مشاور املاک ارواین

0

مشاوران املاک ارواین

مشاوراملاک ارواین - نانسی آینه چی

| Orange County (OC) | Tustin | Irvine | Laguna Niguel | Laguna Hills | Mission Viejo | Lake Forest |

چرا باید با یک مشاور املاک ایرانی استخدام کنید؟

مشاوراملاک ارواین - پیام شیرازی

| Irvine | Laguna Niguel | Newport Beach | Mission Viejo | Los Angeles | Corona del Mar | Aliso Viejo |

دلایل زیادی وجود دارد که همکاری با یک مشاور املاک ایرانی را به نقطه قوت شما در معامله ملک تبدیل می‌کند. ایم موضوع به خصوص در زمان پیدا کردن محله مناسب و مذاکره با طرف مقابل اهمیت بیشتری دارد. اگر از پیچیدگی‌های قوانین معامله ملک در ایالت کالیفرنیا و شهر ارواین سردرنمی‌آورید، بهترین زمان است که به سراغ یک مشاور املاک ایرانی بروید. در ادامه مزیت‌های این انتخاب را بررسی می‌کنیم.

 • تفاهم فرهنگی: پیشینه فرهنگی مشترک باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحتی و به زبان مادری با یک مشاور املاک ایرانی ارتباط بگیرید. آن‌ها می‌توانند نیازها و دغدغه‌های مخصوص شما را درک کنند و در پیشنهاد محله، اولویت‌های شما را درنظر بگیرند.
 • تسلط به فارسی: مشاوران املاک ایرانی به هر دو زبان فارسی و انگلیسی تسلط دارند. تسلط به فارسی امکان برقراری ارتباط شفاف با شما را ممکن می‌سازد و تسلط به انگلیسی در زمان مذاکره با طرف مقابل به کمک شما می‌آید.
 • آشنایی با محله‌ها: مشاور املاک ایرانی در ارواین سال‌ها در این شهر کار و زندگی کرده است. همین موضوع باعث شده تا آن‌ها با تک تک محله‌ها آشنا باشند و بتوانند خوبی‌ها و بدی‌های هر بخش از شهر را به شما توضیح بدهند. همچنین با روند قیمتی و خوش‌قیمت‌ترین نقاط شهر ارواین آشنا هستند. این موضوع در تأمین حداکثری منافع شما اهمیت زیادی دارد.

چه انتظاراتی در فرایند معامله ملک دارید؟

اگر به فکر خرید با فروش ملک در شهر ارواین هستید، در طی این فرایند می‌توانید انتظارات زیر را از یک مشاور املاک ایرانی داشته باشید.

 • مشاوره اولیه: شما می‌توانید حتی قبل از تصمیم‌گیری نهایی به سراغ یک مشاور املاک ایرانی بروید و درباره نیازها، بودجه و ترجیح‌های خودتان صحبت کنید. آن‌ها با پرسش چند سوال اساسی می‌توانند متوجه شوند که به دنبال چگونه خانه‌ای می‌گردید. درنتیجه می‌توانند به شما در پیدا کردن بهترین گزینه کمک کنند.
 • جستجوی خانه و مشتری موردنظر: اگر هرچه در ارواین می‌گردید به خانه موردعلاقه خود نمی‌رسید، یک مشاور ایرانی می‌تواند به شما کمک کند تا خانه‌ای را مطابق با نیاز و دغدغه‌هایتان پیدا کنید. همچنین اگر به فکر فروش خانه خود هستید، آن‌ها می‌توانند خانه شما را به لیست املاک فروشی اضافه کنند تا سریع‌تر بتوانید مشتری موردنظرتان را پیدا کنید.
 • بستن قرارداد: اگر خانه موردنظرتان را پیدا کرده‌اید یا اینکه برای ملک خود یک مشتری مناسب یافته‌اید، مشاورین املاک ایرانی در بستن قرارداد می‌توانند بهترین راهنمای شما باشند. آن‌ها سال‌ها در این زمینه تجربه دارند و می‌توانند تمامی روال‌های ادارای مثل بازرسی، ارزیابی و نهایی کردن معامله را از سمت شما انجام دهند.

به صورت کلی کار با یک مشاور املاک ایرانی باعث می‌شود تا راحت‌تر و سریع‌تر به نتیجه دلخواه خود برسید. درک فرهنگی مشترک در کنار تخصصی که در آشنایی با بازار مسکن ارواین دارند، به شما این امکان را می‌دهد تا در مسیر معامله ملک خود، بهترین مشورت‌ها را دریافت کرده و مراقب حفظ شدن حقوق و منافع‌تان باشید.

درباره شهر ارواین بیشتر بدانید

شهر ارواین یکی از شهرهای کالیفرنیا است که در شهرستان Orange و بخش جنوبی ایالت واقع شده است. این شهر جمعیتی در حدود ۲۸۰ هزار نفر دارد و یکی از امن‌ترین و ثروتمندترین شهرهای آمریکا به حساب می‌آید. در ادامه شما به شکل ویژه‌ای با این شهر، تاریخچه و فرهنگش و همچنین جاذبه‌هایی که دارد آشنا می‌شوید.

تاریخ

منطقه ارواین در واقع بخشی از دارایی رانچو سان خواکین مکزیکی بود که توسط جیمز ارواین، یک تاجر ثروتمند، در سال ۱۸۶۴ خریداری شد. خانواده ارواین تا سال ۱۹۶۰ به کشاورزی ادامه دادند و در نهایت تصمیم گرفتند تا این منطقه را به یک جامعه کامل تبدیل کنند. این شهر به صورت رسمی در سال ۱۹۷۱ تأسیس شد و از آن زمان به یکی از مطلوب‌ترین شهرهای آمریکا برای زندگی و کار تبدیل شده است.

فرهنگ

شهر ارواین جامعه‌ای فعال دارد که مردمانی از سراسر جهان در کنار هم زندگی می‌کنند. این شهر به خاطر جمعیت آسیایی-آمریکایی خود شهرت زیادی دارد. به‌طوری‌که بیش از ۴۵ درصد جمعیت این شهر در سال ۲۰۲۱ را آسیایی‌ها شکل می‌دادند. ارواین همچنین شهر مناسبی برای تحصیل است و کالج‌های متنوعی مثل دانشگاه کالیفرنیا در این شهر قرار دارند. UCI یا دانشگاه کالیفرنیا در ارواین یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که همواره به خاطر برنامه‌های علمی و تحقیقاتی عالی خود در رتبه‌های برتر قرار می‌گیرد.

جاذبه‌ها

ارواین میزبان برخی از زیباترین پارک‌ها و فضاهای باز طبیعت در جنوب کالیفرنیا است. این شهر از ۲۰ هزار هکتار پارک و فضای باز برخوردار است. از جمله آن‌ها می‌توان به پارک منطقه‌ای ارواین اشاره کرد که برای پیاده‌روی، دورهمی خانوادگی و دیدن باغ وحش آنجا بسیار مناسب است. یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر، پارک بزرگ Orange County است که امکاناتی مثل بالن‌سواری و زمین‌های ورزشی متنوع را به شما ارائه می‌دهد. همچنین یک بازار محلی برای محصولات تازه کشاورزان در این پارک درنظر گرفته شده است.

برای افرادی که به دنبال تجربه‌های بیشتری در ارواین هستند، تئاتر ارواین بارکلی اجراهای بسیار خفنی دارد. از موسیقی و رقص تا نمایش‌های زنده در این سالن برگزار می‌شوند و همواره متقاضیان زیادی برای تماشا دارد. مجموعه موزه ارواین هم در دانشگاه کالیفرنیا قرار گرفته است و برخی از بهترین نمونه‌های هنری سبک اپرسیونیسم کالیفرنیا را به نمایش می‌گذارد؛ این سبک در اوایل قرن بیستم بود که پا به عرصه هنر آمریکایی گذاشت.

