مشاور املاک کانزاس

0

مشاوران املاک کانزاس

ZSany - Advertise With Us Today!

برای بسیاری از افراد، خرید یا فروش خانه یکی از مهمترین معامله‌های زندگی آن‌ها است. این فرآیند پیچیده و پراسترس است و نیاز به زمان، تلاش و توجه به جزئیات دارد. به همین دلیل پیدا کردن یک مشاور املاک آگاه و قابل اعتماد که بتواند شما را در این فرآیند راهنمایی کند و به شما در دستیابی به اهدافتان یاری رساند بسیار اهمیت دارد. وقتی نوبت به یافتن یک مشاور ملکی فارسی‌زبان در کانزاس می‌رسد، تنها می‌توانید به شخصی اعتماد کنید که درک خوبی نسبت به پیشینه فرهنگی شما داشته باشد و به زبان خودتان صحبت می‌کند.

لیست مشاور املاک کانزاس

چه مهاجری ایرانی باشید که قصد خرید خانه‌ در کانزاس را دارد، یا یکی از اهالی کانزاس که می‌خواهید ملکی را به فردی از جامعه ایرانی بفروشید، همکاری با یک مشاور املاک ایرانی می‌تواند دنیای متفاوتی را ایجاد کند. در ادامه چند نکته را مطرح می‌کنیم که می‌تواند پاسخ خوبی باشید برای این پرسش که چرا کمک‌گرفتن از مشاور ملکی ایرانی برایتان موثرتر است؟!

 1. حساسیت فرهنگی: مشاور املاک ایرانی آداب و رسوم، سنت‌ها و ارزش‌های منحصربه‌فرد جامعه ایرانی را درک می‌کند. با درنظرگرفتن پیشینه فرهنگی و ترجیحات شما می‌تواند مشاوره و راهنمایی شخصی ارائه دهد. به‌عنوان مثال ممکن است بداند کدام محله‌ها یا مدارس دارای جمعیت ایرانی بیشتری هستند یا کدام خانه‌ها ویژگی‌هایی دارند که برای خانواده‌های ایرانی جذاب خواهد بود.
 2. مهارت‌های زبانی: مشاور املاک ایرانی به‌صورت روان فارسی صحبت می‌کند؛ این می‌تواند مزیت مهمی در برقراری ارتباط با مشتریان فارسی‌زبان باشد. می‌تواند اصطلاحات، مفاهیم و شرایط پیچیده املاک و مستغلات را به زبانی که برای مشتریان قابل فهم باشد توضیح دهد. همچنین می‌تواند اسناد و قراردادها را به‌طور دقیق ترجمه کند.
 3. شبکه حرفه‌ای: مشاور املاک فارسی‌زبان شبکه‌ای از مخاطبین و منابع در اختیار دارد که در صنعت املاک ارزشمند هستند. ممکن است سایر بنگاه‌های املاک، وام‌دهندگان مسکن، بازرسان خانه و پیمانکارانی را بشناسند؛ که می‌تواند در طول فرآیند خرید یا فروش به شما کمک کنند.
 4. مهارت‌های مذاکره: مشاوران املاک ایرانی متخصص مذاکره در معاملات است و در یافتن بهترین نتایج ممکن برای مشتریان خود مهارت دارد. می‌توانند به شما کمک کنند تا برای فروش بهترین قیمت را برای خانه خود در نظر بگیرید یا خانه‌ای پیدا کنید که متناسب با نیازها و بودجه خاص شما باشد
 5. دانش بازار: نماینده املاک ایرانی دانش عمیقی از بازار املاک و مستغلات کانزاس دارد؛ مثلا روندهای فعلی، ارزش املاک و مقررات محلی را می‌شناسد. می‌تواند بینش و توصیه‌هایی را در اختیارتان قرار دهد که به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کند.

کار با مشاور املاک ایرانی در کانزاس می‌تواند انتخابی هوشمندانه برای هر شخصی باشد که می‌خواهد خانه‌ای در جامعه ایرانی بخرد یا بفروشد. مشاور با مجهزبودن به مهارت‌های زبانی، حساسیت فرهنگی، شبکه حرفه‌ای، مهارت‌های مذاکره‌ای و دانش بازار به شما کمک می‌کند تا به اهداف خود در حوزه معامله املاک و مستغلات برسید و خانه‌ای رویایی را با برقراری یک ارتباط فرهنگی موثر پیدا کنید.

درباره کانزاس

کانزاس که با نام «ایالت آفتابگردان» هم شناخته می‌شود، ایالتی است که در منطقه غرب میانه ایالات متحده واقع شده. از شمال با نبراسکا (Nebraska)، از شرق با میسوری (Missouri)، از جنوب با اوکلاهاما (Oklahoma) و از غرب با کلرادو (Colorado) همسایه است. کانزاس با جمعیتی بالغ بر 2.9 میلیون نفر، سی‌و‌پنجمین ایالت پرجمعیت ایالات متحده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی تاریخ، جغرافیا و اقتصاد کانزاس بپردازیم.

· تاریخ کانزاس

تاریخ کانزاس غنی و متنوع است، با ترکیبی منحصر‌به‌فرد از فرهنگ‌های بومی آمریکایی، اروپایی و آفریقایی آمریکایی. سرزمینی که اکنون کانزاس شناخته می‌شود، قبل از استقرار اروپاییان، خانه چندین قبیله بومی از جمله کانسا، اوسیج و پاونی بود. در سال 1803 ایالات متحده این قلمرو را به‌عنوان بخشی از Louisiana Purchase به دست آورد و در سال 1812 بخشی از قلمرو میسوری شد.

کانزاس در اواسط قرن نوزدهم نقش مهمی در جنبش الغاگری بردگی ایفا کرد. این ایالت در دوران خونریزی کانزاس، دوره‌ای از خشونت و درگیری سیاسی بین نیروهای طرفدار برده‌داری و ضد برده‌داری، کانون فعالیت بود. ایالت کانزاس سی‌و‌چهارمین ایالتی شد که در 29 ژانویه 1861 درست قبل از شروع جنگ داخلی آمریکا به اتحادیه پیوست.

· جغرافیای کانزاس

کانزاس جغرافیای متنوعی دارد؛ که شامل دشت‌های ناهموار، زمین‌های مسطح، تپه‌ها و جنگل‌ها می‌شود. این ایالت عمدتاً ایالتی فعال در زمینۀ کشاورزی است و مزارع بزرگ گندم و پرورش دام دارد. فلینت هیلز (Flint Hills) که از مرکز ایالت عبور می‌کند تاسیسات زمین‌شناسی منحصربه‌فردی هستند که زیستگاه گیاهان و جانوران متنوع است. به‌علاوه این ایالت محل چندین رودخانه بزرگ از جمله رودخانه‌های میسوری، آرکانزاس و کانزاس است.

کانزاس آب‌وهوای قاره‌ای با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد را تجربه می‌کند. این ایالت مستعد حوادث آب‌وهوایی شدید مانند گردباد، رعدوبرق و کولاک است.

· اقتصاد کانزاس

کانزاس اقتصادی قوی با طیف متنوعی از صنایع دارد. کشاورزی سهم قابل توجهی در اقتصاد این ایالت دارد و گندم، ذرت و سویا محصولات برتر آن هستند. همچنین ایالت کانزاس مرکز چندین گاوداری بزرگ است که عرضه ثابت گوشت گاو را به بازار ایالات متحده فراهم می‌کنند.

