ایرانیان وایومینگ

ایرانیان وایومینگ • زندگی در وایومینگ • ایالت وایومینگ

ZSany - Advertise With Us Today!

وایومینگ یکی از ایالت‌های شمال غربی آمریکا است که دهمین منطقه بزرگ و دومین ایالت کم جمعیت این کشور به شمار می‌آید. مهاجرت به وایومینگ در بین ساکنان ایالات متحده چندان محبوب نیست، اما هنوز هم افرادی هستند که به دنبال تمام مزایای زندگی در این ایالت هستند. دلیل آن مزایا و نکات مثبتی است که وایومینگ نسبت به دیگر ایالت‌ها دارد.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم وایومینگ دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان وایومینگ

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت وایومینگ

وایومینگ، از جمله کم‌جمعیت‌ترین ایالت‌های آمریکا است که در 10 ژوئیه 1890 به عنوان چهل و چهارمین ایالت اتحادیه پذیرفته شد. این ایالت از نظر مساحت کل در بین 50 ایالت ایالات متحده در رتبه دهم قرار دارد. وایومینگ با شش ایالت دشتی و کوهستانی دیگر مرز مشترک دارد: مونتانا در شمال و شمال غربی، داکوتای جنوبی و نبراسکا در شرق، کلرادو در جنوب، یوتا در جنوب غربی و آیداهو در غرب. شاین، پایتخت وایومینگ، در گوشه جنوب شرقی این ایالت قرار دارد.

کلمه وایومینگ از یک کلمه دلاوری به معنای «سرزمین دشت‌های وسیع» گرفته شده است، که توصیف مناسبی از محیط طبیعی وسیع این ایالت است. ساکنان وایومینگ در سراسر این ایالت در شهرهای کوچک به مزرعه‌داری و کشاورزی مشغول هستند و در شهرک‌های معدنی و در دیگر نقاط زیبای آن ساکن هستند. هر ساله میلیون‌ها نفر از پارک‌های ملی یلوستون و گرند تتون در این ایالت بازدید می‌کنند. علاوه بر این، این ایالت دارای نرخ جرم و جنایت پایین و آلودگی کمی است. یکی از لقب‌های وایومینگ ایالت برابری است، زیرا این ایالت اولین ایالت در کشور بود که قانون اساسی را تصویب کرد که شامل ماده‌ای بود که به زنان حق رای می‌داد.

ایرانیان وایومینگ

بیش از نه دهم ساکنان وایومینگ اجداد اروپایی دارند. اسپانیایی‌ها بیشترین اقلیت از جمعیت وایومینگ را تشکیل می‌دهند. آمریکایی‌های آفریقایی تبار کمتر از 1 درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهند و بیشتر آنها در منطقه شاین ساکن هستند. اگرچه مهاجران چینی در ساخت راه‌آهن اتحادیه پاسیفیک در این ایالت نقش مهمی داشتند، اما با این حال، در حال حاضر تعداد آسیایی‌های ساکن در این ایالت بسیار کمتر است. اکثر آسیایی‌ها در شهرستان‌های جنوبی ایالت در شهرهای شاین، لارامی و راک اسپرینگز زندگی می‌کنند.

بیش از 2 درصد از جمعیت وایومینگ را بومیان آمریکایی تشکیل می‌دهند که عمدتاً آراپاهو و شوشون هستند. بیش از نیمی از این جمعیت در منطقه حفاظت شده رودخانه Wind با مساحت 2000000 هکتار (810000 هکتار) در بخش مرکزی غربی وایومینگ زندگی می‌کنند. با توجه به کوچک بودن این ایالت و نحوه زندگی مردم در آن، تعداد ایرانیان در آن نیز نسبتا کم است و برخی از آنها که در این ایالت حضور دارند، در شهرهای بزرگ آن ساکن هستند.

زندگی در وایومینگ

وایومینگ یکی از ایالت‌های دشتی و کوهستانی زیبا در آمریکا است که همین موضوع باعث شده که بسیاری از مردم آن مزرعه‌داری و کشاورزی را برای گذران زندگی انتخاب کنند. اما جذابیت‌های وایومینگ تنها به کار در مزرعه ختم نمی‌شود. این ایالت شمال غربی که به عنوان مکانی عالی برای بازنشستگان و افراد عاشق فضای باز شناخته می‌شود، هزینه معقول زندگی، مالیات کم، زیبایی طبیعی بی حد و حصر را ارائه می‌دهد. همچنین یک ایالت بزرگ با کمترین جمعیت است. این ایالت کابویی، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که به دنبال لذت بردن از فضای طبیعی و زندگی آرام هستند. برای اینکه این ایالت را برای زندگی انتخاب کنید، مزایا و معایب آن را باید بدانید. در ادامه ابتدا مزایا و بعد معایب زندگی در وایومینگ را نام خواهیم برد.

