روانشناس ایرانی در هاوایی

روانشناس ایرانی در هاوایی • بهترین مشاور خانواده و ازدواج هاوایی • دکتر متخصص اعصاب، روان شناس، روانپزشک و مشاوره فارسی زبان در هاوایی

ZSany - Advertise With Us Today!

قومیت همیشه یکی از موضوعات اصلی زندگی بشر بوده است که تقریباً همه بخش‌های جامعه را تحت‌تأثیر قرار داده است. این امر می‌تواند به دلیل فرهنگ و نحوه آشنایی هر فرد با فرهنگ ملت دیگر باشد. این موضوع در روانشناسی نیز بسیار مهم است.

لیست روانشناس ایرانی در هاوایی

که به دلیل اهمیت پیشینه فرهنگی در ایجاد مشکلات روانی و روش‌های درمان آن است. بحث دلتنگی و مشکلات زندگی در کشوری دیگر همیشه دغدغه مهاجرین ایرانی بوده است. گاهی این مشکلات به صورت افسردگی و مشکلات روحی خود را نشان می دهد.

به ویژه در کشوری مانند آمریکا به دلیل تفاوت فرهنگی زیاد، این موضوع بسیار بحث برانگیز بوده و همین امر موجب وجود روانشناسان ایرانی بسیار در ایالت های این کشور شده است. بنابراین ایرانیان ساکن در این ایالت می توانند از بهترین روانشناس ایرانی در هاوایی کمک بگیرند.

درباره هاوایی چه می دانید؟

هاوایی یکی از مهم‌ترین ایالت‌های آمریکا واقع در اقیانوس آرام است. این ایالت که از مجموعه‌ای از جزایر تشکیل شده است، خط ساحلی آن چهارمین خط ساحلی طولانی در ایالات متحده با 750 مایل (1210 کیلومتر) طول است.

هشت جزیره اصلی در شمال و جنوب این ایالت وجود دارد که شامل نیهائو، کائوآی، اوآهو، ملوکای، لانای، کاهولاو، ماوی و هاوایی است. هاوایی هشتمین ایالت کوچک؛ اما با 1.4 میلیون نفر ساکن سیزدهمین ایالت پرجمعیت از بین پنجاه ایالت آمریکا است.

این تعداد به نژادهای مختلف مانند سفید پوستان، آسیایی، بومی هاوایی و سایر بومیان جزایر اقیانوس آرام، سیاه پوستان، بومیان آمریکا و بومی آلاسکا و برخی نژادهای دیگر تقسیم می‌شود.

چندین منطقه حفاظت شده، از جمله پارک ملی هالکالا، آتشفشان هاوایی، پارک‌های ملی تاریخی مانند Kalaupapa ، Kaloko-Honokōhau ، Kailua-Kona و بنای ملی دریایی Papahānaumokuakea سرگرمی و تفریح را برای ساکنان و گردشگران این ایالت فراهم می‌کند.

چندین شهر مهم در هاوایی با امکانات فوق‌العاده برای شهروندان عبارتند از Urban Honolulu ، East Honolulu ، Pearl City ، Hilo و Waipahu. هونولولو به بالاترین سطح زندگی در هاوایی مشهور است و امن‌ترین شهر این ایالت پادگان شوفیلد است.

علی رغم وجود امکانات و جاذبه‌های فراوان در هاوایی، زندگی برای مهاجران چندان آسان نخواهد بود. دوری از وطن در کنار پیچ و خم های کاری در این ایالت گاهی شرایط را برای ساکنین ایرانی خود سخت می‌کند. چه بسا که این مسائل به صورت مشکلات روحی و روانی خود را نشان دهند.

بنابراین وجود بهترین روانشناس ایرانی در هاوایی ضروری است.

ویژگی روانشناسان ایرانی در هاوایی

دانستن اینکه چه ویژگی‌هایی در یک روانشناس بیشتر اهمیت دارد برای افرادی که به دنبال یافتن بهترین روانشناس برای خود هستند بسیار کمک‌کننده خواهد بود. در واقع روانشناسان موفق دارای بسیاری از ویژگی‌های فردی ای هستند که شما همواره در پیدا کردن دوست و یا مربی به دنبال آن هستید.

تجربه و آگاهی کافی در زمینه روانشناسی

با توجه به حساسیت روانشناسی در حل مشکلات افراد، همواره بر موضوع یادگیری مهارت ها و آگاهی کافی در این رشته تأکید شده است. در واقع تعهد به یادگیری مادام‌العمر هر روانشناس، صلاحیت وی را مشخص می‌کند. از آنجا که ایده‌ها و رویکردهای درمانی مداوم در حال تغییر است، روانشناسان باید با شرکت در سمینارها و بررسی روش‌ها و شیوه‌های جدید درمانی و مشورت با همکاران، در حرفه خود به‌روز باشند.

