دکتر اوکلاهاما

0

دکتر اوکلاهاما • دکترهای فارسی زبان اوکلاهاما • پزشکان اوکلاهاما

ZSany - Advertise With Us Today!

ورود هر ایرانی به خارج از کشور، مشکلات و دردسر‌های خود را در ابتدای کار خواهد داشت. در این مقاله ما سعی بر معرفی بهترین پزشک ایرانی در اوکلاهاما و ویژگی‌های او داریم.

لیست پزشک اوکلاهاما

انتخاب پزشک، یکی از مهم‌ترین اقدامات در ورود به کشور و منطقه جدید است. زیرا انتخاب پزشک مستقیما با سلامتی شما در ارتباط است. این که پیش کدام پزشک بروید، کدام پزشک مناسب‌‌تر است و کدام یک شما را در روند بهبودی، کمک بیشتری خواهد کرد، سوالاتی است که ممکن است ذهن شما را درگیر کند.

ما در این مقاله شما را با ویژگی‌های پزشک خوب و بهترین پزشک‌ها آشنا خواهیم کرد که بتوانید آگاهانه تصمیم‌گیری کنید.

آشنایی با بهترین پزشک ایرانی در اوکلاهاما

در ابتدای امر اجازه دهید شما را با اوکلاهاما آشنا کنیم. اوکلاهاما ایالتی در آمریکا و در واقع بزرگ‌ترین ایالت این کشور است. این منطقه به داشتن حوادث عجیب و غریب طبیعی مثل سیل و طوفان و رعد و برق و… معروف است. این شاید اهمیت انتخاب پزشک و یافتن بهترین پزشک ایرانی در اوکلاهاما را بیشتر جلوه دهد.

مانند تمام ایالات آمریکا، این ایالت هم دارای ایرانی‌های زیادی است که به دلایل مختلف به این منطقه مهاجرت کرده‌اند.

شما ممکن است در انتخاب پزشک خود دچار تردید هایی شوید. پزشک‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند و هریک خصوصیت اخلاقی منحصر به فردی دارد. اما چند ویژگی مهم، پزشکان را از هم متمایز می‌کند. پزشکانی که بیشتر از این ویژگی‌ها برخوردار هستند، موفق‌تر و درچشم بیمار، بهتر خواهند بود.

در ادامه باهم این ویژگی‌ها را مرور می‌کنیم.

ویژگی‌های پزشک خوب

همان‌طور که گفته شد انتخاب پزشک، پس از ورود به اوکلاهاما برای ایرانیان امری مهم و گاه دشوار است. ما در اینجا خصوصیات پزشکان خوب و مناسب را بررسی خواهیم کرد و شما با بررسی این موارد، می‌توانید پزشک خود را آگاهانه انتخاب کنید.

درک بیمار

درک توانایی تفکر و عمل کردن طبق آنچه که می‌دانید است. این که دکتر بتواند بیمار را درک کند و مشکلات او را بفهمد و سپس اقدام به شروع درمان کند، بسیار تاثیر‌گذار است و در نتیجه پایانی درمان هم اثر زیادی دارد.

پزشکانی که درک مناسبی از بیمار خود ندارند، ممکن است اعتماد و اطمینان بیمار را هم از دست بدهند.

هم‌دردی

در تعریف ساده، هم‌دردی به معنای دوستی و نزدیکی با فرد مقابل است. این احساس باعث می‌شود احساسات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید و خود را در موقعیت فرد مقابلتان قرار دهید.

برخی این تصور اشتباه را دارند که بیماران ممکن است بر این باور باشند که پزشکانی که صمیمیت و هم‌دردی خود را نشان می‌دهند، دانش و علم کمتری دارند و پزشکانی با صلاحیت نیستند.

اما محققان طبق تحقیقات خود برعکس این موضوع را ثابت کرده‌اندکردند. آن دسته از پزشکانی که رفتارهای غیر‌کلامی برای هم‌دردی مثل ارتباط از طریق چشم، لبخند زدن و نگاه‌های معنا دار را از خود بروز می‌دهند، هم انسان‌های بهتری هستند و هم پزشکان بهتری!

