مشاور املاک آرکانزاس

0

مشاوران املاک آرکانزاس

ZSany - Advertise With Us Today!

رویای آمریکایی آمریکایی مالکیت یک خانه، فراتر از فرهنگ‌ها و ملیت‌هاست. بااین‌حال برای کسانی که با بازار املاک آمریکا آشنایی ندارند، روند خریدوفروش خانه می‌تواند فرایندی طاقت‌فرسا باشد. در این مرحله است که یک مشاور املاک ایرانی در آرکانزاس می‌تواند به شما کمک کرده و همه‌چیز را متفاوت کند.

آرکانزاس ایالتی است که ایرانیان مهاجر در آن‌جا روزبه‌روز بیشتر می‌شوند. همین افزایش جمعیت ایرانی‌ها، تقاضا برای مشاوران املاک ایرانی که به هر دو زبان فارسی و انگلیسی مسلط هستند را افزایش داده است. مشاور املاک ایرانی می‌تواند شکاف فرهنگی میان شما و فروشندگان را پر کند و روند معامله را روان‌تر و ساده‌تر سازد.

مزایای کار با مشاور املاک ایرانی

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های کار با مشاور املاک ایرانی، درک دقیق آن از فرهنگ و ارزش‌های مهاجران ایرانی است. برای مثال در فرهنگ ایرانی، زندگی مشترک و نزدیک به هم افراد خانواده، یک ارزش است و اهمیت زیادی دارد. یک مشاور املاک ایرانی می‌تواند در یافتن خانه‌هایی که به دیگر افراد خانواده شما نزدیک باشد کمک کند. آن‌ها با محله‌هایی که ایرانی‌های بیشتری در آن‌جا ساکن هستند آشنایی کامل دارند و می‌توانند کار شما را برای پیدا کردن بهترین محله تسهیل کنند.

علاوه‌براین، مشاور املاک ایرانی به زبان فارسی مسلط است و می‌تواند خدمات دوزبانه به شما ارائه دهد. این ویژگی برای افرادی که به زبان انگلیسی یا اصطلاحات تخصصی در زمینه ملک و معامله تسلط ندارند، بسیار حائز اهمیت است. آن‌ها می‌توانند جنبه‌های حقوقی و اقتصادی معامله را بررسی کرده و درباره نحوه نوشتن قراردادها و مذاکره با دیگر طرف‌های معامله به شما مشاوره بدهند. این ویژگی برای افرادی که به قوانین املاک و دارایی آمریکا آشنا نیستند، بسیار مفید است.

مزیت دیگر استفاده از مشاور املاک ایرانی، تخصص و تسلط آن‌ها بر بازار مسکن آمریکاست. آن‌ها می‌توانند به خریداران و فروشندگان کمک کنند تا روندهای قیمت و شرایط فعلی بازار را درک کرده و بهترین زمان برای معامله را پیدا کنند. آن‌ها درک خوبی از بازار محلی املاک دارند و درباره ارزش خانه‌ها، میزان بودجه شما و پیدا کردن بهترین گزینه برای خرید بهترین مشاور شما هستند. این مسئله به خریداران کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه‌ای بگیرند. همچنین اگر فروشنده هستید، این افراد می‌توانند به شما در قیمت‌گذاری و بازاریابی کمک زیادی کنند.

اگر نیازهای ویژه‌ای دارید که دیگر افراد آن‌ها را درک نمی‌کنند، می‌توانید به یک مشاور املاک ایرانی اعتماد کنید. آن‌ها با برخورداری از زمینه فرهنگی مشترک با شما، می‌توانند گزینه‌های مخصوص شما را که متناسب با نیازها و ترجیحات شماست، برایتان پیدا کنند. برای مثال، اگر به دنبال خانه‌ای می‌گردید که به مسجد یا فروشگاه‌های دارای محصولات حلال نزدیک باشد، مشاور املاک ایرانی دغدغه شما را درک می‌کند و می‌تواند در سریع‌ترین زمان، بهترین گزینه‌ها را برایتان پیدا کند.

به صورت کلی، یک مشاور املاک فارسی‌زبان می‌تواند در روند معامله شما تغییرات جدی ایجاد کند. آن‌ها می‌توانند با درک خوبی که از بازار دارند در کنار ارائه خدمات به هر دو زبان فارسی و انگلیسی، به شما کمک کنند تا بهترین گزینه‌ها را با حفظ حداکثر منافع، پیدا کنید. با همکاری با یک مشاور املاک ایرانی، رویای داشتن خانه در آمریکا می‌تواند برای افراد ایرانی ساکن در آرکانزاس، به واقعیت تبدیل شود.