اگر روانشناسی به هر دلیلی آمادگی کافی برای درک و صحبت با فرد یا مؤقیعیت خاصی را نداشته باشد، کمک به افراد می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد. مشاوره یا تشخیص نادرست می‌تواند به شدت به مراجعین آسیب برساند.

روانشناسان باید خودآگاهی داشته باشند که بتوانند هر گونه ضعف در روانشناسی خود را تشخیص دهند. بهترین روانشناس ایرانی در هاوایی علاوه بر تحصیل در بهترین دانشگاههای جهان، همواره با شرکت در سمینارهای آموزشی، دانش خود را با جدیدترین روش‌های درمانی در این رشته به‌روز می‌کند.

همدلی با مراجعین

روانشناسان واقعی همواره با همدلی و نگرانی با مراجعه کننده برخورد می کنند به گونه‌ای که متوجه تفاوت‌های لحن صدا و زبان بدن در افراد می‌شوند. مهارت‌هایی مانند گوش دادن فعال و تدرک مراجعین، در  فرد این باور را به وجود می آورد که در جای درستی قرار دارد.

در نتیجه فرد تشویق می‌شود که افکار، احساسات و باورهای سرکوب شده خود را با روانشناس به اشتراک بگذارد. بهترین روانشناسان با درک و پذیرش احساسات مراجعین، در صدد ایجاد تغییرات مؤثر در زندگی فرد می‌آیند.

توانایی حل مشکلات

روانشناسان با توانایی بالا در تجزیه و تحلیل فرد از طریق گوش دادن و درک مراجعین سعی در ارائه بهترین راهکار دارند. علاوه براین، شناسایی مشکلات و دلایل نارضایتی از شرایط زندگی در طول جلسه مشاوره، وظیفه دیگر روانشناسان است.

بدین صورت که اهداف مورد بحث قرار گرفته و برنامه‌ای درمانی مناسب با هدف ارائه می‌شود که مراحل بعدی درمان را مشخص می‌کند.

رازداری، مهم ترین ویژگی هر روانشناس

در روانشناسی با توجه به اینکه فرد مشکلات زندگی شخصی خود را در میان می گذارد، رازداری روانشناس ویژگی مهمی است که در انتخاب بهترین روانشناس همواره در نظر گرفته می‌شود. بهترین روانشناس ایرانی در هاوایی به مراجعین خود این اطمینان را می دهد که تمام صحبت‌های جلسه بین آن دو نفر خواهد ماند.

همچنین روانشناسان به فرد این اطمینان را می‌دهند که مشکلات و افکار خود را بدون هیچ گونه ترس و نگرانی بیان کند.

مزیت مراجعه به بهترین روانشناس ایرانی در هاوایی

علاوه بر ویژگی‌هایی شخصیتی و شغلی که هر روانشناسی باید داشته باشد، هم‌زبانی وی با مراجعه‌کننده نیز بسیار مهم است. صحبت کردن از مسائل و دغدغه‌های فردی زمانی نتیجه بخش خواهد بود که بین روانشناس و مراجعه کننده درک متقابلی وجود داشته باشد و این موضوع به جز با صحبت کردن با فردی ایرانی برای ایرانیان ساکن در هاوایی ممکن نخواهد بود.

از همین رو بهتر است ایرانیان ساکن در این ایالت به بهترین روانشناس ایرانی در هاوایی مراجعه کنند.

سخن آخر

تجربه اندوه، اضطراب و تنهایی زیاد تقریباً برای همه مهاجران ایرانی معمول است. مهاجرت کار آسانی نیست و کسانی که در این راه قدم می‌گذارند از سختی های این مسیر به خوبی آگاه هستند. مشکلات قبل و بعد از مهاجرت، خطر بیماری‌های روانی مانند افسردگی را افزایش می‌دهد.

مهاجرت با فرایندهای همراه آن مانند تغییر محل سکونت، تغییر شغل، دوری از دوستان و آشنایان مشکلات مالی از عوامل اصلی ایجاد استرس هستند. این مسائل ممکن است به صورت مشکلات روحی خود را نشان دهند.

به همین دلیل وجود بهترین روانشناس ایرانی در هاوایی برای ایرانیان ساکن در این ایالت امری ضروری است. خوشبختانه امروزه روانشناسان ایرانی ماهر و با تجربه‌ای در این ایالت در حال فعالیت هستند و ساکنین ایرانی می‌توانند برای رفع مشکلات روحی خود به آن‌ها مراجعه کنند.

Comments are closed.