دندان‌پزشک آریزونا

دندانپزشک آریزونا • دندانپزشک های ایرانی • دندان پزشکان فارسی زبان آریزونا

ZSany - Advertise With Us Today!

هنگامی‌که به تاریخ نگاهی بیندازیم و سیری در تاریخ جهان، به‌خصوص تاریخ طب، داشته باشیم؛ درمی‌یابیم که قدمت پزشکی، بسیار بیشتر از آن است که فکرش را بکنیم. از سینوهه، پزشک فرعون تا پزشک‌های امروزی که از طریق تماس تصویری بیماران را ویزیت می‌کنند.

لیست دندان‌پزشک آریزونا

در این میان، ایرانیان با داشتن بهترین پزشک‌ها و دندان‌پزشک‌ها، طعنه‌ای به جهان زده‌اند و در دنیای پزشکی، سخن‌ها برای گفتن دارند. ایرانیانی که آوازه تبحر و هوش آن‌ها در علم پزشکی، در سراسر جهان پیچیده است؛ اما دندانپزشکی؛ علمی که ایرانیان از گذشته تا به امروز، در کنار طب بالینی، باقدرت آموختند و آموزش دادند. حال آیا برای یک ایرانی که در کشوری غیر از ایران زندگی می‌کند و سال‌ها شاید پزشک ایرانی داشته است، قابل درک است که دندان خود را به غیر از یک دندان‌پزشک ایرانی بسپرد؟!

کشوری به پهناوری ایالات‌متحده آمریکا و ایالتی با تنوع بسیار پزشک و دندان‌پزشک مانند آریزونا. در این مقاله بهترین دندان‌پزشک ایرانی در آریزونا را می‌شناسیم و می‌آموزیم که انتخاب یک دندان‌پزشک خوب، نیازمند چه آموزشی است. با ما باشید با بهترین دندان‌پزشک ایرانی در آریزونا.

انواع دندان‌پزشک

درگذشته، دندان‌پزشک را فردی می‌دانستند که تمامی علوم مربوط به دندان را می‌دانست و هر آنچه نیاز بود انجام می‌داد. او تنها کسی بود که درمان تمامی دردهای دندان را می‌دانست.

اگرچه این تصور آن‌چنان غلط هم نبود و تقریبا دندان‌پزشک چنین خصوصیاتی داشت؛ اما امروزه هنگامی‌که نما دندان‌پزشک را بر سر زبان‌هایمان می‌آوریم بایستی مشخص کنیم منظور از چه شخصی دقیقا است و تخصص او چیست؛ زیرا هر فرد تخصصی دارد که شاید بیمار نیازمند چند تخصص باشد تا بتواند درمان درد دندان خود را بیابد. انواع تخصص‌هایی که یک دندان‌پزشک می‌تواند داشته باشد عبارت است از:

 • ارتودنتیست
 • اندودنتیست
 • جراح دهان، فک و صورت
 • پروستودنتیست
 • دندان‌پزشک اطفال
 • پریودنتیست
 • دندان‌پزشک عمومی
 • دندان‌پزشک زیبایی
 • پاتولوژیست دهان و دندان

دندان‌پزشک ایرانی در آریزونا

آریزونا که در جنوب غرب آمریکا قرار دارد و بخشی از منطقه غرب آمریکا و منطقه کوهستانی آمریکا نیز محسوب می‌شود. ششمین ایالت بزرگ و شانزدهمین ایالت پرجمعیت آمریکا است. همچنین شهر فینیکس پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر آریزونا می‌باشد. در این ایالت که جمعیت ایرانیان آن کم نیز نمی‌باشد، یافتن خدمات درمانی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم آن محسوب می‌شود؛ زیرا با وجود دانشگاه‌های معتبری که در این ایالت وجود دارد، فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی بسیاری نیز در این ایالت وجود دارد که هرکدام در نوع خود از متبحرترین دندان‌پزشکان ایالت محسوب می‌شوند؛ اما آنچه در انتخاب دندان‌پزشک مهم است، جدا از آن‌که چقدر ازنظر علمی معتبر است و چه میزان تخصص دارد، دانستن معیارهای یک دندانپزشکی خوب از مهم‌ترین نکاتی است که باید دانست.

