ایرانیان ماساچوست

ایرانیان ماساچوست • زندگی در ماساچوست • شهر ماساچوست

ZSany - Advertise With Us Today!

همه می‌دانند که ماساچوست مکانی بسیار تاریخی است که بسیاری از اولین‌های آمریکا در آن اتفاق افتاده است: اولین روز شکرگزاری، اولین تلفن، اولین اداره پست و اولین سیستم مترو. علاوه بر تاریخ سازی، ایالت قدیمی ماساچوست نکات و حقایق جالب دیگری نیز دارد که تمام آنها این ایالت را در آمریکا به ایالتی جذاب و در عین حال عجیب تبدیل کرده‌اند.

آیا می‌دانستید که ماساچوست نام خود را از قبیله‌ای بومی آمریکایی به نام ماساچوست گرفته است؟ ماساچوست به معنای تپه بزرگ یا کوه بزرگ است که گفته می‌شود به تپه‌های آبی در جنوب بوستون (پایتخت ماساچوست) اشاره دارد. این ایالت در میان ایالت‌های معروف آمریکا از نظر تنوع قومیتی است و مهاجران بسیاری در این ایالت مشغول کار و گذران زندگی هستند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم ماساچوست دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان ماساچوست

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت ماساچوست

ماساچوست، یکی از 13 ایالت اصلی و یکی از 6 ایالت نیوانگلند است که در گوشه شمال شرقی کشور آمریکا قرار دارد. ماساچوست از شمال به ورمونت و نیوهمپشایر، از شرق و جنوب شرقی به اقیانوس اطلس، از جنوب به رود آیلند و کنتیکت و از غرب به نیویورک محدود می‌شود. این ایالت از نظر مساحت هفتمین ایالت کوچک آمریکا است. پایتخت آن بوستون، پرجمعیت‌ترین شهر این ایالت است. جان اسمیت، کاشف و مستعمره‌نشین انگلیسی، این ایالت را با نام قبیله ماساچوست، که به معنای «نزدیک تپه بزرگ» بود، نام‌گذاری کرد، که تصور می‌شود به تپه‌ای اشاره دارد که در جنوب بوستون در منطقه‌ای مسطح وجود دارد. ساکنان ماساچوست تلفیقی از یانکی‌های آمریکایی اولیه و مهاجران هستند که در قرن 19 و 20 به شهرهای آن هجوم آوردند.

ماساچوست در بین ایالت‌های منحصر به فرد آمریکا است، زیرا تاریخ و فرهنگ آن در آمریکا قدمتی طولانی دارد. پیوریتن‌ها و پیلگرایمزها که از حکومت‌های ظالم گریخته تا در دنیای جدید مستقر شوند، پایه و اساس آزادی و اعتقاد مذهبی را در این ایالت بنا نهادند.

این مفاهیم آزادی فردی با وضعیت مستعمرات به عنوان بخشی از امپراتوری بریتانیا در تضاد بود. انقلاب آمریکا با اولین مقاومت در برابر قوانین استعماری بریتانیا در ماساچوست آغاز شد. در ماساچوست بود که مستعمره نشینان بر ضد مالیات فریاد زدند که نمونه آن حزب Tea Party بود. فعالیت مستعمره نشینان ماساچوست به دیگران الهام بخشید و در نبردهای لکسینگتون و کنکورد در سال 1775 به اوج خود رسید.

در طول گذار از یک اقتصاد متکی بر کشاورزی به یک اقتصاد صنعتی در آمریکا، ماساچوست رهبر این تغییر بود. بازرگانان ایالتی، مانند فرانسیس کابوت لوول، که ثروتشان به تجارت بستگی داشت، پس از ضررهای شدید در طول جنگ 1812، به دنبال سرمایه گذاری مطمئن‌تری بودند. تولید نساجی، چکمه و ماشین آلات در ماساچوست (و رود آیلند) آغاز شد و زمینه را برای صنعتی شدن و شهرنشینی ایالت‌های شمال شرقی فراهم کرد. همین موضوع باعث شد که مردم و کشاورزان زیادی این ایالت را ترک کنند. در اواسط دهه 1870، ماساچوست به اولین ایالت اتحادیه تبدیل شد که در آن افراد بیشتری در شهرها نسبت به مناطق روستایی زندگی می‌کردند.

در طول قرن نوزدهم، ماساچوست یک مرکز تولیدی پیشرو بود. رقابت جنوب و شمال در نیمه اول قرن بیستم منجر به افت شدید اقتصادی شد و در نتیجه کارخانه‌ها در سراسر ایالت بسته شدند. اما جنگ جهانی دوم و جنگ سرد، صنایع جدیدی با فناوری پیشرفته ایجاد کردند. در همین حال، فعالیت‌های خدماتی مانند امور مالی، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی گسترش یافت و به ایجاد یک اقتصاد جدید با مرکزیت بوستون کمک کرد. مبارزه طولانی ماساچوست برای حفظ آزادی فردی و در عین حال توجه به نیازهای جمعی، منجر به ائتلاف اصول دموکراتیک و انگیزه‌های سرمایه داری شد که می‌توان آن را یکی از مشخصه‌های این ایالت دانست.

