ایرانیان پنسیلوانیا

ایرانیان پنسیلوانیا • زندگی در پنسیلوانیا • ایالت پنسیلوانیا

ZSany - Advertise With Us Today!

پنسیلوانیا با شهرهای بزرگی مانند پیتسبورگ و فیلادلفیا و شهرهای کوچک پراکنده در حومه شهر و دانشگاه‌های مشهور جهانی، همه چیز را برای زندگی نرمال دارد. مردم این ایالت نیز به همان اندازه مناظر متنوع هستند، با کشاورزانی آرام که عاشق زندگی آرام هستند، و ترکیبی متنوع از فرهنگ‌های سراسر جهان که پنسیلوانیا را خانه دوم می‌نامند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم پنسیلوانیا دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان پنسیلوانیا

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت پنسیلوانیا

پنسیلوانیا یکی از 13 مستعمره اصلی آمریکا است که در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین ایالت‌های آمریکا شناخته می‌شود. این ایالت تقریباً مستطیل شکل است و حدود 300 مایل (480 کیلومتر) از شرق به غرب و 150 مایل (240 کیلومتر) از شمال به جنوب امتداد دارد. از شمال به دریاچه ایری و ایالت نیویورک می‌رسد. در شرق توسط نیویورک و نیوجرسی، در جنوب توسط دلاور، مریلند و ویرجینیای غربی و در غرب توسط ویرجینیای غربی و اوهایو احاطه شده است. هریسبورگ، واقع در دامنه‌های کوه‌های آپالاچی، پایتخت این ایالت است.

پنسیلوانیا به همراه نیویورک، نیوجرسی، دلاور و مریلند به عنوان ایالت‌های اقیانوس اطلس میانه طبقه بندی می‌شود. گفته می‌شود که مکان مرکزی آن در ساحل شرقی، ایالت کیستون است. با این حال، در هیچ نقطه‌ای اقیانوس اطلس را لمس نمی‌کند. با این وجود، آب تقریباً به اندازه ثروت زمین در رشد این ایالت، امری حیاتی به شمار می‌آید. رودخانه دلاور مرز بین پنسیلوانیا و نیوجرسی را تشکیل می‌دهد. در شمال غربی، یک منطقه کوچک اوهایو و نیویورک را از هم جدا می‌کند و یک اسکله به طول 40 مایل (65 کیلومتر) در دریاچه ایری تشکیل می‌دهد که به ایالت امکان دسترسی به قایق‌ها و سایر دریاچه‌های بزرگ و کارهای تجاری آبی را می‌دهد.

این ایالت دارای دو منطقه بزرگ شهری است. فیلادلفیا بخشی از کمربند جمعیتی ساحل شرقی است که از بوستون تا نورفولک و ویرجینیا امتداد دارد. این یک بندر بزرگ در رودخانه دلاور است که یکی از شلوغ‌ترین مراکز کشتیرانی جهان است. در غرب، پیتسبورگ در لبه شرقی منطقه صنعتی بزرگ قرار دارد که در امتداد دشت‌ها و دریاچه‌های بزرگ تا شیکاگو است.

ایرانیان پنسیلوانیا

گروه‌های پراکنده‌ای از بومیان آمریکا که تعداد کمی داشتند، در زمان اسکان اروپایی‌ها در منطقه پنسیلوانیا زندگی می‌کردند. با ناپدید شدن آخرین گروه‌های بومی آمریکایی در اواسط قرن نوزدهم، بومیان آمریکا به بخشی نامحسوس از جمعیت این ایالت تبدیل شدند که در اوایل قرن بیست و یکم تنها حدود 15000 نفر بودند.

به دلیل نوع ساختار ناهموار این ایالت، استقرار در پنسیلوانیا به کندی پیش رفت. از فیلادلفیا، مردم به سمت غرب و شمال حرکت کردند. با این حال، حدود 80 سال طول کشید تا سکونتگاه به سمت غرب تا ناحیه ریج و دره در مرکز پنسیلوانیا گسترش یابد. در بخش غربی ایالت، اولین مهاجران از ویرجینیا وارد شدند و از طریق رودخانه پوتوماک به سمت غرب و در امتداد رودخانه مونونگهلا به سمت شمال رفتند و در دهه 1750 به پیتسبورگ رسیدند. در سال 1840 شهرک‌نشینان به آخرین منطقه بهره برداری نشده، بخش ناهموار شمال مرکزی ایالت، رسیدند. بنابراین، 160 سال از اولین استقرار طول کشید تا ایالت منطقه‌ای برای سکونت شود.

قبل از ورود ویلیام پن، چند مهاجر سوئدی، هلندی و فنلاندی در پنسیلوانیا بودند. در ابتدا کویکرهای انگلیسی مهم‌ترین گروهی بودند که دره دلاور را اشغال کردند. فیلادلفیا، همراه با شهرستان‌های چستر و دیگر شهرهای مجاور، اولین منطقه تجاری پررونق کشاورزی شدند.

