ایرانیان اوهایو

ایرانیان اوهایو • زندگی در اوهایو • شهر اوهایو

مشاوراملاک اوهایو - رایان لواسانی

Dublin | Delaware | Powell | Westerville | Gahanna | Worthington | Lewis Center

ایالت اوهایو برای اولین بار در سال 1669 توسط رابرت کاولیر فرانسوی کشف شد و پس از جنگ میان فرانسه و هند به مالکیت بریتانیا درآمد. اوهایو پس از جنگ انقلابی در سال 1783 توسط ایالات متحده خریداری شد. در سال 1788، اولین ساکنان این ایالت در ماریتا محل زندگی خود را بنا کردند.

اوهایو یکی از پیشتازان صنعتی در کشور آمریکا است که رتبه سوم را در اشتغال تولید در سراسر کشور دارد. مراکز تولیدی مهمی در شهرهای بزرگ اوهایو یا نزدیک آن قرار دارند. منطقه آکرون به لاستیک معروف است. کانتون به تولید یاطاقان، سینسیناتی برای موتورهای جت و ماشین ابزار، کلیولند برای مونتاژ خودرو، قطعات خودرو و فولاد؛ دیتون برای ماشین‌های اداری، گرمایش و تجهیزات خودرو؛ Youngstown و Steubenville برای فولاد و تولدو برای شیشه و قطعات خودرو معروف هستند.

خاک حاصلخیز این ایالت دانه‌های سویا، ذرت، جو دوسر، محصولات گلخانه‌ای و نهالستانی، گندم، یونجه و انواع میوه از جمله سیب، هلو، توت فرنگی و انگور تولید می‌کند. بیش از نیمی از درآمدهای مزرعه اوهایو از دامداری و پرورش گوسفند و گراز است. اوهایو در تولید آهک رتبه چهارم را در بین ایالت‌ها دارد و همچنین در تولید ماسه و شن و سنگ خرد شده نیز رتبه بالایی دارد.

گردشگری یکی دیگر از صنایع پردرآمد برای اوهایو است که در سال 2009 36 میلیارد دلار به ارمغان آورد. جاذبه‌های گردشگری این ایالت عبارت‌اند از: تالار مشاهیر راک اند رول، محل دفن هندی‌ها در بنای یادبود ملی گروه مووند سیتی، یادبود صلح بین المللی پیروزی پری، تالار مشاهیر فوتبال حرفه‌ای در کانتون و خانه‌های رؤسای جمهور گرانت، تافت، هیز، هاردینگ و گارفیلد.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم اوهایو دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان اوهایو

ZSany - Advertise With Us Today!

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت اوهایو

اوهایو، یکی دیگر از ایالت‌های آمریکا است که در لبه شمال شرقی منطقه غرب میانه واقع شده است. دریاچه ایری در شمال، پنسیلوانیا در شرق، ویرجینیای غربی و کنتاکی در جنوب شرقی و جنوب، ایندیانا در غرب و میشیگان در شمال غربی این ایالت قرار دارند. اوهایو از نظر مساحت در بین 50 ایالت در رتبه 34 قرار دارد و یکی از کوچکترین ایالت‌های غرب کوه‌های آپالاچی است. اما با این حال، این ایالت از نظر جمعیت در رتبه اول قرار دارد. پایتخت اوهایو، پس از Chillicothe و Zanesville در طول سال‌های اولیه ایالت، سرانجام در سال 1816 کلمبوس انتخاب شد. نام این ایالت از رودخانه اوهایو گرفته شده است که به کلمه‌ای ایروکوئی به معنی “آب بزرگ” برمی‌گردد.

