مشاور املاک کنتیکت

0

مشاوران املاک کنتیکت

ZSany - Advertise With Us Today!

ایالت کنتیکت محل زندگی طیف متنوعی از مردم است که از سراسر جهان گردهم آمده‌اند. از جمله جمعیت روبه‌افزایش ایرانیان در این ایالت قابل توجه است. با این افزایش جمعیت، تقاضا برای پیدا کردن مشاور املاک ایرانی که دغدغه‌ها و نیازهای این مردمان را درک کند، افزایش دارد.

اگر در کنتیکت زندگی می‌کنید و عضوی از این جامعه هستید، حتماً به فکر خریدوفروش خانه در ایالت هم افتاده‌اید. در چنین زمانی پیدا کردن یک مشاور املاک ایرانی قابل اعتماد بسیار مهم است. آن‌ها هم به هر دو زبان فارسی و انگلیسی مسلط هستند و هم از تفاوت‌های فرهنگی شما با جامعه آمریکایی اطلاع دارند.

کمکی برای شناختن بازار املاک کنتیکت

یکی از مزایای همکاری با یک مشارو املاک ایرانی، توانایی آن‌ها در شناساندن بازار مسکن در این ایالت به شماست. سال‌ها تجربه باعث شده تا آن‌ها دانش کافی برای درک این بازار داشته باشند و بتوانند به شما در پیدا کردن محله موردنظرتان کمک کنند. آن‌ها بهترین راه را برای اینکه بیشترین استفاده از سرمایه خودتان ببرید را بلدند و می‌توانند به شما هم بیاموزند تا سود بیشتری ببرید.

ارتباط آسان با جامعه محلی

اگر در ایالت کنتیکت نیاز به فردی داشته باشید یا اینکه بخواهید کارتان در موضوعی سریع‌تر پیش برود، مشاوران املاک ایرانی با شناخت این مردم و آشنا بودن با افراد مختلف به راحتی می‌توانند شما را به دیگران معرفی کنند. از وام‌دهندگان تا بازرسان خانه، همگی در شمار افرادی قرار می‌گیرند که مشاوران ایرانی املاک با آن‌ها در ارتباطی نزدیک هستند. این یک مزیت رقابتی مهم نسبت به دیگر آژانس‌های املاک است و می‌تواند برای شما مفید باشد.

درک اولویت‌ها و نیازهای فرهنگی

فرقی ندارد که بخواهید خانه خودتان را بفروشید یا به دنبال خرید خانه باشید. مشاور املاک ایرانی اولویت‌های فرهنگی هر دو طرف را به‌خوبی می‌شناسد و می‌تواند به شما کمک کند تا بیشترین بهره را ببرید. برای مثال اگر قصد فروش خانه خود را دارید، آن‌ها به شما نشان می‌دهند تا چگونه با تأکید روی برخی از جزئیات خاص، مشتریان را به سمت خودتان جذب کنید. همچنین آن‌ها در خرید مسکن می‌توانند گزینه‌ای را به شما نشان بدهند که دقیقاً متناسب با دغدغه‌های فرهنگی شماست.

علاوه‌براین، پیشینه فرهنگی مشترک می‌تواند سبب شود تا مشاور املاک ایرانی به عنوان یک واسطه فرهنگی بین شما و طرف مقابل معامله ظاهر شود. او می‌تواند فرایندهای معامله را تسهیل کرده و احتمال رخداد سوءتفاهم را بگیرد.

خدمات مرتبط با ترجمه

اگر هنوز بر انگلیسی یا اصطلاحات مرتبط با سرمایه‌گذاری و بازار ملک آشنایی کافی ندارید، یک مشاور املاک ایرانی می‌تواند به شما کمک کند تا بر این موانع زبانی غلبه کنید. آن‌ها می‌توانند در نقش مترجم شما با طرف مقابل مذاکره کنند و به شما در درک کامل اسناد و مواد قانونی کمک کنند.

اگر ایرانی هستید و در کنتیکت زندگی می‌کنید، پیدا کردن یک مشاور املاک ایرانی می‌تواند کار شما خیلی ساده کند. اگر به دانش و تجربه آن‌ها دسترسی داشته باشید به آسانی می‌توانید خانه‌ای مناسب خود پیدا کنید یا اینکه برای ملک خود بهترین خریدار را بیابید.

درباره ایالت کنتیکت بیشتر بدانید

ایالت کنتیکت که در بین عموم به ایالت قانون اساسی هم شهرت دارد، در منطقه شمال شرقی ایالات متحده واقع شده است. این ایالت از نظر وسعت رتبه ۴۸-ام را داراست که نشان از کوچکی ایالت می‌دهد. در حدود ۳ میلیون و ششصدهزار نفر در این ایالت زندگی می‌کنند و کنتیکت از نظر جمعیتی رتبه ۲۹-ام را دارد. اگر از نظر تراکم جمعیتی بررسی کنید، این ایالت رتبه چهارم را کسب می‌کند که نشان از آن دارد که ایالتی پر تقاضا برای سکونت است.

ایالت کنتیکت ترکیبی عالی از پیشینه قوی، فرهنگ، زیبایی طبیعت و زندگی مدرن است. در ادامه شما با برخی دیگر از ویژگی‌های برجسته کنتیکت آشنا می‌شوید؛ ویژگی‌هایی که از این ایالت مکانی عالی برای زندگی خانوادگی ساخته‌اند.

تاریخ

ایالت کنتیکت تاریخی پرماجرا دارد. این ایالت یکی از مؤثرترین ایالت‌ها در شکل‌گیری ایالات متحده به شمار می‌آید. کنتیکت یکی از ۱۳ مرکز تجمع اروپایی‌ها و مهاجران در پیش از شکل‌گیری ایالات متحده بوده است و همچنین در این ایالت بود که چندین لحظه مهم رقم خورده است: امضای قانون اساسی از جمله لحظات مهم کنتیکت است. بد نیست بدانید که قانون اساسی آمریکا از اولین قوانین اساسی مکتوب در دنیا به حساب می‌آید.

ایالت کنتیکت نقش اساسی در انقلاب آمریکا هم بازی کرده است و اهمیت زیادی در بخش لجستیک در طول جنگ داخلی داشته است. شما می‌توانید با رفتن این ایالت از موزه‌های تاریخی آن دیدن کنید و از مکان‌های تاریخی مختلفی مثل خانه و موزه مارک تواین، مرکز هریت بیچر استو و موزه بند میستیک را بازدید کنید.

فرهنگ

ایالت کنتیکت فرهنگی متنوع و پر رونق دارد. فعالیت‌های هنری ایالت باعث شده تا شکل‌گیری موزه‌های هنری آن رونق زیادی داشته باشد. مثلاً گالری هنر دانشگاه ییل، موزه هنر Wadsworth Atheneum و موزه هنر و علم بروس از جمله مواردی هستند که در این ایالت به ترویج فعالیت‌های فرهنگی و آشنایی شما با آثار فرهنگی گذشته می‌پردازند.

کنتیکت از سالن‌های تئاتر مهمی هم برخوردار است. برای مثال می‌توانید خانه اپرای Goodspeed را درنظر بگیرید که آثار مهمی مانند Annie و Man of La Mancha را به دنیا معرفی کرده است. این ایالت همچنین از جشنواره‌های فرهنگی متعددی در طول سال میزبانی می‌کند که از جمله می‌توان به مواردی مثل جشنوار جاز لبزرگ هارتفورد، جشنواره سیر و جشنواره شراب اشاره کرد.

زیبایی طبیعت

ایالت کنتیکت ایالتی چشم‌نواز است و دارای بیش از ۲۵۰ مایل خط ساحلی است. شما در این ایالت می‌توانید از سواحل زیبا و شهرهای ساحلی لذت ببرید. بسیاری از پارک‌ها و جنگل‌های دولتی و ملی نیز در این ایالت قرار گرفته‌اند که از جمله می‌توان به پارک ایالتی Sleeping Giant اشاره کرد که مکان موردعلاقه کوهنوردان است تا بر فراز آن بتوانند مناظری زیبا از ایالت را مشاهده کنند. پاییز کنتیکت شهرتی جهانی دارد و زیبایی طلایی‌رنگ درختان آن هر ساله مسافران زیادی را به خود جذب می‌کند.