علاوه‌براین تولید سهم قابل توجهی در اقتصاد این ایالت دارد و صنایع هوافضا و دفاعی برترین صنایع کانزاس هستند. کانزاس خانه چندین کارخانه سازنده هواپیمای بزرگ ازجمله Boeing و Spirit AeroSystems است. همچنین صنعت پررونقی در حوزۀ مراقبت‌های بهداشتی دارد و چندین بیمارستان بزرگ و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در سراسر ایالت واقع شده‌اند.

کانزاس ایالتی با تاریخ پُربار، جغرافیای متنوع و اقتصاد قوی است. به‌علاوه نقش مهمی در شکل‌دادن به تاریخ و فرهنگ ایالات متحده داشته است؛ از نقشی که در جنبش لغو برده‌داری ایفا کرده تا موقعیت پیشرویی که در صنعت هوافضا دارد. کانزاس با زمین‌های کشاورزی حاصلخیز، تاسیسات زمین‌شناسی منحصربه‌فرد و شهرهای پرجنب‌وجوش، ایالتی است که برای همۀ افراد چیزهایی فراهم می‌کند.

بزرگترین شهرهای کانزاس

کانزاس ایالتی در منطقه غرب میانه ایالات متحده آمریکا است. ایالتی است که به دلیل علفزارهای وسیع، مزارع گندم و چمنزارهایش شناخته می‌شود. ایالت کانزاس مرکز برخی از بزرگترین شهرهای منطقه غرب میانه است. این شهرها به‌واسطۀ تاریخ غنی، میراث فرهنگی و سبک زندگی پرتکاپوی خود شهرت دارند. در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به برخی از بزرگترین شهرهای کانزاس خواهیم داشت.

· ویچیتا

ویچیتا با جمعیتی حدود 389000 نفر بزرگترین شهر کانزاس است. در بخش جنوبی مرکز ایالت واقع شده است و با اقتصاد متنوعش شناخته می‌شود. این شهر خانه چندین صنعت از جمله هوانوردی، مراقبت‌های بهداشتی و تولید است. به‌علاوه ویچیتا را جاذبه‌های فرهنگی مانند موزه هنر ویچیتا (Wichita Art Museum)، موزه قدیمی کاوتاون (Old Cowtown Museum) و ارکستر سمفونیک ویچیتا (Wichita Symphony Orchestra) می‌شناسند.

· اورلند پارک

اورلند پارک (Overland Park) دومین شهر بزرگ کانزاس است؛ که تقریباً 195000 نفر جمعیت دارد. این شهر در شمال شرقی ایالت قرار دارد و به داشتن محیطی خانوادگی شناخته می‌شود. اورلند پارک دارای چندین پارک، موزه و جاذبه‌های فرهنگی است. همچنین خانه چندین شرکت بزرگ از جمله Sprint و Black & Veatch است.

· کانزاس سیتی

کانزاس سیتی سومین شهر بزرگ کانزاس با جمعیتی حدود 151000 نفر است. این شهر در شمال شرقی ایالت واقع شده و به‌دلیل تاریخ غنی و میراث فرهنگی خود شهرت یافته است. کانزاس سیتی چندین موزه دارد؛ از جمله موزه و یادبود ملی جنگ جهانی اول (National World War I Museum and Memorial)، موزه بیسبال Negro Leagues و موزه جاز آمریکا (American Jazz Museum) است.

· توپکا

توپکا (Topeka) چهارمین شهر بزرگ کانزاس با جمعیتی حدود 125000 نفر است. این شهر در شمال شرقی این ایالت قرار دارد و به سبک زندگی پر‌جنب‌و‌جوشش معروف است. توپکا محل چندین موزه از جمله موزه تاریخ کانزاس (کانزاس Museum of History)، پارک جانورشناسی توپکا (Topeka Zoological Park) و موزه هوایی رزمی (Combat Air Museum) است.

· اولاته

اولاته پنجمین شهر بزرگ کانزاس با جمعیتی حدود 138000 نفر است. این شهر در شمال شرقی ایالت واقع شده است و به‌واسطۀ محیط خانوادگی دوست‌داشتنی خود شهرت یافته. Olathe چندین پارک، موزه و جاذبه‌های فرهنگی دارد. همچنین خانه چندین شرکت بزرگ از جمله Garmin و Honeywell است.

کانزاس محل برخی از بزرگترین شهرهای منطقه غرب میانه است. این شهرها با اقتصاد متنوع، محیط‌های دوست‌دار خانواده، جاذبه‌های فرهنگی و سبک زندگی پرجنب‌وجوش معروف هستند. چه قصد سکونت داشته باشید، چه بازدید، این شهرها چیزهایی برای لذت‌بردن همگان ارائه می‌دهند.

مزایا و معایب زندگی در کانزاس

کانزاس ایالتی در منطقه غرب میانه ایالات متحده است. این شهر به فضاهای باز وسیع، مردم صمیمی و تاریخ پُربار خود شناخته می‌شود. زندگی در کانزاس، مانند هر مکان دیگری، مزایا و معایبی دارد که باید قبل از تصمیم‌گیری برای سکونت به آن‌ها توجه کنید.

مزایای زندگی در کانزاس

 1. هزینه زندگی: یکی از بزرگترین مزایای زندگی در کانزاس هزینه پایین زندگی است. در مقایسه با سایر ایالت‌های ایالات متحده، کانزاس سبک زندگی مقرون‌به‌صرفه‌ای را ارائه می‌دهد. مسکن، آب و برق، مواد غذایی و حمل‌و‌نقل همگی در کانزاس نسبتاً ارزان هستند.
 2. فعالیت‌های بزرگ در فضای باز: کانزاس مکانی ایدئال برای افرادی است که عاشق فعالیت‌های خارج از منزل هستند. این ایالت شبکه وسیعی از پارک‌ها، دریاچه‌ها و مناطق تفریحی دارد که ساکنان می‌توانند در آن‌ از پیاده‌روی، کمپینگ، ماهیگیری و سایر فعالیت‌های فضای باز لذت ببرند.
 3. اقتصاد قوی: کانزاس دارای اقتصادی متنوع است؛ که توسط صنایع مختلفی مانند کشاورزی، هوافضا، تولید و مراقبت‌های بهداشتی حمایت می‌شود. به‌علاوه این ایالت نرخ بیکاری نسبتا پایینی هم دارد؛ که شانس کاریابی را برای جویندگان فرصت‌های شغلی افزایش می‌دهد.
 4. مردم صمیمی: اهالی کانزاس به داشتن طبع دوستانه و مهمان‌نواز خود معروف هستند. ایالت حس اجتماعی قوی دارد و ساکنان همیشه آماده هستند تا به همسایگان خود کمک کنند.
 5. آموزش باکیفیت: کانزاس سیستم آموزشی خوبی دارد که شامل مدارس دولتی عالی، کالج‌های محلی و چندین دانشگاه‌ می‌شود. ایالت کانزاس دارای تعهدی قوی نسبت به آموزش است و طیف وسیعی از فرصت‌های آموزشی را به ساکنان خود ارائه می‌دهد.

معایب زندگی در کانزاس

شرایط آب‌و‌هوایی شدید: کانزاس را با شرایط آب‌و‌هوایی شدید، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد می‌شناسند. گردبادها هم پدیدۀ رایجی در این ایالت هستند و ساکنان باید برای شرایط آب‌و‌هوایی سخت آماده باشند.

