ایرانیان نیوجرسی

ایرانیان نیوجرسی • زندگی در نیوجرسی • ایالت نیوجرسی

مشاور املاک نیوجرسی - فرح اسپندی

| Rutherford | Lyndhurst | Wood Ridge | Hasbrouck Heights | Paramus | Ridgewood | Franklin Lakes |

اولین مردمی که در سرزمینی که امروزه به نام نیوجرسی شناخته می‌شود، زندگی کردند، سرخپوستان دلاور بودند. آنها حداقل از 10000 سال پیش در اینجا زندگی می‌کردند. زمانی که اولین اروپایی‌ها وارد این منطقه شدند، بین 8000 تا 20000 سرخپوستان دلاور در این منطقه زندگی می‌کردند و گویش آنها آلگونکی بود.

پس از جنگ داخلی، انقلاب صنعتی در نیوجرسی در جریان بود و نیوجرسی در حال رشد اقتصادی بود. کارخانه‌های بیشتری افتتاح شدند و شهرهایی مانند ترنتون، نیوآرک، پاترسون و کامدن بزرگ‌تر شدند، زیرا مهاجران از اروپا برای کار به آنها آمدند. راه‌آهن‌ها برای اتصال شهرها و انتقال مواد ساخته شدند.

گسترش اقتصادی این ایالت ارتباط زیادی با نبوغ مخترعان آن داشت. توماس ادیسون احتمالاً مشهورترین این نوابغ است. ادیسون در کنار هزاران اختراع خود، از جمله لامپ، به توسعه صنعت سینما در نیوجرسی کمک کرد. بین سال‌های 1900 و 1930، جمعیت نیوجرسی بیش از دو برابر شد و تولید به یک صنعت 4 میلیارد دلاری در این ایالت تبدیل شد. متأسفانه، رکود بزرگ دهه 1930 به نیوجرسی ضربه سختی زد و بیکاری گسترده را به همراه داشت. این ایالت در طول جنگ جهانی دوم در دهه 1940 با شروع فعالیت‌های گسترده در صنایع الکترونیک و شیمیایی، دوباره بهبود یافت. امروزه نیوجرسی به خاطر حال و گذشته‌اش شناخته شده می‌شود. نیوجرسی در حالی که تاریخ پرافتخار خود را دارد، همچنان محل بسیاری از رویدادهای بزرگ آینده خواهد بود.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم نیوجرسی دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان نیوجرسی

مشاوراملاک نیوجرسی - آنیتا توکلیان

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت نیوجرسی

نیوجرسی از جمله ایالت‌های پرجمعیت و البته با سطح درآمد بالا است. نیوجرسی یکی از 13 ایالت اصلی، از شمال و شمال شرق به نیویورک، از شرق و جنوب به اقیانوس اطلس و از غرب به دلاور و پنسیلوانیا محدود می‌شود. این ایالت به خاطر جزیره جرسی در کانال انگلیس نامگذاری شد و پایتخت آن ترنتون است.

اگرچه نیوجرسی به خودی خود جایگاه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی منحصربه‌فردی دارد، اما گاهی اوقات به عنوان یک فرزند ناتنی در میان ایالت‌های به شدت صنعتی و پرجمعیت در امتداد ساحل شرقی به شمار می‌آید. نیوجرسی یکی از کوچک‌ترین ایالت‌های منطقه است، اما به شدت شهری است و یکی از بالاترین تراکم جمعیت کشور را دارد و صدها هزار نفر از شهروندان آن به نیویورک و پنسیلوانیا رفت و آمد می‌کنند. سیستم حمل‌ونقل نیوجرسی یکی از شلوغ‌ترین و گسترده‌ترین سیستم‌های حمل‌ونقل در جهان است و این سیستم مردم و کالاها را به شهر نیویورک و سایر نقاط شمال و فیلادلفیا و نقاط جنوب منطقه جابجا می‌کند. برای صدها هزار بازدیدکننده، سواحل طولانی در امتداد اقیانوس اطلس در این ایالت بسیار جذاب و خیره‌کننده است و شهر تفریحی آتلانتیک سیتی، یکی از بهترین نقاط توریستی و تفریحی این ایالت به شمار می‌آید.

اما نکته مهم در مورد نیوجرسی این است که مملو از تناقض و ناهنجاری است. مردم آن به شدت با تلاش‌های دولت ایالتی برای پایان دادن به حکومت محلی توسط ادارات قدرتمند شهرداری مبارزه می‌کنند. در حالی که، این ایالت تعدادی از تواناترین و محترم‌ترین فرمانداران ایالات متحده را داشته است و این افراد در فضایی کار کردند که فساد در سیاست محلی آن نقش داشته است و به عنوان منبع اصلی جرایم سازمان یافته بوده است.

نیوجرسی را ایالت باغ می‌نامند زیرا در قرن هجدهم به دلیل حاصلخیزی سرزمینش مشهور شد. اما اکنون در میان شهری‌ترین و شلوغ‌ترین ایالت‌ها قرار دارد. تراکم جمعیت در نقاط شهرنشین این ایالت بسیار بالا است، اما با این حال، تپه‌های ناهموار شمال غربی، جنگل‌های کاج در جنوب شرقی (Pine Barrens) و مناطق پرورش اسب در بخش جنوبی مرکزی ایالت، این ایالت را به مکانی برای لذت بردن از طبیعت نیز تبدیل کرده‌اند. نیوجرسی یک مرکز صنعتی مهم در آمریکا است، اما این صنعتی بودن بهایی داشته که آلودگی محیط زیست، سر و صدا، جاده‌های شلوغ و محله‌های فقیرنشین از جمله بهاهایی بوده که این ایالت برای صنعتی شدن پرداخته است. در مجموع، نیوجرسی ترکیبی از زندگی شهری و روستایی، فقیر و ثروتمند، مترقی و محافظه کار، محلی و بین‌المللی است. در واقع، نیوجرسی یکی از متنوع‌ترین ایالت‌های آمریکا است.

