دندان‌پزشک نیومکزیکو

0

دندانپزشک نیومکزیکو • دندانپزشک های ایرانی • دندان پزشکان فارسی زبان نیومکزیکو

ZSany - Advertise With Us Today!

شاید تا به حال این جمله را شنیده باشید که آب و هوا بر سلامت انسان‌ها تأثیر می‌گذارد و به‌طور مثال کسانی که در کوهستان زندگی می‌کنند از بدن‌های قوی و تنومندتری برخوردار هستند. این جمله را می‌توانیم به بهداشت دهان و دندان هم ربط دهیم. هنگامی‌که شما در شهری زندگی کنید که در آن انواع غذاهای فست‌فودی وجود داشته باشد و در میان دیگر شهرها و ایالت‌های کشور، پرچم‌دار این نوع تغذیه باشد.

لیست دندان‌پزشک نیومکزیکو

بدون شک از سلامت دهان و دندان نسبتا ضعیف‌تری، نسبت به شهر یا ایالتی که میزان مصرف غذاهای فست‌فودی در آن کمتر است و به‌جای آن میوه و سبزی‌ها در آن بیشتر مصرف می‌شود، برخوردار هستید. درنتیجه نوع زندگی اجتماعی مردم یک شهر که به‌طور مستقیم می‌تواند بر نوع تغذیه آن‌ها و سلامت دهان و دندان آن‌ها تأثیر بگذارد، از معیارهای مهم سلامتی دندان‌ها و عدم درگیر شدن با بیماری‌های مختلف است.

نیومکزیکو یکی از ایالت‌های جنوب غربی کشور آمریکا، از جمله ایالت‌هایی است که نوع تغذیه مردم آن مستقیما با بهداشت دهان و دندان مرتبط است. در این مقاله شما را با انواع غذاهایی که برای دهان و دندان مضر هستند آشنا می‌کنیم و سپس می‌آموزیم که بهترین دندان‌پزشک ایرانی در نیومکزیکو کیست.

جذابیت نیومکزیکو

اگر به شما بگویند نام یک ایالت را بیاورید که هم از نظر فرهنگ و علم سرآمد باشد و هم از نظر سبک زندگی اجتماعی جز بهترین‌ها باشد، بدون شک ایالت نیومکزیکو، از انتخاب‌های اول شما است. ایالت نیومکزیکو که در جنوب غربی آمریکا واقع شده است، 2 میلیون و 100 هزار نفر جمعیت دارد و رتبه 36 را نظر از جمعیت در بین دیگر ایالت‌های آمریکا از آن خود کرده است.

در ایالت نیومکزیکو، مراکز علمی و پژوهشکده‌های بسیاری وجود دارد. از جمله این مراکز علمی می‌توان به آزمایشگاه ملی لوس آلاموس و آزمایشگاه ملی سندیا اشاره کرد که از آزمایشگاه‌های معروف و معتبر آمریکا می‌باشند. همچنین می‌توان به امکانات بی‌نظیر علمی دیگری مانند رصدخانه ملی رادیویی آمریکا و رصدخانه آپاچی پوینت (نقشه‌برداری آسمانی دیجیتال اسلون) اشاره کرد که از رصدخانه‌های مشهور و معتبر جهان می‌باشند.

از میان دانشگاه‌ها نیز دو دانشگاه مهم دانشگاه نیومکزیکو و دانشگاه ایالتی نیومکزیکو، در این ایالت قرار دارند. با توجه به میزان مراکز علمی که در این ایالت وجود دارد، متخصصان بسیاری نیز در رشته‌های مختلف در این ایالت فارغ‌التحصیل می‌شوند و برخی از آن‌ها در همین ایالت مشغول به کار می‌شوند. از جمله رشته‌هایی که امروزه خواهان بسیاری دارد و نسبت به گذشته نیز بسیار پیشرفت کرده است، رشته دندان‌پزشکی می‌باشد.

اگر شما ساکن ایالت نیومکزیکو باشید، بدون شک مطب دندان‌پزشک‌های بسیاری را در این ایالت مشاهده می‌کنید که می‌توانند بهترین خدمات دهان و دندان را در اختیار شما قرار دهند. خدماتی که هر کدام از آن‌ها می‌تواند به نحوی مشکل‌گشای بیماری و چالش‌های شما با دهان و دندانتان باشد.

برای برقراری ارتباط با دندان‌پزشکی که بتواند بیماری و چالش شما با دهان و دندانتان را به‌خوبی تشخیص دهد، در ابتدا نیازمند آن هستید که بدانید چگونه یک دندان‌پزشک خوب را از دندان‌پزشک بد تشخیص دهید.

