ایرانیان لانگ بیچ

ایرانیان لانگ بیچ • زندگی در لانگ بیچ • شهر لانگ بیچ

ZSany - Advertise With Us Today!

لانگ بیچ یک شهر ساحلی و بندری بزرگ در جنوب کالیفرنیا است. این شهر در لبه جنوب شرقی شهر لس آنجلس، هم مرز با شهر لس آنجلس و اورنج کانتی، در منطقه‌ای به نام Gateway Cities قرار دارد.

لانگ بیچ به عنوان یکی از متنوع‌ترین شهرهای آمریکا از نظر فرهنگی شناخته می‌شود. این شهر دارای درصد زیادی از لاتین تبارها و سفیدپوستان (غیر اسپانیایی) و همچنین درصد قابل توجهی از سیاهپوستان (غیر اسپانیایی) و آسیایی است.

ممکن است از زبان بسیاری بشنوید که لانگ بیچ شهری شلوغ و ترسناک است. این به این دلیل است که این شهر دارای جمعیت بسیار زیادی است و تراکم آن بیشتر از لس آنجلس است. بنابراین، مانند سایر شهرهای بزرگ، لانگ بیچ نیز معایب و مزایای خاص خود را دارد، مانند مناطق صنعتی بزرگ.

لانگ بیچ علاوه بر این، دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری نیز است مانند آکواریوم و موزه/هتل شناور ملکه مری. رویدادهای ویژه‌ای نیز در شهر برگزار می‌شود مانند جایزه بزرگ سالانه لانگ بیچ یک رویداد مسابقه‌ای بزرگ که در خیابان‌های شهر برگزار می‌شود. در مقایسه با مناطق دیگر مانند هالیوود، وست هالیوود، سانتا مونیکا و غرب لس آنجلس، لانگ بیچ ممکن است میزان توریست و گردشگر بسیاری نداشته باشد، اما این شهر سهم خود در جذب توریست را دارد و روی این بخش از درآمد خود کار کرده است.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم لانگ بیچ دارند و بسیاری در این شهر مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این شهر بدانید.

لیست ایرانیان لانگ بیچ

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این شهر پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

شهر لانگ بیچ

لانگ بیچ از معروف‌ترین شهرهای بندری در آمریکا و کالیفرنیا است. لانگ بیچ در خلیج سن پدرو، 22 مایلی (35 کیلومتری) جنوب لس آنجلس قرار دارد و شهر سیگنال هیل را احاطه کرده است. این منطقه در ابتدا یک منطقه تجاری برای هند بود. در سال 1542 کاشف اسپانیایی خوان رودریگز کابریلو در ساحل این شهر لنگر انداخت و بخشی از Rancho Nietos (1784) شد، که بعداً به واسطه شخصی اسپانیایی تقسیم شد. بخش‌هایی که قدیم به نام‌های Los Alamitos و Los Cerritos شناخته می‌شدند، اکنون لانگ بیچ نامیده می‌شود و اولین ساکنان این شهر در سال 1882 در این منطقه مستقر شدند. وجود ساحل 8.5 مایلی (13.5 کیلومتری) باعث شد که این شهر تغییر نام دهد و به اسم امروزی لانگ بیچ شناخته شود.

کشف نفت در سال 1921 و همچنین توسعه صنعت در این منطقه، باعث شد که لانگ بیچ در کنار لس آنجلس و پس از جنگ جهانی دوم رشد کند. چاه‌های نفت بسیاری در این نقطه از آمریکا وجود دارد و آسمان خراش‌های آن نیز در میان فضای ساحلی پهنان شده‌اند. اما این شهر نیز مانند دیگر شهرهای آمریکا با حوادث غیرقابل پیش‌بینی مواجه شده است. در سال 1933 یک زمین لرزه شدید باعث خسارات گسترده در این شهر شد.

