دندان‌پزشک اوکلاهاما

0

دندانپزشک اوکلاهاما • دندانپزشک های ایرانی • دندان پزشکان فارسی زبان اوکلاهاما

ZSany - Advertise With Us Today!

اولین بار در متون قدیمی سامریان در مورد کرم‌خوردگی دندان صحبت شد و برای اولین می‌توان گفت اولین متن علمی در مورد دهان و دندان به نوشتار درآمد. در آن زمان بشر فکرش را هم نمی‌کرد روزی برسد که درد دندان امانش را ببرد اما در کسری از ثانیه با استفاده از تجهیزاتی عجیب، دردش پایان یابد. همچنین هیچ‌گاه فکرش را نمی‌کرد روزی برسد که عمل جراحی تحت نام جراحی لثه یا ریشه، عصب‌های دندانش را برای همیشه از بین ببرد و دیگری دردی او را آزار ندهد.

لیست دندان‌پزشک اوکلاهاما

تمامی تغییر و تحولاتی که در زمینه علم دهان و دندان تا به امروز صورت گرفته است، حاکی از پیشرفتی با نهایت سرعت در علوم درمانی است. سرعت بالای پیشرفت علم امروزه توانسته است بیماری‌های بسیاری در زمینه دهان و دندان را درمان کند و نتیجه آن متخصصان بسیاری با گرایش‌های متفاوت، به جامعه ورود پیدا کرده‌اند.

در ابتدای امر از قدمت بالای علم دندان‌پزشکی گفتیم، قدمتی که شاید در ایالت اوکلاهامای آمریکا، معنای آن را بیشتر بفهمید؛ زیرا ایالت اوکلاهاما از قدیمی‌ترین ایالت‌ها در آمریکا است که دندان‌پزشکی حرفه‌ای در آن رواج یافت و امروزه مراکز علمی آن مانند مرکز علوم درمانی دانشگاه اوکلاهما، دندان‌پزشکان متخصص بسیاری را تربیت می‌کند.

اوکلاهاما و قدمت زیادش

اوکلاهاما که از ایالت‌های جنوبی آمریکا به شمار می‌رود، جمعیتی در حدود 4 میلیون نفر دارد که از ایالت‌های تقریباً پرجمعیت آمریکا به شمار می‌آید. تعدد خدمات درمانی در این ایالت سبب شده است، یافتن یک دندان‌پزشک مناسب که بتواند تمامی چالش‌هایی که با دندان‌هایتان دارید را رفع کند، نیازمند اطلاع دقیق از مشکل دندان شما است.

این ایالت که در آن مرکز علوم درمانی دانشگاه اوکلاهما قرار دارد، بهترین جراح‌های دهان و دندان را در خود جای داده است؛ اما سؤال مهم این است که آیا شما به این جراح‌ها نیاز پیدا می‌کنید یا خیر. برای پاسخ به چنین پرسشی، بایستی در ابتدا انواع متخصص دهان و دندان که می‌توانند به شما کمک بکنند را بشناسید.

کدام‌یک منتظر من هستند؟!

همان‌طور که شما در هنگام احساس درد در پا یا دست خود، ابتدا پیش پزشک عمومی می‌روید. سپس با گرفتن عکس رادیولوژی، به‌ یک متخصص ارتوپد مراجعه می‌کنید، برای دهان و دندان هم نمی‌توان تنها واژه دندان‌پزشک را به کار برد.

 بستگی به آنکه شما دچار چه نوع مشکلی در دهان و دندان خود شده‌‌اید، متخصص وجود دارد. هر کدام وظیفه خودشان را انجام می‌دهند و مراجعه دقیق به آن‌ها، کمک بسیاری به آن‌ها می‌کند و بهترین عملکرد خود را می‌توانند به شما نشان دهند.

نیازمند جراحی لثه

اگر نیازمند ملاقات با دندان‌پزشکی هستید که در زمینه لثه تخصص داشته باشد، به شما پیشنهاد می‌شود که به یک جراح و متخصص لثه و دهان مراجعه کنید. با مراجعه به متخصص لثه و دهان، انواع بیماری‌های لثه را می‌توانید درمان کنید، همچنین ایمپلنت‌هایی که مد نظرتان است را انتخاب و استفاده کنید.

