ایرانیان ویرجینیا غربی

ایرانیان ویرجینیا غربی • زندگی در ویرجینیا غربی • ایالت ویرجینیا غربی

ZSany - Advertise With Us Today!

هنگامی که ایالت ویرجینیا در طول جنگ داخلی (1861-1865) به جدایی از ایالات متحده رای داد، مردم این ایالت با این تصمیم مخالفت کردند و برای حمایت از ایالت ویرجینیای غربی متحد شدند. کنگره در 20 ژوئن 1863 ایالت ویرجینیای غربی را واگذار کرد. شهر هارپرز فری ویرجینیای غربی محل یورش شوم جان براون در سال 1859 به زرادخانه فدرال بود. اما طرح براون برای مسلح کردن شورشیان در مقیاس وسیع با سلاح‌های گرم در نهایت شکست خورد. براون به دار آویخته شد، اما این یورش در برانگیختن ترس سفیدپوستان جنوب از شورش و افزایش تنش میان شمال و جنوب قبل از جنگ داخلی موفق بود.

امروزه ویرجینیای غربی یکی از ایالت‌های تولید کننده زغال سنگ است که 15 درصد زغال سنگ کشور آمریکا را تامین می‌کند. پل New River Gorge در نزدیکی Fayetteville، طولانی‌ترین پل قوسی فولادی در جهان است که در این ایالت قرار دارد. هر ماه اکتبر، ویرجینیای غربی میزبان جشن روز پل است و افراد مجاز به چتربازی و بانجی جامپینگ از روی پل هستند. این رویداد سالانه نزدیک به 100000 شرکت کننده و توریست را جذب می‌کند. بومیان ویرجینیای غربی مشهور عبارت‌اند از دان ناتس بازیگر، مری لو رتون ژیمناستیک و خلبان آزمایشی چاک یگر.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم ویرجینیای غربی دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان ویرجینیای غربی

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت ویرجینیای غربی

ویرجینیای غربی از جمله ایالت‌های با سطح درآمد پایین در آمریکا است. این ایالت که در سال 1863 به عنوان سی و پنجمین ایالت در اتحادیه پذیرفته شد، ایالت نسبتاً کوچکی است که از شمال با پنسیلوانیا، از شرق با مریلند و ویرجینیا، از جنوب غربی با کنتاکی و از شمال غربی با اوهایو همسایه است. مرکز ایالت چارلستون است.

ویرجینیای غربی به ایالت کوهستان معروف است که البته این نام برازنده آن است. با میانگین ارتفاع حدود 1500 فوت (460 متر) از سطح دریا، این ایالت دارای بالاترین ارتفاع در بین ایالت‌های ایالات متحده در شرق رودخانه می سی سی پی است. این منطقه از نظر اقتصادی و اجتماعی به کوه‌هایی که طول و عرض آن را می‌پوشاند و به رودخانه‌هایی که از اطراف آن را محصور کرده‌اند، گره خورده است. در ابتدا بخش شمال غربی ویرجینیا این ایالت را تشکیل می‌داد، اما ساکنان آن از کنوانسیون جدایی ایالت در سال 1861 سرپیچی کردند و به جای آن، ماندن در اتحادیه را انتخاب کردند. دو سال بعد این منطقه یک ایالت جدید را تشکیل داد و شهروندان آن مطابق شعار ویرجینیای غربی، “Montani semper liberi” (“کوهنوردان همیشه آزاد هستند”) عمل کردند.

در مقایسه با استانداردهای ملی و میانگین‌های آمریکا، ویرجینیای غربی از نظر درآمد و در توسعه کلی اقتصادی ضعیف است. برای چندین دهه، بسترهای غنی زغال سنگ در ویرجینیای غربی، آن را به تولید کننده پیشرو زغال سنگ در آمریکای شمالی تبدیل کرده بود. از زمان جنگ جهانی دوم، تعداد زیادی از مردم ایالت ویرجینیای غربی را به مقصد مکان‌هایی که فرصت‌های شغلی بیشتری ارائه می‌دادند، ترک کردند. دهه 1970 نقطه عطف کوتاهی در مهاجرت به خارج در طول بحران انرژی و رونق زغال سنگ بود. با شروع دهه 1980، کاهش جمعیت در این ایالت تا حدی با هجوم متخصصان شهری و بازنشستگان در منطقه شرقی جبران شد. ویرجینیای غربی به توسعه آموزش و ارتباطات از راه دور روی آورد تا فضای اجتماعی و اقتصادی مدرن‌تری در این ایالت به وجود آورد.

