رستوران در مِین

رستوران در مِین • فروشگاه، مغازه، سوپرمارکت های مِین + محصولات و مواد غذایی

ZSany - Advertise With Us Today!

زمانی که چمدان خود را بستید و از ایران به سمت ایالت مین مهاجرت کردید، بسیاری از خاطرات زیبای خود را به ذهن سپردید و آنها را با خود همراه کردید. یکی از این خاطرات، طعم خوش غذاهای اصیل و سنتی ایران است؛ اما در مین جایی برای خوردن غذاهای ایرانی وجود دارد؟ بهترین رستوران ایرانی در مِین کجاست؟ کجا قادر به خوردن غذاهای سنتی ایرانی هستید؟

لیست رستوران مِین

شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که به دنبال یافتن پاسخ این سؤالات هستید. ما در این مقاله به معرفی چند غذای سنتی ایرانی می‌پردازیم که با یادآوری آنها شما را تشویق کنیم به رستوران‌های ایرانی در مین بروید. اگر نمی‌دانید کجای این ایالت رستوران ایرانی دارد، کافی است در سایت ما آنها را جست‌وجو کنید. بدون شک با خوردن غذاهای ایرانی کمی دلتنگی‌تان نسبت به خانواده و وطن تسکین می‌یابد.

غذاهای سنتی در بهترین رستوران ایرانی در مِین

سراسر ایران مملو از غذاهای خوشمزه و سنتی است. به‌عنوان مثال شمال ایران همچون گیلان غذاهایی با عطر و طعم بی‌نظیری دارد که هر فردی تنها با یک‌بار خوردن آنها عاشقشان می‌شود.

به یاد آورید که به لاهیجان یا شهرهای ساحلی ایران رفته‌اید و در رستورانی کنار ساحل نشسته‌اید. سپس میرزاقاسمی، باقلاقاتق یا ماهی سفید سفارش می‌دهید و با دیدن امواج دریا به صرف ناهار یا شام مشغول می‌شوید. بدون شک بی‌نهایت از شرایطی که در آن هستید لذت خواهید برد.

اکنون بهتر است دیگر خاطره بازی را کنار بگذارید و به یکی از بهترین رستوران ایرانی در مِین که شاید نزدیک به سواحل این کشور باشد، بروید. غذای موردعلاقه خود را در این رستوران سفارش دهید و ساعتی را در کنار خانواده به خوشی بگذرانید؛ اما در این رستوران‌ها کدام یک از غذاهای سنتی ایران سرو می‌شود؟ در ادامه به معرفی برخی از این غذاها می‌پردازیم.

باقلاقاتق

شاید تصور کنید غذاهای ایرانی پرچرب و حجیم هستند و ارزش غذایی پایینی دارند؛ اما این‌گونه نیست. به ‌عنوان ‌مثال باقلا قاتق به‌عنوان یکی از غذاهای سنتی ایرانی بسیار خوشمزه و سالم است که برای طبخ آن از باقالی‌های مخصوص استفاده می‌شود. همچنین علاوه بر باقالی، سبزیجات تازه دیگری همچون سیر و شوید به همراه تخم‌مرغ در این غذا استفاده می‌شود.

آشپزان ماهر ایرانی این مواد اولیه ساده را به همراه ادویه‌های مخصوصی به‌گونه‌ای خارق‌العاده مخلوط می‌کنند که انگشتانتان را همراه غذا خواهید خورد. به‌طور کلی این غذا به تنهایی یک وعده غذایی کامل است و به همراه نان یا برنج سرو می‌شود؛ اما در برخی از موارد افرادی آن را به‌عنوان پیش‌غذا سرو می‌کنند.

میرزاقاسمی

مین به‌عنوان یکی از ایالت‌های شرقی آمریکا با بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت بدون شک غذاهای متنوعی دارد؛ اما تنوع غذاهای ایرانی چیز دیگری است!

