مشاور املاک تنسی

0

مشاوران املاک ایرانی در تنسی

ZSany - Advertise With Us Today!

بازار املاک در تنسی در حال رشد و رونق گرفتن است و همین هم باعث شده تا هر روز بر تعداد افرادی که به دنبال خرید یا فروش ملک خود هستند افزوده شود. در این میان تقاضای زیادی هم برای پیدا کردن مشاور املاک مناسب وجود دارد. اگر به دنبال یک مشاور املاک ایرانی در تنسی هستید که بتوانید به مهارت‌هایش اعتماد کنید، جای درستی آمده‌اید. مشاوران املاک ایرانی با تخصص و دانشی که درباره بازار ملک و پیچیدگی‌های معامله دارند، می‌توانند به شما در این مسیر کمک کنند تا بدون دردسر به مقصود خود، خرید یا فروش ملک در تنسی، برسید.

درک عمیق مشاور املاک ایرانی از پیشینه فرهنگی شما و آشنایی با نیازها و اولویت‌های مشتریان ایرانی، باعث شده تا این افراد به بهترین گزینه برای مشاوره گرفتن تبدیل شوند. آن‌ها به خوبی می‌توانند خدماتی اختصاصی به شما ارائه کنند تا نیازهای خاص افراد ایرانی را مرتفع ساخته و در مسیر انعقاد قرارداد به شما کمک کند. اگر شما هم در فرایندهای اداری مشکلی دارید یا با قوانین حقوقی حاکم بر بازار مسکن آشنا نیستید، مشورت‌گرفتن از یک مشاور املاک حرفه‌ای ایرانی در تنسی می‌تواند برگ برنده شما باشد.

اگر به دنبال یک مشاور املاک ایرانی در تنسی هستید، درنظرگرفتن چند نکته برای شما ضروری است تا به بهترین فرد برسید. اول‌ازهمه به دنبال فردی باشید که تجربه زیادی در بازار محلی داشته باشد. اینکه مشاور املاک مدتی در بازار کار کرده باشد، باعث می‌شود تا با محله‌ها و ویژگی‌های هر منطقه از ایالت آشنا باشد و بتواند پیشنهادهای معقولی به شما بدهد.

عامل مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید، سابقه کاری مشاور املاک موردنظر شماست. به دنبال فردی باشید که سابقه کاری موفقیت‌آمیزی داشته باشد و مشتریان قدیمی آن‌ها با رضایت به معامله موردنظرشان پایان داده باشند. شما می‌توانید این موضوع را با بررسی‌های محلی و پرس‌وجو از ایرانی‌های ساکن تنسی انجام دهید یا اینکه در اینترنت به دنبال فردی بگردید که بیشترین کامنت رضایت‌بخش را از سمت مشتریان خود داشته باشد.

در نهایت، فردی را انتخاب کنید که با او احساس راحتی داشته باشید. خرید یا فروش ملک می‌تواند فرایندی استرس‌زا باشد و فرد موردنظر شما باید بتواند در هر مرحله بهترین مسیر را به شما نشان بدهد. اگر فردی که با او همکاری می‌کنید، ارتباطی راحت و عالی با شما نداشته باشد، نمی‌توانید تمامی دغدغه‌های خودتان را با او در میان بگذارید و ممکن است در اینجا نکته مهمی از نظر هر دوی شما پنهان بماند. فردی را انتخاب کنید که برای شنیدن نگرانی‌های شما وقت بگذارد و توانایی درک نیازهای مخصوص شما را داشته باشد.

در نهایت و به عنوان جمع‌بندی، شما گزینه‌های زیادی برای انتخاب یک مشاور املاک ایرانی در تنسی دارید. در قدم اول به دنبال کسی باشید که تجربه زیادی در بازار املاک تنسی داشته باشد و به زیروبم قراردادهای ملک مسلط باشد. با این کار خیال شما از بابت پیچیدگی‌ها یا پیدا کردن بهترین خانه راحت می‌شود. در قدم بعدی فردی را انتخاب کنید که مشتریان قبلی او  از کارش رضایت داشته باشند. در نهایت مشاور املاک ایرانی باید با شما راحت باشد و بتوانید تمام دغدغه‌های خودتان را با او در میان بگذارید تا به بهترین نتیجه برسید. با رعایت این سه فاکتور می‌توانید به پیدا کردن آسان بهترین خانه و انجام یک معامله آسان خوش‌بین باشید.

درباره ایالت تنسی

در جنوب‌شرقی آمریکا می‌توانید ایالت تنسی را پیدا کنید. این ایالت به خاطر زیبایی‌های طبیعتش و تاریخ پرماجرایی که دارد شناخته‌شده است. پایتخت ایالت شهرستان نشویل است که بزرگ‌ترین منطقه آن ممفیس نام دارد. در ادامه شما با بررسی تاریخ، جغرافیا، اقتصاد و فرهنگ تنسی اطلاعات بیشتری از این ایالت به دست می‌آورید.

تاریخ

در گذشته چندین قبیله از بومیان آمریکایی مثل چروکی، چیکاساو و کریک در منطقه تنسی زندگی می‌کردند. اولین کاشف‌های اروپایی در قرن شانزدهم به این منطقه قدم گذاشتند؛ اما در نهایت، در اواخر قرن هجدهم بود که این منطقه به بخشی از ایالات متحده تبدیل شد. ایالت تنسی نقش مهمی در جنگ داخلی داشت و درگیری‌هایی مثل شیلو و نشویل در خاک این منطقه رخ داده است.

جغرافیا

تنسی ایالتی است که در خشکی محصور شده و از شمال با ایالت کنتاکی مرز مشترک دارد. از طرف شرق به ویرجینیا می‌رسد و در شمال شرقی به کارولینای شمالی. در جنوب با جورجیا، آلاباما و می‌سی‌سی‌پی همسایه است و در غرب به آرکانزاس و میزوری راه دارد. ایالت تنسی جغرافیایی متنوع دارد که شامل کوه‌های گریت اسموکی، فلات کامبرلند و رودخانه می‌سی‌سی‌پی می‌شود. بلندترین نقطه تنسی، کلینگمن دام نام دارد که در ارتفاع ۲۰۲۴ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

اقتصاد

از صنایعی مثل کشاورزی تا پزشکی و سرگرمی در اقتصاد تنسی نقش دارند. این ایالت از چندین شرکت بزرگ مثل نیسان، فداکس و اچ‌سی‌ای هلث میزبانی می‌کند. نقش کشاورزی در اقتصاد تنسی بسیار پررنگ است و محصولاتی مثل سویا، ذرت و پنبه در سرتاسر تنسی کشت می‌شوند. این ایالت توانسته هنر موسیقی را وارد اقتصاد خود کند و با عنوان «پایتخت موسیقی جهان» شناخته شود.

فرهنگ

هنر و موسیقی تنسی بسیار پررنگ است. همچنین غذاهای خاصی در تنسی طبخ می‌شوند. این ایالت به واسطه غذاهای سنتی و جنوبی خودش شهرت بسیاری دارد. موسیقی را نباید در ایالت تنسی درست کم بگیرید. شهر نشویل از اپرای گرند اُل برخوردار است و همچنین تالار مشاهیر موسیقی کشور در این شهر واقع شده است. ایالت تنسی محل درخشش هنرمندانی مثل جک دنیل و اندرو جکسون بوده است.