کسب‌وکارهای فعال

در شهر ارواین کسب‌وکارهای بسیاری از جمله شرکت‌های معروف Broadcom و Blizzard Entertainment مشغول به فعالیت هستند. این شهر در زمینه تجارت بسیار رونق دارد و بیش از ۱۰۰ شرکت از مجموعه Fortune 500 در این شهر مراکزی دارند. این موضوع کمک کرده تا ارواین به یکی از پررونق‌ترین شهرهای آمریکا تبدیل شود و متوسط درآمد خانواده‌ها در این ارواین به ۱۰۰ هزار دلار برسد.

شهر ارواین شهری فعال با تاریخی غنی و دوست‌داشتنی است. تجارت در این شهر حرف اول را می‌زند و ارواین یکی از ثروتمندترین جامعه‌ها را در میان شهرهای دیگر دارد. مدارس عالی، پارک‌های متنوع و زیبا، جاذبه‌های گردشگری بسیار در کنار کیفیت بالای زندگی همگی دست به دست هم داد‌ه‌اند تا ارواین به مکانی مناسب برای زندگی در آمریکا تبدیل شود. اگر قصد جابه‌جایی به شهر ارواین را دارید یا اینکه می‌خواهید یک تعطیلات متفاوت را تجربه کنید، از همین حالا برای یک تجربه هیجان‌انگیز آماده باشید.

بهترین محله‌های شهر ارواین

ارواین شهری محبوب در جنوب ایالت کالیفرنیاست. این شهر به محله‌های امن و فضای خانواده‌دوست خود شهرت دارد. مدارس این شهر کیفیت بالایی دارند و فضاهای تفریحی متنوعی از جمله پارک‌ها و باغ وحش برای گردش آخر هفته درنظر گرفته شده‌اند. در چنین شهری با وجود محله‌های عالی، انتخاب یک محله کار دشواری است. در ادامه شما برخی از بهترین محله‌های ارواین آشنا می‌شوید و می‌توانید متناسب با نیازها و اولویت‌های خود، یکی از آن‌ها را برای زندگی برگزینید.

Northwood

در شمال غربی ارواین به محله نورث وود (Northwood) می‌رسید. این محله بسیار پرطرفدار است. مدارس در محله Northwood کیفیت بالایی دارند. خانه‌ها اغلب بزرگ هستند و فضاهای سبز فراوانی را گوشه‌وکنار این محله پیدا می‌کنید. یکی از مشهورترین پارک‌های محل، پارک Northwood Community Park است که از زمین‌های ورزشی و محیط مناسب دورهمی خانوادگی برخوردار است. همچنین زمین بازی دارد تا فرزندان شما حوصله‌شان سر نرود. در این محله یک مرکز خرید عالی هم وجود دارد تا بتوانید از فروشگاه‌ها و رستوران‌های آن لذت ببرید.

Woodbridge

یکی دیگر از محله‌هایی که باید در ارواین بشناسید، محله Woodbridge است. این محله دو دریاچه مصنوعی دارد که فرصت‌های متنوعی از ماهیگیری تا قایق‌سواری را نصیب شما می‌کند. همچنین فضاهای سبز این منطقه بسیار جذاب هستند.

محله Woodbridge از پارک‌های بسیاری هم برخوردار است تا در آخر هفته‌ها میزبان شما باشد. آب‌نماهای زیبای پارک Woodbridge Community می‌تواند شما را شگفت‌زده کند. این محله علاوه‌بر امکانات رفاهی، امکانات آموزشی بسیار خوب و همچنین مراکز خرید و رستوران‌های عالی هم دارد.

Turtle Rock

در قسمت شرقی شهر ارواین محله Turtle Rock قرار گرفته است که بسیار زیباست. چشم‌اندازهای عالی از تپه‌ها و دره‌های اطراف در کنار برخورداری از مدارس با کیفیت، همگی باعث شده‌اند تا این محله برای یک زندگی خانوادگی مناسب باشد. پارک‌ها و منطقه‌های تفریحی در این محله هم بسیارند و شما می‌توانید در مکان‌هایی مثل Turtle Rock Nature Center به پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری بپردازید و همچنین از نمایشگاه‌های حیات وحش آن بیاموزید. این محله گزینه‌های زیادی براید خرید و غذاخوری دارد که مشهورترین آن‌ها مرکز خرید Turtle Rock Village است.

Westpark

در مرکز شهر ارواین محله Westpark قرار دارد که به خاطر گزینه‌های متنوع مسکن خود مشهور است. در این منطقه می‌توانید خانه‌هایی با متراژهای متفاوت پیدا کنید. هر کدام از این سبک‌های مسکن مناسب قشری از مردم است. اگر خانواده‌ای کوچک دارید، یکی از خانه‌های کوچک Westpark می‌تواند نیازتان را برطرف کند. مدارس این محله کیفیت بالایی دارند و خانواده‌ها می‌توانند با خیال راحت آینده آموزشی فرزندان خود را تضمین‌شده ببینند.

محله Westpark از پارک‌ها و منطقه‌های تفریحی متعددی برخوردار است. پارک Bill Barber محبوب‌ترین پارک این محله است که برای پیک‌نیک و یک آخر هفته عالی مناسب است. مرکز خرید Irvine Spectrum Center هم آماده است تا یک خرید عالی داشته باشید و همچنین بتوانید از رستوران‌های آن لذت ببرید.

پارک دانشگاه

از دیگر محله‌های جذاب در شهر ارواین پارک دانشگاه است که در قلب این شهر قرار دارد. این منطقه به خاطر مدارس بسیار خوب و همچنین پارک‌های زیبایش مشهور است. این محله هم گزینه‌های مسکن متنوعی را به شما پیشنهاد می‌دهد که متناسب با نیاز خود می‌توانید گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه را انتخاب کنید. در این محله هم مراکز خرید و رستوران‌های خوبی وجود دارد.

همان‌طور که دیدید محله‌های ارواین همگی ویژگی‌های منحصربه‌فرد و بسیار خوبی داشتند. هر کدام از این محله‌ها جذابیت‌های خاص خودش را دارد و شما می‌توانید روی گزینه‌های خرید و رستوران این شهر حساب کنید. شهر ارواین یک شهر خانواده‌دوست است و در تمامی محله‌های آن فضاهایی برای تفریح و گردش خانواده‌ها وجود دارد.

مزایا و معایب زندگی در ارواین

شهر ارواین در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته است و به واسطه جامعه دوستانه و موسسات آموزشی با کیفیت خودش شناخته می‌شود. شهرت دیگر این شهر، امنیت و مرفه بودن ساکنین آن است که از ارواین مکانی مناسب برای یک اقامت طولانی‌مدت می‌سازد. در ادامه شما با برخی از مزایا و معایب شهر ارواین آشنا می‌شوید.