زندگی مدرن شهری

ایالت کنتیکت چندین شهر بزرگ و صنعتی مثل هارتفورد، Bridgeport و New Haven دارد که ترکیبی خاص از زندگی مدرن و زندگی سنتی را ارائه می کنند. این شهرها از رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و مکان‌های تفریحی متعددی مثل XL Center برخوردار هستند. همچنین در طول سال کنسرت‌ها و رویدادهای ورزشی متنوعی در این ایالت میزبانی می‌شود. علاوه‌براین حضور چند دانشگاه معتبر مثل دانشگاه Yale و دانشگاه کنتیکت باعث شده تا دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا به اینجا بیایند تا آینده خودشان را رقم بزنند.

درست است که ایالت کنتیکت یک ایالت کوچک است و به صورت دقیق‌ترین سومین ایالت کوچک آمریکاست، اما نقشی بزرگ در کشور ایفا می‌کند. تاریخ، فرهنگ و زیبایی‌های طبیعی این ایالت منحصربه‌فرد هستند و زندگی مدرن جاری در شهرهای بزرگ کنتیکت، همواره شما را به پیشرفت دعوت می‌کند. فرقی ندارد که یک زندگی خانوادگی بخواهید یا اینکه برای ادامه تحصیل دنبال بهترین گزینه باشید، کنتیکت ایالتی منحصربه‌فرد است که همه‌چیز را در خودش جای داده است.

بزرگ‌ترین شهرهای کنتیکت

ایالت کنتیکت ایالت کوچکی است اما شهرهای بزرگ و مهمی را در خودش جای داده است. این ایالت که با جمعیتی ۶/۳ میلیون‌نفری، ۲۹-امین ایالت پرجمعیت آمریکاست، با وسعت کم خود توانسته نقش‌های مهمی داشته باشد. در ادامه شما با مهم‌ترین شهرهای این ایالت آشنا می‌شوید.

Bridgeport

شهر بریج پورت یا همان Bridgeport جمعیتی در حدود ۱۵۰ هزار نفر دارد و بزرگ‌ترین شهر ایالت کنتیکت است. این شهر در منطقه Fairfield واقع شده است و بخشی از کلانشهر نیویورک به حساب می‌آید. شهر Bridgeport فاصله‌ای ۱۰۰ کیلومتری از شهر منهتن دارد. این شهر به خاطر بندر خوش‌منظره و مناظر جذابی که از سواحل دارد مشهور است. در Bridgeport می‌توانید موزه‌های متعددی از جمله موزه Barnum را ببینید که محل زندگی و کار فرد مشهوری به نام P.T. Barnum بوده است.

New Haven

شهر نیوهیون ک در جنوب ایالت کنتیکت قرار گرفته است، دومین شهر بزرگ ایالت با جمعیتی در حدود ۱۳۰ هزار نفر است. شهر New Haven همان شهری است که دانشگاه Yale، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا در آن قرار دارد. همچنین این شهر جامعه هنری فعالی دارد و با برخورداری از چندین تئاتر و گالری هنری، بسیار مشهور است. از دیگر جذابیت‌های شهر New Haven، موزه تاریخ طبیعی پی بادی و نیوهیون گرین است که یک پارک تاریخی قدیمی با قدمتی پانصد ساله است.

هارتفورد

پایتخت ایالت کنتیکت شهر هارتفورد است. این شهر در حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و یکی دیگر از شهرهای بزرگ این ایالت است. چندین مکان تاریخی مهم در شهر هارتفورد قرار دارند. برای مثال، خانه و موزه مارک تواین، نویسنده مشهور در این شهر واقع شده است که اکنون یک خانه-موزه عالی برای بازدید است. سالن‌های تئاتر و مکان‌های مرتبط با هنر از دیگر ویژگی‌های هارتفورد است. همچنین بد نیست بدانید که مرکز علمی کنتیکت و موزه هنر Wadsworth Atheneum هم در این شهر قرار دارد.

استمفورد

شهر استمفورد که در منطقه Fairfield قرار گرفته، چهارمین شهر بزرگ ایالت است که جمعیتی در حدود ۱۳۰ هزار نفر دارد. این شهر به واسطه کسب‌وکارهای فعال خودش مشهور است و چندین شرکت بزرگ مانند WWE و NBC Sports در این شهر دفتر مرکزی دارند. استمفورد از چند پارک و ساحل زیبا مثل پارک جزیره کوو و پارک کامینگز برخوردار است که مناظر بسیار قشنگی را نشان شما می‌دهند.

Waterbury

پنجمین شهر بزرگ کنتیکت شهر Waterbury است. شهری که در حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در منطقه New Haven واقع شده است. معماری تاریخی این شهر زبانزد همگان است و چندین ساختمان در این شهر توسط معمار مشهور، اسنفورد وایت ساخته شده است. واتربری از چند موزه و جاذبه فرهنگی دیگر مثل موزه متاتاک و تئاتر قصر برخوردار است.

ایالت کنتیکت شهرهای بزرگ و مهمی را در عین کوچکی در خود جای داده است. شهرهایی که هر کدام فرهنگ و جاذبه‌های متنوع خودشان را دارند و ویژگی‌های منحصربه‌فردی مثل معماری تاریخی یا مرکز تجاری آن‌ها مشهور است. خلاصه اینکه از هارتفورد گرفته تا واتربری، شهری برای هر سلیقه‌ای در این ایالت پیدا می‌شود.

مزایا و معایب زندگی در کنتیکت

کنتیکت ایالتی کوچک اما پرجمعیت است که در شمال شرقی ایالات متحده واقع شده است. نزدیکی این ایالت به شهرهای بزرگی مثل نیویورک و بوستون باعث شده تا ایالتی کاربردی و مهم با نقش‌های تاریخی خاص باشد. با وجود تنوعی که در شهرهای کنتیکت برای زندگی وجود دارد، باز هم این ایالت مثل هر مکان دیگری از نقاط ضعف و قوت منحصربه‌فرد خودش برخوردار است. در ادامه شما با این مزایا و معایب بیشتر آشنا می‌شوید.

مزایای زندگی در کنتیکت

 • کیفیت بالای زندگی: ایالت کنتیکت همواره به عنوان یکی از بهترین ایالت‌ها برای برخورداری از یک زندگی با کیفیت شناخته می‌شود. این منطقه از اقتصادی شکوفا برخوردار است و خدمات مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی آن عالی است. مدارس درجه‌یک در کنار زیبایی‌های طبیعت، همگی از این ایالت مکانی مناسب برای زندگی خانوادگی ساخته است.
 • نزدیکی به شهرهای مهم: درست است که کنتیکت ایالتی کوچک و جمع‌وجور است اما دسترسی بسیار خوبی به شهرهای بزرگ و مهم مثل نیویورک و بوستون دارد. همین هم باعث شده تا به مکانی ایدئال برای افرادی باشد که تنها شغل‌شان در این شهرهای شلوغ است و برای زندگی شخصی، مکان آرام را ترجیح می‌دهند.
 • مناظر طبیعی زیبا: کنتیکت به واسطه سواحل، جنگل‌ها و زیبایی‌های طبیعت خود مشهور است. شما در این ایالت می‌توانید از پارک‌ها و مناطق تفریحی متعددی استفاده کنید و در کل ایالت برای افرادی که به سبک زندگی فعالانه علاقه دارند، بسیار مناسب است.
 • جذابیت تاریخی: از لحاظ تاریخی ایالت کنتیکت نقش مهمی در آمریکا ایفا کرده است. در این ایالت، خانه‌های تاریخی و بناهای دیدنی بسیاری از جمله بندر میستیک و خانه مارک تواین را پیدا می‌کنید که به عنوان موزه امکان بازدید هم دارید. این جاذبه‌ها و نقش‌های تاریخی باعث شده تا کنتیکت به ایالتی منحصربه‌فرد با شخصیتی خاص تبدیل شود.
 • حس قوی اجتماعی: اگر به معاشرت اجتماعی علاقه دارید یا اینکه از جمع‌های کوچک خوش‌تان می‌آید، کنتیکت مردمی صمیمی و خونگرم دارد. محله‌های تنگاتنگ و نزدیکی همسایه‌ها به هم باعث شده تا در کنتیکت ارتباط اجتماعی قوی باشد و بتوانید این حس تعلق به جامعه را در گوشه و کنار زندگی خود پیدا کنید.