 1. گزینه‌های محدود فرهنگی و سرگرمی: درحالی‌که کانزاس دارای تاریخ و فرهنگی غنی است، گزینه‌های فرهنگی و سرگرمی محدودی در مقایسه با سایر ایالت‌ها دارد. شهرهای بزرگ مانند ویچیتا و کانزاس سیتی فرصت‌های بیشتری را ارائه می‌دهند؛ اما شهرهای کوچک‌تر ممکن است گزینه‌های محدودی برای سرگرمی داشته باشند.
 2. حمل‌و‌نقل عمومی محدود: کانزاس گزینه‌های حمل‌ونقل عمومی محدودی دارد و بیشتر ساکنان برای تردد به وسایل نقلیه شخصی خود متکی هستند. این می‌تواند چالشی برای افرادی باشد که اتومبیل شخصی ندارند یا ترجیح می‌دهند از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.
 3. سبک زندگی روستایی: کانزاس به فضاهای باز وسیع و سبک زندگی روستایی هم شهرت دارد. درحالی‌که برای برخی از افراد این می‌تواند جنبۀ مثبتی در نظر گرفته شود، اما برای سایرین ممکن است سازگاری با سرعت کندتر زندگی و امکانات محدود در مناطق روستایی دشوار باشد.
 4. فضای سیاسی: کانزاس فضای سیاسی محافظه‌کارانه‌ای دارد که شاید برای همه مناسب نباشد. احتمالاً سازگاری یا احساس راحتی در چنین محیطی برای افراد با دیدگاه‌های سیاسی متفاوت چالش برانگیز باشد.

کانزاس برای طرفداران سبک زندگی مقرون‌به‌صرفه، فعالیت در فضای باز، اقتصاد قوی و زندگی در جامعه‌ای دوستانه مزایای زیادی ارائه می‌دهد. بااین‌حال ایالت چالش‌هایی هم دارد. شرایط آب‌و‌هوایی شدید، گزینه‌های فرهنگی و سرگرمی محدود، کمبود امکانات در حوزۀ حمل‌ونقل عمومی، سبک زندگی روستایی و فضای سیاسی محافظه‌کارانه چند نمونه از چالش‌های زندگی در کانزاس به شمار می‌آید. بنابراین پیش از تصمیم‌گیری برای نقل مکان به کانزاس، ضروری است که تمام جنبه‌های مثبت و منفی آن را بسنجید و تعیین کنید که آیا ایالت برای شما مناسب است یا نه.

ایالت کانزاس را کشف کنید

کانزاس یک کشور میانه‌غربی در ایالات متحده است که آوازۀ آن به وفور زیبایی طبیعی، تاریخ غنی و جاذبه‌های منحصربه‌فردش برمی‌گردد. از چمن‌زارها گرفته تا تپه‌های فلینت، از مناطق کلانشهری تا حومه روستایی کانزاس شگفتی‌های متنوعی برای ارائه به تمام سلیقه‌ها دارد. در این مقاله نگاهی دقیق‌تر به برخی از برترین چیزهایی که می‌توانید در کانزاس کشف کنید.

1. منطقه Tallgrass Prairie National Preserve را کاوش کنید

Tallgrass Prairie National Preserve منطقه‌ای حفاظت‌شده در کانزاس است که بیش از 10،000 هکتار زمین را دربرمی‌گیرد. این حفاظت از بزرگترین وسعت چمن‌زارهایtallgrass  در آمریکای شمالی است و به بازدیدکننده‌ها این فرصت را می‌دهد تا بیسون یا گاومیش کوهان‌دار آمریکایی، گوزن شمالی و سایر حیوانات وحشی را در زیستگاه طبیعی خود ببینند. همچنین گزینه‌هایی، مانند مسیرهای پیاده‌روی و تورهایی به رهبری تفنگ‌دار سواره، در دسترس است و می‌توان از نمایشگاه‌ها و فیلم‌های آموزشی برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ تاریخ و بوم‌شناسی منطقه استفاده کرد.

2. از موزۀ گنجینه‌های جهان دیدن کنید

Museum of World Treasures موزه‌ای بی‌نظیر در ویچیتا کانزاس است که آثار باستانی از سراسر جهان را در دل خود حفظ می‌کند. این موزه نمایشگاه‌هایی دربارۀ تمدن‌های باستان، تاریخ طبیعی و تاریخ نظامی دارد. بازدیدکننده می‌تواند اسکلت واقعی T. Rex را از نزدیک ببیند، نمایشگاه مومیایی را کاوش کنند و حتی زره‌های به‌جامانده از دوره قرون وسطا را امتحان کنند.

3. از کتابخانه و موزه ریاست جمهوری Dwight D. Eisenhower بازدید کنید

کتابخانه و موزه ریاست‌جمهوری Dwight D. Eisenhower در Abilene کانزاس واقع شده است و به زندگی و میراث 34 رئیس‌جمهور ایالات متحده اختصاص یافته است. بازدیدکنندگان می‌توانند نمایشگاه‌هایی دربارۀ زندگی آیزنهاور، از جمله حرفه نظامی و دوران ریاست‌جمهوری وی را بررسی کنند. همچنین این موزه مجموعه‌ای از آثار باستانی و اسناد دوران آیزنهاور را دربرگرفته است.

4. از بازی تیم‌های ورزشی کانزاس City Chiefs or Royals لذت ببرید

کانزاس‌سیتی دو تیم ورزشی حرفه‌ای دارد: کانزاس City Chiefs (NFL)  و کانزاس City Royals (MLB). هواداران ورزش می‌توانند در ورزشگاه Arrowhead یا استادیوم Kauffman بازی‌های ورزشی را از نزدیک ببینند و هیجان طرفداران اختصاصی این تیم‌ها را تجربه کنند.

5. به Cosmosphere سفر کنید

Cosmosphere یک موزه فضایی در هاچینسون (Hutchinson) کانزاس و مرکز بزرگترین مجموعه آثار باستانی ایالات متحده در خارج از موسسه اسمیتسونیان (Smithsonian Institution) است. بازدیدکننده‌ می‌توانند فضاپیمایی واقعی، مانند Liberty Bell 7 capsule را از برنامه Mercury و Apollo 13 command module مشاهده کند. همچنین این موزه نمایشگاه‌های تعاملی و سیاره‌ای برای کشف دارد.

6. از Flint Hills Discovery Center دیدن کنید

Flint Hills Discovery Center یک موزه و مرکز آموزش‌وپرورش است که در منهتن کانزاس قرار دارد و از اکولوژی و فرهنگ منحصربه‌فرد منطقه Flint Hills محافظت می‌کند. بازدیدکننده‌ها می‌توانند دربارۀ تاریخچه منطقه بیاموزند‌، از نمایشگاه‌های تعاملی دربارۀ زندگی در مرغزار اطلاعاتی به دست آورند و حتی فعالیت‌هایی مانند هدایت گله گاوها را شبیه‌سازی کنند.

کانزاس برای کسانی که به دنبال کشف مکان‌ها و تجربیات جدید هستند، فرصت‌های زیادی فراهم کرده است. از زیبایی طبیعی Tallgrass Prairie National Preserve گرفته تا هیجان تماشای بازی تیم‌های ورزشی کانزاس سیتی چیزهای برای تمام سلیقه‌ها در ایالت آفتابگردان هست. بنابراین چمدان‌هایتان را ببندید و تمام آن‌چه را که کانزاس ارائه می‌دهد کشف کنید!

وضعیت آب‌وهوایی کانزاس

کانزاس ایالتی در منطقه میانه غربی ایالات متحده است که به‌ داشتن چمن‌زارهای گسترده‌، تپه‌های ناهموار و آب‌و‌هوای منحصر‌به‌فرد شهرت دارد. آب‌وهوای ایالت با تابستان گرم، زمستان‌های سرد و آب‌وهوای نیمه‌خشک سراسری آن مشخص می‌شود. در این بخش از مقاله وضعیت آب‌وهوای کانزاس را با جزئیات بررسی خواهیم کرد.

