روانشناس ماساچوست

0

روانشناس ماساچوست • بهترین مشاور خانواده و ازدواج ماساچوست • دکتر متخصص اعصاب، روان شناس، روانپزشک و مشاوره فارسی زبان در ماساچوست

ZSany - Advertise With Us Today!

مشکلات در زندگی همه افراد یافت می‌شود، اما مهم‌ترین نکته در برابر این مشکلات تصمیم گیری درست و مشاوره با فردی کاربلد یا حرفه‌ای است. بسیاری از افراد هنگام بروز مشکل با هرکسی در اطرافیان خود صحبت می‌کنند بدون اینکه حتی به فکر مراجعه به یک روانشناس باشند.

شاید صحبت کردن با دیگران هنگام بروز مشکل کمی شما را آرام کند، ولی امکان دارد که مشکلی به مشکلات شما نیز اضافه کند. زیرا اطرافیان شما روانشناس نیستند و روش حل مشکلات را نمی‌دانند. آن‌ها تنها بنابر تجربیات خود یا دیگران توصیه‌هایی به ما می‌کنند که در بسیاری از مواقع مخرب بوده و باعث چند برابر شدن مشکلات می‌شود.

حتما می‌پرسید که هنگام بروز مشکل چه کنیم؟ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ یک روانشناس حرفه‌ای بروید که بتواند به شما کمک کند. بهترین روانشناس ایرانی در ماساچوست را با ما بشناسید.

ویژگی‌های بهترین روانشناس ایرانی در ماساچوست

دغدغه بسیاری از افراد این است که نمی‌دانند یک روانشناس خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. در این بخش قرار است تعدادی از این ویژگی‌های مهم را در اختیار شما قرار دهیم.

شنونده خوب

مهم‌ترین ویژگی یک روانشناس این است که برای درد و دل‌ها و مشکلات بیمارانش شنونده خوبی باشد. یعنی به طور مداوم صحبت آن‌ها را قطع نکند و دقت لازم را درباره سخنان آن‌ها داشته باشد. دقت در حرف‌های بیماران می‌تواند به یافتن راه حل مناسب نیز کمک کند.

همچنین با تحلیل و بررسی صحبت‌های مراجعه کنندگان شاید نشانه‌ای از یک ویژگی درونی فرد نیز ظاهر شود که تاکنون مورد توجه نبوده است. بنابراین روانشناسان موفق می‌دانند که برای مراجعه کنندگان خود باید شنونده خوبی باشند.

احترام به حقوق مراجعه کنندگان

ویزیت‌های زیاد روزانه نباید اجازه دهد که نظم کاری روانشناس بهم بریزد و در حق افراد کوتاهی شود. یک روانشناس باید برای هر بیمار خود زمان معینی را در نظر بگیرد و طی ویزیت تمام حواس خود را به بیمار اختصاص دهد. اینگونه همه مراجعه کنندگان رضایت کامل خواهند داشت و بی‌نظمی به وجود نمی‌آید.

فن بیان

بهترین روانشناس ایرانی در ماساچوست دارای فن بیان خوبی خواهد بود. برای یک بیمار مهم است که توسط روانشناس جذب شود و تحت تاثیر سخنان او قرار بگیرد. از این رو روانشناسان باید با اعتماد به نفس بالا با مراجعه کنندگان خود صحبت کنند و از کلمات تاثیرگذار غافل نشوند.

جادوی کلمات یکی از تکنیک‌هایی است که روانشناسان در طول دوره تحصیل خود یاد می‌گیرند و این مورد در موفقیت آن‌ها معجزه خواهد کرد. یعنی با استفاده از برخی کلمات مهم تاثیرات زیادی روی فرد می‌گذارند و می‌توانند کنترل او را در دست بگیرند.

پیش داوری و قضاوت ممنوع

روانشناسان حق ندارند که در مواجهه با اشتباهات مراجعه کنندگان آن‌ها را قضاوت و سرزنش کنند. قطعا کسی که به اشتباهات خود آگاه است از طرف دیگران سرزنش‌های زیادی را متحمل شده است. بنابراین دیگر نیازی به سرزنش یا نصیحت ندارد.

