روانشناس ایرانی در کنتاکی

0

روانشناس ایرانی در کنتاکی • بهترین مشاور خانواده و ازدواج کنتاکی • دکتر متخصص اعصاب، روان شناس، روانپزشک و مشاوره فارسی زبان در کنتاکی

امروزه اتفاقات ناگوار و خبرهای تکان دهنده‌ای که از هر گوشه و کنار به گوش می‌رسد، روحیات ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مرگ عزیزترین افراد، مشکلات مربوط به بیماری‌های لاعلاج، بیکاری، فقر، مهاجرت و بسیاری از مسائل دیگر همگی زمینه‌ساز مشکلات روحی و ذهنی افراد هستند. این مشکلات در همه جای دنیا وجود دارند که حل آنها به‌دست روانشناسان حرفه‌ای و زبده انجام می‌شود. مطالعه این مقاله به افراد ساکن آمریکا کمک می‌کند که بهترین روانشناس ایرانی در کنتاکی را با روش‌هایی ساده و در عین حال کاربردی بیابند. افراد ایرانی ساکن آمریکا بدون شک با یک روانشناس هموطن بیشتر احساس همدلی و نزدیکی می‌کنند. زیرا نقش فرهنگ و زبان مشابه در ایجاد حس اعتماد و اطمینان بیماران نادیده گرفتی نیست. همچنین ممکن است در اوایل مهاجرت فرد به زبان انگلیسی مسلط نباشد و با مشکلات روحی و روانی بسیاری دست و پنجه نرم کند. به همین منظور در ادامه ویژگی‌های بهترین روانپزشک ایرانی را بیان می‌کنیم.

لیست روانشناس ایرانی در کنتاکی

بهترین روانشناس ایرانی در کنتاکی باید دلسوز و همدرد باشد

فردی که به‌عنوان مراجعه کننده به مطب روانشناس می‌رود، بدون شک با مشکلات روحی و روانی دست و پنجه نرم می‌کند. از این رو روانشناس را مانند فردی دلسوز و همدرد می‌داند که قادر است بدون هیچ گونه قضاوت نابجا به او کمک کند.

این ویژگی روانشناس در همان لحظه اول قابل تشخیص است که به بیمار این امکان را می‌دهد، بهترین روانشناس از غیر آن را شناسایی کند. همدلی و همدردی باید به معنای کامل کلمه در رفتارهای روانشناس نمود داشته باشد. به‌گونه‌ای که بیمار بدون ترس و استرس، کوچکترین جزئیات زندگی خود را برای او بازگو کند. این ویژگی به روانپزشک امکان می‌دهد که به آسانی با بیمار ارتباط دوستانه و صمیمانه‌ای برقرار کند. حس همدلی باید بدون قضاوت و هر گونه رفتارهای پیش داورانه به بیمار انتقال دادن شود.

درک شرایط سخت بیماران از نظر روحی آنها را در موقعیتی قرار می‌دهد که حرف‌های ناگفته خود را به راحتی بیان کنند و از ابراز آنها واهمه نداشته باشند. بهترین روانشناس ایرانی در کنتاکی با برقراری رابطه عمیق با بیمار به پنهان‌ترین و تیره‌ترین زوایای روح او پی می‌برد و بستر مناسب برای درمان اون را ممکن می‌سازد.

یک روانشناس خوب از مهارت ارتباطی قدرتمندی برخوردار است

بیشتر افرادی که به مشکلات روحی و روانی دچار می‌شوند، بدون شک در محیط خانواده، محل کار یا هر مکان دیگری تجربه‌ای ناخوشایند داشته‌اند. وظیفه یک روانشناس خوب و حرفه‌ای این است که با مهارت‌های کلامی و ارتباطی قوی، علاوه بر خود مراجعه کننده، اطرافیان او را نیز تحت تأثیر قرار دهد. زیرا با تغییر رفتار نزدیکترین کسان بیمار، خود به خود بسیاری از درگیری‌های ذهنی آنها حل می‌شود. ممکن است بیمار قادر به بیان حرف‌های دل خود به نزدیکترین فرد زندگیش نشود. در این مرحله روانشناس باید جهت برقراری ارتباط بیشتر با بیمار، از اطرافیان او نیز کمک بخواهد. این ویژگی بهترین روانشناس ایرانی در کنتاکی را از غیر آن مشخص می‌کند.