بهترین دندان‌پزشک ایرانی در آریزونا چه دندان‌پزشکی است؟

دندانپزشکی را اگر علم جادو و کیمیای دهان و دندان بنامیم، دندان‌پزشک را باید جادوگر دهان و دندان بشناسیم. اعطای چنین صفتی به یک دندان‌پزشک لازمه‌اش شناختن تمام معیارهایی است که یک دندان‌پزشک باید داشته باشد. مهم‌ترین معیارهای بهترین دندان‌پزشک ایرانی در آریزونا عبارت است از:

 • تعهد اخلاقی
 • علم کافی
 • درک کافی از شرایط بیمار
 • داشتن شبکه‌ای از دیگر متخصصان

تعهد اخلاقی

هنگامی‌که شما به مطب یک دندان‌پزشک، آن‌هم یک دندان‌پزشک ایرانی مراجعه می‌کنید؛ بیش از آنکه علم و اطلاعات کافی آن دندان‌پزشک برای شما سودمند باشد، تعهد اخلاقی و صداقتی که آن دندان‌پزشک دارد، به کار شما می‌آید. صداقت در گفتار یعنی بدون آنکه نیاز باشد جراحی سنگین بر روی دندان‌های شما انجام دهد، درد دندان شما را درمان کند و همیشه آسوده‌ترین و ارزان‌ترین راه‌حل را پیش روی شما بگذارد. بهترین دندان‌پزشک ایرانی، دندانپزشکی است که صداقت در کلام و رفتارش موج بزند و با توجه به شرایط بیماری شما، صادقانه با شما سخن گوید. حتی اگر این صداقت از سود مالی بسیار او بکاهد.

علم کافی

قطعا مهم‌ترین فاکتور و معیار یک دندان‌پزشک، میزان آن علمی است که آن دندان‌پزشک دارد. تخصص او در علم دهان و دندان هرچه که می‌خواهد باشد، کیفیت و میزان علم آن دندان‌پزشک از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که بایستی یک بیمار هنگامی‌که به آن دندان‌پزشک مراجعه می‌کند، از آن آگاه باشد. شک نکنید اگر خود را به دستان یک دندان‌پزشکی بسپارید که از نظر علمی وجهه خوبی ندارد، علاوه بر درد دندان دیگر دردها هم به سراغ شما خواهد آمد.

درک کافی از شرایط بیمار

هنگامی‌که سخن از شرایط بیمار به میان می‌آید، ذهن خواننده به وضعیت و شرایط بیماری بیمار برمی‌گردد؛ اما آنچه در اینجا مطرح است وضعیت و شرایط مالی است که بیمار دارد. بر مبنای قاعده دندان‌پزشک در ازای خدماتی که در اختیار بیمار قرار می‌دهد، هزینه‌ای را دریافت می‌کند. آنچه یک دندان‌پزشک ایرانی را از سایر دندان‌پزشک‌ها جدا می‌کند، درک شرایط مالی بیمار و قرار دادن یک شرایط خوب مالی از نظر میزان و دفعات پرداخت هزینه، برای بیمار است. تصور کنید شما علاوه بر درد دندان، این استرس و نگرانی هم دارید که هزینه آن را چگونه پرداخت کنید. پس در هنگام یک دندان‌پزشک ایرانی خوب در آریزونا آنچه باید به آن توجه داشته باشید، نحوه پرداخت هزینه‌هایی است که آن دندان‌پزشک از بیمارانش طلب می‌کند.

داشتن شبکه‌ای از دیگر متخصصان

هنگامی‌که از شبکه سخن به میان می‌آوریم، منظورمان ارتباط دندان‌پزشک ما با دیگر متخصصان است. همان‌طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، تعداد تخصص‌هایی که امروزه در علم دهان و دندان وجود دارد همانند گذشته نیست. لذا بایستی بدانیم دندان‌پزشک ارتودنتیست، اندودنتیست، جراح دهان، فک و صورت، پروستودنتیست، دندان‌پزشک اطفال، پریودنتیست، دندان‌پزشک عمومی، دندان‌پزشک زیبایی و پاتولوژیست دهان و دندان را می‌شناسد یا خیر. در این صورت است که اگر مشکل دندان شما کمی پیچیده شود و از توان آن دندان‌پزشک خارج باشد، او می‌تواند یک متخصص دیگر در آریزونا به شما معرفی کند و شما با خیال راحت به سراغ یک دندان‌پزشک ایرانی دیگر در آریزونا بروید.

کلام آخر

در ایالت آریزونا تعداد بسیاری متخصص در زمینه دهان و دندان وجود دارد. لذا انتخاب یک دندان‌پزشک ایرانی شاید در نگاه اول سخت به نظر برسد؛ اما با دانستن نکاتی که در این مقاله به آن اشاره شد، شما به‌راحتی توانایی انتخاب یک دندان‌پزشک خوب ایرانی دارید. این نکته را بایستی در نظر داشته باشید که حوصله و صبر برای یافتن یک دندان‌پزشک، همچون گنجی برای شما است که در حساس‌ترین شرایط به کمک شما می‌آید و آن کلاف سردرگم انتخاب دندان‌پزشک را به‌راحتی برای شما حل می‌کند.

Comments are closed.