درباره ایالت آرکانزاس بیشتر بدانید

آرکانزاس ایالتی در منطقه جنوبی ایالات متحده است که در میان کوه‌های Ozark و در دلتای رودخانه می‌سی‌سی‌پی واقع شده است. آرکانزاس به عنوان ایالت طبیعی یا Natural State شناخته می‌شود، چرا که مناظر زیبا و حیات وحش متنوعی دارد و فرصت‌های تفریحی بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه با ویژگی‌های بیشتری از آرکانزاس آشنا می‌شوید.

جمعیت

این ایالت در حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد و از نظر جمعیتی، ۳۴-امین ایالت آمریکا به شمار می‌رود. بزرگ‌ترین شهر و پایتخت ایالت، شهر Little Rock است. اقتصاد این ایالت تنوع زیادی دارد و شامل کشاورزی، تولید، محصولات بهداشتی و گردشگری می‌شود.

زیبایی طبیعی

ایالت آرکانزاس مرکز بسیاری از شگفتی‌های طبیعی است. از جنگل ملی Ozark تا پارک ملی چشمه‌های آب گرم و رودخانه ملی بوفالو، همگی از جذابیت‌های طبیعی آرکانزاس هستند. بد نیست بدانید که جنگل ملی Ozark بیش از یک میلیون هکتار است و فرصت‌های بی‌پایانی برای پیاده‌روی، کمپینگ، ماهیگیری و شکار دارد. پارک ملی Hot Springs که در شهری با همین نام واقع شده، به واسطه چشمه‌های آب گرم طبیعی خود معروف است. رودخانه ملی بوفالو در بخش شمالی ایالت آرکانزاس، اولین رودخانه ملی ایالات متحده است و امکاناتی مثل قایق‌رانی، کایاک‌سواری برای علاقه‌مندان  دارد و همچنین فرصت‌های پیاده‌روی و کمپینگ بسیار خوبی را فراهم کرده است.

تاریخ اصیل

آرکانزاس در کنار جاذبه‌های طبیعی خود، از نظر فرهنگی پیشینه‌ای طولانی دارد. در این ایالت قبایل بومی بسیاری مانند Osage و Quapaw ساکن بوده‌اند. آرکانزاس نقش مهمی در جنگ داخلی داشته و چندین نبرد در این خاک به سرانجام رسیده است. بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان می‌تواند ضمن ابزدید از موزه‌ها، از مکان‌های تاریخی و میدان‌های جنگ داخلی دیدن کنند و بیشتر درباره گذشته اینجا اطلاعات کسب کنند.

غذا و نوشیدنی

غذاهای مخصوص آرکانزاس شهرت بسیاری دارند. به ویژه کباب و غذاهای جنوبی در آرکانزاس طعمی متفاوت را به شما پیشنهاد می‌دهند. شما می‌توانید از غذاهای لذیذ محلی مثل سینه دودی، گربه‌ماهی سرخ‌شده و پای سیب‌زمینی خوشمزه بچشید و لذت ببرید. این ایالت چندین کارخانه آبجوسازی هم دارد که انواع نوشیدنی‌ها را تولید می‌کند.

تحصیلات و آموزش

آرکانزاس با برخوردای از چندین دانشگاه توانسته امکانات آموزشی مناسبی را برای شما فراهم کند. دانشگاه آرکانزاس و دانشگاه ایالتی آرکانزاس دو گزینه مقبول برای ادامه تحصیل هستند. دانشگاه آرکانزاس در Fayetteville واقع شده است و به واسطه دوره‌های کشاورزی و مهندسی قوی خود شناخته می‌شود. دانشگاه ایالتی آرکانزاس هم در Jonesboro قرار دارد و رشته‌های مختلف کارشناسی و کارشناسی‌ارشد را ارائه می‌کند.

در کل آرکانزاس ترکیبی بی‌نظیر از زیبایی طبیعی و تاریخ اصیل است. مردم مهمان‌نوزای دارد و فرصت‌های خوبی برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است. فرقی ندارد که بخواهید در فضای طبیعت گشت‌وگذار کنید یا به دنبال تجربه فرهنگ‌های مختلف باشید. آرکانزاس همواره چیزی برای ارائه به شما خواهد داشت.