 • قیمت خانه: میانگین ارزش خانه در ایالت وایومینگ 232000 دلار است که بسیار مقرون به صرفه است. با توجه به این موضوع، بازار مسکن در این ایالت بسیار رونق دارد و روز به روز نیز بهتر می‌شود.
 • مالیات کم: اگر در حال حاضر در ایالتی با مالیات بالا زندگی می‌کنید، خوش شانس هستید که با وایومینگ آشنا شدید. در کنار یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مالیات بر دارایی در ایالات متحده، مالیات بر درآمد نیز در این ایالت وجود ندارد.
 • طبیعت بزرگ: اگر به طبیعت و تفریحات در فضای باز علاقه دارید، تمام اینها را در وایومینگ خواهید داشت! به علاوه، وایومینگ ایالت چهار فصل است. از فعالیت‌هایی که در طول سال می‌توانید از آنها لذت ببرید شامل پیاده‌روی، شکار، ماهیگیری، اسکی و موارد دیگر می‌شود.
 • بدون ترافیک: ترافیک؟ چه ترافیکی؟ وایومینگ به عنوان کم تراکم‌ترین ایالت در کشور آمریکا شناخته می‌شود و وسایل نقلیه زیادی در جاد‌ه‌های آن وجود ندارد.
 • هوای پاک: کسانی که از مناطق شلوغ‌تر به وایومینگ می‌آیند، به معنای واقعی کلمه می‌توانند نفس راحتی (تازه) بکشند. کاسپر و شاین برخی از بهترین شهرها در آمریکا هستند که بهترین کیفیت هوا را دارند.
 • پارک‌های ملی فراوان: قدیمی‌ترین پارک ملی جهان (Yellowstone) به همراه پنج سایت خدمات پارک ملی دیگر در وایومینگ است.
 • فرهنگ و غذای غربی: از همبرگرهای گاومیش کوهان دار و استیک سوخاری گرفته تا غذای مزرعه‌داران، وایومینگی‌ها به میراث قدیمی خود در فرهنگ و خوراکی افتخار می‌کنند.

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و وایومینگ نیز از این مقوله مستثنا نیست.

 • آب و هوای سخت: از زمستان سخت گرفته تا تگرگ و سیل ناگهانی، وایومینگ طوفان‌های بزرگ و بدی دارد. بهتر است با وسایل مناسب برای آب و هوای نامساعد این ایالت آماده شوید.
 • دورافتادگی: وایومینگ یک ایالت کم جمعیت است و فاصله میان شما تا دیگر ایالت‌ها همسایه، مراکز خرید، بیمارستان یا شهر بعدی بسیار است.
 • فقدان تنوع: اگرچه ایالت تلاش می‌کند که تنوع فرهنگی و قومیتی در ایالت به وجود آورد (و حتی نام مستعار دولت برابر را برگزیده است)، اما 92٪ از جمعیت وایومینگ سفیدپوست هستند.
 • خطر کار: وایومینگ که در سال 2018 خطرناک‌ترین ایالت آمریکا برای کار شناخته شد، دارای نرخ بالایی از تلفات در محل کار است.
 • بدون شهرهای بزرگ: شاین با جمعیتی حدود 63000 نفر پرجمعیت‌ترین شهر این ایالت است. اگر به دنبال یک کلان شهر هستید، این مکان مناسب شما نخواهد بود.
 • خرید محدود: این ممکن است مشکل بزرگی به نظر نرسد، اما برای یافتن آنچه نیاز دارید، از لباس گرفته تا لوازم الکترونیکی و هر چیز دیگری، وایومینگ می‌تواند برای شما چالش برانگیز باشد.
 • قوانین عجیب و غریب: هر ایالتی این قوانین را دارد و وایومینگ نیز از این قاعده مستثنا نیست. به عنوان مثال، نبستن کمربند جریمه‌ای سنگین به همراه خواهد داشت. همچنین، شما مجاز به عکاسی از آلودگی‌های زیست محیطی نیستید.

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

شاین

بزرگترین شهر

شاین

طول

279 مایل (451 کیلومتر)

عرض

371.8 مایل (599 کیلومتر)
جمعیت (2020)

576,850

رتبه

50

درآمد متوسط خانوار

62,268 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.