آب‌وهوای کانزاس

کانزاس آب‌وهوای قاره‌ای نیمه‌خشک دارد؛ به این معنی که تابستان‌های گرم و زمستان‌های سردی را تجربه می‌کند و در طول سال بارش متوسطی دارد. این ایالت در Tornado Alley، منطقه‎ای در ایالات متحده مرکزی، واقع شده است که گردبادهای مکرر را به‌عنوان پدیده‌ای رایج دارد. در حقیقت کانزاس یکی از ایالت‌هایی است که شاهد بیشترین تعداد گردبادهای سالانه، با میانگین 62 مورد در سال است.

میانگین دمای سالانه در کانزاس از 55 درجه فارنهایت در شمال شرقی تا 62 درجه فارنهایت در جنوب غربی متغیر است. در ماه‌های تابستان، به ویژه در مناطق غربی ایالت، درجه حرارت هوا می‌تواند تا 100 درجه فارنهایت یا بیشتر افزایش یابد. دمای هوای زمستان در کانزاس سرد است و درجه حرارت در بیشتر مناطق ایالت به زیر دمای انجماد کاهش می‌یابد. به‌طور کلی متوسط دمای زمستان از 24 درجه فارنهایت در شمال غربی تا 37 درجه فارنهایت در جنوب شرقی متغیر است.

میزان بارش در کانزاس متوسط است و میانگین بارندگی سالانه به 29 اینچ می‌رسد. در مرطوب‌ترین ماه، یعنی ماه مه، میانگین بارندگی 4.3 اینچ است؛ درحالی‌که خشک‌ترین ماه ژانویه است و به‌طور متوسط 0.8 اینچ بارندگی دارد. بارش برف در ماه‌های زمستان پدیدۀ رایجی است و میانگین سالانۀ بارش برف 17 اینچ در شمال شرقی و 7 اینچ در جنوب غربی است.

تغییر فصل‌ها در کانزاس

کانزاس در طول سال شرایط آب‌وهوایی متنوعی را تجربه می‌کند؛ از جمله رعدوبرق، طوفان‌های تگرگ، کولاک و گردبادها. در ماه‌های بهار و تابستان، رعدوبرق در کانزاس، به‌ویژه در مناطق غربی و مرکزی ایالت رایج است. این طوفان‌ها می‌تواند بارندگی زیاد، وزش باد شدید و تگرگ ایجاد کند.

علاوه‌براین وقوع گردبادها اتفاق شایعی در کانزاس، به‌ویژه در ماه‌های بهار و اوایل تابستان است. این ایالت در Tornado Alley واقع شده، که منطقه‌ای از ایالات متحده با بیشترین احتمال وقوع گردباد است. کانزاس به‌طور متوسط 62 گردباد در سال دارد و بیشتر آن‌ها بین ماه مه و ژوئن رخ می‌دهد.

در طول فصل زمستان، کانزاس دمای سرد و کولاک‌های گاه‌به‌گاه را تجربه می‌کند. مناطق شمالی و غربی ایالت به‌دلیل نزدیکی به کوه‌های راکی، به‌ویژه در برابر کولاک‌ها، آسیب‌پذیر است. این کولاک‌ها می‌توانند بارش برف سنگین، وزش باد شدید و دید کم به‌همراه داشته باشند و باعث می‌شود فعالیت‌های فضای باز و مسافرت خطرناک باشد.

کانزاس آب‌وهوای قاره‌ای نیمه‌خشک دارد که با تابستان گرم‌، زمستان‌های سرد و بارش متوسط در طول سال شناخته می‌شود. ایالت در Tornado Alley واقع شده است و گردبادهای مکرر، رعدوبرق و طوفان‌های مکرر را در ماه‌های بهار و تابستان تجربه می‌کند. در ماه‌های زمستان کانزاس، به‌ویژه در مناطق شمالی و غربی ایالت، می‌تواند همراه با کولاک باشد. به‌طور کلی وضعیت آب‌وهوای کانزاس ممکن است غیرقابل پیش‌بینی و متنوع باشد و این امر باعث می‌شود که ساکنان و بازدیدکنندگان برای هرگونه پدیده‌های آب‌وهوا هوشیار و آماده شوند.

تاریخ کانزاس

کانزاس کشوری که در منطقه میانه غربی ایالات متحده است. به تاریخ غنی، مرغزارهای وسیع و مهارت کشاورزی شهرت یافته. نام این ایالت از قبیله بومی آمریکایی کانزا، که در ابتدا در منطقه سکونت داشت، گرفته شد. با گذشت سال‌ها کانزاس نقش‌ مهمی در تاریخ امریکا داشته است؛ از مشارکت در جنگ داخلی تا حضور پیشرو در جنگ برای حقوق مدنی. پس اجازه‌ دهید نگاهی دقیق‌تر به تاریخ جذاب کانزاس بیندازیم.

اولین ساکنان شناخته‌شده از سرزمینی که اکنون با نام کانزاس می‌شناسیم قبایل بومی آمریکا بودند؛ از جمله کانزا ، اوساژ ، پاونی و ویچیتا. این قبایل از محصولات طبیعی زمین بهره‌ می‌بردند و شکارچیان و کشاورزان ماهری بودند. ورود اروپایی‌ها در قرن شانزدهم تغییرات قابل توجهی در منطقه ایجاد کرد؛ هنگامی که کاوشگران فرانسوی و اسپانیایی با بومیان آمریکایی ارتباط برقرار کردند.

در سال 1803 ایالات متحده قلمرو کانزاس را به‌عنوان بخشی از Louisiana Purchase به دست آورد. اولین شهرک آمریکایی در سال 1827 توسط مبلغان کلیسای Methodist Episcopal تأسیس شد. طی چند دهۀ بعدی تعداد بیشتری از مهاجران از راه رسیدند و کانزاس در سال 1854 به یک قلمرو تبدیل شد.

کانزاس نقش مهمی در جنگ داخلی ایفا کرد. ایالت درگیر مسئله برده‌داری شد و تنش بین شهرک‌نشینان طرفدار برده‌داری و ضد برده‌داری منجر به درگیری‌های خشونت‎آمیز گردید. برجسته‌ترین درگیری‌ها به دوره «خونریزی کانزاس» از 1854-1861 شهرت یافت. در این دوره مجموعه‌ای از درگیری‌های خشونت‌آمیز بین نیروهای طرفدار برده‌داری و ضد برده‌داری به وقوع پیوست؛ از جمله قتل عام بدنام Pottawatomie.

کانزاس در سال 1861، تنها چند ماه قبل از وقوع جنگ داخلی، به‌عنوان ایالتی آزاد در اتحادیه پذیرفته شد. دولت هزاران سرباز را برای جنگ در جبهه اتحادیه فرستاد و نبرد Mine Creek، که در سال 1864 در کانزاس اتفاق افتاد، یکی از بزرگترین نبردهای سواره نظام جنگ بود.

کانزاس نقش مهمی در جنبش حقوق مدنی دهه 1950 و 60 داشت. این ایالت محل زندگی چندین رهبر برجسته حقوق مدنی از جمله چارلز همیلتون هیوستون (Charles Hamilton Houston) و لانگستون هیوز (Langston Hughes) بود.

در سال 1954 دیوان عالی کشور Brown v. Board of Education، تصمیم به تفکیک در مدارس دولتی را غیرقانونی اعلام کرد. این تصمیم پیروزی قابل توجهی برای جنبش حقوق مدنی بود و تأثیر عمیقی بر کشور داشت.