تنسی ایالتی متنوع است که کشاورزی تا موسیقی در آن نقش‌های پررنگی در اقتصاد و فرهنگ دارند. اگر به کاوش در زیبایی‌های طبیعت علاقه‌مندید و هم‌زمان دوست دارید یک فرهنگ جدید را بشناسید، تنسی بهترین انتخاب برای شماست.

بزرگ‌ترین شهرهای تنسی

تنسی ایالتی است که با فرهنگ قوی خود در کنار جغرافیای متنوعی شناخته می‌شود. این ایالت از چندین شهر بزرگ برخوردار است که هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. در ادامه این مطلب شما با ۵ شهر بزرگ این ایالت و ویژگی‌های خاص هر کدام آشنا می‌شوید.

ممفیس

شهر ممفیس با بیش از ۶۵۰ هزار نفر جمعیت، بزرگ‌ترین شهر ایالت تنسی است. این شهر به خاطر گذشتهٔ پر از ماجرایش مشهور است و همچنین فرهنگی فعال و جاذبه‌هایی دیدنی دارد. مکان‌هایی مثل گریسلند و خانه الویس پریسلی در این شهر واقع شده‌اند. موسیقی ممفیس هم نقش مهمی در شهرت آن دارد، به‌طوری که برخی از موسیقیدان‌های حرفه‌ای از جمله جانی کش و جری لی لوئیس در این شهر فعالیت داشته‌اند.

از دیگر جاذبه‌های ممفیس می‌توان به موزه حقوق مدنی ملی، باغ وحش ممفیس و خیابان بیل که منطقه‌ای تاریخی است و به تفریحات شبانه‌اش مشهور است، اشاره کرد.

نشویل

پایتخت تنسی شهر نشویل (Nashville) است که دومین شهر ایالت هم محسوب می‌شود. بیش از ۶۷۰ هزار نفر در این شهر ساکن هستند. شهر نشویل به عنوان شهر موسیقی مشهور شده است. تالار مشاهیر و موزه موسیقی در این شهر قرار دارند. همچنین تالارهای اپرای رایمن و گرند اُل در این شهر واقع شده‌اند.

شهر نشویل غذا و نوشیدنی‌های متنوعی هم دارد که در کنار برخورداری از رستوران‌های درجه‌یک و کلاسیک و صنایع آبجوسازی محلی، بهترین مکان برای گذران یک صبح تا شب است. از دیگر جاذبه‌های نشویل می‌توان به پارتنون اشاره کرد که یک بازنمایی از یک معبد در یونان باستان است. مزرعه بِله مید هم از مکان‌های تاریخی شراب‌سازی است و دیدن آن می‌تواند برای شما جذاب باشد.

ناکسویل

سومین شهر بزرگ در ایالت تنسی شهر ناکسویل نام دارد که در حدود ۱۹۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر در دامنه کوه‌های گریت اسموکی واقع شده است و به خاطر مناظر طبیعی بسیار و فرصت‌هایی که برای تفریح در هوای آزاد دارد شناخته‌شده است. دانشگاه تنسی هم در این شهر واقع شده است که یک دانشگاه تحقیقاتی و عمومی بسیار بزرگ محسوب می‌شود. چندین مکان تاریخی از جمله مرکز تاریخ شرق تنسی و سالن یادبود کنفدراسیون در شهر ناکسویل واقع شده‌اند که دیدنشان خالی‌ازلطف نیست.

از دیگر جاذبه‌های دیدنی این شهر می‌توان به موزه هنر ناکسویل اشاره کرد. منطقه میدان بازار و برج رصدی با ارتفاع ۸۱ متری از دیگر ویژگی‌هایی است که در این شهر پیدا می‌کنید.

چاتانوگا

شهر چاتانوگا (Chattanooga) چهارمین شهر بزرگ در تنسی است که در حدود ۱۸۵ هزار نفر جمعیت دارد و به شهر منظره و زیبایی شهره است. این شهر در منطقه رودخانه تنسی واقع شده است و دورتادور آن توسط کوه‌های آپالاچی احاطه گردیده است. این شهر چندین جاذبه گردشگری دارد که از آن‌ها می‌توانیم به آکواریوم تنسی، خط آهن لوک‌اوت مونتاین اینکلین و همچنین باغ‌های راک سیتی اشاره کرد.

شهر چاتانوگا به واسطه فرصت‌های بسیاری که برای پیاده‌روی و صخره‌نوردی دارد مشهور است. امکان قایق‌سواری در آب‌های زلال اطراف این شهر هم از دیگر مزایای آن است. اگر به تفریح علاقه‌مند باشید، شهر چاتانوگا مجموعه کاملی از تفریح‌های زمینی و آبی را به شما پیشنهاد می‌کند.

کلارکسویل

پنجمین شهر بزرگ در ایالت تنسی شهر کلارکسویل (Clarksville) نام دارد که در حدود ۱۶۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای  داده است. این شهر که در بخش شمال غربی ایالت واقع شده است، میزبان دانشگاه ایالتی آستین پی، یک دانشگاه دولتی با بیش از ۱۰ هزار دانشجو است. شهر کلارکسویل یک منطقه تاریخی مشهور هم در مرکز خود دارد که از چندین ساختمان تاریخی برخوردار است که به دوران قرن نوزدهم برمی‌گردد. از دیگر جاذبه‌های شهر، پارک ایالتی دانبار کِیو است و همچنین پارک فورت دفینس سیویل وار و تئاتر محلی راکسی از دیگر مواردی است که حتماً در این شهر باید به سراغشان بروید.

تنسی ایالتی بزرگ است که چندین شهر پویا و مهم را در خود جای داده و از تاریخ، فرهنگ و جاذبه‌های خاصی برخوردار است. چه به موسیقی علاقه‌مند باشید و چه بخواهید یک تفریح آزادانه در طبیعت داشته باشید، تنسی و شهرهای بزرگش همانی است که دنبالش می‌گردید.

مزایا و معایب زندگی در ایالت تنسی

تنسی با چشم‌اندازهای زیبایش شناخته می‌شود و هزینه‌های پایین زندگی باعث شده تا به یکی از محبوب‌ترین ایالت‌ها برای زندگی خانوادگی تبدیل شود. اما وقتی صحبت از یک‌عمر زندگی باشد، هر ایالتی می‌تواند مزایا و معایب مختص به خودش را ارائه کند. درنتیجه شما هم باید با چشم و گوش باز تصمیم بگیرید. در ادامه شما با مزایا و معایب زندگی در تنسی آشنا می‌شوید تا در پایان این قسمت به تصمیمی آگاهانه برسید.