ایرانیان نیوجرسی

ZSany - Advertise With Us Today!

جمعیت نیوجرسی منعکس کننده الگوهای مهاجرتی قرن 19 و 20 است، از جمله آلمانی‌ها و اسلاوها، یهودیان روسی و اروپایی، ایرلندی‌ها و ایتالیایی‌ها. کسانی که به عنوان سفیدپوستان در این ایالت طبقه‌بندی می‌شوند (یعنی عموماً منشاء اروپایی دارند)، بیش از دو سوم جمعیت را تشکیل می‌دهند. نیوجرسی مقصد اصلی موج مهاجرت آمریکایی‌های آفریقایی تبار بود که جنوب را در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن ترک کردند و به این ایالت نقل مکان کردند. بیش از یک دهم کل جمعیت این ایالت را آمریکایی‌های آفریقایی تبار تشکیل می‌دهند. همچنین جمعیت اسپانیایی تبار قابل توجهی در نیوجرسی وجود دارد که بزرگترین جامعه آن پورتوریکویی‌ها، مکزیکی‌ها و کوبایی‌ها هستند. در اواخر قرن بیستم، تنوع جمعیت در این ایالت با موج مهاجرت جدید رشد کرد و ساکنین آن شامل آسیای جنوبی، پرتغالی، گروه‌های مختلف آمریکای لاتین و غیره شدند.

آمریکایی‌های ایتالیایی بزرگترین گروه قومی این ایالت هستند. آنها سفیدپوستان غالب در شهرهای این ایالت هستند، اما با این حال شهرهای نیوجرسی گروه‌های قابل توجهی از لهستانی‌ها، مجارستانی‌ها و دیگر افراد از اروپای شرقی را نیز دارند. آمریکایی‌های ایتالیایی و آمریکایی‌های آفریقایی تبار بر زندگی سیاسی و فرهنگی شهرهای نیوجرسی سهم دارند و دخالت آنها در این دو مقوله به اندازه‌ای شده که در مواقعی این دو گروه را وارد رقابت و درگیری کرده است. از آنجایی که این ایالت به عنوان یکی از بزرگترین ایالت‌های صنعتی آمریکا شناخته می‌شود، جمعیت ایرانی بسیاری نیز در آن مشغول به کار و کسب درآمد هستند و می‌توان گفت، که این ایالت محلی برای رشد آنها بوده است.

زندگی در نیوجرسی

نیوجرسی بهترین مکان در ایالات متحده برای زندگی، کار و تفریح است. از پارک‌های سرسبز و مکان‌های تاریخی گرفته تا مراکز هنری و کافه‌ها، نیوجرسی را به مکانی ایده‌آل برای زندگی تبدیل کرده است. نیوجرسی از جمله ایالت‌های آمریکا است که سیستم حمل و نقل پیشرفته و قوی‌ای دارد که جابجایی میان شهرها و ایالت‌ها را برای ساکنین آن بسیار آسان کرده است. تفریحات شهرنشینی و زندگی روستایی در نیوجرسی نیز بی پایان هستند و شاید به همین دلیل است که نیوجرسی بر اساس فهرست شادترین ایالت‌های آمریکا توسط WalletHub، به عنوان شادترین ایالت هم از نظر جسمانی و هم از نظر روحی انتخاب شده است.

اما برای زندگی در این ایالت نیاز به داده‌هایی دارید و باید درباره مزایای و معایب زندگی در آن اطلاعات به دست آورید. در ادامه با ما باشید تا این مزایا و معایب را بشناسید. ابتدا با مزایای زندگی در نیوجرسی آغاز می‌کنیم:

 • تنوع سبک زندگی
 • نزدیک بودن به تمام امکانات و شهرها
 • دسترسی بهتر به فضاهای هنری و فرهنگی
 • نرخ پایین جرم و جنایت
 • آب و هوای عالی برای 9 ماه
 • کیفیت بالا در مراقبت‌های بهداشتی
 • سبک زندگی سالم
 • مطالعاتی متعدد مطالعاتی
 • فعالیت‌های سرگرم کننده فراوان
 • مناسب برای سالمندان
 • بهترین مکان برای تشکیل خانواده

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و نیوجرسی نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

 • مالیات‌های بالا
 • آب و هوای بد به مدت 3 ماه
 • هزینه بالای زندگی
 • 1% مالیات خانه

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

ترنتون

بزرگترین شهر

نیوآرک

طول

170 مایل (273 کیلومتر)

عرض

70 مایل (112 کیلومتر)

جمعیت (2020)

9,288,994

رتبه

11

درآمد متوسط خانوار

82,545 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی 69.4%

اسپانیایی 15.9%

هند 2.7٪

چینی 1.5%

کره ای 1.1%

فرانسوی 0.97%

تاگالوگ 0.94%

پرتغالی 0.91%

ایتالیایی 0.83%

عربی 0.76%

لهستانی 0.72%

روسی 0.57%

 

Comments are closed.