معایب زندگی در کنتیکت

 • هزینه بالای زندگی: هزینه زندگی در ایالت کنتیکت بالاست. دلیل آن هم تقاضای بالای برای زندگی در این ایالت است که منجر به رتبه چهارم کشوری در مسئله تراکم جمعیت هم شده است. مسکن گران، مالیات‌های سنگین و همچنین هزینه بالای موارد پزشکی، همگی باعث شده‌اند تا تنها افرادی با توانایی مالی بالا بتوانند در این ایالت ساکن شوند.
 • زمستان‌های سخت: ایالت کنتیکت می‌تواند زمستان‌های سردی داشته باشد. دمای پایین و بارش برف سنگین در این ایالت معمول است. این موضوع بیرون رفتن از خانه و فعالیت‌های روزمره را در فصل زمستان دشوار می‌کند.
 • تراکم ترافیک: کنتیکت ایالتی پرجمعیت است و برای همین طبیعی است که معضل ترافیک در این ایالت به چشم بیاید. مخصوصاً در ساعت‌های شلوغ احتمال اینکه پشت ترافیک بمانید و به موقع به مقصد نرسید زیاد است و شما همواره باید زمانی را برای ترافیک درنظر بگیرید.
 • فرصت‌های شغلی محدود: با وجود برخورداری از اقتصادی شکوفا و صنایع پویا، فرصت‌های شغلی در برخی از تخصص‌ها بسیار محدود هستند. این موضوع می‌تواند پیدا کردن کار را برای شما دشوار کند. برای همین قبل از تصمیم خود به فکر پیدا کردن کار مناسب در طول زمانی مناسب باشید.
 • تنوع محدود: کنتیکت ایالتی متنوع محسوب نمی‌شود و اکثریت جمعیت آن سفیدپوست هستند. درصورتی که عضو رنگین‌پوست‌ها در این ایالت باشید ممکن است احساس تعلق به اجتماع را از دست بدهید.

ایالت کنتیکت به عنوان یک ایالت کوچک در شمال شرقی ایالات متحده از مزایا و معایب منحصربه‌فرد خودش برخوردار است. کیفیت زندگی بالا و مناظر طبیعت زیبا از جمله مزایای این منطقه است اما فرصت‌های شغلی محدود و هزینه‌های بالای زندگی در کنار زمستان‌های سرد و برفی از سری مشکلاتی است که در کنتیکت با آن مواجه خواهید شد. در نهایت این شمایید که باید با توجه به اولویت‌ها و ترجیحات خودتان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

گشت‌وگذاری در کنتیکت

ایالت کنتیکت ایالتی کوچک در آمریکا است که از نقش‌های مهمی برخوردار بوده است. این ایالت تاریخی اصیل و مهم دارد که در کنار فرهنگ و جذابیت‌های طبیعت خود، توانسته به یکی از گزینه‌های جالب برای زندگی تبدیل شود. درنهایت این ایالت برای هر فردی یک چیز قابل توجه برای ارائه خواهد داشت. اگر قصد سفر یا نقل مکان به کنتیکت را دارید، می‌توانید از موارد زیر هم در این ایالت دیدن کنید.

موزه بندر دریایی Mystic

اگر به دنبال یک تجربه خاص در میان موزه‌ها هستید، می توانید به سراغ موزه دریایی Mystic بروید که به حفظ تاریخ دریایی New England می‌پردازد و بازدیدکنندگان می‌توانند کشتی‌های تاریخی را از نزدیک ببینند، در نمایشگاه‌های تعاملی شرکت کنند و در مورد زندگی ملوانان و ماهیگیران قدیمی اطلاعات بیشتری کسب کنند.

دانشگاه Yale

یکی دیگر از مشهورترین نقاط این ایالت، دانشگاه ییل یا Yale است. این دانشگاه که در سال ۱۷۰۱ تأسیس شده است، از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده است. شما می‌توانید برای تماشای معماری و آشنایی با این دانشگاه در محوطه آن قدم بزنید.

خانه و موزه مارک تواین

مارک تواین نویسنده‌ای مشهور است که خانه و محل کار او اکنون در ایالت کنتیکت تبدیل به موزه شده است. شما می‌توانید از این عمارت ویکتوریایی زیبا بازدید کنید و بیشتر با زندگی این فرد آشنا شوید.

پارک ایالتی قلعه ژیلت

در این پارک ایالتی یک قلعه زیبا وجود دارد که زمان ساخت آن به قرون وسطا برمی‌گردد. نام این قلعه از نام سازنده آن برگرفته شده است: ویلیام ژیلت. بازدیدکنندگان می‌توانند در این قلعه و محوطه‌های اطراف آن بگردند و از مناظر زیبایی آن، از جمله منظره‌ای که از رودخانه کنتیکت دارد، لذت ببرید.

آکواریوم Mystic

این آکواریوم بیش از ۴۰۰۰ موجود زنده دریایی را در خودش نگهداری می‌کند. اگر از تماشای حیوانات و ماهی‌ها لذت می‌برید، اینجا برای شماست. شما می‌توانید از نهنگ بلوگا تا پنگوئن را در این مجموعه از نزدیک ببینید.

تپه‌های Litchfield

این منطقه‌ی خوش‌منظره در شمال غربی کنتیکت قرار گرفته است. می‌توانند یک سفر جاده‌ای و رانندگی لذت‌بخش را در اینجا تجربه کنید یا اینکه در اطراف این تپه‌ها به قدم زدن بپردازید.

مسیر شراب کنتیکت

ایالت کنتیکت به اندازه ایالت‌های دیگری که صنعت شراب دارند مشهور نیست اما تعدادی کارخانه عالی را در خود جای داده است. کافی است مسیر شراب کنتیکت را دنبال کنید تا به بهترین تاکستان‌های این ایالت برسید.

Lake Compounce

شهربازی Lake Compounce در شهر برستول، قدیمی‌ترین شهربازی ایالات متحده است. شما می‌توانید در این شهربازی از بازی با وسایل مختلف لذت ببرید و تجربه‌های هیجان‌انگیزی مثل سوار شدن به یک قطار بخار قدیمی داشته باشید.

Mystic Pizza

اگر طرفدار پیتزا هستید، حتماً باید سری به Mystic Pizza بزنید. اینجا از سال ۱۹۷۳ مشغول به فعالیت است و مردمان محل همگی از پیتزاها و کیک‌های پیتزای خوشمزه این غذاخوری خاطره دارند.

درست است که ایالت کنتیکت کوچک است اما این کوچکی باعث نشده که خالی از محتوا و مکان‌های دیدنی باشد. شما در این ایالت زیبا می‌توانید فعالیت‌های هیجان‌انگیزی را تجربه کنید و مکان‌های دیدنی بسیاری را در طول یک سفر عالی بازدید کنید. مطمئن هستیم که جاهای زیادی برای کشف در کنتیکت پیدا می‌کنید.

