رستوران در واشینگتن

رستوران در واشینگتن • فروشگاه، مغازه، سوپرمارکت های واشینگتن + محصولات و مواد غذایی

ZSany - Advertise With Us Today!

ای کاش، آدمی وطنش را مثل بنفشه‌ها، در جعبه‌های خاک، يک روز می‌توانست همراه خويشتن ببرد هرکجا که خواست. در روشنای باران، در آفتاب پاک.

با خواندن این شعر از دکتر شفیعی کدکنی، هر ایرانی که ترک وطن کرده باشد و به هر دلیلی، دستش از مام وطن کوتاه؛ دلتنگ وطن می‌شود. از این‌رو به دنبال یافتن راهی برای رفع دلتنگی و یادآوری خاطرات ایران است. از بهترین تجربه‌های مهاجران در خاک غربت، چشیدن و بوییدن غذای ناب ایرانی است که یادآور تمام خاطرات دوست‌داشتنی وطن است. خاطراتی که برای هر شخص، یک طعم و مزه دارد. یک نفر سودای قیمه‌نثار قزوین را در سر دارد، دیگری قلبش برای کوفته‌های تبریز می‌تپد. یک نفر چشمانش را می‌بندند و جگرکی‌های میدان بهمن تهران را تصور می‌کند، دیگری در کوچه‌پس‌کوچه‌های ذهنش، بریانی‌های اصفهان را می‌شمرد. غذاهایی به رنگارنگی یک فرش که هر تاروپودش، یک طعم و مزه است. هرچه فاصله با وطن بیشتر، دلتنگی طعم و مزه غذاهای ایران بیشتر. فاصله‌ای به‌اندازه غربی‌ترین ایالت آمریکا اما دسترسی به لذیذ‌ترین طعم و بوهای ایران.

لیست رستوران واشینگتن

در این مقاله، با ما همراه باشید تا در واشنگتن، یکی از غربی­ترین ایالات آمریکا، بهترین رستوران ایرانی را بشناسیم و این بار در واشنگتن، طعم و بوی دلچسب غذای ایرانی را به‌آسانی بیابیم.

واشنگتن، پایتخت غذا

ایالت واشنگتن که در شمال غربی ایالات‌متحده آمریکا قرار دارد، بیش از 6/7% از ایرانیان مقیم ایالت متحده آمریکا را در خود جای داده است. مرور تاریخ این ایالت، حکایت از زندگی صدها سال بومیان در این ایالت پرده برمی‌دارد که سبب شده این ایالت، از گذشته تا به امروز، فرهنگ‌های بی‌شماری را تجربه کند. هرکدام از این فرهنگ‌ها، طعم و مزه غذاهای مخصوص به خود را دارند؛ بنابراین یافتن یک رستوران خاص یک کشور، در این ایالت، سخت نیست و می‌توان بهترین رستوران ایرانی در واشنگتن را با شناختی کوچک، اما کافی، از ویژگی‌های از یک رستوران خوب یافت.

واشنگتن و رستوران‌هایش

واشنگتن، ایالتی پر از سیاست که غذاهایش هم مانند سیاستش جهانی است. این ایالت، با تنوعی بسیار در غذا، تجربه چشیدن بهترین طعم‌ها را در اختیار شما می‌گذارد. طعم‌هایی که سلیقه بسیاری را پوشش می‌دهد و هر آنچه از غذا می‌خواهید، برای شما به ارمغان می‌آورد. از بردن جایزه‌های مختلف برای غذاها تا لوکس‌ترین رستوران کشور، تمام این‌ها را در واشنگتن و بهترین رستوران‌هایش می‌توان یافت.

رستوران، نماینده هزاران تن

هنگامی‌که به یک رستوران که پرچم و نام یک کشور خاص را به دنبال می‌کشد، این مورد به چشم‌هایمان می‌آید که تمام آن کشور، همین رستوران است. پس باید بهترین‌ها را در برداشته باشد تا بتواند با صلابت، پرچم آن کشور را بر روی میزهایش بگذارد. ویژگی‌هایی که رستوران ایرانی را از سایر رستوران‌های دیگر کشورها متمایز می‌کند، شامل موارد زیر می‌باشد:

  • بوی خوب: از مهم‌ترین معیارهای بهترین رستوران ایرانی، بوی خوبی است که در یک رستوران پیچیده است. منظور از بوی خوب، تمیزی و بهداشت محیط رستوران است و نه بوی درهم‌پیچیده غذاهای مختلف. نظافت و بهداشت یک رستوران ایرانی، ذائقه و اشتهای شما را دوچندان می‌کند؛
  • کیفیت غذا: بدون شک کیفیت غذا برای هر رستورانی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و رسالت‌های آن رستوران به شمار می‌رود تا بتواند مشتری را تا مدت‌ها، چشم به راه گارسون با منو و ظرف‌هایی با غذاهای رنگارنگ بگذارد. در میان غذاهای ایرانی، کیفیت غذا مانند لبه یک تیغ است که هرلحظه بی‌توجهی به آن تمام کاخ آرزوهای یک ایرانی از یک غذای ناب و اصیل را ویرانه می‌سازد؛
  • سرویس‌دهی: ایرانیان که در مهمان‌نوازی سابقه چشمگیری دارند و گرمای میزبان بودنشان در تمام جهان آوازه خاص و عام است، در رستوران‌داری هم این نکته را از یاد نبرده‌اند. احساس آرامش برای یک ایرانی که بهترین طعم‌ها در وطن خویش چشیده و حالا در واشنگتن می‌خواهد به زیبایی هرچه تمام، باز خاطره‌سازی کند؛ دادن بهترین سرویس و خدمات، از مهم‌ترین اولویت‌ها است؛
  • منوی زیبا: زیبایی منوی یک رستوران ایرانی را شاید بتوان در طراحی و نوع معرفی غذاها دید؛ اما آنچه زیبایی و درخشندگی منوی یک رستوران ایرانی را دوچندان می‌سازد، نام‌های گوناگونی از غذاهای ایرانی است که آدمی بتواند با هر نگاه به هر غذا، یک شهر را در ذهنش رؤیاپردازی کند.

چگونه بهترین رستوران ایرانی در واشنگتن را بیابیم؟!

در واشنگتن، بهترین رستوران ایرانی را بایستی با توجه به نوع غذاهایی که هوس آن‌ها را کرده‌ایم، بیابیم. امروزه با پیشرفت شبکه‌های اجتماعی و پیشرفت تکنولوژی، می‌توان علاوه بر شناسایی بهترین رستوران‌های ایرانی، نظرات مختلفی از افرادی که به این رستوران‌ها رفته‌اند را خواند و از آن‌ها برای انتخاب بهترین رستوران به بهترین نحو استفاده کرد.

کباب ایرانی در واشنگتن

اگر دلتان هوس یک کباب خوش‌مزه کرده است و می‌خواهید به یاد وطن، از کباب داغ و نان داغ و نوشیدن جرعه‌ای دوغ خنک، بیشترین لذت ممکن را ببرید، رستوران‌های ایرانی در ایالت واشنگتن را فراموش نکنید. در واشنگتن رستوران‌های ایرانی وجود دارد که با سرو انواع کباب‌های مختلف با گوشت‌های حلال و تازه، بهترین تجربه چشیدن طعم کباب را به شما عرضه می‌کنند. کباب ایرانی که از معروف‌ترین غذاهای ایران است، امروزه به یک نشانه از کشور ایران در ایالت بزرگ واشنگتن در آمریکا تبدیل شده است. رستوران‌هایی مانند ریحون (Reyhoon) و رومی (Rumi) از رستوران‌هایی هستند که منوی متنوعی از غذاهای ایرانی دارند و بهترین کباب‌ها را در آن می‌توان یافت.

در میان غول‌ها

فست‌فود از جمله غذاهایی است که مخصوص یک کشور نیست و از سرتاسر جهان خواهان بسیاری دارد. در مهد فست‌فودهای جهان از فست‌فود حرف زدن و سرو کردن آن شاید در نگاه اول کمی ریسکی و قابل تأمل باشد. اما در واشنگتن رستوران‌های ایرانی وجود دارد که بهترین فست‌فودها با زیباترین دیزاین‌ها سرو می‌کنند تا در میان غول‌های بزرگ فست‌فود دنیا مانند برگرکینگ و مک‌دونالد، رخی نمایان کنند و دل یک ایرانی را به دست آورند.

مکانی برای رفع دلتنگی

بهترین رستوران ایرانی در واشنگتن، رستورانی است که بهترین فضا را برای شما از ایران بازسازی کند و طراحی زیبای آن، یادآور خاطرات رنگارنگ شما در ایران باشد. آنچه بیش از همه چیز ایران را در یک رستوران تداعی می‌کند، پخش و اجرای زنده موسیقی‌های ایرانی است که دل هر انسان عاشق ایران را می‌برد.

بزرگ کوچک

کلام آخر در خصوص بهترین رستوران ایرانی در واشنگتن را بایستی این‌گونه بیان کرد که رستوران‌های ایرانی دارای غذاهای متنوع در طعم و رنگ‌های مختلف و طرح‌های زیبایی هستند. می‌توان در این رستوران‌ها ردپای هنر و ذوق بی‌انتهای آشپز و هنرمند ایرانی را در طراحی منو، اجرای موسیقی ایرانی و پخت غذاهای لذیذ و خاطره‌انگیز ایرانی را دید و از آن با تمام وجود لذت برد.

Comments are closed.