مزایای زندگی در ارواین

 • محله‌های امن: محله‌های امن ارواین از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد و از مزایای مهم این شهر است. اگر خانواده‌ای دارید که نگران آن‌ها هستید، ارواین می‌تواند همان شهر محبوب برای رشد و تعالی خانواده شما باشد. این شهر به خوبی برنامه‌ریزی شده است و در تمامی شهر امنیت برقرار است.
 • آموزش عالی: از دیگر ویژگی‌های برتر شهر ارواین، امکانات آموزشی منحصربه‌فرد آن است. مدارس این شهر به صورت متوالی در رتبه‌های برتر ایالتی و ملی قرار می‌گیرند و بسیاری از مدارس آن بارها بابت موفقیت‌های تحصیلی شاگردان خود مورد تمجید مقامات ایالتی قرار گرفته‌اند.
 • فعالیت‌های در فضای باز: ارواین بیش از ۱۶ هزار هکتار پارک و مناطق طبیعی دارد. در نتیجه برای کسانی که به دنبال یک سبک زندگی فعال هستند یا به دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی علاقه دارند، بسیار مناسب است.
 • تنوع جمعیتی: جمعیت ساکن ارواین تنوع بالایی دارند و بخش زیادی از این جمعیت را آسیایی‌ها شکل داده‌اند. این تنوع جمعیتی باعث شده تا طعم‌های مختلفی در رستوران‌های سطح شهر دردسترس شما باشد و همچنین رفتارهای فرهنگی متفاوتی را در سطح شهر مشاهده می‌کنید.
 • فرصت‌های شغلی: میزبانی بسیاری از شرکت‌های فناوری‌محور و بزرگ باعث شده تا ارواین به مرکزی برای فرصت‌های اقتصادی و شغلی تبدیل شود. برخی از شرکت‌های قابل توجه که در ارواین فعالیت دارند، شامل گوگل، Blizzar Entertainment و Broadcom می‌شوند.

معایب زندگی در ارواین

 • هزینه بالای زندگی: ارواین هزینه بالایی برای زندگی دارد که برای بسیاری از مردم پرداخت چنین هزینه‌ای دشوار است. هزینه مسکن، غذا و تفریح در این ایالت بسیار بالاتر از میانگین کشور است و می‌تواند یکی از عوامل منفی در نقل مکان به ارواین به حساب بیاید.
 • نبود فعالیت در شب: اگر به دنبال شهری هستید که زندگی شبانه فعالی داشته باشد، ارواین نمی‌تواند انتخاب اول شما قرار بگیرد. در این شهر گزینه‌های بسیار محدودی برای تفریح در شب پیدا می‌کنید.
 • ترافیک: از دیگر ویژگی‌های آزاردهنده ارواین که هر شهر بزرگی به آن دچار است، مسئله ترافیک است. در ساعات شلوغی رفت‌وآمد با ماشین در این شهر زمان زیادی از شما خواهد گرفت.
 • حمل‌ونقل عمومی محدود: با وجود ترافیک، حمل‌ونقل عمومی هم کیفیت قابل قبولی ندارد و محدودیت‌های بسیاری را داراست. این مسئله مخصوصاً فعالیت روزمره را برای کسانی که ماشین ندارند بسیار دشوار خواهد کرد. ارواین یک سیستم اتوبوس‌رانی دارد که چندان گزینه مناسبی محسوب نمی‌شود.
 • هوای گرم: قرار گرفتن شهر ارواین در جنوب ایالت کالیفرنیا باعث شده تا این شهر همواره هوای گرم و آفتابی داشته باشد. این ویژگی در فصل تابستان تشدید می‌شود و دما می‌تواند به بیش از ۳۰ درجه سانتی‌گراد هم برسد.

ارواین شهری با برنامه‌ریزی خوب است که کیفیت آموزش در آن بالاست. بااین‌حال مثل هر شهر دیگری، معایبی هم دامن‌گیر این منطقه است: هزینه زندگی بالا و حمل‌ونقل عمومی ضعیف در کنار هوای گرم می‌تواند شما را از نقل مکان به ارواین منصرف کند. درنهایت این شمایید که باید بسنجید و ببینید که با توجه به اولویت‌هایی که دارید، ارواین شهر مناسبی برای ادامه زندگی شما هست یا نه.

گشت‌وگذاری در ارواین

شهر ارواین به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای منطقه اورنج کانتی در ایالت کالیفرنیا، همواره مورد توجه همگان بوده است. این شهر که جنوب کالیفرنیا واقه شده است، اقتصادی بسیار فعال دارد و امکانات لازم برای تحصیلات تکمیلی را هم فراهم کرده است. زیبایی‌های طبیعی این شهر هم یکی دیگر از ویژگی‌های خاص آن است. در ادامه با گشت‌وگذاری در این شهر، ویژگی‌های برتر دیگر آن را به تصویر می‌کشیم.

محل قرارگیری

شهر ارواین در مرکز منطقه Orange County قرار گرفته است و به آسانی از طریق تمامی فرودگاه‌های اصلی در چنوب کالیفرنیا دردسترس است. این شهر درست در نزدیکی بزرگراه ۴۰۵ ایالتی قرار گرفته است که برای جابه‌جایی بین شهرها کار شما را ساده می‌کند. ساکنین و مسافران این شهر همچنین به قطار نیز دسترسی دارند که ارواین را به دیگر شهرهای بزرگ متصل می‌سازد.

تحصیلات و آموزش

از دیگر مزیت‌های ارواین، امکانات آموزشی آن است. از جمله این امکانات می‌توان به دانشگاه کالیفرنیا در ارواین (UCI) اشاره کرد که یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی در آمریکاست. موسسات آموزشی دیگری هم در ارواین فعال هستند که می‌توان به دانشگاه کنکوردیا، کالج Irvine Valley و دانشگاه برندمن اشاره کرد. فرقی ندارد که دانشجو هستید یا برای آینده تحصیلی فرزند خود برنامه دارید، درهرصورت ارواین مکانی عالی از نظر سطح آموزشی است.

تجارت و اقتصاد

ارواین مرکزی برای کسب‌وکارهای فعال است. نوآوری حرف اول را در فضای اقتصادی ارواین می‌زند. شرکت‌ها و استارتاپ‌های بسیاری در این شهر مشغول به فعالیت هستند. جدای از صنعت، خرده‌فروشی و مراکز خرید بسیاری در این شهر فعالیت دارند که در کنار رستوران‌ها و پاساژها مورد توجه افراد محلی و مسافران قرار گرفته‌اند. جالب است بدانید که مرکز فناوری ارواین بیش از ۲۰۰ شرکت را در خود جای داده است.

فعالیت در خارج از منزل

شهر ارواین از پارک‌ها و فضاهای طبیعت بسیاری برخوردار است که از آن مقصدی عالی برای طبیعت‌دوست‌ها می‌سازد. پارک‌های متعدد این شهر فرصت‌هایی را برای پیاده روی، دوچرخه‌سواری و پیک‌نیک خانوادگی فراهم می‌کند. برخی از این منطقه‌های تفریحی شامل پارک منطقه‌ای ارواین، کانیون بومر و پارک منطقه‌ای ویلیام آر میسون می‌شوند. شما همچنین می‌توانید از زمین‌های گلف این شهر استفاده کنید و از خدمات باشگاه گلف Strawberry Farms بهره‌مند شوید.

فرهنگ و سرگرمی

چندین مرکز فرهنگی در شهر ارواین فعالیت دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به تئاتر ارواین بارکلی اشاره کرد. این سالن تئاتر در طول سال میزبان اجراهای مختلفی است. ارواین از چندین موزه هم برخوردار است که به نمایش نقاشی‌های سبک امپرسیونیست کالیفرنیایی می‌پردازد. علاوه‌بر جاذبه‌های فرهنگی، ارواین گزینه‌های زیادی برای سرگرمی دارد که از جمله می‌توان به باشگاه کمدی Irvine Improv و سالن سینمای Edwards Irvine Spectrum اشاره کرد.