آب‌وهوا و اقلیم جغرافیایی کنتیکت

ایالت کنتیکت در شمال شرقی ایالات متحده قرار گرفته است و به صورت کلی آب‌وهوای معتدلی دارد. این ایالت چهار فصل را به صورت متمایز از هم تجربه می‌کند. در تابستان‌ها گرم و مرطوب است و در زمستان‌ها سرد و برفی. این آب‌وهوای کنتیکت از عوامل مختلفی اثر پذیرفته که از جمله آن‌ها می‌توان به نزدیکی ایالت به اقیانوس اطلس و موقعیت جغرافیایی آن اشاره کرد.

آب‌وهوای تابستان در کنتیکت

تابستان‌های کنتیکت معمولاً گرم و شرجی است. دمای متوسط هوا در حدود ۲۵ درجه سانتی‌گراد است اما سطح رطوبت بسیار بالاست که باعث می‌شود هوا گرم‌تر به نظر برسد. طوفان‌های تندری در طول ماه‌های تابستان رایج هستند و باید برای آن‌ها آمادگی کافی داشته باشید. البته کنتیکت به صورت مستقیم در مسیر طوفان‌ها قرار ندارد اما می‌تواند باران و بادهای شدیدی را تجربه کند.

آب‌وهوای پاییز در کنتیکت

در پاییز هوا خنک‌تر است و روزهای صاف و روشن از ویژگی‌های آن است. شاخ‌وبرگ درختان در این فصل رنگ‌های قرمز و نارنجی و زرد می‌گیرند و در سراسر ایالت خیلی دیدنی می‌شوند. میانگین دما در حدود ۱۵-۲۰ درجه سانتی‌گراد است و نسبت با تابستان خنک‌تر است. همچنین شب‌های پاییز دما می‌تواند افت داشته باشد.

آب‌وهوای زمستان در کنتیکت

زمستان‌های کنتیکت سرد و برفی است. دمای متوسط در این فصل در حدود صفر درجه سانتی‌گراد است. درنظر بگیرید که این ایالت مستعد دریافت برف قابل توجهی است؛ مخصوصاً در قسمت‌های شمالی و غربی این موضوع بیشتر صدق می‌کند. قسمت‌های ساحلی می‌توانند برف کمتری را تجربه کنند اما همچنان یخ‌زدگی و سرمای شدید را دارند. بوران‌های زمستانی هم از دیگر ویژگی‌های ایالت کنتیکت در فصل زمستان است.

آب‌وهوای بهار در کنتیکت

هوای بهار در این ایالت بسیار ملایم است و دمای هوا در حوالی ۱۵ درجه سانتی‌گراد می‌چرخد. این فصل به خاطر گل‌ها و شکوفه درختان، بسیار زیباست.

تغییرات اقلیمی در کنتیکت

مانند بسیاری از نقاط دیگر دنیا در ایالت کنتیکت هم تغییرات اقلیمی رخ داده است. در طی چند دهه گذشته این ایالت شاهد افزایش نسبی دما بوده و رویدادهای آب‌وهوایی مثل طوفان و سیل بیشتر شده‌اند. برای اینکه این تغییرات اقلیمی کندتر شوند و اثر کمتری روی ایالت بگذارند، چند طرح در این ایالت دنبال می‌شود تا گازهای گلخانه‌ای کمتری تولید شود. ترویج استفاده از انرژی‌های پاک از دیگر موارد تأکیدی در این ایالت است.

قوانینی که در این زمینه وضع شده‌اند، پیگیری جدی برای جلوگیری از تغییرات اقلیمی را نشان می‌دهد. برای مثال استانداردهایی وجود دارد که شرکت‌های تولیدکننده برق را ملزم می‌کند تا درصد معینی از انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین کنند.

تاریخ کنتیکت

این ایالت کوچک در شمال شرقی آمریکا تاریخچه‌ای پر ماجرا دارد. از اولین مهاجران به آمریکا تا به همین امروز، ایالت کنتیکت نقش مهمی در توسعه کشور داشته است. در ادامه شما با این ایالت دوست‌داشتنی بیشتر آشنا می‌شوید.

اولین مهاجران اروپایی در اوایل قرن هفدهم وارد کنتیکت شدند. عمده آن‌ها از کشورهای انگلستان و هلند می‌آمدند. این مهاجران در ابتدا شهرهایی مثل هارتفورد، نیوهیون و استمفورد را ساختند. کشاورزی پیشه اصلی آن‌ها بود و این ایالت در قرن هجدهم توانست با سرعت زیادی رشد کند.

شرکت کنتیکت در انقلاب آمریکا نیز بسیار مهم است. بسیاری از سربازان این ایالت در این انقلاب شرکت داشتند. ایالت کنتیکت نقش مهمی در جنگ داشت؛ چه در تأمین نیرو، چه در ساخت اسلحه و مهمات.

اواخر قرن هجدهم میلادی و اوایل قرن نوزدهم، ایالت کنتیکت توانست رشد صنعتی قابل توجهی را تجربه کند. رودخانه‌ها و نهرهای این منطقه انرژی لازم برای گردندان کارخانه‌های منسوجات و اسلحه را تولید می‌کردند. اختراع موتور بخار و راه‌آهن دو نقطه عطفی بود که به رشد صنعتی ایالت کنتیکت کمک بسیاری کرد.

مهاجرت به کنتیکت در اواخر قرن نوزدهم افزایش یافت و بسیاری از مردم از دور و نزدیک برای کار در کارخانه‌های این ایالت دست به مهاجرت می‌زدند. این هجوم مهاجران باعث شد تا محله‌های جدیدی توسعه داده شود و شهرهای دیگری هم مثل Bridgeport ساخته شوند.

ایالت کنتیکت در قرن بیستم به رشد خودش ادامه داد و اقتصاد آن متنوع‌تر از قبل شد. صنعت بیمه جای خودش را به خوبی در کنتیکت باز کرد و هارتفورد به عنوان پایتخت بیمه جهان شناخته شد. علاوه‌براین، خدمات ایالتی و رفاه عمومی رشد خوبی داشتند و مراقبت‌های بهداشتی-پزشکی، امور مالی و نظام آموزشی از کیفیت بالایی برخوردار شدند.

بد نیست بدانید که ایالت کنتیکت نقشی اساسی در سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ ایفا کرد. این ایالت میزبان بسیاری از فعالان حقوق مدنی بود. رویدادهای متنوعی از جنبش‌ها در کنتیکت برگزار می‌شدند.

این روزها کنتیکت ایالتی با اقتصاد شکوفا است که از تنوع زیادی در صنایع خود برخوردار است. سیستم آموزشی ایالت جزو برترین‌های کشور است و دانشگاه‌های معتبری مثل Yale در این ایالت قرار دارند. همچنین موزه‌ها و مراکز فرهنگی متعددی در این ایالت تشکیل شده‌اند که همانند موزه بندر دریایی Mystic و خانه-موزه مارک تواین قابل توجه هستند.

عمده اقتصاد این ایالت را صنعت بیمه، مراقبت‌های بهداشتی-پزشکی و امور مالی شکل می‌دهند. البته در سال‌های اخیر رشد صنایع فناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر هم بسیار قابل توجه بوده است. به همین خاطر ایالت کنتیکت میزبان بسیاری از استارتاپ‌های نوآور و شرکت‌های متنوع در این دو صنعت نوظهور است.

تاریخ کنتیکت با رشد، نوآوری و تنوع گره خورده است. نقش اساسی ایالت در تاریخ آمریکا غیرقابل انکار است. این ایالت در آغاز با کشاورزی شروع کرد اما امروزه به عنوان قطب فناوری و انرژی‌های سبز شناخته می‌شود. درنتیجه انعطاف‌پذیری و سازگار شدن با شرایط مختلف از دیگر ویژگی‌های برتر کنتیکت است. تکامل و رشد کنتیکت همواره ادامه می‌یابد اما پیشینه پر ماجرا و اصیل آن به عنوان هویتی مستقل درباره این ایالت در خاطرها می‌ماند.