کانزاس تاریخی پربار و پیچیده دارد که با تعامل بین قبایل بومی آمریکا، کاشفان اروپایی و مهاجران آمریکایی شکل گرفته است. نقش مهم دولت در طول جنگ داخلی و جنبش حقوق مدنی نشان غیرقابل توصیفی در تاریخ آمریکا به جا گذاشته است. درحال‌حاضر کانزاس با داشتن اقتصادی پرجنب‌وجوش و میراث فرهنگی غنی همچنان بخشی اساسی از کشور به شمار می‌آید.

دانشگاه‌های کانزاس

ایالت کانزاس مرکز چندین دانشگاه برتر است که طیف گسترده‌ای از فرصت‌های آموزشی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. تفاوتی ندارد به دنبال یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بزرگ باشید یا یک کالج خصوصی کوچک، درهرصورت این ایالت گزینه‌هایی برای شما ارائه می‌دهد. در این بخش از مقاله نگاهی دقیق‌تر به برخی از بهترین دانشگاه‌های کانزاس خواهیم انداخت.

1. دانشگاه کانزاس (University of کانزاس)

دانشگاه کانزاس (KU) دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در لارنس (Lawrence) کانزاس واقع شده. KU که در سال 1865 تأسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایالت است. این دانشگاه بیش از 400 برنامه تحصیلی را در 13 مدرسه ارائه می‌دهد و جمعیت دانشجویی حدود 28.500 نفر دارد.

KU به‌ویژه به دوره‌های تحصیلی در رشته‌های روزنامه‌نگاری، داروسازی و مهندسی مشهور است. به‌علاوه این دانشگاه محل بررسی‌های زمین‌شناسی کانزاس است؛ که یکی از قدیمی‌ترین مراکز پژوهش‌های زمین‌شناسی در کشور شناخته می‌شود. دانشگاه کانزاس به‌طور مداوم در بین دانشگاه‌های برتر عمومی ایالات متحده قرار دارد.

2. دانشگاه ایالتی کانزاس (کانزاس State University)

دانشگاه ایالتی کانزاس (KSU) دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در منهتن (Manhattan) کانزاس قرار گرفته. این دانشگاه در سال 1863 به‌عنوان دانشگاه اعطای زمین ایالتی تأسیس شد و درحال‌حاضر بیش از 250 رشته کارشناسی ارشد و بیش از 150 برنامه تحصیلات تکمیلی را ارائه می‌دهد. KSU حدود 22000 دانشجو دارد.

KSU به‌خصوص با برگزاری برنامه‌هایی در زمینۀ کشاورزی، دامپزشکی و مهندسی مشهور است. همچنین دانشگاه ایالتی کانزاس موسسه تحقیقاتی امنیت زیستی دارد؛ که یکی از پیشروترین و مجهزترین موسسات در کشور برای تحقیقات در حوزۀ بیماری‌های عفونی است. KSU هر ساله در بین دانشگاه‌های برتر دولتی در ایالات متحده قرار می‌گیرد.

3. دانشگاه ایالتی ویچیتا (Wichita State University)

دانشگاه ایالتی ویچیتا (WSU) دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در ویچیتا کانزاس واقع شده. این دانشگاه در سال 1895 تأسیس شد و امروز بیش از 200 برنامه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. WSU در حدود 16000 دانشجو دارد.

WSU به‌ویژه با برنامه‌های تحصیلی در زمینه‌های مهندسی هوافضا، تجارت و علوم بهداشتی شناخته می‌شود. علاوه‌براین دانشگاه ایالتی ویچتیا محل مؤسسه ملی تحقیقات هواپیمایی است که یک مرکز تحقیقاتی مشهور جهانی در صنعت حمل‌ونقل هوایی است. WSU به‌طور مداوم در بین دانشگاه‌های برتر عمومی میانه غربی قرار دارد.

4. دانشگاه بیکر (Baker University)

دانشگاه بیکر دانشگاهی خصوصی در شهر بالدوین (Baldwin) است. در سال 1858 تأسیس شده و قدیمی‌ترین دانشگاه ایالت است. بیکر بیش از 40 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد و جمعیت دانشجویی در حدود 2،000 نفر دارد.

بیکر با برنامه‌های تحصیلی خود در زمینه آموزش، پرستاری و تجارت شهرت دارد. این دانشگاه هر ساله در بین دانشگاه‌های برتر خصوصی میانه غربی قرار می‌گیرد.

5. کالج بتل (Bethel College)

کالج بتل یک کالج خصوصی هنرهای لیبرال است که در شمال نیوتن (Newton) قرار دارد. در سال 1887 تأسیس شد و بیش از 50 حوزه مطالعاتی را ارائه می‌دهد. بتل حدود 500 دانشجو دارد.

Bethel College بیشتر با برنامه‌های تحصیلی در رشته‌های زیست‌شناسی، تجارت و کار اجتماعی مشهور است. همچنین همواره در بین دانشکده‌های برتر هنرهای لیبرال خصوصی در میانه غربی قرار می‌گیرد.

کانزاس محل تجمع چندین دانشگاه برتر است که طیف گسترده‌ای از فرصت‌های آموزشی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. صرف نظر از اینکه به دنبال یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بزرگ هستید یا کالج خصوصی کوچک، کانزاس گزینه‌هایی برای شما دارد. از طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مدرک‌های تحصیلی دانشگاه KU گرفته تا تمرکز دانشگاه بیکر بر آموزش دوره‌های کارشناسی، هیچ کمبودی برای دانشجویان در کانزاس وجود ندارد.

موزه های محبوب کانزاس

کانزاس ممکن است اولین ایالتی نباشد که وقتی به موزه‌ها فکر می‌کنید به ذهنتان برسد؛ اما در واقع چندین موزه عالی در سراسر ایالت هست که ارزش بازدید دارند. کانزاس مجموعه متنوعی از موزه‌ها را متناسب با علاقه‌های مختلف، از هنر و تاریخ گرفته تا علم و طبیعت، ارائه می‌دهد. در این قسمت از مقاله نگاهی دقیق‌تر به برخی از محبوب‌ترین موزه‌های کانزاس خواهیم داشت.

1. The Nelson-Atkins Museum of Art

موزه هنر نلسون-اتکینز در کانزاس‌سیتی یکی از مشهورترین موزه‌های منطقه است. این موزه دارای مجموعه‌ای چشمگیر شامل بیش از 35000 اثر هنری است که هزاران سال تاریخ بشریت را دربرمی‌گیرد؛ از جمله برنزهای چینی باستانی، نقاشی‌های اروپایی و هنر معاصر. به‌علاوه این موزه محل پارک معروف مجسمه‌سازی کانزاس سیتی، “کانزاس City Sculpture Park,” است. یک پارک مجسمه‌ای در فضای باز که دارای بیش از 30 اثر هنری در 22 هکتار از زمین‌های محوطه‌سازی‌شده است.

2. The Museum of World Treasures

موزه گنجینه‌های جهان در ویچیتا، موزه‌ای بی نظیر است که آثار باستانی از سراسر جهان را به نمایش می‌گذارد. بازدیدکنندگان آن می‌توانند از نمایشگاه‌هایی با موضوعاتی مانند مصر باستان، غرب وحشی و انقلاب آمریکا و همچنین مجموعه‌هایی از فسیل‌ها، مواد معدنی و شهاب‌سنگ دیدن کنند. یکی از نکات برجسته این موزه «تالار روسای جمهور» یا“Hall of Presidents,”  است. جایی که چهره‌هایی از 45 رئیس جمهور ایالات متحده با استفاده از موم، در اندازه طبیعی، ساخته شده و به نمایش درآمده است.