ارواین شهر بی‌نظیری است. در ارواین گزینه‌های بسیاری برای مشغول شدن دارید. اگر قصد تحصیل داشته باشید دانشگاه خوب دردسترس شماست، اگر قصد تفریح داشته باشید کلی پارک خوب و ایالتی زیبا پیدا می‌کنید، اگر هم بخواهید در این شهر ساکن شوید، محله‌های امن و متنوع شما را میزبانی می‌کنند. پس چه چیزی مانع است که همین حالا برای کشف ارواین برنامه‌ی یک سفر را نمی‌چینید؟

آب‌وهوا و اقلیم جغرافیایی ارواین

ارواین در جنوب کالیفرنیا قرار گرفته است و آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارد. در بیشتر فصل‌های سال هوای گرم مهمان این شهر زیباست و گاهی اوقات هم ممکن است که در ارواین شاهد بارندگی باشید. در ادامه شما با جزئیات بیشتری از آب‌وهوای ارواین آشنا می‌شوید.

اقلیم جغرافیایی

شهر ارواین از آب‌وهوای مدیترانه‌ای بهره‌مند است و این یعنی که زمستان‌های آن معتدل و مرطوب سپری می‌شود اما تابستان‌هایی گرم و خشک دارد. این شهر در منطقه‌ای نیمه‌خشک قرار گرفته است و بارندگی کمی را در طول سال تجربه می‌کند. این آب‌وهوا تحت تأثیر اقیانوس آرام قرار دارد و درجه حرارت بدین وسیله تعدیل می‌شود و در تابستان هم هوای خنک از این شهر دور از انتظار نیست.

میانگین دما در طول سال در بین ۹ درجه سانتی‌گراد تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد متغیر است و گاهی هم دمای بالای ۳۰ درجه را تجربه می‌کند. این شهر به صورت متوسط ۲۸۰ روز آفتابی را در هر سال داراست که باعث شده به مقصدی ایدئال برای علاقه‌مندان به فعالیت در خارج از منزل تبدیل شود. بااین‌حال، آب‌وهوای ارواین در طول تابستان گرم و خشک است و این گرما در صورت تشدید و بالا رفتن می‌تواند آزاردهنده شود.

بارندگی در اقلیم جغرافیایی ارواین معمولاً کم است و میانگین آن ۳۳۰ میلی‌متر در سال است. بیشتر این بارندگی هم در ماه‌های زمستانی، یعنی از نوامبر تا آپریل رخ می‌دهد و فوریه هم مرطوب‌ترین ماه در سال است. درنظر داشته باشید که هوای خشک و گرم ارواین که همراه با بادهای Santa Ana است می تواند باعث ایجاد آتش‌سوزی، به خصوص در مناطق دارای پوشش گیاهی، بشود.

آب‌وهوا

به صورت کلی می‌توان آب‌وهوای ارواین در طول سال را معتدل و مطبوع ارزیابی کرد. در طول ماه‌های تابستان دمای هوا می‌تواند به بیش از ۳۲ درجه هم برسد اما نسیم اقیانوس به داد شهر ارواین می‌رسد و هوای شهر را نسبتاً خنک می‌کند. در زمستان هم هوایی معتدل را تجربه خواهید کرد و دما معمولاً به زیر صفر درجه سانتی‌گراد نمی‌رود.

آب‌وهوا در ارواین تحت تأثیر عوامل متنوعی از جمله نزدیکی به اقیانوس آرام قرار می‌گیرد. وزش بادهای Santa Ana نیز از دیگر موارد مؤثر بر شرایط آب‌وهوایی ارواین است. همچنین باید توپوگرافی منطقه را هم درنظر بگیرید. اقیانوس آرام نقش تعدیل‌کننده دما را دارد و باعث ایجاد صبح‌های مه‌آلود در این شهر می‌شود. بادهای Santa Ana که از سمت بیابان‌های ایالتی می‌وزد می‌تواند شرایطی گرم و خشک را به منطقه تحمیل کند. توپوگرافی منطقه هم که شامل تپه‌ها و دره‌هاست، منطقه‌هایی را ایجاد کرده است که می‌تواند خارج از چارچوب کلی شرایط شهر رفتار کند و مسیری متفاوت را در دما و بارش پیش بگیرد. برای پیش‌بینی و شناخت الگوهای آب‌وهوایی ارواین باید تمام این موارد را در کنار یکدیگر ببینید.

به عنوان نتیجه‌گیری، ارواین آب‌وهوایی معتدل و مدیترانه‌ای دارد که برای فعالیت روزمره در طول سال مناسب است. در بیشتر روزها هوا آفتابی است و گاهی هم شاهد بارندگی، مخصوصاً در ماه‌های زمستانی خواهید بود. بنابراین شهر ارواین برای کسانی که به هوای گرم علاقه‌مند هستند، کاملاً ایدئال است.

تاریخ ارواین

ارواین شهری شلوغ است که در جنوب ایالت کالیفرنیا قرار گرفته است. جامعه‌ای مرفه در کنار برخورداری از مدارس با کیفیت، باعث شده تا ارواین بهترین مکان برای رشد یک زندگی خانوادگی باشد. مراکز تجاری و صنایع شهر هم رونق خوبی دارند. جالب است بدانید که قبل از اینکه ارواین به شهر امروزی خود تبدیل شود، در واقع یک قطعه زمین بود که به خاندان ارواین تعلق داشت. بیایید نگاهی دقیق‌تر به تغییرات این منطقه داشته باشیم و ببینیم که چگونه ارواین قرن نوزدهم توانسته به شهری مدرن و زیبا تبدیل شود.

روزهای اول این شهر برمی‌گردد به وسط‌های قرن نوزدهم، وقتی که این منطقه متعلق به جیمز ارواین بود. در سال ۱۸۶۴، جیمز ارواین و دو شریک او زمینی ۹۳ هزار هکتاری را از دولت مکزیک خریداری کردند. شرکای جیمز سهم خودشان را به او فروختند و جیمز یگانه مالک این زمین بزرگ شد. خانواده ارواین اکثراً در زمینه دامداری و کشاورزی مشغول بودند و زمین ارواین هم برای چرا کردن گاو و گوسفند مورد استفاده بود.

در سال ۱۹۵۹ کمپانی ارواین و خانواده او تصمیم گرفتند طرحی جامع برای تبدیل شدن این زمین به یک شهر مدرن را اجرایی کنند. این طرح شامل توسعه مسکونی، تجاری و صنعتی بود و چندین پارک و فضای تفریحی هم برای این شهر تازه‌وارد درنظر گرفته شد. شهر ارواین در سال ۱۹۷۱ به صورت رسمی تأسیس شد و در دهه ۱۹۸۰ به یک مرکز شلوغ تجاری تبدیل شد. بسیاری از شرکت‌های بزرگ و همچنین شرکت‌های فناوری به این شهر جذب شدند و هم‌اکنون هم در آن فعالیت دارند.

این روزها ارواین با دانشگاه‌ها و مدارس با کیفیت خودش شهرت دارد. منطقه تجاری آن هم به عنوان یکی از پررونق‌ترین مناطق تجاری آمریکا شناخته می‌شود. فضاهای شهری مثل رستوران‌ها و مراکز خرید هم بسیار با کیفیت و عالی اداره می‌شوند. در ارواین فضاهای خوبی برای تفریح سرگرمی درنظر گرفته شده است که از جمله می‌توان به پارک منطقه‌ای ارواین اشاره کرد؛ پارکی که فرصت‌های مختفی از پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری گرفته تا ماهیگیری را در دسترس شما قرار می‌دهد.