مزایای زندگی در تنسی

 • هزینه زندگی پایین: ایالت تنسی در مقایسه با دیگر ایالت‌ها، هزینه زندگی پایین‌تری دارد. شما می‌توانید با کیفیت زندگی مناسبی در تنسی، هزینه کمتری نسبت به ایالت‌های بزرگ دیگر داشته باشید.
 • نبود مالیات بر درآمد ایالتی: از معدود ایالت‌هایی که بر درآمد شما مالیات نمی‌بندند، ایالت تنسی است. این یعنی شما می‌توانید سرمایه خودتان را پس‌انداز کنید و به فکر آینده باشید، بدون اینکه نیاز باشد نگران پرداخت مالیات بر درآمد شوید.
 • زیبایی‌های طبیعت: در تنسی مناظر خیره‌کننده بسیاری وجود دارد که از آن جمله می‌توان به کوه‌های گریت اسموکی اشاره کرد. رودخانه تنسی و چندین آبشار خوش‌منظره دیگر هم در تنسی یافت می‌شود. شما می‌توانید در این ایالت از زیبایی‌ها لذت ببرید و آخر هفته‌ها و در تعطیلات با زدن به دل طبیعت آرامش کسب کنید.
 • تاریخ و فرهنگ پویا: گذشته تنسی پر است از ماجرا و جامعه فرهنگی تنسی هم بسیار فعال هستند. نوازندگان مشهوری مثل دالی پارتون و الویس پریسلی ساکن این منطقه بوده‌اند. بناهای تاریخی و موزه‌های متعدد تنسی هم از دیگر نشانه‌های فرهنگ غنی این ایالت است.
 • جامعه خونگرم: اگر به ارتباط‌های اجتماعی و جمع‌های دوستانه علاقه‌مند هستید، تنسی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. چراکه جامعه تنسی بسیار خونگرم و مهمان‌نواز هستند و شما می‌توانید به‌راحتی با آ‌ن‌ها ارتباط بگیرید.

معایب زندگی در تنسی

 • تابستان‌های گرم و مرطوب: تنسی تابستان‌هایی گرم دارد و دما اغلب به بالای ۳۲ درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. این موضوع برای افرادی که به گرما عادت ندارند و از گرما خوششان نمی‌آید، می‌تواند آزاردهنده باشد.
 • بحران‌های طبیعی: تنسی ایالتی است که مستعد گردباد، سیل و زلزله است. درحالی‌که این اتفاقات به صورت روزمره رخ نمی‌دهند، اما احتمال وقوع آن‌ها می‌تواند برای ساکنین تنسی آزاردهنده باشد.
 • محدودیت در حمل‌ونقل عمومی: اگر خودروی شخصی ندارید، در تنسی به مشکل برخورد می‌کنید. حمل‌ونقل عمومی در تنسی محدودیت‌های بسیاری دارد و این موضوع در مناطق روستایی شدت بیشتری هم می‌گیرد.
 • فرصت‌های شغلی محدود: اقتصاد تنسی درحال‌رشد و توسعه است، بااین‌حال فرصت‌های شغلی در هر منطقه از ایالت محدودیت‌هایی دارد و پیدا کردن کار جدید در تنسی می‌تواند تبدیل به یک چالش جدی شود.
 • فضای سیاسی محافظه‌کار و راست: اگر دیدگاه سیاسی چپ دارید، بد نیست بدانید که ایالت تنسی ایالتی راست است و فضای سیاسی آن عمدتاً به سمت محافظه‌کاری می‌کشد. این مسئله می‌تواند برای همگان خوشایند نباشد.

زندگی در تنسی مزایا و معایب به‌خصوص خودش را دارد. زیبایی‌های طبیعت در کنار تاریخ و فرهنگ غنی، هر کدام می‌توانند شما را به خودشان جذب کنند. مردمی که خونگرم و صمیمی برخورد می‌کنند در کنار هوای گرم در طول سال، برای بخشی از افراد جذاب است. بااین‌حال باید در نظر بگیرید که حمل‌ونقل عمومی و پیدا کردن شغل جدید در تنسی با محدودیت‌ها و چالش‌هایی روبه‌رو است. همچنین این ایالت مستعد رخدادهای طبیعی از جمله گردباد، زلزله و سیل است و گاهی این موضوع برای ساکنین آزاردهنده می‌شود. در نهایت این شما هستید که باید با اولویت‌هایی که دارید، تصمیم بگیرید که آیا زندگی در تنسی گزینه مناسبی برای شماست یا نه.

گشت‌وگذاری در تنسی

تنسی ایالتی است که در جنوب غربی ایالات متحده قرار دارد و به خاطر آثار فرهنگی درخشان و زیبایی‌های طبیعتش مشهور است. این ایالت که چشم‌اندازهای متنوعی از جمله کوه‌های گریت اسموکی و رودخانه تنسی را داراست، یکی از ایالت‌های با پتانسیل برای چرخیدن و گردش است. در ادامه شما را در این ایالت می‌گردانیم و بهترین مکان‌ها برای بازدید و بهترین فعالیت‌ها برای انجام در تنسی را به شما معرفی می‌کنیم.

نشویل

شهر نشویل که به شهر موسیقی هم شهرت دارد، پایتخت تنسی است و مقصدی است که هر علاقه‌مند به موسیقی باید سری به آن بزند. در این شهر تالارهای اپرای مشهوری مثل گرند اُل و تالار مشاهیر موسیقی کشور را می‌توانید پیدا کنید که تجربه‌ای بی‌نظیر برای شما خواهد بود.

ممفیس

شهر ممفیس که در کرانه‌های رودخانه می‌سی‌سی‌پی قرار گرفته است، به واسطه سبک موسیقی بلوز و راک اند رول خود شهرت بسیاری دارد. باربیکیوهای ممفیس هم طعمی محبوب برای بسیاری از افراد است. شما در شهر ممفیس می‌توانید سری به خیابان تاریخی بیل بزنید و همچنین از الویس پریسلی گریسلند دیدن کنید. موزه ملی حقوق مدنی هم در این شهر واقع شده که بازدید از آن را توصیه می‌کنیم.

پارک ملی کوهستان گریت اسموکی

اگر به طبیعت علاقه دارید، حتماً باید از رشته‌کوه‌های گریت اسموکی که در سراسر تنسی و کارولینای شمالی گسترده شده است دیدن کنید. در این پارک ملی شما مناظری بسیار زیبا خواهید دید و همچنین مسیرهایی برای پیاده‌روی و کوهنوردی درنظر گرفته شده است. تماشای حیات‌وحش در این منطقه هم سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خودش جذب می‌کند.

چاتانوگا

شهر چاتانوگا هم که در قسمت جنوب شرقی تنسی واقع شده است، شهری بسیار جذاب است که ترکیبی از ماجراجویی در طبیعت و جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی است. شما می‌توانید به راه‌آهن تاریخی لوک‌اوت مونتین اینکلین بروید و یک دوری با قطارهای قدیمی آنجا بزنید. همچنین آکواریوم تنسی از دیگر دیدنی‌هایی است که حتماً باید به سراغش بروید. اگر هم از طرفداران صخره‌نوردی باشید، در کوه‌های اطراف این ایالت می‌توانید تجربه‌های متفاوتی را کسب کنید.

ناکسویل

شهر ناکسویل که میزبان دانشگاه تنسی است، شهری پرجنب‌وجوش و فعال است که شما می‌توانید با بازدید از مکان‌های مختلف آن، سفرتان را کامل کنید. منطقه میدان بازار در این شهر یکی از مناطق دیدنی است. رودخانه تنسی هم از این شهر عبور می‌کند و شما می‌توانید در امتداد رودخانه قدم بزنید و لذت ببرید.

