ایرانیان تنسی

ایرانیان تنسی • زندگی در تنسی • ایالت تنسی

ZSany - Advertise With Us Today!

منطقه تنسی برای اولین بار توسط هرناندو دو سوتو کاشف اسپانیایی در سال 1540 کشف شد، منطقه تنسی بعداً توسط فرانسه و انگلیس در نتیجه اکتشافات دهه‌های 1670 و 1680 ژاک مارکت و لوئی ژولیت، سیور دلا سال و جیمز نیدهام و گابریل تحت سیطره فرانسه قرار گرفت. آرتور بریتانیای کبیر این منطقه را پس از جنگ‌های فرانسه و هند در سال 1763 به دست آورد. در سال 1790 کنگره آمریکا، قلمرو جنوب رودخانه اوهایو را سازمان داد و تنسی در سال 1796 به اتحادیه پیوست.

این ایالت اکنون عمدتاً صنعتی است. اکثریت جمعیت آن در مناطق شهری زندگی می‌کنند. از جمله مهم‌ترین محصولات این ایالت می‌توان به مواد شیمیایی، منسوجات، پوشاک، ماشین آلات الکتریکی، مبلمان و کالاهای چرمی اشاره کرد. دیگر محصولات آن شامل مواد غذایی، الوار، فلزات اولیه و محصولات فلزی می‌شود. این ایالت در تولید سنگ مرمر، روی، پیریت و خاک رس توپی رتبه بالایی دارد.

بزرگترین محصول تنسی سویا است که حدود 11 درصد از کل درآمدهای کشاورزی این ایالت را تامین می‌کند. این ایالت همچنین یکی از تولیدکنندگان پیشرو تنباکو است. سایر درآمدهای کشاورزی از دام و محصولات لبنی و همچنین محصولات گلخانه‌ای و نهالستانی و پنبه به دست می‌آید.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم تنسی دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان تنسی

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت تنسی

تنسی، از جمله ایالت‌های صنعتی آمریکا به شمار می‌آید. این ایالت در جنوب شرق ایالات متحده واقع شده است و در سال 1796 به شانزدهمین ایالت اتحادیه تبدیل شد. جغرافیای تنسی منحصر به فرد است. وسعت بسیار زیاد آن 432 مایل (695 کیلومتر) از مرز کوه آپالاچی با کارولینای شمالی در شرق تا مرز رودخانه می سی سی پی با میزوری و آرکانزاس در غرب امتداد دارد. عرض باریک آن، تنها 112 مایل (180 کیلومتر)، با همسایگان شمالی خود، کنتاکی و ویرجینیا را از جورجیا، آلاباما و می سی سی پی به سمت جنوب جدا می‌کند. نشویل پایتخت و ممفیس بزرگترین شهر این ایالت است.

تنوع جغرافیایی تنسی الگوهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی متنوعی را ایجاد کرده است که در واقع باعث به وجود آمدن تقسیم بندی: تنسی شرقی، میانه و غربی شده است. تنسی شرقی، که از نظر جغرافیایی تحت تسلط کوه‌های بزرگ و فلات کامبرلند است، منطقه کوهستانی این ایالت را تشکیل داده است. چاتانوگا، ناکسویل و کینگ اسپورت پرجمعیت‌ترین مناطق تنسی شرقی هستند. تنسی میانه دارای زمین‌های هموار و حاصلخیز است که تپه‌های کوتاه این زمین‌ها را قطع می‌کنند. این منطقه به طور سنتی یک منطقه متعادل برای کشاورزی و کارهای تجاری بوده است که نشویل شهر اصلی آن است. غرب تنسی عمدتاً دارای زمین‌های مسطح با خاک غنی است و از دیرباز دارای اقتصادی مبتنی بر کشاورزی مزرعه، به ویژه پنبه بوده است. ممفیس مرکز این بخش از تنسی و همچنین شهر پرجمعیت آن است.

ایرانیان تنسی

جمعیت تنسی عمدتاً از سفیدپوستان اروپایی تبار تشکیل شده است. آمریکایی‌های آفریقایی تبار اقلیت قابل توجهی را در این ایالت تشکیل می‌دهند. اقوام آسیایی، اسپانیایی تبار و بومیان آمریکا بخش کوچکی از جمعیت را تشکیل می‌دهند. جمعیت جامعه اسپانیایی تبار از اواخر قرن بیستم به طور قابل توجهی در این ایالت آمریکا رشد کرده است.

هنگامی که در قرن هجدهم تعداد قابل توجهی از اروپایی‌ها به تنسی کنونی وارد شدند، این منطقه قبلاً توسط مردمان بومی مختلف، به ویژه Chickasaw در غرب و Cherokee در شرق، اشغال شده بود. با این حال، در دهه 1830، اکثر مردم بومی مجبور به ترک این ایالت شدند تا در ایالتی دیگر (که بعداً ایالت اوکلاهاما نامیده شد) زندگی کنند. بومیان آمریکا امروزه تنها بخش کوچکی از جمعیت ایالت تنسی را تشکیل می‌دهند.