بزرگ‌ترین شهرهای آرکانزاس را بشناسید

آرکانزاس ایالتی در نیمه جنوبی آمریکاست. این ایالت ۲۹-امین ایالت بزرگ آمریکا به شمار می‌رود و به ۷۵ شهرستان تقسیم شده است. چندین شهر مهم و قابل توجه در آرکانزاس قرار گرفته‌اند. در ادامه شما با برخی از بزرگ‌ترین شهرهای آرکانزاس آشنا می‌شوید.

Little Rock

شهر لیتل راک یا little Rock پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آرکانزاس است. این شهر در حدود ۲۰۰ هزارنفر جمعیت دارد و در بخش مرکزی ایالت قرار گرفته است. شهر Little Rock به واسطه تاریخ پرماجرا و جاذبه‌های فرهنگی خود شناخته می‌شود. برخی از جاذبه‌های دیدنی و فرهنگی این شهر شامل مکان تاریخی دبیرستان مرکزی لیتل راک و کتابخانه ریاست جمهوری جی. کلینتون می‌شود. شهر Little Rock همچنین به عنوان مرکز برخی از صنایع مرتبط با حمل‌ونقل و محصولات بهداشتی شناخته می‌شود و خدمات دولتی بسیاری را پشتیبانی می‌کند.

Fort Smith

شهر Fort Smith دومین شهر بزرگ آرکانزاس است که در حدود ۹۰ هزارنفر جمعیت دارد. این شهر در شمال‌غربی ایالت و در نزدیکی مرز با اوکلاهاما قرار دارد. شهر Fort Smith به دلیل اهمیت تاریخی خود در شکل‌گیری ایالات متحده شناخته می‌شود. امروزه شهر Fort Smith به عنوان یک مرکز تجاری بزرگ شناخته می‌شود و مرکز حمل‌ونقل و خدمات لجستیکی برای مناطق اطراف است.

Fayetteville

سومین شهر بزرگ در آرکانزاس، شهر Fayetteville است. این شهر هم در حدود ۹۰ هزارنفر جمعیت دارد. در شمال‌غربی ایالت قرار گرفته و دانشگاه آرکانزاس را در خود جای داده است. شهر Fayetteville به واسطه جامعه هنری فعال و آثار فرهنگی متنوعش شناخته می‌شود. زیبایی‌های طبیعت Fayetteville از دیگر جاذبه‌های این شهر است. کوه‌های Ozark در اطراف شهر قرار گرفته‌اند و چندین پارک و منطقه تفریحی برای ساکنین شهر درنظر گرفته شده است.

Springdale

یکی دیگر از شهرهای بزرگ در آرکانزاس، شهر Springdale است که در حدود ۸۰ هزارنفر جمعیت دارد. این شهر هم در شما‌ل‌غربی ایالت واقع شده و جمعیت متنوعی را در خود جای داده است. اقتصاد شهر در حال پیشرفت است و همین هم باعث جذب افراد زیادی به این شهر می‌شود. شهر Springdale فرصت‌های شغلی متنوعی را به واسطه حضور شرکت‌هایی مثل Tyson Foods تجربه می‌کند و فرودگاه منطقه شمال‌غربی آرکانزاس هم در این شهر قرار دارد. علاوه‌براین، شهر Tyson Foods در زمینه کشاورزی هم قدرتمند عمل کرده و مزارع مختلفی در اطراف شهر واقع شده است. درنتیجه مشاغل مرتبط با کشاورزی در این شهر پرطرفدار هستند.

Jonesboro

شهر Jonesboro پنجمین شهر بزرگ آرکانزاس است که در حدود ۷۷ هزارنفر جمعیت دارد. این شهر در شمال‌شرقی ایالت قرار گرفته است و میزبان دانشگاه ایالتی آرکانزاس است. شهر Jonesboro به واسطه اقتصاد قوی و جمعیت متنوعش شناخته می‌شود. جامعه هنری فعالی دارد و آثار فرهنگی مثل تئاتر و موسیقی در این شهر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. در شهر Jonesboro فعالیت‌های مرتبط به محصولات بهداشتی و آموزشی فراگیر است.