دالی‌وود

پارک دالی‌وود یکی از آن مواردی است که برای یک تفریح خانوادگی بسیار مناسب است. این پارک که در پیجن فورگ واقع شده است، وسایل بازی مثل ترن هوایی دارد و شما می‌توانید یک تجربه هیجان‌انگیز را به همراه فرزندان خود داشته باشید. موزه و تالار مشاهیر موسیقی هم در همین منطقه قرار دارد که بازدید از آن باید جزو مکان‌هایی باشد که حتماً در سفرتان به سراغشان می‌روید.

شراب‌سازی جک دنیل

اگر به صنعت شراب و نحوه تولید محصولات این‌چنینی علاقه دارید، باید به سراغ کارخانه تقطیر جک دنیل بروید که در شهر لینچبورگ واقع شده است. مخصوصاً اگر از طرفداران ویسکی هستید، در اینجا با بازید از این کارخانه، می‌تواند اطلاعات زیادی درباره تاریخچه این برند و همچنین نحوه تولید محصولات مختلف به دست بیاورید.

جاده نچز تریس

اگر به رانندگی در دل طبیعت علاقه دارید، یک سفر جاده‌ای در مسیر نچز تریس می‌تواند شما را سرحال بیاورد. این جاده که از تنسی و آلاباما و می‌سی‌سی‌پی عبور می‌کند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای یک تجربه متفاوت از رانندگی است. شما می‌توانید در مکان‌های دیدنی و تاریخی بین مسیر توقف کنید و یک روز کامل را در طول این جاده بگذرانید.

ایالت تنسی طیف متنوعی از فعالیت‌ها و مکان‌های دیدنی را به شما پیشنهاد می‌دهد. از کنسرت‌ها و موسیقی اصیل ایالت تا شهرهای دیدنی و پارک‌های ایالتی و ملی جذاب، همگی در کنار هم می‌توانند سفری خاطره‌انگیز برایتان بسازند. درنتیجه وقت آن رسیده که چمدان‌های خودتان را ببندید و برای یک سفر متفاوت آماده شوید.

آب‌وهوا و اقلیم جغرافیایی تنسی

تنسی ایالتی در جنوب شرقی آمریکاست که موسیقی‌های متنوع و خاص آن بسیار مشهورند. این ایالت یک آب‌وهوای نیمه‌گرمسیری مرطوب دارد. این یعنی تابستان‌ها در این ایالت گرم و مرطوب سپری می‌شود؛ اما زمستان‌ها معتدل هستند. در ادامه شما را با الگوهای آب‌وهوایی تنسی و همچنین جزئیات بیشتری درباره اقلیم جغرافیایی آن آشنا می‌سازیم.

تابستان در تنسی

فصل تابستان در تنسی از ماه ژوئن آغاز شده و تا پایان ماه آگوست ادامه می‌یابد. میانگین دما در این فصل در حدود ۲۸ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد است. رطوبت هوا باعث می‌شود که هوای تنسی در فصل تابستان گرم‌تر از چیزی که هست هم به نظر برسد. رعدوبرق در طول ماه‌های تابستان رایج است و رخدادهایی مثل گردباد در این فصل ایجاد می‌شوند.

پاییز در تنسی

به صورت کلی ایالت تنسی فصل پاییز ملایم و دلپذیری را تجربه می‌کند. میانگین دما در این فصل در حدود ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است و برگ‌های درختان با تغییر رنگ خود، ترکیب رنگی دلنشینی از قرمز، زرد و نارنجی را به طبیعت تنسی می‌بخشند. این فصل از فصل‌های محبوب برای گشت‌وگذار در طبیعت و شرکت در جشنواره‌های مختلف محسوب می‌شود.

زمستان در تنسی

فصل زمستان در تنسی از ماه دسامبر آغاز شده  و تا پایان فوریه ادامه دارد. میانگین دما در حدود ۷ تا ۱۱ درجه است و به صورت کلی زمستان در تنسی، فصل خنک و خوبی است. بارش برف در این ایالت چندان رایج نیست؛ اما در ارتفاعات، به‌خصوص در بخش کوهستانی گریت اسموکی امکان بارش برف بالاست.

بهار در تنسی

فصل بهار در تنسی معتدل و بارانی سپری می‌شود و دمای هوا با کمی گرم‌شدن در حدود ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد می‌چرخد. این ایالت در فصل بهار رگبارهای شدیدی را می‌تواند تجربه کند و احتمال ایجاد رخدادهای مختلف مثل سیل در حاشیه رودخانه‌ها وجود دارد.

اقلیم تنسی

به صورت کلی اقلیم این ایالت، آب‌وهوایی معتدل را رقم می‌زند که گاهی با رویدادهای آب‌وهوایی ناخوشایند مثل گردباد و سیل مواجه می‌شود که البته اتفاقاتی نادر هستند؛ اما در فصل‌های بهار و تابستان احتمال بیشتری برای رخ‌دادن دارند. گردشگران در تنسی باید متناسب با هر فصل برای مواجهه با رویدادهایی مثل بارش باران در بهار یا گردباد در تابستان آماده باشند.

آب‌وهوای تنسی به صورت کلی تحت‌تأثیر موقعیت جغرافیایی آن در جنوب شرقی ایالات متحده است. تابستان‌های گرم و مرطوب در کنار زمستان‌های معتدل، مشخصه اصلی این موقعیت جغرافیایی است. این ایالت مستعد تجربه گاه‌گاهی رخدادهایی مثل گردباد و سیل هست؛ اما این موارد رایج و شایع نیستند. فرقی ندارد که قصد کوهنوردی داشته باشید یا بخواهید از کنسرت‌های موسیقی لذت ببرید، درهرصورت بهتر است برای مواجهه با آب‌وهوای ایالت آمادگی لازم را داشته باشید و احتیاط را لازمه سفر خود بدانید.

آشنایی با تاریخ ایالت تنسی

تنسی که در جنوب شرقی ایالات متحده واقع شده است، به واسطه آثار فرهنگی درخشان خود و سابقه موسیقی‌اش شناخته می‌شود. این ایالت تاریخی پرماجرا و طولانی دارد که از هزاران سال پیش آغاز می‌شود. از اولین مردمان بومی ساکن منطقه تنسی تا به همین امروز را می‌توانید در ادامه مطلب مرور کنید.

اولین مردمان بومی که در منطقه کنونی ایالت تنسی ساکن شدند، سرخ‌پوستانی بودند که در حدود ۱۲ هزار سال پیش به این منطقه رسیدند. با گذشت زمان، فرهنگ‌های مختلفی میان بومیان آمریکا شکل گرفت و هر بخش از این مردم به قبیله‌ای ملحق شدند که مشهورترین آن‌ها چروکی، کریک و چیکاساو نام داشتند.

در قرن شانزدهم، کاشفان اسپانیایی اولین افراد اروپایی بودند که به این منطقه وارد شدند. در قرن هجدهم هم مهاجران بریتانیایی وارد منطقه شدند و مستعمره‌هایی برای خود ایجاد کردند. در سال ۱۷۹۶ بود که تنسی به عنوان شانزدهمین ایالت به ایالات متحده الحاق شد.

