ایرانیان آلاسکا

ایرانیان آلاسکا • زندگی در آلاسکا • ایالت آلاسکا

ZSany - Advertise With Us Today!

آلاسکا، از ایالت‌های مرزی، سرزمین اسرارآمیز و شگفت انگیز برای بسیاری از مردم است. بسیاری به دنبال آرزوی خود یعنی فرار از شلوغی شهرهای بزرگ، خود را برای آلاسکا می‌رسانند تا زندگی آرام را تجربه کنند و بتوانند در طبیعت بکر این منطقه ماجراجویی کنند. از این رو، معمولا آلاسکا یکی از اولین نقاطی در آمریکا است که مردم برای زندگی به آن فکر می‌کنند.

گاهی اوقات افراد ممکن است گرفتار جذابیت آلاسکا شوند و برخی نیز جذب زندگی آرام و دور از هیاهو این ایالت می‌شوند. آلاسکا با کوه‌های برفی، دمای سرد، جنگل‌های انبوه و دشت‌های وسیع، جمعیت بسیاری را جذب خود کرده است. حتی این جذابیت به اندازه‌ای است که بسیاری زمستان‌های سرد این منطقه از آمریکا را نادیده می‌گیرند و زندگی در این منطقه را انتخاب می‌کنند. ایرانیان نیز سهم بزرگی در جامعه مردم آلاسکا دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان آلاسکا

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت آلاسکا

آلاسکا، در منتهی الیه شمال غربی قاره آمریکای شمالی قرار دارد و شبه جزیره آلاسکا بزرگترین شبه جزیره در نیمکره غربی است. از آنجایی که نصف النهار ۱۸۰ از جزایر آلوتین این ایالت می‌گذرد، غربی‌ترین بخش آلاسکا در نیمکره شرقی است. بنابراین، از نظر فنی، آلاسکا در هر دو نیمکره قرار دارد.

آلاسکا از شمال به دریای بوفورت و اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به یوکان کانادا و استان بریتیش کلمبیا در این کشور، از جنوب به خلیج آلاسکا و اقیانوس آرام، از غرب با تنگه برینگ و دریای برینگ، از شمال غربی با دریای چوکچی و از جنوب شرقی تا منطقه پانهندل گسترش پیدا می‌کند. آلاسکا بزرگ‌ترین ایالت کشور آمریکا به شمار می‌آید که به‌واسطهٔ معادن غنی و همچنین وجود نفت، به عنوان یکی از ثروتمندترین ایالت‌های این کشور محسوب می‌شود. مردم ساکن در این ایالت، شهرها را برای اقامت برگزیدند و بیش از ۷۰ درصد در شهرها و همچنین در خطوط ساحلی هستند. جمعیت سفیدپوستان در این ایالت بیشتر است و میزان آن به ۷۵ درصد می‌رسد.

در این ایالت می‌توان تعداد افراد تحصیل کرده بیشتری نسبت به کل جمعیت و شهرهای آمریکا پیدا کرد؛ این در حالی است که میزان مراکز آموزشی در این ایالت نسبت به میزان کل کشور کمتر است.

آلاسکا دارای ۱۵ پارک ملی است و همچنین بیش از ۲۰ کوه از بزرگ‌ترین کوه‌های آمریکا را در خود جای داده است. این کوه‌ها در فصل زمستان میزبان بسیاری از ورزشکاران برای اسکی و ورزش‌های زمستانی است.

شاید باورکردنی نباشد، اما آلاسکا برای نقل مکان افراد به این ایالت پول می‌دهد. هر ساله، ساکنان آلاسکا سود از درآمد سرمایه گذاری صندوق دائمی دریافت می‌کنند. در حالی که میزان آن سال به سال متفاوت است، که مبلغ آن بین ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار تخمین زده می‌شود. پس این صندوق دائمی چیست؟ در سال ۱۹۷۶ برای حفظ بخشی از درآمد ایالت از منابع معدنی راه اندازی شد. این درآمد برای کمک به نسل آینده آلاسکایی‌ها و امیدواری برای جذب افراد جدید در آینده این ایالت در نظر گرفته شده است. این مقدار پول اضافی به آلاسکایی‌ها کمک می‌کند هر ساله برای بازنشستگی، دانشگاه و تعطیلات پس‌انداز داشته باشند. این یک دلیل بزرگ است که مردم به آلاسکا نقل مکان می‌کنند و مادام العمر در آن می‌مانند.

ایرانیان آلاسکا

آمریکا از دیرباز به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان به شمار می‌آید. بسیاری از ایرانیان در حال حاضر در ایالت‌های مختلف و همچنین شهرهای مختلف آمریکا مستقر هستند که ایالت آلاسکا نیز یکی از آنها به شمار می‌آید. طبق بررسی‌های آماری اعلام شده، تخمین زده شده که جمیعت ایرانیان مقیم آلاسکا چیزی حدود ۴۵۹ نفر است.

آلاسکا چندین شهر بزرگ را در خود جای داده است که امکان اجتماع و زندگی راحت را برای ایرانیان فراهم کرده است در حالی که چشم اندازها و مناظر آن نیز بسیار زیبا و چشم‌نواز است. انکوریج یکی از شهرهای آلاسکا، برای کسب و کار سالم، تحصیل و مشاغل نظامی بهترین مکان به شمار می‌آید که بسیاری از ایرانیان نیز به همین منظور به این شهر نقل مکان می‌کنند. جونو نیز یکی از شهرهای مورد علاقه ایرانیان برای زندگی است و اگرچه در این شهر بیشتر از سیاتل باران می‌بارد، اما زیبایی‌ها و امکاناتی که این شهر دارد باران‌های مداوم را جبران می‌کند.