ایرانیان ویرجینیای غربی

اولین سکونتگاه در ویرجینیای غربی توسط آلمانی‌ها در امتداد رودخانه پوتوماک در شپردزتاون بود. سرشماری سال 1790 نشان می‌دهد که 55873 نفر در بخش غربی ویرجینیا حضور دارند که حدود 15000 نفر از آنها آلمانی تبار بودند. در اوایل دهه 1800 بسیاری از دستورات دولت ویرجینیا مربوط به ساکنان مرزی به دو زبان آلمانی و انگلیسی چاپ می‌شد. نوادگان انگلیسی در دره‌های گرین‌بریر، نیو، کاناوها، و موننگهلا سکونت داشتند، در حالی که اسکاتلندی‌-ایرلندی‌ها تمایل داشتند در مناطق کم‌دسترس ساکن شوند.

آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار در ساخت ویرجینیای غربی اولیه سهم داشتند، اگرچه تعداد بردگان در ویرجینیای غربی محدود بود زیرا مدل کوهستانی این ایالت، کشاورزی در آن را محدود می‌کرد. تنها دو شهرستان، جفرسون و کاناوها، بیش از 2000 برده داشتند و در یک سوم شهرستان‌ها، بردگان کمتر از 1 درصد جمعیت را تشکیل می‌دادند. پس از جنگ داخلی آمریکا، توسعه راه‌آهن، معدن و صنعت، سیاه‌پوستان را از جنوب و همچنین کارگران زیادی را از جنوب و شرق اروپا جذب این ایالت کرد. تأثیر فرهنگی متضاد این مهاجران در مناطق صنعتی شمالی و شهرهایی که استخراج زغال سنگ انجام می‌شد، آشکار بود. مانند بسیاری از ایالت‌های آمریکا، جمعیت ویرجینیای غربی عمدتاً سفیدپوست هستند – بیش از نه دهم – و جمعیت اقلیت باقی مانده تقریباً همه آمریکایی آفریقایی تبار هستند. تعداد بسیار کمی از اسپانیایی‌ها، آسیایی‌ها، اهالی جزایر اقیانوس آرام و بومیان آمریکایی در این ایالت وجود دارد.

از آنجایی که اقتصاد در این ایالت موقعیت مناسبی ندارد و بومیان آن برای به دست آوردن شغل به دیگر ایالت‌ها مهاجرت می‌کنند، میزان ایرانیان بسیار کمی نیز در این ایالت حضور دارند و زندگی می‌کنند.

زندگی در ویرجینیای غربی

ویرجینیای غربی یک ایالت جالب است که در امتداد ساحل شرقی ایالات متحده واقع شده است. کل منطقه در کوه‌های آپالاچی قرار دارد، به این معنی که حدود 75 درصد از منطقه را جنگل پوشانده است. به همین دلیل به آن لقب «ایالت کوهستانی» داده شد.

اما آیا می‌دانستید که ویرجینیای غربی شمالی‌ترین ایالت جنوبی و جنوبی‌ترین ایالت شمالی است؟ این یک نکته بسیار جالب در مورد این ایالت است! اما این نکات را نمی‌توان برای انتخاب محل زندگی لحاظ کرد. وقتی نوبت به یافتن محل زندگی می‌رسد، عوامل خاصی باید در نظر گرفته شوند. عواملی مانند دسترسی به مدارس دولتی با کیفیت، زیرساخت‌ها و گزینه‌های رفت و آمد، و همچنین کیفیت و هزینه مسکن. از این رو به شما مزایا و معایب زندگی در این ایالت را بیان خواهیم کرد. ابتدا با مزایای آن شروع می‌کنیم:

 • هزینه زندگی در ویرجینیای غربی پایین است.
 • در ویرجینیای غربی ماجراهای زیادی در فضای باز وجود دارد.
 • شما در جایی زندگی خواهید کرد که ژانر بلوگرس زندگی کرده است.
 • حتی بزرگترین شهرهای ویرجینیای غربی نیز نسبتا کوچک هستند.
 • آب و هوای ویرجینیای غربی چهار فصل است.
 • اگر عاشق باران هستید، پس از ویرجینیای غربی لذت خواهید برد.

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و ویرجینیای غربی نیز از این مقوله مستثنا نیست.

 • بازار کار در ویرجینیای غربی می‌تواند تا حدودی چالش برانگیز باشد.
 • هزینه کم زندگی همیشه آن چیزی است که همه نیاز دارند.
 • به نظر می‌رسد برخی از شهرها مردم را از تمایل به زندگی در آنجا منصرف می‌کنند.
 • جرم و جنایت می‌تواند یک مشکل مهم در ویرجینیای غربی باشد.
 • شما از یک شهر بزرگتر و مدرن خیلی دور خواهید بود.
 • اعتیاد به هروئین یک مشکل مهم در این ایالت است.
 • کلیشه‌های زشت زیادی وجود دارد که مردم در مورد مردم ویرجینیای غربی می‌گویند.
 • برخی از جوامع ممکن است پس از نقل مکان شما را به طور کامل نپذیرند.

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

چارلستون

بزرگترین شهر

چارلستون

طول

240 مایل (385 کیلومتر)

عرض

130 مایل (210 کیلومتر)

جمعیت (2020)

1,793,716

رتبه

39

درآمد متوسط خانوار

43,469 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.