همان‌طور که دیدید، ایالت آرکانزاس چندین شهر مهم و بزرگ دارد که هر کدام نقش به‌خصوصی در تاریخ، فرهنگ و گردشگری دارند. از پایتخت ایالت یعنی Little Rock تا مرکز تجاری شلوغ Fort Smith، همگی چیزهایی برای ارائه به شما خواهند داشت. فرقی ندارد که ساکن این شهرها باشید یا تنها هدف‌تان بازدید باشد، درهرحال فرصت‌های خوبی در زمینه آموزش، سرگرمی و فعالیت اقتصادی در آرکانزاس پیدا می‌کنید.

مزایا و معایب زندگی در آرکانزاس

اگر قصد مهاجرت به ایالت آرکانزاس را دارید، باید با این ایالت بیشتر آشنا شوید. آرکانزاس با مناظر طبیعی خیره‌کننده، هزینه ناسب زندگی و آثار فرهنگی باکیفیت، جای مناسبی برای زندگی است. بااین‌حال، مانند هر ایالت دیگری شامل مجموعه‌ای از مزایا و معایب خاص خود است که باید قبل از هر تصمیمی با آن‌ها آشنا باشید. در ادامه مطلب شما با مطالعه مزایا و معایب زندگی در آرکانزاس، می‌توانید آگاهانه تصمیم‌گیری کنید.

مزایای زندگی در آرکانزاس

 • هزینه زندگی مناسب: ایالت آرکانزاس یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین ایالت‌های آمریکا برای زندگی است. هزینه‌های زندگی در آرکانزاس کمتر از میانگین کشور است. به ویژه هزینه مسکن در این ایالت بسیار مناسب است و میانگین قیمت مسکن در ایالت به صورت قابل توجه از میانگین کشور کمتر است.
 • مناظر طبیعی زیبا: مناظر طبیعی آرکانزاس به قدری زیباست که این ایالت، Natural State می‌گویند. از کوه‌های Ozark تا پارک ملی Hot Springs، زیبایی‌های فراوانی در این ایالت منتظر شماست. آرکانزاس همچنین تعداد زیادی دریاچه، رودخانه و پارک دارد که برای فعالیت و تفریح بسیار مناسب هستند.
 • آثار فرهنگی با کیفیت: ایالت آرکانزاس فرهنگی غنی دارد که تأثیر زیادی از قبایل بومی آمریکا و اروپایی‌ها پذیرفته است. این ایالت چندین موزه و گالری هنری دارد که نگاهی اجمالی به گذشته و حال ایالت دارند.
 • جامعه دوستانه: آرکانزاس به واسطه مردم صمیمی و خوش‌برخورد خود شهرت دارد. در این ایالت اجتماع‌های کوچک و خونگرم زیادی برای معاشرت پیدا می‌کنید.

معایب زندگی در آرکانزاس

 • فرصت‌های شغلی محدود: آرکانزاس یک ایالت با فضای روستا است و فرصت‌های شغلی محدودی دارد. مخصوصاً اگر به دنبال فعالیت در صنایع خاص مثل تکنولوژی باشید، ایالت آرکانزاس مناسب شما نیست. اقتصاد آرکانزاس بر پایه کشاورزی و گردشگری بنا شده است و مشاغل تولیدی در این ایالت فراگیر هستند. این موضوع می‌تواند کار را برای متخصصان صنایع دیگر چالش‌برانگیز کند.
 • دسترسی محدود به مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی: ایالت آرکانزاس در زمینه مراقبت‌های بهداشتی و امکانات پزشکی مخصوصاً در متاطق روستایی محدود است. در شرایط اضطراری دسترسی به خدمات بهداشتی و پزشکی با کیفیت برای ساکنین وجود ندارد.
 • شرایط آب‌وهوایی خاص: آرکانزاس مستعد شرایط آب‌وهوایی ویژه مثل گردباد و رعدوبرق شدید است. همچنین سیل در آرکانزاس سابقه دارد. هرچند که ایالت امکانات لازم برای واکنش به بحران را دارد اما ساکنین آرکانزاس باید آمادگی کافی در برابر احتمال وقوع بلایای طبیعی داشته باشند.
 • نرخ بالای جرم و جنایت: آرکانزاس به طور کلی مکان امنی برای زندگی است اما در برخی از مناطق این ایالت، نرخ جرم و جنایت بالاست. ساکنین باید احتیاط را در زندگی روزمره لحاظ کنند و اقدامات ایمنی مناسب برای محافظت از خود و اموال‌شان را درنظر بگیرند.