یکی از مکان‌های تاریخی مهم در این شهر، پارک تاریخی ارواین رنچ است که خانه اصلی خانواده ارواین و ساختمان‌های مزرعه او را دربر می‌گیرد. این پارک چند ساختمان تاریخی دیگر هم دارد که مربوط به ساکنان اولیه این منطقه است.

در سال‌های اخیر ارواین همچنان به خاطر تنوع فرهنگی و صحنه‌های هنری فعالش شهرت دارد. این شهر از چند موزه و مرکز فرهنگی برخوردار است و همچنین تئاتر ارواین بارکلی از مشهورترین سالن‌های نمایش است و سالانه میزبان چندین اجراست.

تاریخچه ارواین غنی و متنوع است. از روزهای اولیه ارواین که تمامش متعلق به یک نفر بود تا به همین امروز که شهری شلوغ و مدرن است، ویژگی‌های ارواین همواره خیره‌کننده و جذاب بوده است. مدارس با کیفیت و دانشگاه‌های تراز اول از دیگر ویژگی‌های عالی این شهر است. دسترسی عالی به شهرهای بزرگ و برخورداری از برنامه‌های فرهنگی هم باید درنظر بگیرید.

دانشگاه‌های شهر ارواین

ارواین شهری در جنوب کالیفرنیاست که رونق بسیاری دارد. آب‌وهوای گرم، سواحل بکر و فرصت‌های فرهنگی و تفریحی فراوان از جمله ویژگی‌های این شهر است. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم شهر ارواین، سطح آموزشی بالای آن است که یک سیستم آموزش عالی استثنایی را برای شما فراهم کرده و شامل چندین دانشگاه برتر است.

در ادامه شما با برخی از دانشگاه‌های ارواین آشنا می‌شوید که برای فعالیت‌های تحصیلی و تحقیقاتی مناسب هستند.

دانشگاه کالیفرنیا ارواین (UCI)

یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در ایالات متحده است. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کالیفرنیاست که در پردیسی در ارواین دارد. تعهد به تحقیق و نوآوری در کنار تنوع رشته‌های دانشگاه کالیفرنیای ارواین، باعث شده تا دامشجویان بسیاری مایل به تحصیل در این دانشگاه باشند. رشته‌های متنوعی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می‌شود که شامل مهندسی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم طبیعی هستند.

یکی دیگر از ویژگی‌های خاص دانشگاه UCI، فرهنگ حاکم بر آن است که صمیمیت را رکن اصلی خود می‌داند و دانشجویان از همکاری و همراهی با یکدیگر لذت می‌برند. این دانشگاه همچنین چند مؤسسه تحقیقاتی مثل مؤسسه ژنومیک و بیوانفورماتیک، مرکز سیستم‌های سایبری و مرکز تحقیقات سلول‌های بنیادی هم دارد.

دانشگاه کنکوردیا در ارواین

یکی از دانشگاه‌های خصوصی در ارواین، دانشگاهی مسیحی است که Concordia نام دارد. در این دانشگاه ترکیبی از معنویت و دانش روز را می‌آموزید. در دو مقطه کارشناسی و کارشناسی ارشد و در رشته‌های تجارت، آموزش، الهیات و علوم بهداشتی می‌توانید در این دانشگاه تحصیل کنید.

یکی از ویژگی‌های برتر این دانشگاه، تأکیدی است که بر یادگیری عملی دارد. فرصت‌های مختلفی برای کارآموزی و پروژه‌های بیرون دانشگاه به سمت شما می‌آید و شما می‌توانید مواد درسی خودتان را به صورت عملی یاد بگیرید. دانشگاه کنکوردیا اهمیت زیادی به موفقیت دانشجویان خود می‌دهد و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

کالج Irvine Valley

یکی از کالج‌های محلی در ارواین، کالج Irvine Valley است که از زیرمجموعه‌های کالج‌های اجتماعی کالیفرنیا محسوب می‌شود. این دانشگاه به خاطر دوره‌های استثنایی خود شناخته می‌شود. در زمینه‌های تجارت، مهندسی، علوم انسانی و علوم اجتماعی می‌توانید در کالج دره ارواین یا Irvine Valley تحصیل کنید.

یکی از ویژگی‌های خاص این کالج، تمرکز آن بر موفقیت دانشجویان خود است و در این مسیر از هیچ پشتیبانی و حمایتی دریغ نمی‌کند. مشاوره، تدریس خصوصی و ارائه فرصت‌های شغلی برخی از حمایت‌هایی است که دانشجویان از این کالج دریافت می‌کنند.

دانشگاه برندمن

یکی دیگر از دانشگاه‌های قابل توجه در شهر ارواین، دانشگاه برندمن است که یک موسسه خصوصی قلمداد می‌شود زیرمجموعه دانشگاه Chapman به حساب می‌آید. این موسسه آموزشی به خاطر برنامه‌های انعطاف‌پذیر خود شهرت دارد. شما می‌توانید به صورت آنلاین یا ترکیبی آنلاین-حضوری به تحصیل بپردازید و رشته موردعلاقه‌تان مثل پرستاری، روانشناسی، آموزش و کسب‌وکار را یاد بگیرید.

از ویژگی‌های دیگر دانشگاه برندمن، تأکید آن بر نوآوری است که به شما امکان یادگیری دیجیتال و آنلاین را می‌دهد. تنوع جمعیتی در این دانشگاه مورد استقبال مسئولین و دانشجویان است و شما می‌توانید با خیال راحت در دانشگاه برندمن با دیگران ارتباط بگیرید.

شهر ارواین میزبان برخی از بهترین دانشگاه‌های کشور است. فرصت‌های تحصیلی و یادگیری در این شهر فراوان است و چه شما برای برنامه‌های تحصیلی خودتان قصد شرکت در این دانشگاه‌ها را داشته باشید و چه برای آینده فرزندان خود نگران باشید، درهرصورت شهر ارواین یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل و رسیدن به شغل دلخواه است.

موزه‌های مشهور در ارواین

ارواین شهری در ایالت کالیفرنیاست که با آثار فرهنگی متنوعی دارد و همچنین از چندین موزه با کیفیت بین‌المللی برخوردار است. ارواین با برخورداری از موزه‌های عالی به پایگاهی برای علاقه‌مندان تاریخ و فرهنگ تبدیل شده است. در ادامه شما با محبوب‌ترین موزه‌های این شهر آشنا می‌شوید.

موزه ارواین

موزه ارواین برای دوست‌داران هنر پاتوق خوبی است. در این موزه آثاری از سبک امپرسیونیسم کالیفرنیایی به نمایش گذاشته شده است. این سبک نقاشی به اوایل قرن بیستم برمی‌گردد. مجموعه موزه ارواین شامل آثار برخی برجسته‌ترین هنرمندان این سبک از جمله ادگار پین، گرانویل ردموند و گای رز است. همچنین این موزه از نمایشگاه‌های موقت هنری نیز میزبانی می‌کند.

موزه کودکان شهر خیالی

موزه کودکان Pretend City یک موزه تعاملی است که تجربه یادگیری با سرگرمی را برای کودکان شما فراهم می‌کند. این موزه از چندین نمایشگاه تشکیل شده است که با بازی و تخیل، به کودکان شما مفاهیم مختلف زیست شهری از جمله مشاغل را منتقل می‌کند. کودکان در این موزه می‌توانند در نقش هر یک از مشاغل فرو بروند و مثلاً به عنوان آتش‌نشان، کارگر ساختمانی، پزشک یا آشپز، فعالیت‌هایی را در قالب بازی انجام دهند. کلاس‌ها و رویدادهای مختلفی هم برای یادگیری فعالیت در اجتماع در این موزه برگزار می‌شود.

