ایرانیان بربنک

ایرانیان بربنک • زندگی در بربنک • شهر بربنک

ZSany - Advertise With Us Today!

اگر می‌خواهید به پشت صحنه آخرین فیلم پرفروش هالیوود بروید یا ستاره‌های تلویزیونی مورد علاقه خود را در حال اجرا ببینید، بربنک مکانی عالی است. بربنک که به عنوان «پایتخت رسانه‌ای جهان» شناخته می‌شود، به شما این اجازه را می‌دهد که در محله‌های پر ستاره قدم بزنید، در رستوران‌های افسانه‌ای غذا بخورید، مغازه‌های منحصربه‌فرد را کشف کنید، از پخش زنده تلویزیونی تماشا کنید و تعطیلاتی فراموش نشدنی را در آن رقم بزنید. همچنین بسیاری از هیجان‌انگیزترین جاذبه‌های لس‌آنجلس نیز در این شهر واقع شده‌اند و بربنک را به مکانی ایده‌آل برای لذت بردن از جادوی فیلم، یا به سادگی استراحت و لذت بردن از نور آفتاب تبدیل کرده‌اند.

بربنک از دو منطقه متمایز تشکیل شده است: بخش مرکز شهر که در دامنه‌های کوه‌های Verdugo واقع شده است و بخش مسطح. این شهر در برنامه‌های Rowan & Martin’s Laugh-In و The Tonight Show Starring Johnny Carson به عنوان “مرکز شهر زیبای بربنک” نامیده می‌شود، زیرا هر دو برنامه در استودیوهای سابق NBC ضبط شده بودند.

بربنک به عبارت دیگر به معنای تجارت است. این شهری است که مردم در آن کار و زندگی می‌کنند و کمتر به عنوان یک مقصد پرهیاهو در نظر گرفته می‌شود (مگر اینکه قصد داشته باشید تا در آن فیلمی از نمایش الن دی جنرس را تماشا کنید). با این حال، این بدان معنا نیست که تاریخچه آن خسته کننده است و مردمانی در این شهر بودند که باعث به وجود آمدن این شهر و جذابیت‌های آن شدند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم بربنک دارند و بسیاری در این شهر مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این شهر بدانید.

لیست ایرانیان بربنک

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این شهر پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

شهر بربنک

بربنک یکی از شهرهای لس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا است که در دره سن فرناندو واقع شده است. زمانی این شهر بخشی از رانچو سان رافائل و لا پروویدنسیا بود که در اصل زمین‌های اعطا شده توسط دولت اسپانیا بودند. نام این شهر به نام دیوید بربانک، دندانپزشک لس آنجلسی است که در سال 1867 یک مزرعه گوسفند در آنجا تأسیس کرده بود. حق تقدمی که او در سال 1874 به راه‌آهن اقیانوس آرام جنوبی فروخت، به راه‌آهن اجازه داد تا به این منطقه برسد، که منجر به رشد شهر شد.

بربنک که در سال 1887 توسط شرکت زمین، آب و توسعه پروایدنسیا ساخته شد. در ابتدا یک مرکز تولید کامیون و فیلم متحرک اولیه بود که در دهه 1940 با گسترش شهری منطقه شهری لس آنجلس و توسعه صنایع هواپیماسازی و هوافضای لاکهید، رشد سریعی را تجربه کرد. شرکت والت دیزنی، برادران وارنر و شرکت پخش ملی استودیوهای تلویزیونی و فیلم را در بربنک نگهداری می‌کنند. این شهر مقر دانشگاه وودبری (تاسیس سال 1884) است.

ایرانیان بربنک

بربنک در سال 2020 دارای 99997 نفر جمعیت بود و در حال حاضر با -0.83٪ کاهش در سال، جمعیت آن 3.25٪ از آخرین سرشماری، که جمعیت 103,351 در سال 2010 را ثبت کرد، کاهش یافته است.

متوسط درآمد خانوار در بربنک 103,777 دلار با نرخ فقر 10.58 درصد است. میانگین هزینه‌های اجاره خانه در بربنک در سال‌های اخیر به 1763 دلار در ماه می‌رسد و میانگین ارزش خانه 790300 دلار است. میانگین سنی در بربنک 39.8 سال، برای مردان 38.7 سال و برای زنان 40.9 سال است.

بر اساس جدیدترین آمارها، ترکیب نژادی بربنک به شکل زیر می‌باشد:

 • سفید پوست: 67.47٪
 • آسیایی: 11.84%
 • دو یا چند نژادی: 8.47٪
 • سایر نژادها: 8.12%
 • سیاه پوست یا آفریقایی آمریکایی: 3.33٪
 • بومی آمریکا: 0.74٪
 • بومی هاوایی یا جزایر اقیانوس آرام: 0.04٪

اما به دلیل واقع شدن این شهر در ایالت کالیفرنیا و در نزدیکی لس آنجلس، تعداد بسیار زیادی از ایرانیان را در آن می‌توان مشاهده کرد که همراه با ایرانیان لس آنجلس، جامعه‌ای بزرگ از ایرانیان را در آمریکا تشکیل می‌دهند. شرایط عالی زندگی در این شهر و به صورت کلی ایالت کالیفرنیا، یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب بربنک به عنوان محل اقامت در آمریکا توسط ایرانیان بوده است.

زندگی در بربنک

بربنک یکی از شهرهای حومه‌ای لس آنجلس است که در انتهای شرقی دره سان فرناندو، تنها در 13 مایلی شمال مرکز شهر لس آنجلس قرار دارد. شاید این شهر بیشتر به عنوان خانه بسیاری از استودیوهای فیلم، تلویزیون و انیمیشن شناخته شود، اما انبوهی از مشاغل جانبی، مانند شرکت‌های تولیدی، صنایع دستی و دیگر موارد نیز در این شهر بسیار مشاهده می‌شود.

آب و هوا، کیفیت زندگی و فرصت‌های شغلی بسیار، افراد بسیاری را به فکر زندگی در بربنک می‌اندازد. آنچه در ادامه می‌آید، مزایا و معایب زندگی در بربنک است که به شما کمک می‌کند تا بهتر با نوع زندگی در این شهر آشنا شوید. ابتدا با مزایای آن شروع می‌کنیم:

 • آب و هوای بربنک در تمام سال جذاب است
 • بربنک شهری کوچک و جذاب، با دسترسی آسان به لس آنجلس و تمام امکانات است
 • محله‌های خوب و صمیمی دارد
 • بازار هفتگی کشاورزی در مرکز شهر هر شنبه‌ها برگزار می‌شود
 • در این شهر به طبیعت در دامنه کوه Verdugo یا ده‌ها پارک عمومی دسترسی خواهید داشت

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و بربنک نیز از این مقوله مستثنا نیست.

 • هزینه مسکن در بربنک چهار برابر میانگین کشوری است
 • مالیات بر فروش در این شهر بالا است
 • متوسط بیکاری بالاتر از حد میانگین کشوری است و اقتصاد آن با چالش مواجه است
 • ترافیک شهری در این شهر بالاتر از میانگین کشور آمریکا است
 • خطر بلایای طبیعی به ویژه زلزله و آتش سوزی در این شهر وجود دارد

کشور

ایالات متحده آمریکا

شهرِ ایالت

کالیفرنیا

کل مساحت

17.35 مایل مربع (44.94 کیلومتر مربع)

جمعیت (2020)

107,337

رتبه

66 در کالیفرنیا

درآمد متوسط خانوار

103777 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.