ایالت آرکانزاس مزایای بسیاری برای یک زندگی کم‌هزینه دارد. زیبایی‌های طبیعی بسیار در کنار فعالیت‌های فرهنگی متنوع از جمله مزایای آرکانزاس است. بااین‌حال، آرکانزاس هم با چالش‌هایی مثل فرصت‌های شغلی محدود مواجه است. دسترسی به پزشک و مراقبت‌های بهداشتی محدود است و شرایط آب‌وهوایی خاصی هم در این ایالت حکمفرماست. در نتیجه اگر قصد مهاجرت به آرکانزاس را دارید، مزایا و معایب این ایالت را در کنار هم ببینید تا بتوانید آگاهانه بهترین تصمیم را بگیرید.

گشت‌وگذاری در آرکانزاس

آرکانزاس در نیمه جنوبی آمریکا واقع شده است که زیبایی‌های طبیعی و مناظر فوق‌العاده‌ای دارد. در کنار نقش تاریخی این ایالت، آثار فرهنگی مهمی در آرکانزاس تولید می‌شوند. از کوه‌های سربه‌فلک کشیده Ozark تا منطقه دلتای حاصل‌خیز، همگی باعث شده‌اند تا آرکانزاس انبوهی از فعالیت‌های مختلف را به شما پیشنهاد دهد. در آرکانزاس فرصت‌های بسیاری برای گشت‌وگذار و کشف دارید. در ادامه نگاهی دقیق‌تر به برخی از جاذبه‌ها و مقصدهای برتر این ایالت خواهیم داشت تا به شما برای برنامه‌ریزی ماجراجویی‌های بعدی‌تان کمک کنیم.

عجایب طبیعی

آرکانزاس خانه برخی از خیره‌کننده‌ترین مناظر طبیعی کشور آمریکا است. از کوه‌های Ozark تا پارک ملی Hot Springs و رودخانه بوفالو، همگی فرصت‌های مختلفی به شما می‌دهند. کوه‌های اوزارک، طیف وسیعی از فعالیت‌ها مثل پیاده‌روی و کمپینگ را در اختیار شما می‌گذارد. همچنین ماهیگیری و قایق‌سواری از تجربه‌های هیجان‌انگیز در ایالت آرکانزاس است. چشمه‌های آب گرم پارک ملی Hot Springs قرن‌هاست که به واسطه خواص درمانی و آرامش‌بخشی خود شهرت دارند. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند از مسیرهای پیاده‌روی و رانندگی زیبا لذت ببرند و از مکان‌های مختلف دیدن کنند. رودخانه ملی بوفالو هم با آب شفاف و زلال مکان موردعلاقه افرادی است که به قایق‌سواری و کایاک‌سواری علاقه دارند.

مکان‌های تاریخی

ایالت آرکانزاس تاریخی غنی دارد و مکان‌های تاریخی بسیاری برای کشف و تماشا به شما پیشنهاد می‌دهد. یکی از مشهورترین مکان‌های تاریخی ملی این ایالت، دبیرستان Little Rock است که نفشی اساسی در جنبش حقوق مدنی ایفا کرده است. بازدیدکنندگان می‌توانند ضمن بازدید از این مدرسه، از رویدادهایی که در سال ۱۹۵۷ در این مکان رخ داده مطلع شوند. از جمله مکان‌های تاریخی دیگر می‌توان به یادبود ملی آرکانزاس پست، مکان تاریخی ملی فورت اسمیت و مرکز ریاست جمهوری کلینتون اشاره کرد.

تجربه‌های فرهنگی

ایالت آرکانزاس همچنین به واسطه جامعه هنری فعال و صحنه‌های فرهنگی پرجنب‌وجوش خود شناخته می‌شود. در این ایالت مجموعه‌ای از موزه‌ها، گالری‌ها و رویدادهای فرهنگی برای دیدن و لذت بردن وجود دارد. یکی از جاذبه‌های برتر این ایالت، موزه هنر آمریکایی کریستال بریج است که در بنتونویل واقع شده و مجموعه‌ای چشمگیر از هنر آمریکایی از جمله آثار نورمن راکول را دارا است. از دیگر جذابیت‌های این موزه می‌توان به آثار جورجیا اوکیف و اندی وارهول اشاره کرد. دیگر نقاط برجسته فرهنگی ایالت شامل مرکز هنری آرکانزاس در Little Rock و مرکز هنری والتون در Fayetteville است. همچنین جشنواره موسیقی Hot Springs از دیگر جاذبه‌های فرهنگی آرکانزاس است.