موزه میراث یهود

یکی از موزه‌های جذاب ارواین که تاریخچه زندگی قوم یهود را شرح می‌دهد، موزه میراث یهود است. در این موزه می‌توانید با نمایشگاه‌های متنوعی درباره مبارزات، پیروزی‌های یهودیان در طول تاریخ و همچنین وقایعی مثل هولوکاست آشنا شوید. این موزه برنامه‌های آموزشی، تورها و همچنین رویدادهای فرهنگی مختلفی را برای افزایش درک و آگاهی شما برگزار می‌کند.

موزه هوایی Lyon

یکی دیگر از موزه‌های جذاب این شهر، موزه مرتبط با صنایع هوایی و هوانوردی Lyon است. در این موزه، هواپیماها و موتورهای قدیمی به نمایش عموم گذاشته شده‌اند. شما می‌توانید مجموعه‌ای از هواپیماها و جنگنده‌های فعال در جنگ جهانی دوم را مشاهده کنید. این موزه مجموعه‌ای از خودروهای کلاسیک را هم در خود جای دادهه است که از جمله می‌توان به مرسدس بنز 540K مدل ۱۹۳۹ و فورد رودستر ۱۹۳۲ اشاره کرد. همچنین امکان برخورداری از کمک راهنما برای آشنایی بیشتر با این وسایل نقلیه و تاریخچه و کاربردهایشان وجود دارد.

موزه تاریخی ارواین

موزه تاریخی ارواین یک موزه کوچک و جمع‌وجور است که تاریخ این شهر به شما نشان می‌دهد. در این موزه نمایشگاه‌هایی برای آشنایی با میراث کشاورزی ارواین و همچنین آشنایی با تاریخ فرهنگی و اجتماعی شهر وجود دارد. در اینجا می‌توانید از زمان تأسیس اولین مزرعه‌های ارواین تا توسعه دانشگاه کالیفرنیای ارواین را مشاهده کنید.

در شهر ارواین چند موزه جالب و با محتوای فرهنگی و تاریخی پیدا می‌کنید که تجربه‌ای متفاوت به سفر شما می‌دهد. بازدید از هر کدام از این موزه‌ها می‌تواند شما را با قسمتی از تاریخ و هنر این شهر و همچنین ایالت کالیفرنیا آشنا کند.

۱۰ واقعیت جالب درباره ارواین

ارواین یک شهر مسکونی در ایالت کالیفرنیاست و به خاطر محله‌های مرفه‌نشین و کیفیت بالای آموزش خود شهرت دارد. زیبایی‌ها و امکانات تفریحی فراوان ویژگی دیگر این شهر است. در ادامه شما با ۱۰ واقعیت جالب درباره ارواین آشنا می‌شوید که احتمالاً تابه‌حال آن‌ها را نمی‌دانستید.

 • ارواین یکی از امن‌ترین شهرهای آمریکاست

شهر ارواین همواره به عنوان یکی از امن‌ترین شهرهای ایالات متحده رتبه‌بندی می‌شود. جالب است بدانید که در سال ۲۰۲۰ شهر ارواین به عنوان امن‌ترین شهر کشور توسط FBI برگزیده شد. این شهر نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد و به خیابان‌های تمیز و فضاهای عمومی عالی خود شناخته می‌شود.

 • مرکز خرید Spectrum Center از بزرگ‌ترین‌ها در دنیاست

یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید در فضای باز دنیا در شهر ارواین قرار گرفته است. مرکز تجاری Spectrum Center، با بیش از ۱۲۰ هزار متر مربع وسعت، فضای بسیار بزرگی را برای حضور بیش از ۱۳۰ فروشگاه و رستوران فراهم کرده است. اگر به خرید در فضای باز و یک تفریح همراه خرید علاقه دارید، به این مرکز خرید سریع بزنید.

 • دانشگاه کالیفرنیا در ارواین پردیس دارد

دانشگاه کالیفرنیا که یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا حساب می‌شود در شهر ارواین پردیس دارد. این دانشگاه در رشته‌های علوم پایه، مهندسی و پزشکی بسیار قوی است و چندین بار اساتید آن برنده جایزه نوبل شده‌اند.

 • مزرعه ارواین زمانی بزرگ‌ترین مزرعه خصوصی ایالات متحده بود

مزرعه خاندان ارواین با بیش از ۱۲۰ هزار هکتار وسعت، بزرگ‌ترین مزرعه و گاوداری آمریکا به حساب می‌آمد. این مزرعه که متعلق به خانواده ارواین بود؛ خانواده‌ای که ثروت خود را از راه دامداری و املاک به دست می‌آورد. اکنون بسیاری از این زمین تبدیل به مناطق مسکونی و پارک‌های تفریحی شده است.

 • پارک بزرگ ارواین زمانی پایگاه نظامی بود

پارک بزرگ ارواین یا همان Great Park، زمانی یک پایگاه نظامی فعال بود که به‌عنوان یک ایستگاه هوایی برای نیروی دریایی فعالیت می‌کرد. امروزه این پارک با وسعت ۱۳۰۰ هکتاری خود، از زمین‌های ورزشی و مسیرهای پیاده‌روی متنوع، میزبان خانواده‌های بسیاری در آخر هفته‌هاست. همچنین اجرای کنسرت در فضای باز این پارک یکی از تجربه‌های بی‌نظیری است که می‌توانید تجربه‌اش کنید.

 • جمعیت ارواین تنوع بالایی دارد

شهر ارواین از مردمان مختلفی تشکیل شده است. موسسه WalletHub شهر ارواین را به عنوان متنوع‌ترین شهر ایالات متحده معرفی کرده است. در این شهر، ترکیبی از افراد آسیایی و اسپانیایی در کنار هم زندگی و کار می‌کنند.

 • موزه ارواین از آثار هنری کالیفرنیا الهام گرفته است

موزه ارواین مجموعه‌ای از آثار هنری کالیفرنیایی را نمیاش می‌دهد. در این موزه می‌توانید آثار هنرمندان مشهوری مثل ویلیام وند و گرانویل ردموند را ببینید.

 • ارواین میزبان بالن‌های Great Park است

در شهر ارواین شما امکان بالن‌سواری با یک بالن هلیومی بزرگ را دارید. این بالن می‌تواند به ارتفاع ۱۲۰ متری ببرد و از بزرگ‌ترین بالن‌های هلیومی در دنیاست.

 • تئاتر ارواین بارکلی شهر جهانی دارد

اگر به نمایش زنده و تئاتر علاقه داشته باشید، تئاتر اروین بارکلی یک سالن بزرگ و در سطح جهانی است که در طول سال میزبان کنسرت‌ها، نمایش‌ها و دیگر اجراهای ممکن روی صحنه است. این سالن به خاطر طراحی خوب، آکوستیک عالی و محیط صمیمی‌ای که دارد شناخته می‌شود.

 • صنعت فناوری ارواین پویا است

این شهر میزبان چندتا از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری از جمله Vizio و Blizzard است. در شهر ارواین شما نیروی کار تحصیلکرده و متخصص زیاد می‌بینید که از زیرساخت‌های تکنولوژی سردرمی‌آورند.

شهر ارواین شهری پر جنب‌وجوش و متنوع است که همواره دیدنی‌ها و شگفتی‌های بسیاری دارد. چه در زمینه مراکز تجاری و چه هنر، در ارواین همیشه چیزی برای شما وجود دارد. شما می‌توانید در خیابان‌هایی امن قدم بزنید، فرزندان‌تان را مدارس با کیفیت بسپارید و در صنایع قوی این شهر کار کنید.

