ایرانیان بورلی هیلز

ایرانیان بورلی هیلز • زندگی در بورلی هیلز • شهر بورلی هیلز

وکیل بورلی هیلز - رامین ربیعیان

در سال 1769 گاسپار دو پورتولا و گروه اعزامی او به این منطقه رسیدند. گروه او شامل کشیشان فرانسیسکن می‌شد. در سال 1848 کالیفرنیا در معاهده گوادلوپ هیدالگو توسط ایالات متحده تصرف شد و نام این شهر از تپه‌های نورد واقع در بورلی ماساچوست گرفته شد. در سال 1906 شرکت پرسی اچ. کلارک اعلام کرد که بورلی هیلز به عنوان یکی از شهرهای لس آنجلس شده است.

در سال 1911 ساخت و ساز در هتل معروف بورلی هیلز آغاز شد. بسیاری از افراد مشهور حوزه سینما و نمایش، بورلی هیلز را به عنوان خانه خود انتخاب کردند. این شهر به عنوان یکی از پر زرق و برق‌ترین شهرهای جهان برای خرید به شمار می‌آید و افرادی بسیاری زندگی جذاب در این شهر از آمریکا را به این دلیل انتخاب می‌کنند.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم بورلی هیلز دارند و بسیاری در این شهر مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این شهر و همچنین زندگی ایرانیان در این شهر بدانید.

لیست ایرانیان بورلی هیلز

مشاوراملاک نوادا - بیژن مصباح

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این شهر پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

شهر بورلی هیلز

بورلی هیلز، از شهرهای لس آنجلس غربی، کالیفرنیا، ایالات متحده است که کاملاً توسط شهر لس آنجلس احاطه شده است.

بورلی هیلز از شرق به غرب توسط سه بلوار اصلی قطع می‌شود: شمال بلوار سانست، کوهپایه‌هایی شامل هتل بورلی هیلز (با سالن معروف پولو و خانه‌های ییلاقی صورتی رنگ) و عمارت‌های مجلل در میان مسیرهای پرپیچ‌وخم است. در جنوب بلوار سانست، زمین‌های مسطح، شامل خانه‌های گران‌قیمت دیگر و بین بلوار سانتا مونیکا و بلوار ویلشر، بسیاری از فروشگاه‌های شیک، بوتیک‌ها و فروشگاه‌های بزرگ قرار دارند. منحصر به فرد‌ترین فروشگاه‌های موجود در بورلی هیلز در رودئو درایو، یک مرکز خرید چند طبقه به سبک مدیترانه است. این شهر همچنین دارای برخی تولیدی‌ها در جنوب بلوار ویلشر است، اگرچه گردشگری ستون اصلی اقتصادی آن است. منطقه بورلی هیلز شامل چندین پارک است و به وفور درختان، درختچه‌ها و چمن‌زارها در این شهر کاشته شده است. سمت جنوب غربی این شهر استودیوهای فاکس قرن بیستم قرار دارد، که با این حال، بخش‌های آن اکنون تا حد زیادی به Century City، یک مرکز خرید، مرکز ساختمان اداری و مجموعه تئاتر تبدیل شده‌اند. این شهر همچنین شعبه‌ای از موزه تلویزیون و رادیو را نیز در خود جای داده است.

ایرانیان بورلی هیلز

ساکنان اصلی منطقه، هندی‌های تونگوا (یا گابریلینو)، برای اولین بار در سال 1769 با اسپانیایی‌ها تعامل کردند. در سال 1838 زمین این شهر به ماریا ریتا والدز ویلا، بیوه یک سرباز اسپانیایی، واگذار شد که در آنجا رانچو رودئو را ساخت. لاس آگواس تا سال 1906 بیشتر برای پرورش گاو و گوسفند مورد استفاده قرار می‌گرفت، زمانی که به عنوان یک منطقه مسکونی به نام بورلی، برای مزارع بورلی، ماساچوست سازماندهی شد.