دانشگاه‌های کنتیکت

برخی از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده در کنتیکت قرار گرفته‌اند. این موسسه‌های آموزشی، رشته‌های متنوعی را پوشش می‌دهند و موضوعات مختلفی از هنر تا فنی را ارائه می‌کنند. همچنین جذب دانشجو از سراسر دنیا از دیگر برنامه‌های ویژه‌ای است که در این دانشگاه‌ها جدی گرفته می‌شود. در ادامه شما با برخی معتبرترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های کنتیکت آشنا می‌شوید.

دانشگاه Yale

دانشگاه ییل در نیوهیون یکی از شناخته‌شده‌ترین دانشگاه‌های دنیاست. این موسسه آموزشی در سال ۱۷۰۱ تأسیس شد و سومین موسسه آموزش عالی از نظر قدمت در ایالات متحده است. دانشگاه Yale یک دانشگاه خصوصی و تحقیقاتی است که در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرد. برخی از برجسته‌ترین رشته‌های این دانشگاه شامل حقوق، پزشکی، کسب‌وکار و مهندسی است.

دانشگاه Yale علاوه‌بر برنامه‌های آکادمیک، توجه ویژه‌ای به زندگی روزمره دانشجویان خود دارد. آن‌ها می‌توانند از نمایش‌های هنری لذت ببرند یا حتی در آن‌ها به عنوان عوامل اجرایی و بازیگر فعالیت داشته باشند. همچنین چندین موزه و گالری در محوطه دانشگاه وجود دارد که می‌تواند بازدید از آن‌ها جالب باشد. بد نیست بدانید که ورزش هم در این دانشگاه جدی گرفته می‌شود و ۳۵ تیم ورزشی دارد.

دانشگاه کنتیکت

یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی عمومی که در استورز قرار دارد، دانشگاه کنتیکت است. این دانشگاه در سال ۱۸۸۱ تأسیس شد و از آن زمان به یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های New England تبدیل شده است. دانشگاه UConn بیش از ۱۰۰ رشته کارشناسی و ۱۷ رشته تحصیلات تکمیلی را پشتیبانی می‌کند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به پزشکی، حقوق و دندانپزشکی اشاره کرد.

دانشگاه UConn به خاطر تعهدی که به تحقیق و توسعه دارد شناخته می‌شود. نوآوری در این دامشگاه حرف اول را می‌زند و چندین مرکز تحقیقاتی زیر نظر این دانشگاه فعالیت می‌کنند. از جمله این مراکز می‌توان موسسه حمل‌ونقل کنتیکت را نام برد. فعالیت‌های ورزشی دانشگاه هم زبانزد همگان است و ۲۴ تیم ورزشی دانشگاهی دارد.

کالج کنتیکت

کالج کنتیکت در واقع یک کالج خصوصی هنرهای آزاد است که در نیو لندن واقع شده است. این کالج در سال ۱۹۱۱ تأسیس شده است و محیطی کوچک و صمیمی دارد. توجه ویژه به دانشجویان از ویژگی‌های بارز این کالج است. در کل در کالج کانتیک بیش از ۵۰ رشته اصلی و فرعی در زمینه‌هایی مثل انسان‌شناسی، زیست‌شناسی و اقتصاد ارائه می‌شود.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این کالج، برنامه وصل کردن دانشجویان به بازار کار است. این یک فرصت ویژه است تا افراد با شرکت در کارآموزی‌ها، پروژه‌ها و دیگر برنامه‌های تحقیقاتی، بتوانند تجربه‌ای متفاوت داشته باشند و به مسیر شغلی محبوب خود هدایت شوند.

کالج Trinity

یکی دیگر از کالج‌های خصوصی هنرهای آزاد در هارتفورد قرار دارد و نام آن Trinity است. در این کالج که در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده است، بیش از ۴۰ رشته تحصیلی اصلی و فرعی پوشش داده می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به علوم اعصاب، علوم محیطی و اقتصاد اشاره کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های تعیین‌کننده در این کالج، تعهدی است که به مسئولیت‌های اجتماعی دارد. این کالج چندین برنامه مختلف برای ترویج عدالت اجتماعی و مشارکت دانشجویان در مشکلات مرتبط با اجتماع دارد. ورزش در این کالج جدی گرفته می‌شود و ۲۹ تیم ورزشی هم دارد.

همان‌طور که دیدید ایالت کنتیکت میزبان چندین دانشگاه معتبر است که همگی طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را پوشش می‌دهند. کیفیت بالا و جذب دانشجو از سراسر دنیا از ویژگی‌های برتر دانشگاه‌هایی مثل Yale است که در این ایالت فعالیت می‌کنند. اگر به فکر ادامه تحصیل هستید، ایالت کنتیکت می‌تواند شما را به هدف‌تان برساند.

موزه‌های مشهور در کنتیکت

کنتیکت ایالتی در منطقه شمال شرقی ایالات متحده و در نزدیکی اقیانوس اطلس است. این ایالت میزبان برخی از موزه‌های محبوب این کشور است که گردشگران و مردم محلی همواره از بازدید آن لذت می‌برند. از هنر و علم تا تاریخ و زیبایی‌های طبیعی، در موزه‌های کنتیکت جایگاهی دارند. در ادامه با برخی از محبوب‌ترین موزه‌های این ایالت آشنا می‌شوید.

گالری هنر دانشگاه Yale

گالری هنر دانشگاه Yale در شهر نیو هیون واقع شده است و از قدیمی‌ترین موزه‌های هنر دانشگاهی به شمار می‌آید. این موزه بیش از ۲۰۰ هزار شیء هنری را به نمایش گذاشته است که از جمله آن‌ها شامل هنر آفریقایی، هنرهای آمریکایی، هنر باستانی و هنر مدرن می‌شوند. مجموعه‌های این موزه شهرتی جهانی دارند و ساختمان موزه هم یک شاهکار معماری به حساب می‌آید.

موزه بندر دریایی Mystic

موزه بندر Mystic که در شهر Mystic هم قرار گرفته، بزرگترین موزه دریایی ایالات متحده است. این موزه بسیار بزرگ است و ۱۷ ساختمان نمایشگاهی دارد که موضوعات مختلفی مثل نجوم، کارخانه کشتی‌سازی و شبیه‌ساز دهکده قرن نوزدهمی را شامل می‌شود. بازدیدکنندگان از این موزه می‌توانند درباره تاریخ، فرهنگ و پیشینه دریانوردی اطلاعات جدیدی کسب کنند و حتی این امکان فراهم شده تا با یک کشتی قایقرانی تاریخی، به سفر دریایی بروند و یک گردش کوتاه داشته باشند.

خانه و موزه مارک تواین

در سال‌های ۱۸۷۴ تا ۱۸۹۱ مارک تواین، نویسنده مشهور، به همراه خانواده‌اش در خانه‌ای از شهر هارتفورد زندگی می‌کرد. هم‌اکنون این خانه تبدیل به یک موزه عمومی شده است. معماری، دکوراسیون و لوازم زندگی مارک تواین محافظت شده‌اند و شما می‌توانید یک موزه قدیمی هیجان‌انگیز را از نزدیک ببینید.

موزه هنر Wadsworth Atheneum

در شهر هارتفورد موزه هنر Wadsworth Atheneum را هم می‌توانید بازدید کنید. این موزه از قدیمی‌ترین موزه‌های عمومی در ایالات متحده است. مجموعه‌های این موزه شامل بیش از ۵۰ هزار اثر هنری است. آثار هنری این موزه از زمان مصر باستان تا هنر معاصر را پوشش می‌دهند. این موزه از آثار هنرمندانی همچون ون گوگ و مونه بهره برده تا نمایشگاه‌هایی با محتوای ارزشمند بسازد.

مرکز علمی کنتیکت

اگر به موزه‌های علمی علاقه دارید، مرکز علمی کنتیکت یک نوع موزه علمی است که بر پایه آموزش علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی طراحی شده است. این موزه بیش از ۱۶۵ نمایشگاه تعاملی دارد تا از طریق سرگرمی به شما مفاهیمی نو بیاموزد. همچنین در این موزه می‌توانید یک تئاتر سه‌بعدی پیشرفته و تلسکوپی برای دیدن ستارگان پیدا کنید. بازدیدکنندگان می‌توانند درباره موضوعاتی مثل الکتریسیته، امواج صوتی و فضا اطلاعاتی کسب کنند.