خوب، بد، زشت

هنگامی‌که از دندان‌پزشک خوب یا بد صحبت می‌کنیم. منظور نوع خدمات، میزان کارایی و برطرف کردن نیاز اساسی شما به دندان‌پزشک است. درنتیجه برای تشخیص خوب یا بد بودن یک دندان‌پزشک باید معیارهای لازم برای دندان‌پزشک خوب بودن را بشناسید تا بتوانید بر اساس آن معیارها بهترین دندان‌پزشک ایرانی در نیومکزیکو را بیابید.

این معیارها شامل تمامی متخصصان دهان و دندان می‌شود و صرفاً برای دندان‌پزشکان نمی‌باشد. بلکه دیگر متخصص‌هایی مانند ارتودنتیست، دندان‌ساز و دیگر متخصصانی که در حوزه دهان و دندان مشغول به طبابت هستند، بایستی این معیارها را داشته باشند تا بتوانند در جمع بهترین‌ها قرار بگیرند. این معیارها عبارت است از:

  • آموزش به بیمار: دندان‌پزشک خوب، دندان‌پزشکی است که از آموزش به شما دریغ نمی‌کند و هر آنچه شما نیاز دارید در مورد بهداشت دهان و دندان‌هایتان و مراقبت‌های ویژه‌ای که باید از دهان و دندان‌هایتان داشته باشید، به شما با صبر و حوصله آموزش می‌دهد. این آموزش‌ها در بسیاری از موارد می‌تواند از تعداد دفعات مراجعه شما به دندان‌پزشکی بکاهد و باعث حفظ سلامتی بیشتر دهان و دندان‌های شما می‌شود.
  • آزادی زمان و پوشش بیمارهای بیشتر: زمانی که از دندان‌پزشک خوب صحبت می‌کنیم، باید عامل زمان و نحوه ملاقات با دندان‌پزشک را در نظر بگیریم. دندان‌پزشکی را تصور کنید که تنها یک بار در ماه به شما وقت ملاقات می‌دهد و تعداد بیمارهای اندکی را در ماه معاینه می‌کند. چنین دندان‌پزشکی هیچ‌گاه نمی‌تواند بهترین دندان‌پزشک برای شما باشد؛ زیرا ممکن است به‌صورت اورژانسی به دندان‌پزشک نیاز پیدا کنید و برای درمان بیماری خود، به چند جلسه ملاقات به دندان‌پزشک نیاز داشته باشید. در چنین شرایطی باید به سراغ دندان‌پزشکی بروید که بتواند از نظر زمان، بیشترین زمان ملاقات برای شما را در نظر بگیرد تا با صبر و حوصله، بهترین درمان را برای شما داشته باشد.
  • هزینه درمان: از جمله مواردی که می‌تواند به‌عنوان عامل محدودکننده در ملاقات با دندان‌پزشک به شمار آید، میزان هزینه‌ای است که آن دندان‌پزشک از بیمارش دریافت می‌کند. دندان‌پزشکی که از هزینه­های مازاد بیمارش بزند و صرفاً هزینه درمان و دستمزد معقولی از بیمار طلب کند، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. بهترین دندان‌پزشک ایرانی، دندان‌پزشکی است که به طبابت و درمان بیمارانش مشغول است و نه بازاریابی. تنها هدف او رضایت بیماران از هر نظر درمان، میزان هزینه و نوع خدمات است.
  • پیگیری از بیماران: از مواردی که باید در انتخاب دندان‌پزشک به آن دقت داشت، نوع و میزان ارتباطی است که دندان‌پزشک با بیماران خود پس از درمان دارد. در مسائل مربوط به دهان و دندان، برخی از مشکلات و چالش‌ها، پس از درمان، به سراغ بیمار می‌آیند و برای بروز خود و نمایان شدن، نیازمند زمان هستند. در صورتی که دندان‌پزشک شما بتواند در فرصت مناسبی به تماس‌های شما پاسخ دهد و در صورت وجود شرایط ضروری، به‌صورت تلفنی شما را هدایت کند، می‌تواند در جمع بهترین دندان‌پزشک‌ها قرار بگیرد؛ اما در صورتی که دندان‌پزشک پس از درمان بیمارش، ارتباط با او را قطع کند، به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای مراجعه نمی‌باشد؛ زیرا مسائل چالش‌های مرتبط با دهان و دندان، به‌صورت ناگهانی بروز نمی‌دهند و برای هر شخصی، یک زمان متفاوتی را طلب می‌کنند.

کلام آخر

برای یافتن بهترین دندان‌پزشک ایرانی در نیومکزیکو، کافی است معیارهایی که برای انتخاب یک دندان‎پزشک خوب نیاز است را بشناسید. شما می‌توانید بر اساس این معیارها و با استفاده از فضای مجازی بهترین دندان‌پزشک ایرانی در نیومکزیکو را به‌آسانی شناسایی کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.