در طول جنگ داخلی، تنسی یکی از کلیدی‌ترین میدان‌های جنگ به شمار می‌آمد. ارتش اتحادیه ایالات متحده در نهایت توانست کنترل تنسی را به دست بگیرد و در سال ۱۸۶۶ بود که تنسی مجدداً به عنوان ایالتی از ایالات متحده پذیرفته شد.

در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، تنسی رشد و توسعه قابل‌توجهی را تجربه کرد. اقتصاد این ایالت از کشاورزی به سمت تولید رفت و شهرهای مثل نشویل و ممفیس به مراکز تجاری کلیدی تبدیل شدند.

تنسی در جنبش‌های حقوق مدنی در طی دهه‌های ۵۰ و ۶۰ میلادی نقشی کلیدی ایفا کرد. در سال ۱۹۵۴ بود که دادگاه عالی ایالات متحده حکم کرد که جداسازی سیاه‌پوستان در مدارس دولتی غیرقانونی است و در سال ۱۹۶۰، نشویل اولین تحصن‌ها را نسبت مسائل حقوق مدنی تجربه کرد. این تحصن‌ها در نهایت کمک بزرگی به سراسر منطقه جنوب ایالات متحده در برقراری عدالت رساند.

امروزه تنسی به واسطه نقش اصلی خود در موسیقی شناخته می‌شود و سبک‌های مختلفی مثل کانتری، بلوز، راک اند رول در این منطقه پا گرفته‌اند. این ایالت مکان‌های دیدنی و تاریخی بسیاری برای بازدید دارد که از جمله می‌توان به کوه‌های گریت اسموکی و همچنین کارخانه تقطیر جک دنیل اشاره کرد.

تنسی ایالتی جذاب است که تاریخی هزاران ساله دارد. از مردمان بومی که برای اولین‌بار در این منطقه ساکن شدند تا به همین امروز، تنسی نقش پررنگی در ایجاد خرده‌فرهنگ‌ها ایفا کرده است. تنسی در طول دهه‌های اخیر نقش مهمی در توسعه ایالات متحده داشته که شما می‌توانید آن را در طول جنبش‌های مختلف مشاهده کنید.

مسافرانی که به سراغ تنسی می‌آیند، فرصت‌های بسیاری برای کشف این ایالت دارند. از مکان‌های دیدنی تا کنسرت‌های شنیدنی، همگی در تنسی دست‌به‌دست هم داده‌اند تا شما سفری هیجان‌انگیز را تجربه کنید.

دانشگاه‌های تنسی

برخی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده در ایالت تنسی واقع شده است. از مؤسسه‌های پژوهشی تا کالج‌های کوچک گرفته تا برسیم به دانشگاه بزرگ تنسی، همگی گزینه‌های مناسبی برای ادامه تحصیل و برقراری ارتباط با افراد آکادمیک است. در ادامه شما با برخی از برترین دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در تنسی آشنا می‌شوید.

دانشگاه واندربیلت

در شهر نشویل می‌توانید سراغی از دانشگاه واندربیلت بگیرید. این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی و تحقیقاتی است که به صورت متوالی نامش در میان ۲۰ دانشگاه برتر ملی که توسط یو.اس نیوز و ورلد ریپورت منتشر می‌شود، حضور دارد. این دانشگاه به واسطه نقطه قوت خود در رشته‌های مهندسی، کسب‌وکار و پزشکی شناخته‌شده است. دانشکده حقوق واندربیلت هم از جمله دانشکده‌های برتری است که همواره نامش در میان ۲۰ دانشکده برتر حقوق کشور می‌درخشد.

دانشگاه تنسی

دانشگاه تنسی یک دانشگاه تحقیقاتی است که پردیس‌های مختلفی در شهرهای نشویل، چاتونگا و مارتین دارد. این دانشگاه به واسطه رشته‌های مهندسی، کسب‌وکار و کشاورزی خود شهرت زیادی کسب کرده است. کالج حقوق دانشگاه تنسی یکی از برترین کالج‌های حقوق است و در میان ۵۰ دانشکده حقوق برتر ایالات متحده رتبه‌بندی می‌شود.

کالج رودز

کالج رودز (Rhodes) یک کالج خصوصی است که در ممفیس واقع شده است. این کالج هم به عنوان یکی از کالج‌های برتر کشور شناخته می‌شود و رشته‌های علوم‌انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی را پوشش می‌دهد. مرکز آموزش مادام‌العمر میمان را دارد که برنامه‌های آموزشی متنوعی را برای بزرگسالان برگزار می‌کند.

دانشگاه ایالتی تنسی

در شهر مورفریزبورو می‌توانید سراغی از دانشگاه ایالتی تنسی (بخش میانه) بگیرید. این بزرگ‌ترین دانشگاهی است که بر مقطع کارشناسی تمرکز دارد و برای رشته‌های کسب‌وکار، آموزش و موسیقی خود مشهور است. دانشگاه ایالتی تنسی صاحب کالج  MTSU Honors است که فرصت‌های علمی و تحقیقاتی بسیاری به دانشجویان و پژوهشگران می‌دهد.

دانشگاه بلمونت

دانشگاه بلمونت یک دانشگاه خصوصی و مسیحی است که در شهر نشویل قرار دارد. این دانشگاه در رشته‌های موسیقی، بازرگانی و پرستاری مشهور است. همچنین کالج مایک کورب به این دانشگاه تعلق دارد که در زمینه صنعت موسیقی و سرگرمی، برنامه‌ها و رشته‌های مختلفی ارائه می‌کند.

ایالت تنسی دانشگاه‌های بزرگ و معتبر بسیاری دارد که فرصت‌های آموزشی خوبی را در اختیار دانشجویان و علاقه‌مندان به ادامه تحصیل قرار می‌دهد. اگر شما هم به رشته‌هایی مثل موسیقی، کسب‌وکار، مهندسی یا علوم‌انسانی علاقه دارید، می‌توانید روی دانشگاه‌های تنسی حساب کنید. تنسی با پشتیبانی از رشته‌های علمی و جامعه دانشجویی پویا، یکی از زیباترین مکان‌ها برای ادامه تحصیلات است.

محبوب‌ترین موزه‌ها در تنسی

تنسی ایالتی است که به واسطه تاریخ و فرهنگ خود شناخته می‌شود. درنتیجه شما می‌توانید انواع متنوعی از موزه‌ها و نمایشگاه‌ها را در این ایالت پیدا کنید که نماینده میراث فرهنگی گذشتگان این ایالت هستند. از هنر تا تاریخ، از علم تا موسیقی، همواره موزه و نمایشگاهی در این ایالت وجود دارد که به یکی از این موضوعات بپردازد. در ادامه شما با برخی از محبوب‌ترین موزه‌های تنسی آشنا می‌شوید.

تالار مشاهیر و موزه موسیقی کشور

نمی‌شود از طرفداران موسیقی باشید اما سری به تالار مشاهیر موسیقی در شهر نشویل نزنید. دیدن این موزه موسیقی برای تمام افرادی که موسیقی را بخشی از زندگی روزمره خود می‌دانند ضروری است. در آنجا می‌توانید یادگاری‌هایی را از نوازندگان فوق‌العاده‌ای مثل هنک ویلیامز، جانی کش و دالی پارتون ببینید. این موزه برنامه‌های آموزشی و اجراهای زنده بسیاری هم در طول سال دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید.