در سال 1912 هتل بورلی هیلز ساخته شد. در سال 1919، مری پیکفورد و داگلاس فیربنکس، ستاره‌های فیلم، ملک خود را به نام پیک‌فیر در آنجا ساختند، که همین موضوع باعث شد که میان افراد مشهور و مدیران هالیوود ساخت خانه‌های مجلل در شهر بورلی هیلز مد شود و بسیاری این کار را تکرار کردند. امروزه خانه‌های مجلل افراد مشهور در این شهر، از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری هستند. در میان افراد مشهور بسیاری که در این شهر اقامت داشته‌اند می‌توان به فرد آستر، مارلون براندو، جورج برنز و گریسی آلن، چارلی چاپلین، چر، مارلین دیتریش، هریسون فورد، چارلتون هستون، راک هادسون، بوریس کارلوف، جین کلی، گروچو مارکس، مرلین مونرو، پل نیومن، جک نیکلسون، الویس پریسلی، فرانک سیناترا، بروس اسپرینگستین و رودلف والنتینو اشاره کرد.

نزدیکی این شهر به لس آنجلس و همچنین بودن ایرانیان بسیار در این منطقه از آمریکا باعث شده که تعداد زیادی از هموطنان را در این شهر مشاهده کنیم. آنها این شهر پر زرق و برق را برای زندگی و تجارت انتخاب کردند و می‌توان گفت که بخش بزرگی از آنها در میان افراد سرمایه‌دار ایرانی به شمار می‌آیند.

زندگی در بورلی هیلز

بورلی هیلز به وضوح مشهورترین منطقه در شهرستان لس آنجلس و شاید کالیفرنیای جنوبی است که هم به عنوان مکانی برای زندگی است (شهرداری مستقل که توسط لس آنجلس احاطه شده است) و هم به عنوان نمادی در آمریکا به شمار می‌آید (مظهر صنعت سرگرمی، شهرت و ثروت).

نسل‌ها است که این شهر از طریق فیلم‌های کوتاه و اشعار موسیقی معرفی شده‌اند، از «کریسمس سفید» ایروینگ برلین تا فیلم زن زیبا. حتی یکی از کدهای پستی شهر، 90210، از معروف‌ترین کدهای پستی این کشور به شمار می‌آید. این کدپستی از شناخته شده‌ترین کدهای پستی در جهان است که از زمان پخش سریال تلویزیونی دهه 90 شهرت آن آغاز شد.

اما آیا می‌دانستید که بورلی هیلز یک شهر کوچک (با حدود 35000 نفر جمعیت) است و از نظر موقعیتی، حومه لس آنجلس است. بسیاری از گردشگران یا افراد خارجی حدس نمی‌زنند که بورلی هیلز شهری نزدیک و چسبیده به لس آنجلس است. در این شهر بچه‌ها بزرگ می‌شوند، به دبیرستان بورلی هیلز (یا یک مدرسه خصوصی) می‌روند و دوستی‌های مادام‌العمر را درست مانند بچه‌ها در هر جای دیگر ایجاد می‌کنند. باید قبول کرد که زندگی در اینجا کمی مرفه‌تر و پیچیده‌تر است. اما، ریشه‌ها و روابط در اینجا عمیق است.

برای اینکه شهری مانند بورلی هیلز را برای زندگی انتخاب کنید، باید از مزایا و معایب زندگی در آن به خوبی بدانید. در ادامه شما را ابتدا با مزایای زندگی در این شهر و بعد با معایب آن آشنا می‌کنیم.

  • مردم خونگرم و صمیمی
  • مناطق تفریحی بسیار
  • بازیافت در بورلی هیلز
  • شهری مناسب برای دوست‌داران پیاده روی
  • شهری سرسبز و پوشیده از درخت
  • امکانات لس آنجلس
  • شهری مناسب دوست‌داران خرید و فروشگاه‌های مختلف
  • منطقه تمیز و (نسبتا) امن

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و بورلی هیلز نیز از این مقوله مستثنا نیست.

  • شلوغی بسیار
  • هزینه بالای زندگی

کشور

ایالات متحده آمریکا

ایالت

کالیفرنیا

شهرستان

لس آنجلس

مساحت

5.71 مایل مربع (14.79 کیلومتر مربع)
جمعیت (2020)

32,701

درآمد متوسط خانوار

101,241 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.