3. The Cosmosphere

Cosmosphere واقع در هاچینسون یک موزه فضایی در سطح جهانی است که نمایشگاه‌هایی دربارۀ اکتشافات فضایی و تاریخ پرواز فضایی دارد. بازدیدکننده‌ها می‌توانند آثار به‌جاماندۀ برخی از معروف‌ترین مأموریت‎های فضایی تاریخ، از جمله مأموریت آپولو 13 و برنامه شاتل فضایی، را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین این موزه دارای یک افلاک‌نمای سیاره‌ای و یک تئاتر IMAX هم هست.

4. The Boot Hill Museum

موزه Boot Hill در شهر داج (Dodge) موزه تاریخ زندگی است که بر غرب وحشی تمرکز دارد. بازدیدکننده‌ها می‌توانند در نمایشگاه‌هایی با موضوع کابوی‌ها و افراد غیرقانونی، که زمانی در چمن‌زارهای منطقه پرسه می‌زدند، اطلاعاتی به دست آورند. همچنین از سالن بازسازی‌شده، فروشگاه آهنگری و زندان‌ منطقه بازدید کنند. به‌علاوه این موزه در طول سال میزبان برنامه‌های زنده جنگ با تپانچه و سایر نمایش‌های غرب وحشی است.

5. The کانزاس Museum of History

موزه تاریخ کانزاس در شهر Topeka موزه تاریخ برتر ایالت است. بازدید‌کننده‌های این موزه می‌توانند نمایشگاه‌هایی را دربارۀ مهاجران اولیه ایالت، جنگ داخلی و مبارزات و پیروزی‌های کانزاس در طول تاریخ بررسی کنند. این موزه دارای مجموعه‌ای چشمگیر از آثار باستانی است؛ از جمله یک واگن سرپوشیده که زمانی در سرتاسر چمن‌زارهای ایالت سفر کرد تا جایی برای اسکان در کانزاس پیدا کند.

کانزاس احتمالاً اولین ایالتی نیست که هنگام صحبت دربارۀ موزه‌های آمریکا به ذهن متبادر شود؛ اما چندین گزینه عالی در سراسر ایالت برای بازدید هست. این موزه‌ها چیزهای متنوعی از هنر و تاریخ گرفته تا علم و طبیعت برای ارائه به بازدیدکننده‌ها دارند. بنابراین تفاوتی ندارد شیفته تاریخ باشید، یک علاقه‌مند به موضوعات فضایی، یا فقط به دنبال محیطی برای سرگرم‌کردن خانواده باشید، درهرحال حتماً یکی از این موزه‌های محبوب کانزاس با سلیقۀ شما جور درمی‌آید.

10 واقعیت جالب و سرگرم‌کننده دربارۀ کانزاس

کانزاس که با نام «ایالت آفتابگردان» هم شناخته می‌شود در منطقه میانه غربی ایالات متحده قرار گرفته است. جایی که مملو از حوادث تاریخ، زیبایی‌های طبیعی و حقایق جالب است. در این بخش ده واقعیت جالب و بامزه دربارۀ کانزاس که شما از آن بی‌خبر هستید را می‌خوانید.

 1. کانزاس زادگاه پیتزا هوت (Pizza Hut) است. اولین رستوران پیتزا هوت در سال 1958 توسط دن و فرانک کارنی (Dan and Frank Carney) در ویچیتای کانزاس افتتاح شد.
 2. اولین شهردار زن در ایالات متحده سوزانا مادورا سالتر (Susanna Madora Salter) بود؛ که در سال 1887 به عنوان شهردار آرگونیا (Argonia) کانزاس انتخاب شد.
 3. شهر Dodge City کانزاس در قرن نوزدهم شهری مرزی مشهور بود و با نام ” Queen of the Cowtowns” شناخته می‌شد.
 4. بزرگترین توپ ریسمان (largest ball of twine) جهان در کانزاس قرار دارد. توپ Twine، واقع در شهر Cawker کانزاس، بیش از 17،000 پوند وزن دارد و هنوز در حال رشد است.
 5. خلبان معروف و نویسنده آملیا ارهارت (Amelia Earhart)، اولین خلبان زنی که به‌تنهایی از اقیانوس اطلس عبور کرد، در سال 1897 در آتیسون کانزاس متولد شد.
 6. بلندترین سرسرۀ آبی در جهان،Verrückt ، در پارک آبی Schlitterbahn کانزاس سیتی در ایالت کانزاس واقع شده است. این سرسره آبی 168 فوت و 7 اینچ ارتفاع دارد.
 7. رمان مشهور “جادوگر شهر اُز” توسط Frank Baum در کورونادو کالیفرنیا نوشته شده؛ اما در کانزاس تنظیم شده است.
 8. اولین کارخانه هواپیماسازی جهان در ویچیتا کانزاس واقع شده بود و توسط کلاید سسنا (Clyde Cessna) تأسیس شد.
 9. مرکز جغرافیایی ایالات متحده هم‌مرز در نزدیکی Belle Fourche داکوتای جنوبی واقع شده؛ اما یک علامت نشانگر ” Center of the United States” در قلعه راک کانزاس قرار گرفته است.
 • کانزاس محل بزرگترین چاه حفرشده با دست در جهان است که در گرینزبورگ (Greensburg) است. چاه 109 فوت عمق دارد و قطر آن 32 فوت است.

کانزاس ایالتی غنی از تاریخ و حقایق جذاب است. از زادگاه پیتزا هوت گرفته تا بلندترین سرسره آبی جهان چیزهای جالب و سرگرم‌کننده زیادی برای کشف در این ایالت هست. بنابراین هر زمان فرصت رفتن به ایالت آفتابگردان را به دست آوردید حتماً تمام آن‌چه را ارائه می‌دهد کشف کنید.

10 فعالیت سرگرم‌کننده که باید در کانزاس انجام دهید

اگرچه کانزاس ممکن است اولین جایی نباشد که هنگام برنامه‌ریزی برای تعطیلات و سفر به منطقه‌ای تفریحی به ذهنتان برسد؛ اما این ایالت میزبان انواع جاذبه‌ها و فعالیت‌های جالب است. از موزه‌های مشهور جهان گرفته تا مسیرهای پیاده‌روی زیبا، در آن چیزهایی برای لذت‌بردن همگان هست. در این بخش 10 فعالیت سرگرم‌کننده در کانزاس را معرفی می‌کنیم که نباید آن را از دست بدهید.