سلامت روانی روانپزشک بارزترین ویژگی او است

یکی از مهمترین ویژگی‌های روانپزشک خوب که خود را در همان لحظات اول نشان می‌دهد، سلامت روانی او است. این افراد نیز مانند بسیاری از مردمان عادی در زندگی مشکلات و گرفتاری‌های مربوط به خود را دارند. بنابراین احتمال عصبانی شدن و از کوره در رفتن آنها نیز وجود دارد. با این حال کنترل مشکلات شخصی و عدم دخالت آنها در کار، سبب اعتماد بیشتر بیماران به روانشناسان می‌شود. زیرا مراجعه کننده به روان درمانگری نیاز دارد که با آرامش و صبر بالا به مشکلات و گرفتاری‌های او گوش فرا دهد. این فرد باید در وهله اول به خشم و عصبانیت خود کنترل داشته باشد و از نظر روانی، گفتار و رفتار نیز مورد تایید مراجع ذیربط قرار گیرد.

بهترین روانشناس ایرانی در کنتاکی صبر بالایی دارد

صبر و برداری از بارزترین ویژگی‌های یک روانشناس ماهرو حرفه‌ای است. سکوت کردن به نشانه گوش دادن به صحبت‌های بیمار او را در موقعیت مناسبی قرار می‌دهد که صحبت‌های ناگفته خود را بیان کند و از بار روحی و فشار روانی که درگیر آن است، خود را برهاند. این ویژگی به روانشناس نیز این امکان را می‌دهد که مشکل ایجاد شده برای بیمار را در کوتاهترین زمان ممکن حل کند. اگر روان‌درمانگر به صحبت‌های بیمار با صبر و تحمل بالایی گوش ندهد و صحبت‌های بی‌مورد و کلی را انجام دهد، بیمار سردرگم می‌شود و رشته کلام را گم می‌کند. به همین دلیل دیگر در مورد مشکلات روحی خود صحبتی نمی‌کند و از ادامه درمان خودداری خواهد کرد.

یک روانشناس خوب فردی راز نگهدار است

بدون شک اعتماد بیمار به روانشناس با رازداری او ارتباط مستقیمی دارد. صحبت کردن در مورد مشکلات شخصی برای برخی از افراد بسیار دشوار است. از این رو فردی که به روان‌درمانگر مراجعه می‌کند، از او انتظار رازداری دارد. این ویژگی یکی از خصوصیات بارز بهترین روانشناس ایرانی در کنتاکی است. البته این ویژگی برای تمامی پزشکان نیز صدق می‌کند و جز اصول کاری آنها به شمار می‌رود. اما روانشناسان چون با روحیات لطیف افراد سروکار دارند، باید در این خصوص امانت‌دار خوبی باشند و تمامی رازهای بیمار را پیش خود حفظ کنند. این افراد در برخی از شرایط خاص قادر به بیان رازهای مراجعه کننده خود هستند. در صورتی که بیمار خودش بخواهد یا پای مراجع قضائی در میان باشد، بیان واقعیت مانعی ندارد.

کلام آخر

روانشناسی علمی است که در حیطه گسترده‌ای قرار دارد و مربوط به بیماری‌های روحی، روانی و ذهنی افراد است. افرادی که این تخصص را برمی‌گزینند به‌عنوان روانشناس شناخته می‌شوند. در این مقاله سعی کردیم در مورد ویژگی‌های بهترین روانشناس ایرانی در کنتاکی اطلاعاتی را در اختیار افراد ایرانی مقیم آمریکا قرار دهیم که در کوتاهترین زمان ممکن و با خیالت آسوده، قادر به تشخیص بهترین آنها باشند. درواقع روانشناسانی که ویژگی‌هایی از قبیل: بردباری، دانش به روز، مهارت‌های ارتباطی، فن بیان قوی، امانتداری، دلسوزی و غیره را در خود پرورش داده اند، جز بهترین‌ها در این حرفه به شمار می‌روند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.