موزه Hill-Stead

در فارمینگتون می‌توانید از موزه Hill-Stead بازدید کنید. یک خانه-موزه تاریخی که زمانی خانواده ثروتمند پاپ ساکن آن بوده‌اند. این موزه مجموعه‌ای از نقاشی‌های سبک امپرسیونیسم را به نمایش گذاشته است. لوازم خانه همگی برای قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است و دست نخورده است.

موزه هوایی New England

در منطقه ویندزور لاکس می‌توانید از موزه نیو انگلند بازدید کنید. این موزه هوانوردی دارای بیش از ۱۰۰ هواپیما برای بازدید است. همچنین نمایشگاه‌هایی برای آشنایی با صنعت هوانوردی و کاربرد فناوری در پرواز دارد. بازدیدکنندگان این موزه می‌توانند از هواپیماها، هلیکوپترها و حتی فضاپیماهای موزه دیدن کنند. امکان سوار شدن به شبیه‌ساز پرواز هم در این موزه وجود دارد.

ایالت کنتیکت موزه‌های متنوعی دارد که درباره تاریخ و فرهنگ این ایالت اطلاعات تازه‌ای دارند. اگر به تاریخ یا نقاشی‌های مشهور علاقه داشته باشید، یا اینکه از دیدن معماری‌های باشکوه و خانه‌های قدیمی لذت ببرید، ایالت کنتیکت می‌تواند تا چند روز شما را مشغول کند. برای همین بار بعد که به این ایالت آمدید، بازدید از موزه‌ها را حتماً در برنامه خودتان لحاظ کنید.

۷ حقیقت جالب درباره کنتیکت

کنتیکت ایالتی است که به عنوان ایالت قانون شناخته می‌شود. درست است که ایالت کوچکی است اما تراکم جمعیتی بالایی دارد و همین نشان از شهرت زیاد و کیفیت زندگی بالای مردمان این ایالت است. نزدیک بودن ایالت به شهرهای بزرگ و مهم ویژگی دیگری است که توانسته کنتیکت را از سایر ایالت‌ها متمایز کند. در ادامه شما با ۷ واقعیت جالب درباره این ایالت آشنا می‌شوید که احتمالاً تا امروز نمی‌دانستید.

 • کنتیکت روزی مرکز ساعت‌سازی آمریکا بود

در قرن نوزدهم سازندگان ساعت در کنتیکت بیش از نیمی از ساعت‌های ساخت آمریکا را از آن خود کرده بودند و صنعت پررونقی داشتند. به ویژه شهر بریستول به دلیل صنعت ساعت‌سازی خودش شهرت داشت و امروزه نیز در این شهر موزه‌های مرتبط با ساعت آمریکایی و صنعت ساعت‌سازی پیدا می‌کنید.

 • کنتیکت قدیمی‌ترین روزنامه فعال ایالات متحده را دارد

هارتفورد کورانت که اولین بار در سال ۱۷۶۴ منتشر شد، قدیمی‌ترین روزنامه ایالات متحده است که به طور مداوم و تا همین امروز فعالیت می‌کند. این روزنامه جوایز متعددی را برای روزنامه‌نگاران خود دریافت کرده و سابقه‌ای طولانی در این ایالت دارد و حتی در کشور نیز قدیمی‌ترین روزنامه‌ی همچنان فعال است.

 • خانه اولین مرکز تجاری یا صرافی تلفنی در کنتیکت است

در سال ۱۸۷۸ اولین مرکز تلفن تجاری توسط شرکت تلفن منطقه‌ای در نیو هیون افتتاح شد.

 • پرچم کنتیکت منحصربه‌فرد است

یکی از منحصربه‌فردترین پرچم‌ها در میان ایالت‌های آمریکا، متعلق به کنتیکت است. روی پرچم سه درخت انگور بر زمینه سفید مشاهده می‌شود که نشان‌دهنده تاریخ کشاورزی ایالت کنتیکت است.

 • قدیمی‌ترین کتابخانه عمومی برای کنتیکت است

کتابخانه یادبود  اسکویل که در سالزبری قرار گرفته است، قدیمی‌ترین کتابخانه عمومی در ایالات متحده به حساب می‌آید. این کتابخانه در سال ۱۸۰۳ افتتاح شده است و بیش از دو قرن است که در خدمت جامعه آمریکایی بوده است.

 • کنتیکت بالاترین درآمد سرانه را دارد

در میان ایالات آمریکا، بالاترین درآمد سرانه متعلق به ایالت کنتیکت است. متوسط درآمد خانوار در این ایالت بیش از ۷۵ هزار دلار در سال است. اقتصاد ایالت کنتیکت تنوع خوبی دارد در موضوعاتی مثل بیمه و امور مالی در تراز ایالت‌هیا دیگر است.

 • رول‌های خرچنگ کنتیکت معروف هستند

در شهرهای ساحلی کنتیکت غذای خرچنگ با انواع طبخ بسیار شهرت دارد. رول‌های خرچنگ از محبوب‌ترین غذاهای دریایی این ایالت است. برخلاف رول‌های سنتی که به صورت سرد و همراه سس میل می‌شود، در کنتیکت رول‌های خرچنگ به صورت گرم و با کره ذوب‌شده سرو می‌شوند.

ایالت کنتیکت با تمام کوچکی خود، از ماجرا لبریز است. چیزهای جالب زیادی درباره این ایالت وجود دارد که همچنان از آن‌ها آگاهی ندارید. از مکان‌های دیدنی متنوع تا غذاهای دریایی عالی، همگی ویژگی‌هایی است که کنتیکت را از دیگر ایالت‌ها متمایز می‌کند.

۱۰ فعالیت باحال در کنتیکت

وقتی صحبت از فعالیت‌های باحال و جاهای دیدنی می‌شود دیگر نباید به کوچک بودن ایالت کنتیکت توجه کنید. چرا که این ایالت با تمام وسعت کم خود، بسیار بیشتر از ایالت‌های دیگر مکان‌های دیدنی دارد که می‌تواند تجربه‌های هیجان‌انگیزی به شما بدهد. از پارک‌های زیبا تا شهرهای جذاب همگی مواردی هستند که باعث شده تا کنتیکت نه تنها چیزی از دیگر ایالت‌ها کم نداشته باشد، بلکه‌ای گزینه‌ای بسیار عالی هم باشد. شما در ادامه با ۱۰ فعالیت باحال و سرگرم‌کننده که در کنتیکت می‌توانید انجام بدهید آشنایی پیدا می‌کنید.

از موزه دریایی Mystic دیدن کنید

این موزه بسیار بزرگ است و ۱۷ ساختمان نمایشگاهی دارد که موضوعات مختلفی مثل نجوم، کارخانه کشتی‌سازی و شبیه‌ساز دهکده قرن نوزدهمی را شامل می‌شود. بازدیدکنندگان از این موزه می‌توانند درباره تاریخ، فرهنگ و پیشینه دریانوردی اطلاعات جدیدی کسب کنند و حتی این امکان فراهم شده تا با یک کشتی قایقرانی تاریخی، به سفر دریایی بروند و یک گردش کوتاه داشته باشند.

در خانه مارک تواین بچرخید

مارک تواین نویسنده‌ای مشهور است که خانه و محل کار او اکنون در ایالت کنتیکت تبدیل به موزه شده است. شما می‌توانید از این عمارت ویکتوریایی زیبا بازدید کنید و بیشتر با زندگی این فرد آشنا شوید. این نویسنده مشهور بیش از بیست‌سال در شهر هارتفورد زندگی کرد و خانه او همراه با وسایل هم‌اکنون برای نمایش عمومی موجود است.