۱۰ فعالیت باحال در ارواین

ارواین شهری شلوغ در ایالت کالیفرنیاست که در منطقه Orange County قرار دارد. این شهر به خاطر خیابان‌های تمیز، محله‌های مجلل و امنیت بالای خودش شهرت دارد. همچنین کارهای هیجان‌انگیز زیادی وجود دارد که می‌توانید در این شهر انجام دهید. ۱۰ مورد از باحال‌ترین فعالیت‌های ممکن در شهر ارواین را در ادامه بررسی می‌کنیم.

 • از مرکز خرید Spectrum Center دیدن کنید – بزرگ ترین مرکز خرید در فضای باز دنیا در شهر ارواین قرار گرفته است و نام آن Spectrum Center است. شما می توانید انواع رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و گزینه‌های سرگرمی متنوع را در این مرکز پیدا کنید.
 • بالن‌سواری کنید – امکان بالن‌سواری در شهر ارواین فراهم است. شما می‌توانید با یک بالن هلیومی بزرگ به ارتفاع ۱۲۰ متری بروید و از فراز شهر، به مناظر و زیبایی‌های شهر ارواین نگاهی بیندازید.
 • پارک تاریخی ارواین رنچ را دید بزنید – اگر اهل گشت‌وگذار هستید در ارواین پارک تاریخی ارواین ریچ یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست. می‌توانید از خانه‌های قدیمی مزرعه‌داران اولیه این شهر دیدن کنید یا اینکه با شرکت در یک تور، از اطلاعاتی که راهنمای تور به شما می‌دهد چیزهای جدید درباره تاریخ ارواین یاد بگیرید.
 • در Orange County Great Park قدم بزنید – یکی از دیدنی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های عمومی در این شهر، Orange County Great Park است. منطقه‌ای که از زمین‌های ورزشی تا چرخ‌وفلک را دارد و حتی بخشی برای ارائه محصولات تازه کشاورزان درنظر گرفته شده است.
 • از موزه ارواین دیدن کنید – اگر اهل آثار هنری هستید و از سبک‌های هنری خاص مثل امپرسیونیسم سردر می‌آورید، موزه ارواین دیدنی‌ترین جای شهر برای شماست. در این موزه مجموعه‌ای گسترده از آثار هنرمندان امپرسیونیست ایالت کالیفرنیا گردآوری شده و نمایشگاه‌های مختلفی دارد. همچنین در این موزه، نمایشگاه‌های موقت دیگری از آثار هنرمندان معاصر به نمایش گذاشته می‌شود.
 • در منطقه Irvine Spa استراحت کنید – در این منطقه شما حوضچه‌های آبگرم بسیاری می‌بینید که به سبک کره‌ای هستند و می‌توانید ساعتی را آرامش داشته باشید. همچنین امکاناتی مثل ماساژ در اینجا فراهم است.
 • به کلاس آشپزی بروید – اگر به آشپزی علاقه‌مندید می‌توانید با شرکت در یک کلاس آشپزی مهارت‌های جدیدی را بیاموزید.
 • بازی گلف را فراموش نکنید – بازی گلف یکی از مشهورترین بازی‌های آمریکایی است که در ارواین هم طرفدار دارد. زمین گلف Strawberry Farms یکی از زمین‌های زیبای گلف در دنیاست که می‌توانید در شهر ارواین آن را تجربه کنید.
 • پناهگاه حیوانات خواکین را ببینید – در منطقه San Joaquin یک پناهگاه و منطقه حفاظت‌شده برای حیات وحش شکل گرفته است که می‌توانید در آن‌جا انواع پرندگان و دیگر موجودات زنده را مشاهده کنید. تورهای مختلفی هم برای همراهی شما در این بازدید درنظر گرفته شده است.
 • بازار کشاورزان ارواین را از دست ندهید – دسترسی سریع به محصولات تازه و غذاهای محلی از دیگر ویژگی‌های ارواین است. شما می‌توانید هر شنبه به این بازار بروید و با کشاورزان به صورت مستقیم گفتگو کنید و از محصولات تازه آن‌ها خریداری نمایید.

شهر ارواین طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های هیجان‌انگیز را برای شما ممکن می‌کند. از بالن‌سواری تا دسترسی به محصولات تازه، همچنین پارک‌های زیبای فراوان و چشمه‌های آب گرم، همگی از جمله دیدنی‌ها و فعالیت‌های باحالی است که می‌توانید در این شهر از کالیفرنیا تجربه کنید. تماشای موزه‌های هنر و تاریخ این شهر را هم فراموش نکنید.

۸ تا از برترین مکان‌های دیدنی در ارواین

ارواین شهری زیبا در Orange County است و در جنوب ایالت کالیفرنیا قرار گرفته است. این شهر به خاطر محله‌های شیک، پارک‌های متعدد و آموزش با کیفیت خودش شناخته می‌شود. جاذبه‌ها و دیدنی‌های شهر ارواین کم نیستند و همین باعث شده تا سالانه مسافران زیادی این شهر را مقصد خودشان بدانند. اگر قصد سفر به ارواین را دارید یا اینکه می‌خواهید در ارواین ساکن شوید، در ادامه شما را با ۸ تا از برترین مکان‌های دیدنی شهر آشنا می‌کنیم. مکان‌هایی که حتماً باید به سراغشان بروید.

مرکز خرید Spectrum Center

اگر یک مرکز خرید باشد که در شهر ارواین حتماً باید از آن بازدید کنید، بدون شک مرکز خرید Spectrum Center است. اینجا بزرگ‌ترین مرکز خرید غیر سرپوشیده دنیاست که بیش از ۱۳۰ فروشگاه و رستوران را در خود جای داده است. در مرکز خرید Spectrum Center می‌توانید به سراغ بوتیک‌های مد، برندهای لوکس و دیگر جذابیت‌های صنعت لباس بروید. این مرکز یک چرخ‌وفلک بزرگ هم دارد که در کنار سالن سینما، حسابی بساط سرگرمی را برایتان فراهم کرده است. بنابراین شما می‌توانید یک روز کامل در این مرکز به خرید و سرگرمی بپردازید و از غذاهای خوشمزه رستوران‌هایش میل کنید.

Orange County Great Park

به دنبال یک پارک عمومی و زیبا هستید؟ همین حالا به سراغ Orange County Great Park بروید. پارکی که انواع فعالیت‌ها را پشتیبانی می‌کند. از چرخ‌وفلک و شهربازی تا بالن‌سواری در این پارک ممکن است. همچنین قسمتی از پارک به بازار کشاورزان اختصاص داده شده و محصولات تازه کشاورزی را می‌توانید در اینجا تهیه کنید. جدای از فعالیت‌های همیشگی، در طول سال جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی ویژه‌ای در این منطقه برگزار می‌شود.

دانشگاه کالیفرنیای ارواین

یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده در ارواین قرار گرفته است. دانشگاه کالیفرنیای ارواین محوطه بسیار زیبایی دارد و معماری کلاسیک ساختمان آن دیدنی است. همچنین اگر دوست داشته باشید می‌توانید در قالب تورهای مختلف از این دانشگاه دیدن کنید و از توضیحات راهنما درباره گذشته و دستاوردهای این دانشگاه اطلاعات کسب کنید.

موزه ارواین

اگر دوست دارید از یک موزه منحصربه‌فرد دیدن کنید، موزه ارواین می‌تواند انتخاب اول شما باشد. در این موزه مجموعه‌ای از آثار با سبک امپرسیونیسم کالیفرنیا نمایش داده می‌شود و به صورت چرخشی، نمایشگاه‌هایی با آثار هنرمندان معاصر هم دارد.