موزه ملی حقوق مدنی

موزه ملی حقوق مدنی در شهر ممفیس واقع شده است. متل لوراین در این شهر همان مکانی است که رهبر جنبش حقوق مدنی، مارتین لوتر کینگ در سال ۱۹۶۸ ترور شد. این موزه نمایشگاه‌هایی درباره تاریخچه جنبش حقوق مدنی و مبارزه برای برابری نژادی دارد. شما می‌توانید از این موزه هم به تنهایی بازدید کنید و هم به همراه تورها و راهنماها به سراغ نمایشگاه‌های مختلف آن بروید.

موزه ایالتی تنسی

در شهر نشویل بزرگ‌ترین موزه ایالت تنسی را پیدا می‌کنید. موزه ایالتی تنسی نمایشگاه‌هایی درباره تاریخ تنسی دارد که از هزاران سال قبل تا دوران مدرن را به نمایش گذاشته است. در این موزه می‌توانید اسناد، عکس‌ها و سازه‌هایی را ببینید که نشان از توسعه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایالت تنسی دارد. این موزه رویدادها و برنامه‌های آموزشی متعددی را برای بازدیدکنندگان ارائه می‌کند که برای تمام سنین مناسب است.

موزه هنر ناکسویل

از دیگر جاهای دیدنی در ایالت تنسی، موزه هنر در شهر ناکسویل است. این موزه یک به هنر معاصر پرداخته است، نمایشگاه‌هایی برای نمایش آثار هنری محلی، منطقه و ملی دارد که البته تمرکز آن بر هنر معاصر است. این موزه هم از برنامه‌ها و رویدادهای مختلفی در طول سال برخوردار است که از جمله می‌توان به گفت‌وگو با هنرمندان و کارگاه‌های آموزشی هنر اشاره کرد. نمایش فیلم هم هرازگاهی در این موزه ارائه می‌شود که برای بازدیدکنندگان جذاب خواهد بود.

مرکز اکتشافات مورفریزبورو

در شهر مورفریزبورو می‌توانید به سراغ مرکز اکتشافات بروید که یک مرکز علمی است و نمایشگاه‌های تعاملی بسیاری دارد که برای تمام سنین جذاب است. در این موزه می‌توانید در زمینه‌های زمین‌شناسی، نجوم و زیست‌شناسی از نمایشگاه‌های آن دیدن کنید و همچنین در رویدادها و برنامه‌های آموزشی موزه شرکت نمایید.

تنسی ایالتی است که مناظر طبیعی متنوعی دارد و برای هر موضوعی در آن می‌توانید یک موزه خاص پیدا کنید. فرقی هم ندارد که به موسیقی علاقه‌مند باشید یا اینکه از طرفداران علم باشید. درهرصورت موزه‌ای در تنسی هست که می‌تواند به کنجکاوی‌های شما پاسخ بدهد. پس بار بعدی که به تنسی آمدید، حتماً سری به محبوب‌ترین موزه‌های آن بزنید و آثار فرهنگی و هنری تنسی را تماشا کنید.

۵ حقیقت جالب درباره تنسی

ایالت تنسی از تاریخ و فرهنگ جذابی برخوردار است و با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خودش شناخته می‌شود. در ادامه این مطلب شما با ۵ واقعیت جالب درباره تنسی آشنا می‌شوید که پیش‌ازاین نمی‌دانستید.

 • از ایالت تنسی به‌خاطر تعداد زیاد داوطلبان برای جنگ در سال ۱۸۱۲، به عنوان «ایالت داوطلب» یاد می‌شود. این نام مستعار از همان سال ۱۸۱۲ توسط ایالت پذیرفته شود و از آن زمان تا به همین امروز مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 • تنسی از پارک ملی گریت اسموکی برخوردار است که پربازدیدترین پارک ملی در کل ایالات متحده به شمار می‌آید. این پارک بیشتر از ۵۰۰ هزار هکتار وسعت دارد و از مناظر کوهستانی زیبا، حیات‌وحش متنوع و پشتیبانی‌اش از فعالیت‌های تفریحی هرچه بگوییم کم است.
 • شهر نشویل در ایالت تنسی به واسطه فعالیت زیادش در صنعت موسیقی به عنوان شهر موسیقی شناخته می‌شود. در نشویل می‌توانید تالار مشاهیر و موزه موسیقی را مشاهده کنید و از دیدن سالن اپرای گرند اُل لذت ببرید. این شهر میزبان چندین جشنواره و رویداد مرتبط با موسیقی در طول سال است.
 • گل ایالتی تنسی، گل زنبق است که در سال ۱۹۳۳ انتخاب شده است. تنسی به واسطه تنوع گسترده‌ای که از گل‌های وحشی زیبا دارد، در طول دو فصل بهار و تابستان میزبان گردشگران زیادی است که دوست دارند شکوفه دادن این گل‌ها را تماشا کنند.
 • در شهر ممفیس می‌توانید به سراغ گریسلند بروید که پیش‌ازاین، خانه موسیقی‌دان مشهور، الویس پریسلی در آن واقع شده بود. این خانه در حال حاضر یک موزه زیباست که به عنوان جاذبه گردشگری، هر سال پذیرای صدها نفر است.

ایالت تنسی پر است از اتفاقات تاریخی مهم و زیبایی‌های طبیعی. همین‌ها هم باعث شده تا تنسی به عنوان یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شناخته شود. از موسیقی تا مکان‌های تاریخی، تنسی همواره چیزهای جذاب بسیاری برای همگان دارد.

۱۰ فعالیت باحال در تنسی

تنسی ایالتی پر از زیبایی طبیعی است که فعالیت‌های مختلفی را پشتیبانی می‌کند. چه به دنبال تفریح در طبیعت باشید و چه بخواهید از مکان‌های دیدنی تنسی بازدید کنید، این ایالت شما را ناامید نمی‌کند. اگر می‌خواهید به تنسی سفر کنید و نمی‌دانید چه فعالیت‌های باحالی در این ایالت منتظر شماست، ادامه مطلب را از دست ندهید. در اینجا شما را با ۱۰ فعالیتی آشنا می‌کنیم که بدون آن‌ها سفر شما به تنسی ناقص می‌ماند.

از پارک ملی گریت اسموکی دیدن کنید

این پارک ملی که محل قرارگیری کوهستان گریت اسموکی است، یکی از بهترین جاهای دیدنی تنسی به شمار می‌رود. جالب است بدانید که اینجا، پربازدیدترین پارک ملی در کل کشور است. مسیرهای پیاده‌روی متنوع، امکانات لازم برای کمپینگ در این منطقه و همچنین فرصت‌های بسیار برای تماشای حیات‌وحش، همگی دست‌به‌دست هم داده‌اند تا این پارک ملی را از هر جای دیگری متمایز کنند.

در گریسلند بچرخید

شما می‌توانید در یک تور گریسلندگردی شرکت کنید و در این منطقه، از خانه سابق هنرمند پرآوازه، الویس پریسلی، دیدن کنید. این منطقه که در شهر ممفیس قرار گرفته است، یکی از موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری اصلی در ایالت تنسی است که هر سال میزبان هزاران بازدیدکننده و مسافر است.