ایرانیان ماساچوست

شکارچیان سرخپوست هندی حدود 10000 سال پیش به جنوب نیوانگلند رسیده بودند. در حدود سال 1000 پس از میلاد، ساکنان محلی این ایالت مردمانی به زبان آلگونکی بودند که از باغبانی و همچنین شکار برای گذران زندگی استفاده می‌کردند. در قرن هفدهم، مهاجران انگلیسی شروع به بیرون کردن بومیان آمریکایی کردند و بسیاری از مردم بومی نیز به واسطه‌ی بیماری‌هایی که از اروپا به این منطقه می‌آمد، مردند. این مستعمره نشینان پروتستان انگلیسی یا “یانکی‌ها”، برای بیش از 200 سال به جمعیت غالب این ایالت تبدیل شدند.

در دهه 1840، تعداد یانکی‌ها توسط موجی از ایرلندی‌های کاتولیک رومی که از قحطی سیب زمینی ایرلندی فرار می‌کردند، کم شد. به طور مشابه، در دهه 1860 فقر کشاورزی در کانادا، باعث شد که کانادایی‌های فرانسوی به‌عنوان کارگران در کارخانه‌های جدید که توسط کارآفرینان یانکی ساخته شده بود، مشغول به کار شوند. در حالی که درگیری و خصومت شدید بین یانکی‌های و مهاجران به وجود آمد، اما رونق روزافزون صنعتی در قرن 19 به بهبود این درگیری‌ها کمک کرد. در دهه 1890 و تا دهه‌های اول قرن بیستم، مهاجران جدیدی از ایتالیا، پرتغال، یونان و اروپای شرقی برای کار در کارخانه‌های پررونق وارد این ایالت شدند. تا سال 1920، دو سوم جمعیت یا مهاجر بودند یا فرزندان مهاجران، که این موضوع باعث شده که یانکی‌ها به جمعیت اقلیت تبدیل شوند. با این حال، با تصویب قانون فدرال مهاجرت در سال 1924، مهاجرت به شدت محدود شد.

در اواخر دهه 1950، آمریکایی‌های آفریقایی تبار از جنوب شروع به سفر به شمال کردند و بسیاری از آنها در شهرهای ماساچوست ساکن شدند. تغییر در قوانین مهاجرت در سال 1965، باعث شد گروه‌های جدیدی از مهاجران به دنبال کار و زندگی بهتر به این ایالت بیایند. این مهاجران شامل آسیایی‌ها، لاتین تبارها، سرخپوستان غربی و روس‌ها بودند. این موج مهاجرت بر تنوع قومی ایالت افزود و چهره قومیتی این ایالت را تغییر داد.

بومیان آمریکایی امروزه تنها بخش کوچکی از جمعیت ماساچوست را تشکیل می‌دهند، اگرچه میراث اجداد آنها در نام این ایالت و همچنین بخش‌های دیگر آن قابل مشاهده است. ایرانیان نیز مانند دیگر ایالت‌های آمریکا، نقش پررنگی در ایالت دارند و این ایالت و شهرهای آن را برای کار و زندگی انتخاب کردند.

زندگی در ماساچوست

تصمیم برای انتقال به یک ایالت جدید می‌تواند چالش برانگیز باشد. شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید! در ادامه، ما اطلاعاتی در مورد ماساچوست ارائه می‌دهیم تا تصمیم شما را کمی آسان‌تر کنیم.

نقل مکان به ماساچوست ممکن است بهترین تصمیمی باشد که می‌گیرید. این ایالت یکی از ایالت‌های خوب آمریکا است و مطمئناً ارزش آن را دارد که آن را خانه بدانیم. دلیل این حرف ما می‌تواند مزایای زندگی در آن باشد که عبارت‌اند از:

  • تاریخ غنی
  • زیبایی‌های طبیعی بسیار
  • گزینه‌های فراوان برای توسعه فردی و شغلی
  • محیط خانواده پسند
  • دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و ماساچوست نیز از این مقوله مستثنا نیست.

  • هزینه بالای زندگی
  • هوای سخت زمستانی
  • تراکم جمعیت بالا
  • ترافیک بد
  • شرایط بد رانندگی

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

بوستون

بزرگترین شهر

بوستون

طول

190 مایل (296 کیلومتر)

عرض

115 مایل (184 کیلومتر)

جمعیت (2020)

7,033,469

رتبه

15

درآمد متوسط خانوار

77,385 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی 77.7%

اسپانیایی 8.6%

پرتغالی 2.8%

چینی 2.1%

 

Comments are closed.