اولین مهاجران اروپایی عمدتاً از تبار اسکاتلندی-ایرلندی و انگلیسی بودند، اگرچه آلمانی‌ها نیز در این ایالت زندگی می‌کردند. اروپایی‌ها بردگان سیاه پوست آفریقایی تبار را با خود آوردند و با گسترش کشت پنبه در تنسی میانه و غربی در قرن نوزدهم، جمعیت سیاه پوستان به میزان قابل توجهی در این ایالت افزایش یافت. اما با این حال، در قرن بیستم، بسیاری از آمریکایی‌های آفریقایی تبار تنسی را ترک کردند، در حالی که تعداد قابل توجهی از آمریکایی‌های سفیدپوست به این ایالت نقل مکان کردند. در اوایل قرن بیست و یکم، حدود چهار پنجم از جمعیت تنسی سفیدپوست و حدود یک ششم آن آفریقایی آمریکایی بودند.

شهرهای بزرگ این ایالت نیز میزبان ایرانیان بسیاری برای زندگی است و یکی از مهم‌ترین دلیل مهاجرت آنها به این منطقه از آمریکا، صنعتی بودن آن و امکان کسب درآمد است. شهرهایی مانند نشویل و ممفیس از مهم‌ترین شهرهای این ایالت برای سکونت ایرانیان است.

زندگی در تنسی

تنسی دارای تاریخ غنی و میراث غالب بومیان آمریکا است. در واقع، چروکی و چیکاسو عمدتاً قبل از تأسیس ایالت در سال 1796 در این منطقه سکونت داشتند. تنسی، نام مستعار خود را پس از جنگ 1812 به دست آورد، زمانی که بسیاری از ساکنان تصمیم گرفتند برای جنگ گام بردارند و داوطلب شوند. تنسی با ایفای نقش مهم در جنگ داخلی آمریکا و جنبش حقوق مدنی در اواسط قرن بیستم، در بیشتر موزه‌ها و مکان‌های تاریخی دیدنی به عنوان یکی از ارکان‌های اصلی حضور دارد.

این ایالت که به دلیل اقتصاد و فرهنگ متنوع خود ستایش شده است، دارای محیط شهری خوب برای زندگی نیز است و این مورد در پایتخت آن نشویل دیده می‌شود. تنسی مکانی عالی برای زندگی برای هر سبک زندگی، چه افراد جوان، خانواده‌ها، دانش آموزان و بازنشستگان است و تمام این افراد به تنسی می‌روند تا از همه امکاناتی که این ایالت به آنها ارائه می‌دهد، لذت ببرند. از آنجایی که موقعیت مکانی، رفاهی و اجتماعی یک ایالت برای زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است، از این تصمیم گرفتیم تا نکاتی را در مورد این ایالت بیان کنیم.

 • مالیات بر درآمد ایالتی در تنسی وجود ندارد.
 • موسیقی نقش مهمی در تمام این ایالت دارد.
 • مردم این ایالت تمام جذابیت‌های مردم جنوب آمریکا را دارند.
 • مکان‌های دیدنی و غارهای بسیاری زیبایی دارد.
 • تنسی بهترین مکان برای تحسین رنگ‌های پاییزی است.
 • کوه‌های بزرگ در این منطقه از جاذبه‌های آن است.
 • بازار کار در این ایالت در حال رشد است.
 • می‌توانید از جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های متعدد که در این ایالت برگزار می‌شود، لذت ببرید.
 • مدارس و دانشگاه‌ها در این ایالت درجه یک هستند.
 • کالج‌های رایگان بسیاری در این منطقه وجود دارد.
 • شما توسط تاریخ احاطه خواهید شد.
 • تنسی خانه بسیاری از نویسندگان مشهور است.
 • ورزش‌های بسیاری در این منطقه طرفدار دارند.
 • باربیکیو از ارکان اصلی تفریحات اهالی تنسی است.
 • قوانین عجیبی در تنسی وجود دارد.

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و تنسی نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

 • هزینه‌های زندگی در این ایالت در حال افزایش است.
 • ایالت توسط خشکی محصور شده است.
 • آب و هوای مرطوبی دارد.
 • روند تغییر در آن کند است.

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

نشویل

بزرگترین شهر

ممفیس

طول

440 مایل (710 کیلومتر)

عرض

120 مایل (195 کیلومتر)

جمعیت (2020)

6,916,897

رتبه

16

درآمد متوسط خانوار

54,833 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی: 94.6%

اسپانیایی: 3.9٪

سایر: 1.5٪

 

Comments are closed.