیلی، دانشجویان روانشناسی ممکن است در تحقیق و تدریس به‌صورت ترکیبی شرکت کنند.

قبل از فارغ‌التحصیلی، یک دوره کارآموزی یک ساله تمام وقت مورد نیاز است و در اکثر ایالت‌ها، یک سال تمرین تحت نظارت قبل از صدور مجوز نیز مورد نیاز می‌باشد. پس از دریافت مجوز برای فعالیت، روانشناسان باید دانش خود را به‌روز نگه دارند که با کسب فعالیت و درمان بیماران بسیاری به دست می‌آید.

برای ایالت‌هایی که روانشناسان مجاز به تجویز دارو هستند، باید پس از دریافت مجوز، آموزش پیشرفته‌ای در خصوص تجویز دارو ببینند. دستورالعمل‎‌های آموزشی روان‌شناسی در هر ایالت متفاوت است. به‌طور مثال در ایالت مِین دوره‌های تخصصی و آموزش‌های حرفه‌ای برای روان‌شناس شدن مورد نیاز است.

روان‌شناسان در چه مکانی فعالیت می‌کنند

بسیاری از روانشناسان که در ایالت مِین مشغول به فعالیت هستند، با گروهی از دیگر روانشناسان همکاری می‌کنند. مکان فعالیت روان‌شناسان با توجه به تخصصی که دارند، متفاوت است.

آن‌ها در مدارس، دبستان، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، کلینیک‌های پزشکی، زندان‌ها، مراکز اصلاح و تربیت، مراکز درمانی رزمنده‌ها، کلینیک‌های بهداشت عمومی و سلامت روان، صنعت، خانه سالمندان و مراکز توان‌بخشی به فعالیت تخصصی خود می‌پردازند.

کلام آخر

روان‌شناسی و روان‌شناس شدن مسیر بسیار پر پیچ و خمی است که باید سعی و تلاش بسیار می‌توان به بهترین حالت آن دست یافت. در ایالت مِین بهترین روان‌شناس ایرانی را می‌توانید با جست‌وجو در فضای مجازی یا پرسش از دیگر ایرانیانی که مشکل مشابه داشتند، بیابید.

آنچه اهمیت دارد توجه به چگونگی روان‌شناس شدن و مسیری است که این افراد طی کرده‌اند. اطلاع از چنین مواردی سبب می‌شود که با اطمینان بیشتری درمان بیماری خود را به روان‌شناس بسپارید.

در نتیجه آن نیز بهترین درمان و حل چالش به شما ارائه داده می‎شود. امروزه با وجود استرس‌ها، ترس‌ها و تنش‌های جدیدی که در جامعه رواج دارد، مراجعه به روان‌شناس از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که هر شخصی در طول ماه باید انجام دهد.

این مراجعه سبب کاهش فشار زندگی و آرام شدن اعصاب و روان افراد می‌شود. درنتیجه آن میزان جرم و جنایت و درگیری میان افراد جامعه نیز کاهش می‌یابد. برای یافتن بهترین روان‌شناس ایرانی در مِین باید به چالش‌هایی که روان‌شناس پشت سر گذاشته است نیز آگاه باشید.

Comments are closed.