زندگی در آلاسکا

زندگی در امریکا و ایالت‌های مختلف آن چالش‌ها و همچنین مزایای مختلفی دارد. از دلایلی که ایرانیان آلاسکا را برای زندگی انتخاب می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در حالی که هزینه زندگی در بسیاری از ایالت‌ها و شهرهای آمریکا بالا است، اما هزینه زندگی در آلاسکا کم است. به خصوص اگر ایرانیان از ایالتی بیایند که هزینه زندگی در آن بالا است، مانند نیویورک، هونولولو یا سان‌ فرانسیسکو.
  • هزینه‌های ماهانه تخمین زده شده برای یک خانواده چهار نفره در انکوریج ۴۲۸۳.۷۴ دلار است، که این رقم بدون احتساب اجاره خانه می‌باشد. همین مبلغ برای یک فرد مجرد ۱۲۲۵.۰۳ دلار بدون اجاره خانه است. یک آپارتمان یک خوابه در مرکز آنکوریج ۱۱۷۵ دلار است. یک آپارتمان سه خوابه ۲۰۰۴ دلار است.
  • بدون شک، ایالت آلاسکا دارای کمترین مالیات در کشور امریکا است. ساکنان این ایالت بزرگ ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد ایالتی نیستند و همچنین ملزم به پرداخت مالیات فروش نیز نیستند. این در حالی است که ساکنان این ایالت مانند دیگر ایالت‌های آمریکا باید مالیات بر دارایی را پرداخت کنند. با توجه به اینکه آنها همچنین سالانه مبلغی را از برنامه سود سهام دائمی دریافت می‌کنند، می‌توان با جرأت گفت که زندگی در آلاسکا راهی عالی برای پس انداز یک پنی (یا چندین پنی) است.
  • ایرانیان به سختی می‌توانند جایی به زیبایی و منحصر به فردی ایالت آلاسکا پیدا کنند. از قله‌های کوه‌های پوشیده از برف پارک ملی دنالی گرفته تا جزایر الهام بخش آلوتین که ده‌ها آتشفشان را در خود جای داده‌اند، زیبایی طبیعی آلاسکا خیره کننده است. ساکنان شهرهای این ایالت می‌توانند به طور منظم زیباترین حیات وحش، پدیده های طبیعی و مناظر طبیعی را ببینند و تجربه کنند.
  • زندگی در آلاسکا ممکن است سرد باشد، اما کسل کننده نیست. با زیبایی طبیعی فوق‌العاده، فرصت‌های تفریحی بی‌پایان و حیات وحش جذاب، ایرانیان می‌توانند منتظر ماجراجویی‌های زیادی در این ایالت باشند. این ماجراجویی‌ها می‌توانند شامل تماشای نهنگ در جونو، سورتمه سواری با هاسکی، کاوش در غارهای یخی، گرفتن عکس از شفق شمالی، پیاده روی در پارک ملی دنالی، گشت و گذار در بزرگراه Seward، گذر از میان رودخانه‌های متعدد آلاسکا، گشت و گذار در آب‌های ساحلی با قایق یا پرواز با هواپیما شود. تور یخچال‌های طبیعی از فعالیت‌های خارج از خانه در آلاسکا است که به معنای واقعی کلمه هیجان انگیز و خارق‌العاده است.
  • ایرانیان با نقل مکان به آلاسکا نگرانی بابت مد روز نخواهند داشت. در این ایالت به دلیل آب و هوای خاص، ساکنان می‌توانند لباس‌هایی ساده بپوشند و کسی آنها را با انگشت نشان ندهد. همچنین محیط زندگی در آلاسکا بسیار دوستانه و صمیمی است و به هیچ عنوان حس غربت و غمگین بودن برای ساکنان این شهر رخ نمی‌دهد.
  • آیا شما نیز دوست دارید تا به صورت دورکار کار کنید؟ دولت زیرساخت‌هایی برای حمایت از این روش کاری در این ایالت دارد. به عنوان مثال، شبکه 5G و سرعت اینترنت تا ۱ گیگابایت را در انکوریج خواهید دید و برخی از شهرها، در حال سرمایه گذاری در زیرساخت‌های فیبر نوری هستند. این یعنی بهترین انتخاب برای کار کردن ایرانیان که این ایالت را برای آنها خاص می‌کند.

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

جونو

بزرگترین شهر

انکوریج

طول

۱۴۲۰ مایل (۲۲۸۵ کیلومتر)

عرض

۲۲۶۱ مایل (۳۶۳۹ کیلومتر)

جمعیت (۲۰۲۰)

۷۳۶,۰۸۱

رتبه

۴۸

درآمد متوسط خانوار

۷۳۱۸۱ دلار

زبان گفتاری

انگلیسی ۸۶.۳%

زبان‌های بومی آلاسکا ۵.۲%

تاگالوگ ۳.۴%

اسپانیایی ۲.۹%

سایر ۲.۲%

 

Comments are closed.