پیاده‌روی در پارک ایالتی Sleeping Giant

این پارک زیبا بیش از ۵۰ کیلومتر مسیر پیاده‌روی دارد که برای کوهنوردان بسیار جذاب است. خط‌الرأس کوهستانی پارک مثل یک غول خفته به نظر می‌رسد و نام پارک هم از همین منظره گرفته شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند از مسیرهای آرامی در میان جنگل عبور کنند، در کنار نهرها استراحت کنند و از زمین‌های صخره‌ای زیبا لذت ببرند.

در دانشگاه Yale بگردید

دانشگاه Yale از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا است که در شهر New Haven واقع شده است. شما می‌توانید از گشت زدن در این دانشگاه همراه با تورهای بازدید و راهنما لرت ببرید. همچنین ساختمان‌های تاریخی دانشگاه دیدنی هستند. کتابخان یادبود استرلینگ و دیگر کتابخانه‌های دانشگاه با حضور نسخ خطی کمیاب، بسیار دیدنی هستند.

پارک ایالتی قلعه ژیلت

این پارک ایالتی قلعه زیبایی دارد که زمان ساخت آن به قرون وسطا برمی‌گردد. نام این قلعه از نام سازنده آن برگرفته شده است: ویلیام ژیلت. بازدیدکنندگان می‌توانند در این قلعه و محوطه‌های اطراف آن بگردند و از مناظر زیبایی آن، از جمله منظره‌ای که از رودخانه کنتیکت دارد، لذت ببرید. این پارک برای پیک‌نیک و استراحت گزینه‌ای ایدئال است.

شرکت در نمایشگاه رنسانس کنتیکت

این نمایشگاه یک رویداد سالانه است که در North Haven قرار دارد و با اجراهای مخصوص، موسیقی زنده، بازار صنایع دستی و بازار غذاهای محلی از شما استقبال می‌کند. این رویداد به شما کمک می‌کند تا زندگی در زمان رنسانس را تصور و تخیل کنید.

با قایق به جزایر تایمبل بروید

در سواحل برانفورد از ایالت کنتیکت، سواحلی کوچک به نام تایمبل وجود دارد. تورهای گردشگری مختلفی برای بازدید از این جزیره‌ها طراحی شده تا شما بتوانید از این مکان‌های جذاب دیدن کنید. خانه‌های تاریخی و فانوس‌های دریایی از جمله جذابیت‌های جزایر تایمبل است. شما می‌توانید با مراجعه به این جزایر از تاریخ و بوم‌شناسی منطقه اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

از آکواریوم Mystic دیدن کنید

این آکواریوم بیش از ۴۰۰۰ موجود زنده دریایی را در خودش نگهداری می‌کند. اگر از تماشای حیوانات و ماهی‌ها لذت می‌برید، اینجا برای شماست. شما می‌توانید از نهنگ بلوگا تا پنگوئن را در این مجموعه از نزدیک ببینید. شیرهای دریایی از دیگر موجودات این آکواریوم بزرگ هستند. نمایشگاه‌های متنوعی هم درباره نحوه محافظت از دریا برای بازدیدکنندگان طراحی شده است. شما می‌توانید قالب نمایشگاه‌های تعاملی، تجربه‌هایی مثل غذا دادن به این موجودات دریایی را هم تجربه کنید.

در Connecticut River Valley بگردید

یکی دیگر از مناطق دیدنی در ایالت کنتیکت، دره رودخانه آن یا Connecticut River Valley است. بازدیدکنندگان می‌توانند در اینجا قدم بزنند، کایاک‌سواری را تجربه کنند یا از مناظر زیبای رودخانه و تپه‌های اطراف لذت ببرند. این منطقه به خاطر رستوران‌های محلی با محصولات تازه کشاورزی خود شهرت بسیاری دارد.

Lake Compounce را ببینید

یکی از قدیمی‌ترین شهربازی‌هایی که در ایالات متحده هنوز هم فعالیت دارد، به اسم Lake Compounce است. این شهربازی در شهر بریستول واقع شده است و بیش از ۵۰ وسیله بازی دارد که از جمله می‌توان به ترن هوایی، سواری در آب و یک استخر موجی بزرگ اشاره کرد. شما از هر سنی در این شهربازی غرق لذت خواهید شد.

ایالت کنتیکت به رغم کوچکی از امکانات بسیاری برخوردار است. اگر اهل لذت بردن باشید، فرصت‌های زیادی در کنتیکت دارید. اگر هم بخواهید درس بخوانید، دانشگاه Yale بهترین فرصت برای ادامه تحصیل است. بنابراین فرقی ندارد که هدف شما چه باشد، درهرصورت از ایالت کنتیکت دست خالی بیرون نمی‌روید.

۱۴ تا از برترین مکان‌های دیدنی در کنتیکت

ایالت کنتیکت مقصدی زیبا برای گردشگری و سکونت است. اگر می‌خواهید به سراغ این ایالت بروید، باید تاریخ، فرهنگ، طبیعت و سرگرمی را به صورت ترکیبی تجربه کنید! از شهرهای کوچک تا شهرهای بزرگ شلوغ، در کنتیکت تجربه‌ای متفاوت خواهید داشت.

 • موزه دریایی Mystic: این موزه بسیار بزرگ است و ۱۷ ساختمان نمایشگاهی دارد که موضوعات مختلفی مثل نجوم، کارخانه کشتی‌سازی و شبیه‌ساز دهکده قرن نوزدهمی را شامل می‌شود. بازدیدکنندگان از این موزه می‌توانند درباره تاریخ، فرهنگ و پیشینه دریانوردی اطلاعات جدیدی کسب کنند و حتی این امکان فراهم شده تا با یک کشتی قایقرانی تاریخی، به سفر دریایی بروند.
 • خانه و موزه مارک تواین: مارک تواین نویسنده‌ای مشهور است که خانه و محل کار او اکنون در ایالت کنتیکت تبدیل به موزه شده است. شما می‌توانید از این عمارت ویکتوریایی زیبا بازدید کنید و بیشتر با زندگی این فرد آشنا شوید. این نویسنده مشهور بیش از بیست‌سال در شهر هارتفورد زندگی کرد و خانه او همراه با وسایل هم‌اکنون برای نمایش عمومی موجود است.
 • دانشگاه Yale: یکی دیگر از مشهورترین نقاط این ایالت، دانشگاه ییل یا Yale است. این دانشگاه که در سال ۱۷۰۱ تأسیس شده است، از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده است. شما می‌توانید برای تماشای معماری و آشنایی با این دانشگاه در محوطه آن قدم بزنید.
 • پارک ایالتی قلعه ژیلت: این پارک ایالتی قلعه زیبایی دارد که زمان ساخت آن به قرون وسطا برمی‌گردد. نام این قلعه از نام سازنده آن برگرفته شده است: ویلیام ژیلت. بازدیدکنندگان می‌توانند در این قلعه و محوطه‌های اطراف آن بگردند و از مناظر زیبایی آن، از جمله منظره‌ای که از رودخانه کنتیکت دارد، لذت ببرید.
 • شهربازی Lake Compounce: یکی از قدیمی‌ترین شهربازی‌هایی که در ایالات متحده هنوز هم فعالیت دارد، به اسم Lake Compounce است. این شهربازی در شهر بریستول واقع شده است و بیش از ۵۰ وسیله بازی دارد که از جمله می‌توان به ترن هوایی، سواری در آب و یک استخر موجی بزرگ اشاره کرد. شما از هر سنی در این شهربازی غرق لذت خواهید شد.
 • خانه شیشه‌ای: معمار مشهور فیلیپ جانسون یک خانه مدرن طراحی کرده است که به نام خانه شیشه‌ای در ایالت کنتیکت امکان بازدید دارد. شما می‌توانید این خانه و زمین ۴۹ هکتاری اطرافش را بگردید و لذت ببرید.
 • آکواریوم Mystic: این آکواریوم بیش از ۴۰۰۰ موجود زنده دریایی را در خودش نگهداری می‌کند. اگر از تماشای حیوانات و ماهی‌ها لذت می‌برید، اینجا برای شماست. شما می‌توانید از نهنگ بلوگا تا پنگوئن را در این مجموعه از نزدیک ببینید. شیرهای دریایی از دیگر موجودات این آکواریوم بزرگ هستند.
 • قطار بخار و قایق رودخانه‌ای Essex: شما می‌توانید در منطقه دره رودخانه کنتیکت سوار یک قایق بخار قدیمی بشوید و چرخی در این رودخانه بزرگ بزنید.
 • تپه‌های لیچ‌فیلد: این منطقه خوش‌منظره در کنتیکت به خاطر تپه‌های زیبای خود در کنار مزارع جذاب معروف است. مسیرهای پیاده‌روی، کارخانه‌های شراب‌سازی و گالری‌های هنری این منطقه بسیار دیدنی هستند.
 • Mystic Pizza: اگر طرفدار پیتزا هستید حتماً سری به Mystic Pizza بزنید. جایی که می‌توانید طعمی متفاوت را تجربه کنید و از قدمت مغازه لذت ببرید.
 • مرکز هریت بیچر استو: اگر دوست دارید با نویسنده رمان مشهور «کلبه عمو تام» بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به سراغ مرکزی به همین نام در ایالت کنتیکت بروید.
 • فروشگاه خانه‌موزه تواین: علاوه‌بر موزه خانه تواین، می‌توانید از فروشگاه مختص آن برای دوستان و آشنایان خود هدیه بخرید. کتاب و دیگر هدایایی که می‌توانید از این فروشگاه تهیه کنید، همگی یاد و خاطره‌ای از تواین دارند.
 • آکواریوم دریایی: یکی دیگر از آکواریوم‌های دیدنی در کنتیکت، آکواریوم دریایی است. در این آکواریوم شما می‌توانید کوسه‌ها، لاک‌پشت‌های دریایی و دیگر حیوانات جذاب را از نزدیک مشاهده کنید.
 • موزه تاریخ طبیعی Yale Peabody: این موزه از گسترده‌ترین نمونه‌های تاریخ طبیعی در جهان است و نمایشگاه‌های آن تاریخی از دایناسورها، انسان‌های اولیه و تکامل را ارائه می‌دهند.