مسیر Turtle Rock

اگر به دنبال یک مسیر پیاده‌روی هستید که زیبا باشد و چشم‌انداز آن برای یک قدم زدن دونفره عالی باشد، پیشنهاد ما مسیر Turtle Rock است. این مسیر مناظری را از اطراف شهر به دست می‌دهد و نیاز به مهارت خاصی در کوهنوردی هم ندارد.

پناهگاه حیات وحش در San Joaquin

اگر دوست داریک یک منطقه محافظت‌شده طبیعی را که فرصت‌های متنوعی برای تماشای حیات وحش دارد ببینید، می‌توانید به سمت San Joaquin بروید و یک‌سری به پناهگاه حیات وحش آن بزنید. اینجا مسیرهای پیاده‌روی مختلفی دارد که از میان تالاب‌ها و برکه‌ها عبور می‌کند. شما می‌توانید انواع گونه‌های پرندگان و دیگر حیات وحش منطقه را مشاهده کنید. همچنین یک مرکز آموزشی هم در اینجا وجود دارد تا شما با اهمیت محافظت از تالاب‌ها آشنا شوید و اطلاعات بیشتری از اکوسیستم منطقه به دست بیاورید.

موزه کودکان شهر خیالی

یکی از بهترین مکان‌ها برای گردش کودکان، موزه تعاملی شهر خیالی یا Pretend City است. کودکان در این موزه می‌توانند با بازی و سرگرمی مفاهیم مختلف زندگی شهری را بیاموزند. آن‌ها می‌توانند در نقش مشاغل مختلف فرو بروند و در قالب بازی، فعالیت‌های مختلفی را انجام دهند. کارگاه‌های آموزشی مختلفی هم برای شما و کودکان‌تان در این موزه برگزار می‌شود.

شهربازی Boomers

شهربازی Boomers در ارواین یکی دیگر از جاذبه‌های این شهر است که تمام سنین را مجذوب خودش می‌کند. شما می‌توانید در این پارک بازی‌های مختلفی مثل گلف مینیاتوری و تگ لیزری را تجربه کنید. این مکان برای یک روز کامل تفریح و خوش‌گذرانی با خانواده و کودکان مناسب است.

ارواین طیف متنوعی از جاذبه‌ها و فعالیت‌های تفریحی را پوشش می‌دهد. درنتیجه اگر دوست‌دار تفریح هستید یا می‌خواهید یک شهر عالی برای زندگی خانوادگی پیدا کنید، شهر ارواین می‌تواند برایتان مناسب باشد. اگر قصد سفر به ارواین را دارید، این ۸ مکان معرفی‌شده را از دست ندهید.

۱۰ جاذبه گردشگری در ارواین

شهر ارواین پر است از دیدنی‌ها و مکان‌های دوست‌داشتنی. برای همین مقصدی عالی برای گردشگران است. مخصوصاً اگر به دنبال شهری هستید که ترکیبی از مدرنیته و طبیعت را در خود داشته باشد، ارواین بهترین گزینه است. این شهر اقتصاد فعالی دارد و جمعیت متنوعی از سراسر دنیا در کنار هم زندگی و کار می‌کنند. اگر می‌خواهید یک تعطیلات دوست‌داشتنی را در ارواین بگذرانید، این ۱۰ جاذبه توریستی شهر ارواین را حتماً به یاد داشته باشید.

 • مرکز خرید Spectrum Center: اگر به مراکز تجاری و مال‌ها علاقه دارید، مرکز خرید Spectrum Center می‌تواند حسابی نظر شما را جلب کند. این مرکز یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجاری غیرسرپوشیده دنیاست که با بیش از ۱۳۰ فروشگاه و رستوران می‌تواند یک روز هیجان‌انگیز را برایتان رقم بزند. همچنین امکانات سرگرمی مثل چرخ‌وفلک هم برای ساعتی خوش‌گذرانی دردسترس شما قرار دارد.
 • پارک بزرگ اورنج کانتی: یک پارک وسیع ۱۳۰۰ هکتاری است که در آن شهربازی و امکانات زیادی برای تفریح وجود دارد. برای مثال امکان بالن‌سواری در این پارک دارید تا از نمایی متفاوت ارواین و اطراف آن را ببینید. همچنین بخشی از این پارک به ارائه محصولات تازه کشاورزان اختصاص دارد.
 • UC Irvine Arboretum: اگر به گشتن در میان درختان و گیاهان علاقه دارید، منطقه UC Irvine Arboretum برای شما بسیار مناسب است. در اینجا شما می‌توانید طیف گسترده‌ای از گیاهان گرمسیری مثل کاکتوس‌ها را مشاهده کنید. این مکان برای یادگیری و آشنایی با طبیعت کالیفرنیا و استراحت در طبیعت بسیار مناسب است.
 • موزه ارواین: اگر به نقاشی و سبک‌های مدرن آن علاقه دارید، موزه ارواین مجموعه‌ای بزرگ از آثار امپرسیونیسم را به نمایش می‌گذارد .
 • Boomers: در پارک تفریحی Boomers امکان خوش‌گذرانی برای تمام سنین درنظر گرفته شده است. از بازی‌هایی مثل گلف مینیاتوری تا تگ لیزری و حتی کارت‌بازی، در اینجا منتظر شما هستند.
 • منظره Turtle Rock: یکی از خوش‌منظره‌ترین مناطق در ارواین منظره Turtle Rock است که برای یک پیاده‌روی عصرگاهی مناسب است. در اینجا می‌توانید بدون مهارت خاصی در کوهنوردی، طلوع یا غروب خورشید را از زاویه‌ای دوست‌داشتنی ببینید.
 • موزه تاریخی ارواین: اگر می‌خواهید با گذشته ارواین آشنا شوید، موزه تاریخی ارواین بهترین جا برای شماست. این موزه از نمایشگاه‌های مختلفی درباره تاریخ و نحوه شکل‌گیری این شهر تشکیل شده است.
 • موزه کودکان شهر خیالی: اگر دوست دارید که فرزندان شما با بازی و سرگرمی مفاهیم تازه‌ای از زندگی شهری را بیاموزند، به موزه کودکان شهر خیالی یا همان Pretend City Children’s Museum سری بزنید. کودکان شما در این موزه می‌توانند نقش مشاغل مختلف را بازی کنند و در قالب ماجراجویی‌هایی، مهارت‌های زندگی را بیاموزند.
 • پارک منطقه‌ای William R. Mason: یکی دیگر از پارک‌های دیدنی ارواین، پارکی به نام William R. Mason است که وسعت آن به ۳۴۵ هکتار می‌رسد. در این پارک دریاچه‌ها، آلاچیق‌ها و همچنین زمین‌های بازی و مسیرهای پیاده‌روی متنوعی برای تفریح شما درنظر گرفته شده است.
 • پارک تاریخی ارواین رنچ: یکی از منطقه‌های دیدنی ارواین، پارک تاریخی Irvine Ranch است که برمی‌گردد به اواخر قرن نوزدهم میلادی و محل زندگی اولین ساکنان این شهر بوده است.

ارواین مجموعه بزرگی از دیدنی‌ها و جاذبه‌ها را در خودش جای داده و چه برای سکونت و چه برای یک سفر در تعطیلات، گزینه‌ای مناسب است. از زیبایی‌های طبیعی تا موزه‌های هنری و تاریخی، در کنار پارک‌های تفریحی و محله‌های امن، همگی ویژگی‌های ارواین است که از آن یک شهر بی‌نظیر در دل کالیفرنیا می‌سازد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.