فعالیت در فضای باز

اگر به دنبال ماجراجویی در فضای باز و طبیعت هستید، آرکانزاس یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست. این ایالت مناظر متنوع و طبیعت بزرگی دارد که بسیاری از فعالیت‌ها را پشتیبانی می‌کند. برخی از فعالیت‌های فراگیر در آرکانزاس شامل پیاده‌روی، ماهیگیری و شکار است. همچنین فرصت‌های بی‌نظیری برای کمپینگ در طبیعت آرکانزاس خواهید داشت. قایق‌سواری و تماشای پرندگان از دیگر فرصت‌هایی است که می‌تواند یک آخر هفته جذاب را برای شما رقم بزند. همچنین اگر به تجربه‌های هیجان‌انگیزی مثل زیپ لاین و صخره‌نوردی علاقه دارید، آرکانزاس منتظر شماست.

غذا و نوشیدنی

امتحان کردن برخی از غذاهای آرکانزاس سفر شما را تکمیل می‌کند. آرکانزاس به واسطه غذاهای جنوبی خاص خود مثل کباب و مرغ سرخ‌شده شهرت دارد. گربه‌ماهی سرخ‌شده از دیگر غذاهای خاص این ایالت است. همچنین شما می‌توانید از آبجوی سرد و چای شیرین در کنار غذای خود لذت ببرید.

آرکانزاس ایالتی است که برای هرکسی پیشنهاد مخصوص خودش را دارد. از طبیعت جذابش تا تاریخ غنی و جامعه فرهنگی فعال، همگی در تکاپو هستند تا یک زندگی لذت‌بخش را در کنار اجتماع خونگرم و صمیمی تجربه کنند. فرقی نمی‌کند که هدف‌تان گذران یک تعطیلات خانوادگی باشد یا بخواهید به این ایالت مهاجرت کنید. درهرصورت، آرکانزاس پذیرای شماست.

آب‌وهوای و اقلیم جغرافیایی آرکانزاس

ایالت آرکانزاس به واسطه زیبایی طبیعت خود در کنار حیات وحش متنوعش شناخته می‌شود. مردمی مهمان‌نواز و صمیمی دارد و می‌توانید زندگی لذت‌بخشی را در آنجا آغاز کنید. مانند طبیعت و مردمانش، آب‌وهوا و اقلیم آرکانزاس هم بسیار جذاب است. این ایالت که در جنوب‌شرقی آمریکا قرار گرفته، آب‌وهوای نیمه گرمسیری دارد. زمستان‌های معتدل در کنار تابستان‌های گرم مرطوب، خلاصه‌ای از وضعیت هوای این ایالت است. اگر قصد بازدید یا نقل مکان به آرکانزاس را دارید، باید از الگوهای آب‌وهوایی آگاه باشید تا برنامه‌هایتان را متناسب با شرایط اقلیمی آرکانزاس بچینید.

الگوهای فصلی آب‌وهوا

بهار: آب‌وهوای بهاری آرکانزاس ملایم و دلخواه است. دمای هوا در فصل بهار در حدود ۱۰ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد متغیر است. در فصل بهار خطر رعدوبرق شدید و گردباد زیاد است. در واقع، باید بدانید که آرکانزاس یکی از ایالت‌های مستعد برای وقوع گردباد شدید در آمریکاست. بنابراین بررسی روزمره گزارش‌های هواشناسی و داشتن برنامه برای مواقع اضطراری حائز اهمیت است.

تابستان: فصل تابستان در آرکانزاس گرم و مرطوب است. دما اغلب به حدود ۳۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. رعدوبرق و گهگاه طوفان‌های استوایی نیز در فصل تابستان محتمل هستند. این طوفان‌ها شامل باد شدید به همراه باران شدید است.

پاییز: فصل پاییز در آرکانزاس معتدل است و هوای دلپذیری دارد. دما در حدود ۱۰ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد نوسان می‌کند. طبیعت بزرگ آرکانزاس در این فصل سراسر طلایی می‌شود که زیبایی بسیاری به محیط زندگی شما می‌بخشد. پاییز فصل مناسبی برای پیاده‌روی و کمپینگ است و شما می‌توانید از این تغییر فاز طبیعت لذت ببرید.