اوهایو اولین ایالتی بود که از قلمرو شمال غربی، در 1 مارس 1803 به هفدهمین عضو اتحادیه تبدیل شد. سبک زندگی در این ایالت منعکس کننده زندگی و فرهنگ کل کشور آمریکا است و اغلب برای برای ارزیابی نگرش‌ها، ایده‌ها و ایدئولوژی آمریکایی سراغ این ایالت می‌آیند. هشت رئیس جمهور ایالات متحده – ویلیام اچ. هریسون، اولیس اس. گرانت، رادرفورد بی. هیز، جیمز آ. گارفیلد، بنجامین هریسون، ویلیام مک کینلی، ویلیام اچ. تافت، و وارن جی. هاردینگ متولد و ساکن این ایالت بودند.

دسترسی این ایالت شاید عامل کلیدی در رشد آن بوده است. قرار گرفتن آن بین ساحل شرقی و قلب غرب میانه و عدم وجود موانع طبیعی برای جابجایی، اوهایو را به کریدوری برای سفرهای شرق به غرب تبدیل کرده است. علاوه بر این، این ایالت در کمربند صنعتی کشور آمریکا، نزدیک به منابع عمده مواد خام و نیروی کار و بازارهای شرق، غرب میانه و جنوب قرار دارد.

ایرانیان اوهایو

بیش از چهار پنجم جمعیت اوهایو از نژاد اروپایی سفیدپوست هستند. اولین سکونتگاه رسمی در این ایالت، توسط اروپاییان سفیدپوست در قلمرو شمال غربی در ماریتا، در رودخانه اوهایو و در سال 1788 توسط گروهی از نیوانگلندی‌ها ساخته شد. در همان سال گروهی از نیوجرسی در نزدیکی سینسیناتی مستقر شدند و در چند سال آینده، روستاهای دیگری در این منطقه به وجود آمد. در جنوب، به ویژه در ناحیه نظامی ویرجینیا بین رودخانه‌های Scioto و Little Miami، بسیاری از مهاجران از ویرجینیا و کنتاکی آمده‌اند.

در شمال شرقی اوهایو، کانتون و استوبنویل، آلمانی‌ها محل سکونت خود را بنا کردند. مهاجران آلمانی نیز جذب خاک حاصلخیز این ایالت شدند که بعدها صنعت کشاورزی را در این ایالت به وجود آوردند. سوئیسی‌ها در اطراف دوور و شوگر کریک در شهرستان توسکاراواس و همچنین در شهرستان مونرو ساکن شدند. در شهرستان هلمز، مهاجران آمیش از آلمان و سوئیس سکونتگاه‌های خود را ساختند که هنوز هم باقی مانده است. در حال حاضر تعداد منونیت‌ها در اوهایو بیشتر از سوئیس است و جامعه آمیش‌های قدیمی این ایالت بزرگترین جامعه در جهان است. کواکرها و بسیاری از پروتستان‌های اسکاتلندی-ایرلندی نیز در اوایل قرن نوزدهم در شرق و جنوب غربی اوهایو ساکن شدند.

ولزی‌ها در اوایل قرن 19 وارد این ایالت شدند تا منابع معدنی را در چندین منطقه اوهایو توسعه دهند. تعداد آنها به ویژه در شهر جکسون در جنوب شرقی زیاد بود. در واقع، شهر جکسون برای یک دوره طولانی میزبان ولزی‌ها بود و حتی فرهنگ و زبان آنها تا مدت‌ها در این بخش از اوهایو، فرهنگ و زبان غالب بود.

تعداد فزاینده‌ای از مهاجران از شرق و جنوب اروپا پس از سال 1880 به اوهایو آمدند. در سال 1920 تعداد زیادی از ایتالیایی‌ها، لهستانی‌ها، مجارها، روس‌ها و گروه‌های دیگر به کلیولند، تولدو، یانگستاون و دیگر شهرهای صنعتی آمده بودند. در همین حال، سفیدپوستانِ جنوبیِ بسیاری از کوه‌های آپالاچی به آکرون، دیتون و سینسیناتی آمدند. با این حال، کلیولند به متنوع‌ترین شهر اوهایو از نظر قومی تبدیل شد.