یکی دیگر از غذاهای پرطرفدار بهترین رستوران ایرانی در مِین، میرزاقاسمی است. این غذای سالم از بادمجان کبابی، گوجه، تخم‌مرغ و سیر تهیه می‌شود که طعم فوق‌العاده‌ای دارد. در واقع اگر از جمله افرادی باشید که بادمجان دوست نداشته و به آن حساسیت دارد، در برابر این غذا مقاومت نمی‌کنید و حتماً آن را سفارش می‌دهید. لازم به ذکر است این غذا علاوه بر اینکه با نان خورده می‌شود، به همراه پلو نیز سفارش داده می‌شود.

ترشه تره

یکی از خورشت‌های لذیذ و خوشمزه مناطق شمال ایران، ترشه تره است که هرچه از عطر و طعم آن بگوییم، کم گفتیم! این غذای بسیار لذیذ از سبزیجات معطر و مخصوصی در شمال ایران تهیه می‌شود که پخت آن مهارت بالایی نیاز دارد.

اگر هوس کردید غذاهای لذیذ ایرانی را در رستوران‌های گیلانی میل کنید، حتماً این غذا را سفارش دهید. در این خورشت خوشمزه آب نارنج یا آبغوره نیز ریخته می‌شود که طعم ترش و ملسی به آن می‌دهد. البته فراموش نکنید که بیشتر غذاهای گیلانی سرشار از سیر هستند. با این حساب بهتر است آخر هفته‌ها برای سفارش غذاهای گیلانی اقدام کنید!

کلم پلو

در این قسمت بهتر است از شمال کشور فاصله بگیریم و کمی به سمت جنوب ایران برویم. شیراز شهر عاشقان ایرانی است که با خواندن اشعار حافظ دل عاشقشان را کمی تسکین می‌دهند و با خوردن کلم پلو دلی از عزا درمی‌آورند!

یکی از غذاهای سنتی بهترین رستوران ایرانی در مِین که زادگاهی شیرازی دارد، کلم پلو است. کلم‌پلوی این شهر با سایر شهرها کمی متفاوت و خوشمزه‌تر است. برای تهیه این غذا از کلم، سبزیجات معطر، گوشت و ادویه‌های مخصوصی استفاده می‌شود که عطر و بوی آن آدم را دیوانه می‌کند. با این حساب پیشنهاد می‌دهیم با رفتن به رستوران و سفارش کلم پلو به همراه سالاد شیرازی حال و هوای خود را به بهترین شکل عوض کنید.

لوبیا پلو

از دیگر غذاهای لذیذ ایرانی که می‌توانید در رستوران‌های مین سفارش دهید، لوبیاپلو این غذای پرطرفدار است. البته در سراسر ایران لوبیا پلو پخته می‌شود؛ اما این نوع لوبیا پلو با سایر آنها تفاوت دارد!

در شیراز لوبیا پلو را به همراه لوبیا‌چشم‌بلبلی می‌پزند که طعم آن بسیار متفاوت با لوبیا سبز است. در این غذا از شوید، ادویه‌های مخصوص، گوشت یا مرغ نیز استفاده می‌شود. اغلب این غذا به همراه ماست‌ و خیار سرو می‌شود؛ اما قادر هستید در کنار آن سالاد شیرازی نیز سفارش دهید.

سخن آخر

در هر جای دنیا که هستید، تنها کافی است کمی جست‌وجو کنید که رستوران‌های ایرانی را بیابید؛ زیرا ایرانیان با سلیقه اصالت خود را حفظ می‌کنند و در سایر کشورهای دنیا نیز به معرفی غذاهای لذیذ ایرانی می‌پردازند.

پیشنهاد می‌دهیم با مراجعه به بهترین رستوران ایرانی در مِین به‌جای سفارش انواع کباب، غذاهای سنتی ایرانی سفارش دهید و از خوردن آنها لذت ببرید. غذاهایی همچون میرزاقاسمی، باقلاقاتق، کلم پلو و لوبیا پلو از غذاهای مخصوص گیلان و شیراز هستند که خوردن آنها لذت وصف‌ناپذیری را برای شما به همراه دارد.

Comments are closed.