آلمانی‌ها اولین گروه بزرگی بودند که به پنسیلوانیا مهاجرت کردند. آنها تقریباً پروتستان بودند و به طیف گسترده‌ای از فرقه‌ها تعلق داشتند، از جریان اصلی لوترانیسم و ​​کالوینیسم گرفته تا گروه‌های مذهبی مختلف، از جمله آمیش‌ها، منونیت‌ها، موراویان، شونکفلدرها و دانکرها. در زمان انقلاب آمریکا، گروه‌های آلمانی (که در آن زمان با نام هلندی پنسیلوانیا، یا به‌طور صحیح‌تر، آلمانی‌های پنسیلوانیا شناخته می‌شدند) یک سوم جمعیت را تشکیل می‌دادند.

گروه عمده بعدی که در پنسیلوانیا مستقر شدند، اسکاتلندی-ایرلندی از ایرلند شمالی بودند. برای یافتن زمین‌های کشاورزی آنها به سمت غرب و منطقه ریج و دره دلاور حرکت کردند. تا زمان انقلاب، آنها یک چهارم کل جمعیت مستعمره را تشکیل می‌دادند. چهارمین گروه بزرگ، ایرلندی‌ها، در دهه‌های 1840 و 1850 به دلیل قحطی سیب زمینی ایرلندی از وطن خود مهاجرت کردند.

انقلاب صنعتی باعث توسعه یک اقتصاد پویا در پنسیلوانیا شد. از آنجایی که جمعیت داخلی برای تامین نیروی کار مورد نیاز ناکافی بود، ایالت به مرکز مهاجرت گسترده ایتالیایی‌ها، لهستانی‌ها، روس‌ها، اوکراینی‌ها و مردم منطقه بالکان و دیگران تبدیل شد. بین سال‌های 1890 و 1900، جمعیت ایالت به بیش از یک میلیون نفر افزایش یافت که عمدتاً به دلیل مهاجرت به مناطق معدنی و مراکز صنعتی جدید بود. در قرن بیستم، آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار از جنوب به این ایالت نقل مکان کردند. آنها اکنون حدود یک دهم کل جمعیت ایالت را تشکیل می‌دهند.

آسیایی‌ها، اسپانیایی‌ها و بومیان آمریکا در مجموع تنها بخش کوچکی از جمعیت را تشکیل می‌دهند. در این میان ایرانیان نیز جامعه‌ای کوچکی از اهالی پنسیلوانیا را تشکیل می‌دهند و این ایالت را برای کار و کسب درآمد و همچنین تحصیل و زندگی انتخاب کرده‌اند. مواردی که باعث انتخاب این ایالت به عنوان محلی برای زندگی توسط ایرانیان شده را در بخش بعد عنوان خواهیم کرد.

زندگی در پنسیلوانیا

پنسیلوانیا ایالتی غنی از تاریخ در آمریکا است. پنسیلوانیا جایی است که در آن 500 شرکت فورچون شکوفا می‌شوند و استارت‌آپ‌های ضعیف رشد می‌کنند. ساکنان از مناظر طبیعی خیره کننده، ورزش حرفه‌ای، هنرهای خلاقانه و فرهنگ و غذاهای عالی لذت می‌برند و البته، با قیمتی شگفت آور و مقرون به صرفه زندگی خود را می‌گذارند. اگر به دنبال جایی برای زندگی هستید، پنسیلوانیا قطعاً سزاوار قرار گرفتن در لیست انتخابی شما است. در ادامه درباره مزایای و معایب زندگی در این ایالت صحبت خواهیم کرد. ابتدا با مزایای آن آغاز کنیم:

 • پنسیلوانیا سرزمین فرصت‌های شغلی است.
 • شما می‌توانید با هر سبک زندگی در این ایالت زندگی کنید.
 • زندگی در این ایالت بسیار مقرون به صرفه است.
 • این ایالت،‌مکان عالی برای رشد حرفه‌ای و شغلی است.
 • پنسیلوانیا مملو از کالج‌ها و دانشگاه‌های عالی است.
 • پنسیلوانیا واقعاً یک گنجینه ملی است.
 • پنسیلوانیا منظره‌های بسیار عالی دارد.
 • زندگی سالم از مهم‌ترین ویژگی‌های زندگی در این ایالت است.

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و پنسیلوانیا نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

 • این ایالت زمستانی سخت دارد.
 • شرایط رانندگی در این ایالت بسیار بد است.
 • مالیات در این ایالت بالا است.

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

هریسبورگ

بزرگترین شهر

فیلادلفیا

طول

170 مایل (273 کیلومتر)

عرض

283 مایل (455 کیلومتر)

جمعیت (2020)

13,011,844

رتبه

5

درآمد متوسط خانوار

59,195 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی 90.15%

اسپانیایی 4.09%

آلمانی 0.87%

چینی 0.47%

ایتالیایی 0.43%

Comments are closed.