لانگ بیچ که توسط کانال لس سریتوس به بندر لس آنجلس متصل است، دارای اسکله و امکانات ذخیره سازی گسترده است. بندر آن یکی از شلوغ‌ترین بندرهای جهان است. اقتصاد شهر تحت سلطه تولید و خدمات است. صنایع متنوع در این شهر شامل تولید هواپیما و کشتی و همچنین پالایش نفت، فرآوری مواد غذایی و تحقیقات دریایی می‌شود. در سال 1967، شهر کشتی تاریخی بریتانیایی کوئین مری را خریداری کرد و آن را در بندر قرار داد تا به عنوان موزه و هتل از آن استفاده کند. از سال 1983 تا 1992، هواپیمای افسانه‌ای Spruce Goose، ساخته هوارد هیوز، در شهر به نمایش گذاشته شد. هواپیما متعاقباً به پورتلند، اورگان منتقل شد و مکانی که آن را در خود جای داده بود به یک استودیوی فیلم تبدیل شد.

ایرانیان لانگ بیچ

لانگ بیچ در طول تاریخ خود شاهد رشد قابل توجه جمعیت بوده است، حتی رشد تقریباً 700 درصدی را بین سرشماری سال 1900 و 1910 ثبت کرده است. با این حال، در سال‌های اخیر، رشد کاهش یافته است، به طوری که آمارهای سال‌های 2000 و 2010 تنها 0.2 درصد افزایش را نشان می‌دهد. برآوردهای جمعیت کنونی نشان می‌دهد که از سرشماری سال 2010، جمعیت 1.7 درصد افزایش یافته است که نشان می‌دهد شهر هنوز مقداری رشد داشته است، اگرچه نه به میزانی که در گذشته مشاهده شده بود.

طبق جدیدترین بررسی‌ها، ترکیب نژادی لانگ بیچ به شرح زیر است:

 • سفید: 49.38٪
 • سایر نژادها: 17.17%
 • آسیایی: 12.83%
 • سیاه پوست یا آفریقایی آمریکایی: 12.60٪
 • دو نژاده: 6.65٪
 • بومی آمریکا: 0.79٪
 • بومی هاوایی یا جزایر اقیانوس آرام: 0.59٪

از نظر نزدیکی این شهر به لس آنجلس و واقع شدن در ایالت کالیفرنیا، انتظار مشاهده ایرانیان نیز در آن محتمل است و می‌توان گفت که تعداد ایرانیان در این شهر قابل توجه است.

زندگی در لانگ بیچ

همه ما می‌دانیم که کالیفرنیا یکی از بهترین ایالت‌ها برای زندگی و تشکیل خانواده است. مردم کالیفرنیا را به دلیل آب و هوا، مناظر دوست داشتنی، جاذبه‌های گردشگری و به طور کلی کیفیت زندگی آن دوست دارند.

لانگ بیچ در مرکز ایالت بین لس آنجلس و اورنج کانتی واقع شده است و البته این یک موقعیت عالی دارد. سواحل این شهر مقصد بسیاری از مردم در تابستان است. بسیاری از ساکنان لانگ بیچ اعتقاد دارند که شهرشان همانند لس آمجلس و در مقیاس کوچک‌تر است و این کاملاً درست است!

برخی از شهروندان می‌گویند که لانگ بیچ “شهری بزرگ با حال و هوای شهری کوچک است.” هنر، فرهنگ، ماجراجویی، آفتاب و شادی بخشی از این شهر هستند. همچنین یک مکان چندفرهنگی است که می‌توانید در آن مردم از بسیاری از ایالت‌ها، کشورها، ادیان و مذاهب را پیدا کنید! بنابراین، ممکن است مقصد ایده‌آل شما برای زندگی باشد. اما قبل از تصمیم‌گیری، مزایا و معایب زندگی در این شهر را بخوانید. ابتدا مزایای آن را خواهیم گفت و بعد سراغ معایب آن خواهیم رفت.

 • تنوع فرهنگی
 • دسترسی به سواحل
 • نزدیکی به لس آنجلس
 • فرصت های شغلی

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و لانگ بیچ نیز از این مقوله مستثنا نیست.

 • خرج بالای زندگی
 • بلایای طبیعی
 • نرخ جرایم ترافیکی

کشور

ایالات متحده آمریکا

ایالت

کالیفرنیا

مساحت

80.35 مایل مربع (208.10 کیلومتر مربع)

جمعیت (2020)

466,742

رتبه

7 در کالیفرنیا

درآمد متوسط خانوار

66,410 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.