 1. از باغ وحش کانزاس سیتی دیدن کنید: کانزاس City Zoo محل زندگی بیش از 1700 حیوان از سراسر جهان است؛ مانند فیل‌های آفریقایی، پنگوئن‌ها و یوزپلنگ‌ها. این باغ وحش انواع نمایشگاه‌ها و تجربیات تعاملی مثل قطارسواری و نمایش شیرهای دریایی را ارائه می‌دهد.
 2. در Tallgrass Prairie National Preserve کاوش کنید: منطقۀ حفاظت‌گاه ملی دشت تالگراس گستره‌ای زیبا از تپه‌ها و مراتع است که بیش از 10000 هکتار را پوشش می‌دهد. بازدیدکننده‌ها می‎توانند در محوطه حفاظت‌شده قدم بزنند، از پیک‌نیک لذت ببرند، یا با شرکت در یک تور همراه با راهنما اطلاعات بیشتری دربارۀ تاریخ و بوم‌شناسی منطقه به دست آورند.
 3. از Flint Hills Discovery Center دیدن کنید: مرکز کشف فلینت هیلز موزۀ پیشرفته‌ای است که تاریخ، بوم‌شناسی و فرهنگ منطقه فلینت هیلز کانزاس را بررسی می‌کند. نمایشگاه‌ها نمایش‌های تعاملی، فیلم‌های آموزشی و فعالیت‌های عملی گوناگونی برای افراد در تمام سنین دارند.
 4. از یک تجربۀ بالن‌سواری خاطره‌انگیز لذت ببرید: کانزاس به فضاهای باز و آسمان صافش معروف است؛ که آن را به مکانی عالی برای بالن‌سواری تبدیل کرده. می‌توانید مناظر خیره‌کننده حومه شهر را ببینید و از یک تجربۀ منحصربه‌فرد و فراموش‌نشدنی لذت ببرید.
 5. تجربۀ گشت‌وگذار در Dwight D. Eisenhower Presidential Library and Museum را از دست ندهید: بازدیدکننده‌های کتابخانه و موزه ریاست‌جمهوری دوایت دی. آیزنهاور واقع در ابیلن کانزاس می‌توانند نگاهی اجمالی به زندگی و حرفۀ سی‌وچهارمین رئیس‌جمهور ایالات متحده داشته باشند. این نمایشگاه‌ها شامل وسایل و تجهیزات، عکس‌ها و نمایش‌های تعاملی است.
 6. از Cosmosphere دیدن کنید: Cosmosphere در هاچینسون کانزاس، یک موزۀ فضایی مشهور جهانی است که نمایشگاه‌هایی در زمینۀ اکتشافات، علم و فناوری فضا به نمایش می‌گذارد. بازدیدکننده این موزه می‌تواند فضاپیماها و تجهیزات واقعی از ماموریت‌های فضایی را ببیند و به‌علاوه در فعالیت‌ها و نمایش‌های عملی شرکت کند.
 7. در Overland Park Arboretum and Botanical Gardens قدم بزنید: باغ‌های گیاه‌شناسی و باغبانی اورلند پارک محوطۀ سبز زیبایی به وسعت 300 هکتار است که از انواع باغ‌ها، مسیرهای پیاده‌روی و نمایشگاه‌های هنری در فضای باز تشکیل شده. بازدیدکننده‌ها می‌توانند از پیاده‌روی آرام در میان باغ‌ها لذت ببرند، در کنسرت یا رویدادی شرکت کنند، یا همراه با یک تور و راهنما بخش‌های مختلف باغ‌ها را ببینند.
 8. Old Cowtown Museum را کاوش کنید: موزه Old Cowtown در ویچیتا یک موزۀ تاریخ زنده است که بازدیدکنندگان را، با سفر در تاریخ، به گذشتۀ غرب وحشی می‌برد. بازدیدکننده‌ها می‌توانند زندگی در قرن نوزدهم را از طریق نمایشگاه‌های زنده، غرفه‌های زنده و ساختمان‌های تاریخی تجربه کنند.
 9. یک روز دلچسب را در Schlitterbahn Waterpark بگذرانید: پارک آبی Schlitterbahn در کانزاس سیتی کانزاس مکان مناسبی برای خنک‌شدن در روزهای گرم تابستان است. این پارک انواع وسایل تفریحی و جاذبه‌های آبی از جمله lazy river، سرسره‌های آبی و استخر موجی دارد.
 • از Monument Rocks دیدن کنید: صخره‌های یادبود مجموعه‌ای از سازندهای آهکی مرتفع هستند که بیش از 80 میلیون سال قدمت دارند. این صخره‌ها که در غرب کانزاس واقع شده‌اند، شگفتی طبیعی منحصر‌به‌فرد و نفس‌گیری هستند که نباید فرصت دیدن آن‌ها را از دست داد.

کانزاس ایالتی پر از جواهرات پنهان است و طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های بی‌نظیر و سرگرم‌کننده را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. تفاوتی ندارد به تاریخ و طبیعت علاقه‌مند دارید یا صرفاً قصد گذراندن اوقات خوشی را داشته باشید، درهرصورت ایالت آفتابگردان چیزهایی برای تمام سلیقه‌ها دارد. بنابراین هنگامی که در حال برنامه‌ریزی برای تعطیلات هستید، گزینۀ سفر به کانزاس را هم در نظر بگیرید و جاذبه‌های این ایالت عالی را تجربه کنید.

10 مکان برتر و منحصربه‌فرد برای بازدید در کانزاس

کانزاس، ایالتی واقع در دشت‌های بزرگ ایالات متحده است که احتمالاً اولین مقصد مسافرتی نباشد که به ذهنتان خطور می‌کند. بااین‌حال مکانی با بسیاری از جاذبه‌های منحصربه‌فرد است که مطمئناً می‌تواند هر مسافری را خوشحال و راضی کند. از شهرهای پرجنب‌وجوش گرفته تا مناظر طبیعی آرام، کانزاس چیزهای زیادی برای ارائه به همۀ افراد دارد. در اینجا 10 مکان منحصر‌به‌فرد برتر در کانزاس را بررسی می‌کنیم:

 1. Monument Rocks: Monument Rocks که با عنوان «اهرام گچی یا Chalk Pyramids» هم شناخته می‌شوند، سازندهای گچی بلندی هستند که در غرب کانزاس واقع شده‌اند. این تشکیلات زمین‌شناسی منحصربه‌فرد میلیون‌ها سال پیش توسط رسوبات دریایی ایجاد شده‌ و منظره‌ای خیره‌کننده را به وجود آورده‌اند.
 2. Tallgrass Prairie National Preserve: حفاظت‌گاه ملی دشت تالگراس در منطقه فلینت هیلز کانزاس آخرین چمن‌زار باقی‌مانده در آمریکای شمالی است. بازدیدکننده‌ها می‌توانند در مسیرهای منطقه حفاظت‌شده گشت‌وگذار کنند، حیات وحش را از نزدیک ببینند و دربارۀ تاریخچه دشت بیشتر بیاموزند.
 3. Wichita: بزرگترین شهر کانزاس، ویچیتا بسیاری از جاذبه‌های فرهنگی مانند موزه هنر ویچیتا و موزه هنر اولریخ را دارد. علاوه‌براین بازدیدکننده‌ها می‌توانند از حضور در مراکز خرید و غذاخوری منطقه تاریخی شهر قدیمی لذت ببرند.
 4. Oz Museum: موزه اُز واقع در Wamego کانزاس از یادگارهای یک داستان کلاسیک آمریکایی با عنوان جادوگر شهر اُز نگهداری می‌کند. بازدیدکننده‌ها می‌توانند تجهیزات سینمایی فیلم این اثر داستانی را مشاهده کنند و با تاریخچه داستان و تأثیر آن بر فرهنگ عامه آشنا شوند.
 5. Eisenhower Presidential Library and Museum: موزه ریاست‌جمهوری در ابیلن کانزاس به زندگی و میراث رئیس‌جمهور دوایت دی. آیزنهاور اختصاص دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند از نمایشگاه‌هایی با موضوع سابقۀ نظامی، دوران ریاست جمهوری و زندگی شخصی او دیدن کنند.
 6. Mushroom Rock State Park: این پارک ایالتی در مرکز کانزاس به‌واسطۀ صخره‌های قارچی‌شکل منحصر‌به‌فردش شهرت یافته است. بازدیدکننده‌ها می‌توانند در مسیرهای پیاده‌روی پارک قدم بزنند و سازندهای زمین‌شناسی بی‌نظیر آن را مشاهده کنند.
 7. Castle Rock: یکی دیگر از سازندهای زمین‌شناسی منحصربه‌فرد کانزاس، Castle Rock یک سازند گچی است که 70 فوت بالاتر از دشت اطراف ایستاده است. بازدیدکننده‌های این مکان گردشگری می‌توانند مسیرهای پیاده‌روی را بپیمایند و از مناظر خیره‌کنندۀ آن لذت ببرند.
 8. Nicodemus National Historic Site: مکان تاریخی ملی نیکودیموس منطقۀ کوچکی در غرب کانزاس است که پس از جنگ داخلی، توسط مهاجران آفریقایی آمریکایی، تأسیس شد. این منطقه تاریخی تاریخ شهر را حفظ و از مشارکت ساکنان آن در دوران گذشته محافظت می‌کند.
 9. Brown v. Board of Education National Historic Site: این مکان تاریخی در توپکا کانزاس یادآور تصمیم مهم دادگاه عالی، مبنی بر اعلام خلاف قانون اساسی دانستن جداسازی در مدارس دولتی، است.‌ بازدیدکننده‌ها می‌توانند با تاریخچه پرونده و تأثیر آن بر حقوق مدنی در ایالات متحده آشنا شوند.
 • Cosmosphere: در هاچینسون کانزاس Cosmosphere موزه‌ای فضایی و مرکز آموزش STEM است. بازدیدکنندۀ این موزه می‌تواند نمایشگاه‌هایی درباره تاریخچه اکتشافات فضایی را بررسی کند، وسایل مأموریت‌های ناسا را از نزدیک ببیند و حتی در مأموریت‌های فضایی شبیه‌سازی شده شرکت کند.