ایالت کنتیکت برخلاف ظاهر کوچکش چیزهای زیادی برای ارائه دارد؛ از تاریخ و فرهنگ تا سرگرمی و طبیعت، همگی در کنتیکت جمع شده‌اند تا تجربه‌ای متفاوت را به شما هدیه بدهند.

۱۰ جاذبه گردشگری کنتیکت

ایالت کنتیکت کوچک است اما جاهای دیدنی بسیاری دارد. اگر قصد سفر یا نقل مکان به این ایالت را دارید، ۱۰ مکان وجود دارد که حتماً باید از آن‌ها بازدید کنید. از منظره‌های طبیعی تا موزه‌های هیجان‌انگیز، همگی گزینه‌هایی روی میز هستند. در ادامه این مطلب شما با ۱۰ جاذبه توریستی برتر در ایالت کنتیکت آشنا می‌شوید.

موزه دریایی Mystic

بندر میستیک بزرگ‌ترین موزه دریایی در دنیاست که در شهر میستیک کنتیکت واقع شده است. این موزه به دریانوردی در قرن نوزدهم می‌پردازد و از نمایشگاه‌های مختلفی برخوردار است: یک دهکده بازسازی شده از آن زمان‌ها، کشتی‌هایی با بادبان‌های بلند، صنعت بادبان‌سازی و ناوبری. شما می‌توانید در این موزه چیزهای جدیدی از تاریخچه دریانوردی بیاموزید.

دانشگاه Yale

این دانشگاه از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیاست. معماری زیبای گوتیک، گالری‌های هنری، موزه‌ها، کتابخانه‌ها و حتی محوطه این دانشگاه بسیار جذاب و دیدنی است.

پارک ایالتی قلعه ژیلت

این پارک ایالتی قلعه زیبایی دارد که زمان ساخت آن به اوایل قرن بیستم برمی‌گردد. نام این قلعه از نام سازنده آن برگرفته شده است: ویلیام ژیلت. بازدیدکنندگان می‌توانند در این قلعه و محوطه‌های اطراف آن بگردند و از مناظر زیبایی آن، از جمله منظره‌ای که از رودخانه کنتیکت دارد، لذت ببرید.

آکواریوم Mystic

آکواریوم Mystic محل زندگی بیش از 5000 حیوان دریایی از جمله نهنگ‌های بلوگا، شیرهای دریایی، پنگوئن‌ها و کوسه‌ها است. بازدیدکنندگان می‌توانند از نمایشگاه‌های تعاملی و تجربه تئاتر 4 بعدی لذت ببرند.

خانه و موزه مارک تواین

این خانه تاریخی در سال‌های ۱۸۷۴تا ۱۸۹۱ میزبان حضور مارک تواین بوده است. حالا موزه‌ای برای بازدید عمومی شده که در آن می‌توانید با زندگی و آثار مارک تواین، نویسنده مشهور آشنا شوید.

پارک ایالتی Sleeping Giant

این پارک ایالتی در شرق Hamden قرار گرفته است و مقصدی محبوب برای یک تفریح خانوادگی در آخر هفته‌هاست. ویژگی اصلی این پارک نمایی است که در آن یک غول خوابیده به ذهن متبادر می‌شود.

موزه هنر Wadsworth Atheneum

این موزه که قدیمی‌ترین موزه هنر عمومی در ایالات متحده است، مجموعه‌ای ارزشمند از آثار هنرمندان مشهور مانند ون گوگ را دارا است و به نمایش عمومی گذاردخ است. معماری ساختمان و نمایشگاه‌های خاص این موزه باعث شده تا علاقه‌مندان هنر همواره از این موزه دیدن کنند.

Mystic Pizza

یک پیتزافروشی محبوب در شهر Mystic، پیتزا میستیک است که در آن شما می‌توانید حین تماشای مناظر زیبای نیو انگلند، پیتزایی خوشمزه را میل کنید.

باغ وحش Beardsley

اگر به فکر یک گردش خانوادگی هستید، باغ وحش می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد. در این باغ وحش که در شهر بزرگ Bridgeport واقع شده است، شما می‌توانید بیش از ۳۰۰ حویان از سرتاسر جهان را مشاهده کنید. ببر، گرگ و میمون از رایج‌ترین حیوانات این باغ وحش هستند. در این باغ وحش برنامه‌های آموزشی و رویدادهای مختلفی در طول سال برگزار می‌شود.

قطار بخار و قایق رودخانه‌ای Essex

شما می‌توانید در منطقه River Valley کنتیکت سوار یک قایق بخار قدیمی بشوید و چرخی در این رودخانه بزرگ بزنید. این تور هیجان‌انگیز می‌تواند خاطره‌ای ماندگار برای شما و خانواده‌تان بسازد. مخصوصاً اگر از طرفداران طبیعت‌گردی باشید، حسابی از این گردش لذت خواهید برد. چراکه مناظری بسیار دیدنی از ایالت را می‌بینید که کمتر کسی دیده است.

به عنوان نتیجه‌گیری باید این را بگوییم که ایالت کنتیکت همواره چیزهای زیادی برای ارائه به شما دارد. از مکان‌های دیدنی و موزه‌هایش تا مناظر طبیعی زیبا، هر یک چیزی برای ارائه به شما دارد. کافی است خودتان را در تاریخ، فرهنگ و طبیعت این ایالت رها کنید. فرقی ندارد که هدف شما یک مسافرت در تعطیلات است یا می‌خواهید به این ایالت مهاجرت کنید. درهرصورت دست خالی از کنتیکت برنمی‌گردید. پس همین حالا تصمیم خودتان را نهایی کنید و چمدان خود را ببندید تا یک سفر هیجان‌انگیز را تجربه کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.