زمستان: زمستان‌های آرکانزاس خیلی سرد و خشک نیست. بلکه معتدل است و دمای هوا در زمستان در حدود ۰ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است. بااین‌حال در زمستان ایجاد بوران و طوفان‌های برفی محتمل است. مخصوصاً در بخش‌های شمالی ایالت، رخداد بوران را مدنظر داشته باشید.

اقلیم‌های آرکانزاس

ایالت آرکانزاس سه ناحیه اقلیمی یا آب‌وهوایی دارد: کوه‌های Ozark، کوه‌های Ouachita و دره رودخانه آرکانزاس. کوه‌های اوزارک در ناحیه شمالی ایالت قرار دارند و دمای خنک‌تر و بارندگی بیشتری را نسبت به سایر مناطق ایالت تجربه می‌کنند. کوه‌های Ouachita در بخش غربی ایالت قرار گرفته‌اند و نسبت به بخش Ozark، دمای معتدل‌تر و بارندگی کمتری دارند. دره رودخانه آرکانزاس که از مرکز ایالت عبور می‌کند، باعث ایجاد دمای ملایم‌تر شده و همچنین بارندگی کمتری را نسبت به دو اقلیم قبلی تجربه می‌کند.

بلایای طبیعی

علاوه‌بر گردبادها که صحبتش شد، آرکانزاس مستعد رخدادها و بحران‌های طبیعی دیگری مثل سیل، بوران و خشکسالی هم هست. برای همین مهم است که در صورت سکونت در آرکانزاس برای این مدل از اتفاقات آمادگی کافی و برنامه مناسب داشته باشید.

نکات ایمنی زندگی در آرکانزاس

برای اینکه در زمان‌های بحرانی بتوانید در امنیت باشید باید از اتفاقات آب‌وهوایی و راهنمایی‌های اضطراری آگاهی داشته باشید. در ادامه شما با چند نکته آشنا می‌شوید تا به شما در آماده شدن برای وضعیت‌های اورژانسی کمک کند.

 • در آژانس‌های اورژانس و امداد و کانال‌های خبررسانی عضو شوید تا هشدارهای آب‌وهوا و دیگر هشدارهای مرتبط را به موقع دریافت کنید.
 • برنامه مناسبی برای رسیدن به پناهگاه در مواقع اضطراری داشته باشید.
 • همیشه یک بسته اضطراری شامل وسایل ضروری مثل غذا، آب و کمک‌های اولیه داشته باشید.
 • از وضعیت جاده‌ها و بسته شدن آن‌ها در شرایط جوی بحرانی مطلع شوید.
 • از رانندگی در مناطق سیل‌زده خودداری کنید. چراکه عمق آب می‌تواند بیشتر تصور شما باشد و سیل خودروی شما را با خودش ببرد.

آب‌وهوای آرکانزاس گاهی غیرقابل پیش‌بینی می‌شود اما داشتن برنامه مناسب و آمادگی قبلی به شما کمک می‌کند تا زمان‌های بحران، ایمن بمانید و از دیگر ویژگی‌های خاص این ایالت لذت ببرید. فرقی ندارد که می‌خواهید به آرکانزاس سفر کنید یا اینکه ساکن آن شوید، اطلاع از شرایط آب‌وهوایی و درک الگوهای اقلیمی آن برای شما ضروری است تا بتوانید در زمان حضور خود بیشترین فایده را کسب کنید.

تاریخ آرکانزاس

آرکانزاس ایالتی با طبیعت ویژه است و که به واسطه مناظر زیبای خود شناخته می‌شود. از قبایل بومی آمریکا تا جنگ داخلی و فراتر از آن، تاریخ این ایالت پر از جذابیت است. در ادامه مطلب شما نگاهی دقیق‌تر به تاریخچه آرکانزاس خواهید داشت و چگونگی شکل‌گیری ایالت فعلی را خواهید فهمید.

اولین مردمانی که در آرکانزاس ساکن شدند، قبایل بومی آمریکا بودند. قبایلی مثل Caddo، Osage و Quapaw از برجسته‌ترین قبایل این ایالت به شمار می‌روند که از هزاران سال قبل از ورود کاوشگران اروپایی، در این منطقه زندگی می‌کردند.

فرانسوی‌ها اولین اروپایی‌هایی بودند که به این منطقه وارد شدند. رهبری گروه فرانسوری برعهده رنه رابرت کاولیه و سیور دو لا سال بود که در سال ۱۶۸۲ نیز رودخانه می‌سی‌سی‌پی را پیدا کرده بود. فرانسوی‌ها در سال ۱۶۸۶ یک مرکز تجاری ایجاد کردند که به اولین سکونتگاه دائمی اروپایی‌ها در منطقه آرکانزاس تبدیل شد.