شاید کانزاس یک مقصد سفر سنتی به نظر نرسد؛ اما مکان بسیاری از جاذبه‌های یکتا و جذابی است که مطمئناً هر مسافری را به وجد می‌آورد. از سازندهای زمین‌شناسی گرفته تا جاذبه‌های فرهنگی، چیزهایی برای همه سبک سلیقه در ایالت آفتابگردان هست.

10 جاذبه گردشگری کانزاس که حتماً باید ببینید

با وجود اینکه کانزاس ممکن است اولین ایالتی نباشد که وقتی به مقاصد گردشگری ایالات متحده فکر می‌کنید به ذهنتان خطور کند، اما این جواهر غرب میانه جاذبه‌های زیادی را ارائه می‌دهد که مطمئناً بازدیدکنندگان را خوشحال می‌کند. در بخش پایانی این مقاله 10 مکان دیدنی در کانزاس، از شگفتی‌های طبیعی گرفته تا نقاط مهم فرهنگی، آورده شده است.

1. Monument Rocks

مونومنت راکس، واقع در غرب کانزاس، یک شگفتی طبیعی خیره‌کننده است که ساختارهای گچی بلندی تا ارتفاع 70 فوتی دارد. این شاهکار زمین‌شناسی مکانی محبوب برای عکاسان و دوستداران طبیعت است.

2. Tallgrass Prairie National Preserve

منطقه حفاظت‌شدۀ ملی Tallgrass Prairie که بیش از 10000 هکتار از تپه‌ها و دشت‌ها را پوشش می‌دهد، بهشتی برای حیات وحش و مقصدی برای علاقه‌مندان به تفریح در فضای باز است. بازدیدکننده‌ها می‌توانند با پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا حتی اسب‌سواری از جذابیت‌‌های دشت‌های این منطقه لذت ببرند.

3. Wichita Art Museum

موزه هنر ویچیتا، با بیش از 7000 اثر هنری، بزرگترین موزۀ هنری در کانزاس است. مجموعه گسترده آن شامل آثار هنرمندان مشهوری مانند ادوارد هاپر (Edward Hopper)، مری کاسات (Mary Cassatt) و توماس هارت بنتون (Thomas Hart Benton) است.

4. Botanica

باغ گیاه‌شناسی با 17.5 هکتار وسعت دارای بیش از 4000 گونه گیاهی از جمله باغ گل رز خیره‌کننده، باغ چینی و باغ پروانه‌ها است. همچنین بازدیدکنندگان می‌توانند مجموعه وسیعی از مجسمه‌ها و فواره‌های باغ را هم ببینند.

5. Strataca

موزه نمک زیرزمینی Strataca کانزاس در عمق 650 فوتی زیر سطح زمین واقع شده است. موزه‌ای منحصربه‌فرد که تاریخ و علم استخراج نمک را به نمایش می‌گذارد. بازدیدکنندگان می‌توانند معدن زیرزمینی را کاوش کنند و با تکنیک‌ها و ابزارهای مورد استفاده برای استخراج نمک از زمین آشنا شوند.

6. Eisenhower Presidential Library and Museum

این موزه زندگی و میراث دوایت دی. آیزنهاور، سی‌وچهارمین رئیس جمهور ایالات متحده، را به نمایش می‌گذارد. بازدیدکننده‌ها می‌توانند از نمایشگاه‌هایی دربارۀ حرفه نظامی و سیاسی آیزنهاور و همچنین زندگی شخصی و سرگرمی‌های بازدید کنند.

7. Castle Rock

یکی دیگر از شگفتی‌های زمین‌شناسی خیره‌کننده، کسل راک، مجموعه‌ای از سازندهای گچی بلند است که مناظر وسیعی از حومه اطراف را نشان می‌دهند. بازدیدکننده‌های این منطقه می‌توانند برای تجربه‌ای واقعاً لذت‌بخش و نفس‌گیر به بالای سازندها بروند.

8. Oz Museum

این باغ وحش با مساحت 202 هکتار میزبان بیش از 1000 حیوان از سراسر جهان است. حیواناتی مانند فیل، ببر و خرس قطبی در آن نگهداری می‌شوند. علاوه‌براین بازدیدکننده‌ها می‌توانند نمایشگاه‌های متعدد باغ وحش از جمله نمایشگاه پنگوئن‌ها و غرفۀ شامپانزه ها را تماشا کنند.

9. Oz Museum

طرفداران فیلم کلاسیک «جادوگر شهر اُز» حتماً نمی‌خواهند این موزه را از دست بدهند. موزۀ جذابی که نمایشگاه‌هایی دربارۀ تاریخچه و تأثیر فیلم دارد. بازدیدکننده‌ها می‌توانند لوازم و لباس‌های اصلی فیلم را ببینند و همچنین از فضای تفریحی خانه دوروتی بازدید نمایند.

10. Nicodemus National Historic Site

این مکان برای گرامیداشت تاریخ نیکودیموس، شهری است که توسط پیشگامان آفریقایی آمریکایی در اواخر قرن نوزدهم تأسیس شد. بازدیدکنندگان می‌توانند ساختمان‌های تاریخی شهر را ببینند و از مبارزات و پیروزی‌های ساکنان اولیه آن مطلع شوند.

در نهایت کانزاس ممکن است آوازۀ گردشگری مانند شهرهای نیویورک یا کالیفرنیا نداشته باشد؛ اما مطمئناً برای بازدیدکنندگانی که به دنبال تجربه‌ای منحصربه‌فرد و به‌یادماندنی هستند، چیزهای زیادی برای ارائه دارد. در بخش پایانی 10 مکانی که باید حتماً ببینید و از شگفتی‌های طبیعی گرفته تا نقاط مهم فرهنگی آن را بشناسید معرفی شد. این جاذبه‌های دیدنی مطمئناً هر کسی را که از ایالت آفتابگردان بازدید می‌کند خوشحال خواهد کرد.

Source iranianagent
Leave A Reply

Your email address will not be published.