بین سال‌های 1880 و 1890 مهاجرانی از اتریش، مجارستان، لهستان، هلند، روسیه، پرتغال، یونان، چین، ژاپن، ترکیه و مکزیک نیز به این ایالت آمدند. در طول دوره اسکان سفید پوستان، جمعیت سیاهپوست آفریقایی تبار اوهایو نیز افزایش یافت، البته به صورت پراکنده. برده‌داری در اوهایو در سال 1802 ممنوع شد و تلاش‌های شدید برای جلوگیری از مهاجرت سیاه‌پوستان، رشد جمعیت سیاه‌پوستان را تا زمان جنگ داخلی آمریکا (1861-1865) کاهش داد. در سال 1850، ایالت حدود 25000 سیاه پوست داشت. با این حال، پس از جنگ، جمعیت سیاه پوستان افزایش یافت و تا سال 1870 بیش از دو برابر شد و بیشتر تازه واردان در مناطق جنوبی ایالت مستقر شدند. در اوایل قرن بیست و یکم، جامعه آفریقایی آمریکایی اوهایو بیش از یک دهم کل جمعیت این ایالت را تشکیل می‌داد و به طور کلی در مناطق شهری متمرکز شدند.

در این میان، ایرانیان نیز نقشی در ساخت تنوع فرهنگی در این ایالت داشتند. تعدادی از ایرانیان ساکن آمریکا این ایالت و شهرهای مهم آن را برای زندگی و کار انتخاب کردند و جامعه‌ای ایرانی در این ایالت بنا کردند.

زندگی در اوهایو

اوهایو یکی از ایالت‌های مهم در آمریکا است که به مقصد بسیاری برای زندگی تبدیل شده است. این ایالت نام‌های مستعار بسیاری دارد که شامل «ایالت باکی»، «مادر رئیس‌جمهورها»، «قلب همه چیز» یا «محل تولد هوانوردی» می‌شود.

اوهایو به‌عنوان زادگاه چندین رئیس‌جمهور، هوانوردی و فلفل‌های خاص، اغلب تغییرات آب و هوایی شدید و تغییرات خلق و خوی سیاسی را تجربه می‌کند، اما همچنان می‌توانید بدون توجه به فصل، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن در این ایالت پیدا کنید.

اوهایو با سیستم آموزشی عالی و دانشگاهی و همچنین هزینه کم زندگی، می‌تواند سرزمین موعود بسیاری شود. اما، اگر برای انتخاب این ایالت برای زندگی شک دارید، در ادامه مزایا و معایب زندگی در این ایالت را بیان خواهیم کرد. ابتدا مزایای زندگی در اوهایو و پس از آن معایب آن را بیان خواهیم کرد:

 • هزینه کم زندگی
 • رونق بازار کار
 • پارک‌های زیبا
 • مردم خونگرم
 • غذای شگفت انگیز
 • سیستم آموزشی عالی
 • تاریخ غنی
 • علاقه بسیار به هات داگ در این ایالت
 • فعالیت‌های بسیار برای انجام در فضای باز
 • دسترسی آسان به ایالت‌های بزرگ
 • معماری زیبا
 • نقش پررنگ هنر در این ایالت
 • مناسب برای زندگی خانوادگی
 • علاقه بسیار به فوتبال در این ایالت
 • ایالت مورد علاقه نسل هزاره
 • چیزهای جالب برای دیدن و انجام دادن

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و اوهایو نیز از این مقوله مستثنا نیست.

 • تقسیم بندی سیاسی
 • تابستان‌های سخت
 • زمستان‌های سخت
 • قوانین عجیب و غریب

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

کلمبوس

بزرگترین شهر

کلمبوس

طول

220 مایل (355 کیلومتر)

عرض

220 مایل (355 کیلومتر)

جمعیت (2020)

11,780,017

رتبه

7

درآمد متوسط خانوار

54,021 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی 93.3%

اسپانیایی 2.2%

سایر 4.5٪

 

Comments are closed.