موزه و تالار مشاهیر موسیقی

چه طرفدار موسیقی باشید و چه نباشید، دیدن فرهنگ موسیقایی تنسی تجربه‌ای خاص خواهد بود. شما می‌توانید برای این هدف، از موزه و تالار مشاهیر موسیقی در شهر نشویل دیدن کنید. جایی که یادگارهای بسیاری از موسیقی‌دانان مشهور این سرزمین را به نمایش عموم گذاشته است.

آکواریوم تنسی را از دست ندهید

در شهر چاتانوگا می‌توانید به سراغ جایی بروید که آکواریوم تنسی نام گرفته و حیات زیر دریا و اقیانوس‌ها را به شما از نزدیک نشان می‌دهد. اگر دوست دارید درباره زندگی آبزیان و تنوع گونه‌های آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، آکواریوم تنسی را از دست ندهید.

به خیابان تاریخی بیل بروید

در شهر ممفیس می‌توانید سری به خیابان بیل بزنید. این خیابان به خاطر موسیقی زنده‌اش و زندگی شبانه‌اش شهرت دارد. رستوران‌های و مراکز تفریحی این خیابان یکی از اصلی‌ترین مقصدها برای هر گردشگری است. گذراندن یک شب تا صبح در خیابان بیل را از دست ندهید.

به مزرعه بِله مید سر بزنید

این مزرعه که در شهر نشویل واقع شده است، فعالیت‌هایی مثل بازدید از مکان‌های تاریخی و کارخانه شراب‌سازی را برایتان ممکن می‌کند. شما می‌توانید با شرکت در تورهای مختلف به همراه یک راهنما در این محوطه بگردید و مکان‌های تازه را کشف کنید.

کارخانه تقطیر جک دنیل

اگر به شراب‌سازی و ویسکی علاقه دارید، بازدید از کارخانه تقطیر جک دنیل می‌تواند فعالیتی متفاوت باشد که در ایالت تنسی خواهید داشت. این کارخانه در شهر لینچبورگ قرار گرفته و شما را با انواع ویسکی و تاریخچه شراب‌سازی منطقه آشنا می‌کند.

آبشار رابی را ببینید

در اطراف چاتانوگا می‌تواند یک آبشار زیبا به نام رابی را مشاهده کنید. این آبشار بیش از ۴۴ متر ارتفاع دارد و شما با شرکت در تورها می‌توانید با همراهی یک راهنما به بازدید آن بروید.

شرکت در نمایشگاه تنسی

این نمایشگاه که هر سال در شهر نشویل برقرار است، مجموعه‌ای از جاذبه‌ها را در خود جای داده است. از موسیقی زنده تا فستیوال کارناوال و همچنین نمایشگاه‌هایی برای نشان‌دادن گذشته کشاورزی در ایالت تنسی، همگی گزینه‌هایی مناسب برای بازدید هستند.

در مسیر نچز تریس رانندگی کنید

اگر دوست دارید یک رانندگی متفاوت در دل طبیعت داشته باشید، جاده نچز تریس با ۷۱۴ کیلومتر طول را از دست ندهید. این جاده از دل مکان‌های تاریخی و مناظر دیدنی عبور می‌کند و فرصت‌های تفریحی بسیاری در طول مسیر خود دارد.

ایالت تنسی طیف متنوع و گسترده‌ای از فعالیت‌های تفریحی را پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید به طبیعت تنسی بروید و ساعتی استراحت کنید. یا اینکه به موزه‌هایش سر بزنید و با شرکت در برنامه‌های آموزشی آن‌ها، چیزهای بیشتری درباره تاریخ و فرهنگ تنسی بیاموزید. درهرحال تنسی ایالتی است که برای همه جذابیت‌های خاص خودش را دارد. اگر به تنسی سفر می‌کنید، این ۱۰ فعالیتی که معرفی کردیم را تجربه کنید تا سفری خاطره‌انگیز داشته باشید.

۱۱ تا از برترین مکان‌های دیدنی در تنسی

تنسی ایالتی است که با تاریخ گسترده‌اش و فرهنگ متنوعش شناخته می‌شود. از موسیقی گرفته تا غذا و ماجراجویی در دل طبیعت، این ایالت چیزهای زیادی برای دیدن دارد. در اینجا شما می‌توانید ۱۱ تا از برترین مکان‌های دیدنی ایالت تنسی را بشناسید تا در گذر بعدی‌تان از این ایالت، به آن‌ها سر بزنید.

نشویل

شهر نشویل به عنوان شهر موسیقی شناخته می‌شود و تاریخ گسترده‌ای در زمینه موسیقی و سبک‌های روز دارد. سالن اپرای گرند اُل از جمله مکان‌هایی است که در نشویل باید ببینید؛ مخصوصاً اگر به این سبک از موسیقی علاقه دارید. نشویل از نظرهای دیگری مثل تاریخ و معماری هم برجسته است و همچنین غذاهای سنتی خوشمزه‌ای دارد.

ممفیس

شهر ممفیس به سه چیز شناخته می‌شود: موسیقی بلوز، باربیکیو و منطقه گریسلند که خانه هنرمند مشهور، الویس پریسلی بوده است. شما می‌توانید با گردش در این شهر چیزهای زیادی از تاریخچه جنبش‌های حقوق مدنی بدانید و همچنین با شرکت در کنسرت‌ها یا با دیدن نوازندگان خیابانی، هنر موسیقی شهر را به چالش بکشید.

گتلینگبورگ

اگر بخواهید به پارک ملی کوه‌های گریت اسموکی بروید، باید از شهر گتلینگبورگ گذر کنید. این شهر فعالیت‌هایی مثل اسکی، پیاده‌روی و قایق‌سواری در آب‌های زلال رودخانه‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهد.

پیجن فورگ

شهر جذاب دیگری که باید در تنسی به سراغش بروید، شهر پیجن فورگ است که پارک دالی‌وود را در خودش جای داده است. این پارک وسیله‌های بازی بسیاری مثل ترن هوایی دارد که می‌تواند یک تجربه هیجان‌انگیز برایتان باشد. در این شهر موزه‌ها و تئاترهای جذابی هم برای بازدید وجود دارد و اگر اهل خرید باشید، مراکز خرید و پاساژهای شهر پیجن فورگ هم مشهور هستند.

چاتانوگا

شهر دیگری که در شرق ایالت تنسی واقع شده و حتماً باید به آن سر بزنید، شهر چاتانوگا است که مکانی فوق‌العاده برای کاوش در تاریخ ایالت و مشاهده صحنه‌های هنری مثل تئاتر و کنسرت است. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و صخره‌نوردی از دیگر فعالیت‌های رایج در این شهر است.

ناکسویل

اگر می‌خواهید به شهری جذاب بروید و دوست دارید به شهر نشویل هم نزدیک باشد، پیشنهاد ما شهر ناکسویل است. در این شهر می‌توانید نماهایی از تاریخ، معماری و هنر ایالت تنسی را کشف کنید و لذت ببرید.