نیازمند جراحی ریشه

برای درمان بیماری‌ها و مشکلاتی که برای ریشه دندان به وجود می‌آید، بایستی به متخصص ریشه مراجعه کنید. از آنجایی که ریشه دندان، سخت‌ترین بخش دندان از منظر دسترسی محسوب می‌شود، متخصص ریشه می‌تواند تمامی چالش‌های شما در زمینه ریشه را رفع کند. البته برای مراجعه به متخصص ریشه در ابتدا بایستی یک دندان‌پزشک عمومی شما را ویزیت کرده باشد و آنگاه متخصص خوبی را به شما معرفی کند.

نیازمند جراحی فک و صورت

برای جراحی فک و صورت و به‌طور کلی استفاده از پروتزهای دندانی و فک، نیازمند مراجعه به متخصص و جراح فک و صورت هستید. این نوع متخصصان که سخت‌ترین عمل در علم دهان و دندان را انجام می‌دهند، انواع مشکلات شدیدی که برای دهان و دندان شما به وجود می‌آید و برای رفع آن نیازمند جراحی فک یا استفاده از پروتز هستید را انجام می‌دهند.

نیازمند دندان‌پزشک اطفال

دندان‌پزشک اطفال، همان‌طور که از نام آن پیداست، متخصص بررسی و رسیدگی به مشکلات دهان و دندان کودکان و رفع این مشکلات است. امروزه برخلاف گذشته که متخصصان دهان و دندان تمامی رده‌های سنی را معاینه می‌کردند، متخصصانی وجود دارند که تنها اطفال را معاینه می‌کنند و عموما مطب چنین دندان‌پزشک‌هایی، از فضا و محیط شادتری نسبت به دیگر دندان‌پزشک‌ها برخوردار است. همچنین دندان‌پزشکان اطفال انواع جراحی‌های مربوط به زیبایی که برای رفع چالش‌های شکستگی در اطفال انجام می‌شود را بر عهده دارند.

نیازمند رادیولوژی‌های دهان و دندان

از جمله کارهایی که در ابتدای شروع درمان دهان و دندان خود به آن نیاز پیدا می‌کنید، داشتن یک عکس رادیولوژی از دندان‌هایتان است.

گرفتن چنین عکسی نیازمند دانش و تخصص بالایی است که تنها رادیولوژیست‌های دهان و دندان آن را انجام می‌دهند. رادیولوژیست‌ها که با استفاده از جدیدترین فناوری‌ها، از دهان و دندان شما عکس رادیولوژی تهیه می‌کنند. شما با استفاده از این عکس‌ها می‌توانید انواع شکستگی یا مشکلاتی که در دهان و دندان خود دارید را به راحتی شناسایی کنید و مطمئن‌ترین مسیر درمان را طی کنید.

آخرین کلام

ایالت اوکلاهاما از پیشرفته‌ترین ایالت‌های آمریکا، از منظر علم دندان‌پزشکی به شما می‌رود. شما نیز با استفاده از ابزارهای جدید مانند شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید بهترین دندان‌پزشک ایرانی در اوکلاهاما را بیابید و زمان ملاقاتی با آن هماهنگ کنید. نکته مهمی که در این مقاله به آن اشاره شد، تشخیص نوع متخصصی است که به آن نیاز دارید. شاید برای یک دندان درد که در ابتدا ساده به نظر برسد، شما به چهار یا پنج متخصص نیاز داشته باشید. اطلاع داشتن از انواع متخصصان دهان و دندان و نوع فعالیتی که انجام می‌دهند، بزرگ‌ترین کمک در شرایط حساس دندان‌ درد است. با رعایت تمام نکات گفته شده در این مقاله می‌توانید بهترین دندان‌پزشک ایرانی در اوکلاهاما را پیدا کنید.

Source 123dentist
Leave A Reply

Your email address will not be published.