کار روانشناس این است که بدون قضاوت مشکل بیمار خود را رفع کند و او را به سمت تصمیمات درست بکشاند.

صبوری

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم روانشناسان صبوری است. شاید برای بیشتر افراد گوش داد به مشکلات دیگران آن هم به طور هرروز کسل کننده باشد، اما یک روانشناس باید بتواند در برابر این مشکل صبوری نشان دهد. زیرا شغل روانشناسی ایجاب میکند که بارها وبارها به مشکلات دیگران رسیدگی کنید.

همچنین هنگامی که در بررسی‌های مراجعه کننده خود به نشانه‌ای از یک بیماری روحی پیدا کردید بهتر است به سرعت عمل نکنید و چندین بار این نشانه را بررسی نمایید.

رازداری

بسیاری از افراد به دلیل برملا شدن بزرگترین رازشان با هیچ کس درباره آن حرف نمی‌زنند و همین مسئله ممکن است باعث افسردگی یا گوشه گیری ان‌ها شود. از این رو روانشناسان باید به مراجعه کنندگان خود این اطمینان را بدهند که رازشان از در اتاق مشاوره بیرون نمی‌رود و تنها بین او و روانشناس باقی می‌ماند. در نتیجه جای نگرانی برای ابراز این راز وجود ندارد.

آرامش و رفتار خوب

بهترین روانشناس ایرانی در ماساچوست دارای رفتاری شایسته و آرامش ذاتی است که ناخودآگاه باعث آرامش بیماران نیز می‌شود. بسیار مهم است که روانشناس بتواند استرس بیمار را کم کند و با رفتاری شایسته او را جذب نماید.

درصورتیکه مراجعه کننده استرسی در هنگام مشاوره نداشته باشد جلسات خود را ادامه خواهد داد و از مواجه با روانشناس ترسی ندارد.

داشتن اطلاعات به روز

روانشناسی کاری بسیار حساس است. زیرا با روحیه افراد ارتباط مستقیم دارد. روانشناسان باید هر روزه به فکر افزایش دانش و اطلاعات خود باشند که بتوانند از جدید‌ترین روش‌های موجود برای درمان مراجعه کنندگان خود استفاده کنند.

ایجاد ارتباط

معمولا افرادی که به مشاور مراجعه می‌کنند در ایجاد ارتباط کلامی و ابراز مشکلات خود با دیگران دچار مشکل هستند. مهارت روانشناس این است که افراد را از حصاری که به دور خود پیچیده‌اند رها کند و آن‌ها را وادار به ارتباط با دیگران سازد.

در این راه اولین قدم این است که خود ارتباطی قوی با مراجعه کنندگان برقرار کند به طوری که آن‌ها بتوانند مشکلات خود را بروز دهند. این برقراری ارتباط در موفقیت روانشناس نقش بسیار به سزایی خواهد داشت.

در چه زمانی می‌توانیم به روانشناس یا مشاور مراجعه کنیم؟

اکثر افراد فکر می‌کنند که تنها در مواقع مواجه با بیماری روحی و روانی باید به یک روانشناس مراجعه کرد. درحالیکه برای داشتن یک زندگی شاد و زیبا وجود روانشناس برای همه افراد ضروری است. روانشناسی شاخه‌های زیادی دارد که به شما این امکان را می‌دهد در هر زمینه‌ای که می‌خواهید با روانشناسان مشاوره کنید.

برای مثال اگر دارای فرزند هستید و نمی‌دانید که چگونه ارتباط خود را با فرزندانتان قوی‌تر کنید و صمیمیت بیشتری را به وجود آورید، روانشناسان می‌توانند به شما کمک کنند. همچنین برای گرم کردن کانون خانواده و تزریق مهر و محبت بیشتر بین شما و همسرتان نیز وجود یک روانشناس بسیار موثر خواهد بود.

سخن آخر

همانطور که مشاهده کردید بهترین روانشناس ایرانی در ماساچوست ویژگی‌های بارزی دارد که شما به راحتی می‌توانید آن را مشاهده کنید. بنابراین هنگام انتخاب مشاور با دقت به این ویژگی‌ها و مرور آن‌ها در ذهن خود انتخاب صحیحی داشته باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.