بریستول

خاستگاه موسیقی کانتری در شهر بریستول است. بازدید از منطقه‌های تاریخی شهر و جاذبه‌های فرهنگی بریستول برای همگان جذابیت‌های خاص خودش را دارد.

کلارکسویل

در امتداد رودخانه کامبرلند می‌توانید سراغی از شهر کلارکسویل بگیرید که امکانات مختلفی برای ماهیگیری و قایق‌سواری دارد. تاریخ و فرهنگ این شهر هم بسیار جذاب است و با گشتن در شهر می‌توانید بیشتر با گذشته و حال حاضر آن آشنا شوید.

جانسون سیتی

در شهر جانسون سیتی شاهد حضور پردیس دانشگاه تنسی شرقی هستید و همچنین می‌توانید مجموعه‌ای از موزه‌ها، پارک‌ها و تئاترها را در این شهر پیدا کنید.

اوک ریج

شهر اوک ریج (Oak Ridge) که محل شروع پروژه منهتن به‌حساب می‌آید، فرصت خوبی برای کشف تاریخ علم هسته‌ای و نحوه تصمیم‌گیری درباره ساخت بمب هسته‌ای است. شما می‌توانید در فضای باز این شهر بگردید و پارک‌ها و دریاچه‌های مختلفی را کشف کنید.

ایالت تنسی طیف متنوعی از فعالیت‌ها و مکان‌های دیدنی را دارد. در واقع هر شهر در این ایالت و هر منطقه از تنسی، به نوعی دیدنی است و می‌تواند یک جاذبه گردشگری تلقی شود. شما می‌توانید درباره موسیقی، تاریخ و فرهنگ این ایالت اطلاعات زیادی کسب کنید؛ مخصوصاً اگر به این مکان‌هایی که معرفی کردیم سر بزنید، چیزهای زیادی دست‌گیرتان می‌شود.

۱۰ جاذبه گردشگری تنسی

تنسی پر است از دیدنی‌ها و هرچقدر هم از آن بگوییم تمام نمی‌شود. از زیبایی‌های طبیعی تا میراث فرهنگی و موسیقی این ایالت، همگی نمادهای خاصی از تنسی هستند که در گوشه به گوشه این منطقه می‌توانید سراغشان را بگیرید. برای همین هم تنسی یک ایالت محبوب برای گردشگری است و تمام سنین به این ایالت و جاذبه‌های آن علاقه دارند: فرقی ندارد که بخواهید در تاریخ کنجکاوی کنید یا اینکه به شهربازی بروید، درهرصورت تنسی فرصت‌های بسیاری برای هر کدام از سلیقه‌ها دارد. در ادامه شما با ۱۰ جاذبه گردشگری تنسی آشنا می‌شوید که حتماً باید سری به آن‌ها بزنید.

 • پارک ملی گریت اسموکی: اگر به کوه علاقه دارید و می‌خواهید تجربه متفاوتی از یک پارک زیبا داشته باشید، حتماً به سراغ پارک ملی کوهستان گریت اسموکی بروید. جایی که چشم‌انداز متفاوتی از کوه‌های آپالاچی را به شما پیشنهاد می‌دهد و همچنین گزینه‌های مناسبی برای دوچرخه‌سواری، یا رانندگی در دل طبیعت دارد.
 • گریسلند: در منطقه گریسلند می‌توانید به سراغ خانه-موزه تاریخی الویس پریسلی بروید که زمانی این هنرمند مشهور در آن ساکن بوده است. در این مکان که در شهر ممفیس قرار گرفته، شما می‌توانید از یک عمارت تاریخی دیدن کنید و همچنین یادگاری‌ها و وسایل شخصی این هنرمند را از نزدیک ببینید.
 • تالار مشاهیر و موزه موسیقی: در شهر نشویل، این مکان جذاب را از دست ندهید. مخصوصاً اگر به موسیقی تنسی علاقه دارید، این مکان می‌تواند شما را با سرگذشت موسیقی در این ایالت آشنا کند و به شما نشان دهد که تنسی چه مکان باشکوهی برای پاگرفتن سبک‌های جدید موسیقی بوده است.
 • دالی‌وود: در اینجا می‌توانید سوار وسایل بازی متنوع شوید و از یک گردش عالی همراه کودک خود لذت ببرید. این شهربازی که در شهر پیجن فورگ قرار گرفته، یکی از بهترین مکان‌ها برای یک روز گردش و تفریح است.
 • آبشار رابی: اگر به طبیعت علاقه دارید، آبشارها یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های هر منطقه هستند. آبشار رابی یکی از مشهورترین آبشارهای طبیعی در تنسی است که در شهر چاتانوگا واقع شده و یک جاذبه گردشگری تمام‌عیار است. شما می‌توانید با شرکت در تور و با کمک یک راهنما بازدیدی از غارهای اطراف هم داشته باشید.
 • خانه‌-موزه هفتمین ریاست‌جمهوری ایالات متحده: در تنسی می‌توانید سراغی از خانه-موزه دیدنی اندرو جکسون، هفتمین رئیس‌جمهور آمریکا بگیرید. در این عمارت می‌توانید با زندگی و دوران ریاست‌جمهوری جکسون آشنا شوید و همچنین در باغ‌های زیبای اطراف خانه او قدم بزنید.
 • بِله مید پلنتیشن: اینجا یک عمارت تاریخی است که در شهر نشویل واقع شده است. شما می‌توانید در این منطقه از عمارت‌های تاریخی دیدن کنید و همچنین به سراغ نمایشگاه‌های تاریخ و فرهنگ جنوب بروید. همچنین سرزدن به کارخانه شراب‌سازی که در این اطراف وجود دارد هم توصیه می‌شود.
 • لوک‌اوت مونتین: یکی از خوش‌منظره‌ترین کوه‌های اطراف تنسی است که می‌تواند برای یک روز لذت‌بخش کافی باشد. در اینجا شما منظره‌ای متفاوت از طبیعت را خواهید دید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید در راه‌آهن قدیمی آن هم سوار یک قطار شوید و مسیری را به یاد گذشته‌های دور در دل طبیعت طی کنید.
 • کارخانه تقطیر و شراب‌سازی جک دنیل: اگر از دوستداران ویسکی هستید، سراغ اینجا در شهر لینچبورگ بروید و یک تور جذاب به درون کارخانه داشته باشید تا با فرایندهای تولید مشروبات الکلی بیشتر آشنا شوید.
 • باغ وحش ممفیس: اگر به حیات‌وحش علاقه‌مند هستید، بازدید از باغ وحش ممفیس می‌تواند تجربه‌ای جذاب برای شما باشد. در این باغ وحش شما این فرصت را دارید تا با ۴۵۰۰ حیوان از سراسر جهان دیدار کنید و از تنوع زیستی لذت ببرید.

در خاتمه باید ذکر کنیم که تنسی ایالتی زیباست که فرصت‌های متنوعی به ساکنین و گردشگران خود می‌دهد. از طبیعت جذابش تا تاریخ و موسیقی پررنگ آن، همه چیز برای یک گردش واقعی فراهم است. پس از همین امروز برنامه‌ریزی کنید و آماده یک سفر پر از شگفتی شوید. یادتان نرود که از این ۱۰ جاذبه گردشگری هم حتماً دیدن کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.