داشتن صداقت با بیمار

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که برای یافتن بهترین پزشک ایرانی در اوکلاهاما باید به آن توجه کنید، صداقت پزشک شما است.

صداق بودن با بیمار باید به سادگی هرچه تمام‌تر اتفاق بیفتد. متاسفانه طبق تحقیقاتی ثابت شده است که بسیاری از پزشکان در طول سال، در بعضی از موارد چیزی به غیر از حقیقت را به بیمار خود می‌گویند.

برخی از پزشکان ممکن است حقیقت را به این دلیل به بیمار نگویند که از ناراحتی و استرس آن‌ها جلوگیری کرده یا باعث از بین رفتن امید آنها نشوند.

با این حال، مطالعات و تحقیقات از بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص و شدید این را نشان می‌دهد که بیماران اطلاعات صادقانه و دقیق و کامل را ترجیح می‌دهند که توسط پزشک به آن‌ها منتقل می‌شود؛ حتی اگر خبری بد و مایوس‌کننده باشد.

صلاحیت

اکثر پزشکانی که در آمریکا مشغول به این حوزه هستند، صلاحیت لازم را دارند و از فیلتر‌های مختلفی عبور داده می‌شوند. اما همه چیز به دانش و درس خواندن پزشک برنمی‌گردد! پزشک از لحاظ روانی هم باید صلاحیت معاینه و تجویز درمان برای بیمار را داشته باشد.

بسیاری از پزشکان علی‌رغم داشتن دانش کافی، از آن استفاده مناسبی نمی‌کنند و برای درمان بیماران روش های نامناسبی را پیشنهاد می‌دهند. گرچه تعداد این پزشکان بسیار کم است، اما روبرو شدن با این نوع پزشکان، مشکلات زیادی را به بار خواهد آورد.

شجاعت

واژه‌ای که در اکثر اوقات در پزشکی استفاده می‌شود، شجاعت اخلاقی است. شجاعت اخلاقی را می‌توان تمایل داوطلبانه برای مقاومت و ایستادن و عمل به اعتقادات اخلاقی خود با وجود موانع و مشکلاتی که می‌تواند اجرای صحیح آن را مختل کند، تعریف کرد. چنین شجاعتی برای تعهد پزشکان به جهت عمل و اقدام همیشگی به نفع بیماران بسیار مهم و حیاتی است.

احترام

طبق تحقیقات، پزشکانی که بیشتر بر بیماران خود احترام می‌گذارند، می‌توانند اطلاعات بیشتری هم از آن‌ها بگیرند و این در روند بهبود بیماران بسیار مهم است.

محققان به این موضوع پی برده‌اند که پزشکان برای بیماران با سن بالا و بیمارانی که نسبت به آن‌ها شناخت بیشتری دارند، احترام بیشتری هم قائل هستند. با این حال، میزان و مقدار احترامی که پزشکان برای همه بیماران خود دارند،  با جنسیت، نژاد، تحصیلات یا وضع سلامت و جسم آن‌ها ارتباط خاصی ندارد.

این مورد هم موارد مهم در یافتن بهترین پزشک ایرانی در اوکلاهاما است.

کلام پایانی

پیدا کردن بهترین پزشک ایرانی در اوکلاهاما، شاید در ابتدا کاری سخت و حتی نشدنی به نظر برسد، اما با آگاهی نسبت به برخی از مسائل، می‌توانید پزشک مناسب خود را انتخاب کنید.

ذکر این نکته ضروری است که در آمریکا پزشکان از فیلتر‌های قوی رد می‌شوند و نمی‌توان در مورد دانش و علم آن‌ها شک کرد.

شما به توجه به شخصیت و مشکل خود، باید پزشک مناسب خود را پیدا کنید. این کار را با تحقیقات ساده شروع کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.