در اوایل دهه ۱۸۰۰ میلادی، ایالات متحده منطقه لوئیزیانا را خریداری که شامل آرکانزاس فعلی نیز می‌شد. این منطقه در سال ۱۸۱۹ ساماندهی شد و در سال ۱۸۳۶، ایالت آرکانزاس به عنوان ۲۵-امین ایالت آمریکا به ایالات دیگر اضافه گردید.

در طول جنگ داخلی ایالت آرکانزاس به عنوان یک ایالت متحد به شمار می‌رفت و بسیاری از ساکنین نیز در کنار کنفدراسیون می‌جنگیدند. این ایالت نقش مهمی در این جنگ ایفا کرد و چندین نبرد مهم از جمله Pea Ridge در سال ۱۸۶۲ در خاک این ایالت رخ داده است.

پس از جنگ، آرکانزاس با چالش‌های مختلفی در زمینه بازسازی مواجه شد. مانند بسیاری از ایالت‌های جنوبی دیگر، آرکانزاس برای بازسازی اقتصاد و جامعه خود پس از جنگ تلاش‌های بسیاری کرد. این ایالت در سال ۱۸۶۸ مجدداً به اتحادیه ایالات متحده راه پیدا کرد اما تا چندین دهه بعدی، با تحولات سیاسی و اجتماعی بسیاری همراه بود.

در قرن بیستم، آرکانزاس شروع کرد به مدرن شدن تا به ایالت آرکانزاس کنونی تبدیل شود. اقتصاد این ایالت متنوع‌تر شد و در کنار کشاورزی، تولید و گردشگری هم به صنایع اصلی آرکانزاس بدل شدند. این ایالت همچنین نقش بسیار مهمی در جنبش حقوق مدنی ایفا کرد.

در سال‌های اخیر آرکانزاس با چالش‌های مختلفی در زمینه توسعه اقتصادی و زیرساخت‌ها روبه‌رو شده است. اما همچنان مکانی زیبا با تاریخی غنی است. پارک‌ها، موزه‌ها و مکان‌های تاریخی این ایالت دریچه‌ای به گذشته و حال ارائه می‌کنند و مردم آن همچنان به آینده امیدوارند.

آرکانزاس تاریخ شگفت‌انگیزی دارد که هزاران سال را از زمان قبایل بومی آمریکا تا به امروز در بر می‌گیرد. نقش این ایالت در جنگ داخلی و بازسازی، همچنین کمک به جنبش‌های مدنی، تأثیری ماندگار بر مردم و فرهنگ آن گذاشته است. این روزها آرکانزاس مکانی زیبا با پیشینه‌ای اصیل است و آینده‌ای روشن را پیش روی خود می‌بیند.

دانشگاه‌های آرکانزاس

ایالت آرکانزاس از مؤسسات آموزشی متعددی برخوردار است که کیفیت بالایی دارند. طیف متنوعی از فرصت‌های تحصیلی در این ایالت برای دانشجویانی که به دنبال اهداف تحصیلی و شغلی خود هستند، وجود دارد. در ادامه مطلب به دانشگاه‌های آرکانزاس می‌پردازیم و شما می‌توانید به شکلی دقیق‌تر با نظام آموزشی این ایالت آشنا شوید.

دانشگاه آرکانزاس در Fayetteville

دانشگاه آرکانزاس در فایت ویل، یکی از شاخص‌ترین مؤسسات آموزشی در سیستم دانشگاهی ایالت است. این دانشگاه بالغ بر ۲۷ هزار دانشجو دارد و برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد مختلفی را در ۱۰ کالج و مدرسه برگزار می‌کند. این دانشگاه به ویژه برای رشته‌های مرتبط با تجارت، حقوق، مهندسی و کشاورزی خود شهرت یافته است. همچنین کالج معتبر Honors در این دانشگاه واقع شده است که فرصت‌های بی‌نظیری برای تحقیق و پژوهش در اختیار علاقه‌مندان و دانشجویان قرار می‌دهد.

دانشگاه ایالتی آرکانزاس در Jonesboro

دانشگاه ایالتی آرکانزاس که در شهر Jonesboro واقع شده است، از دیگر دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی است که رشته‌های مختلفی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در قالب ۱۱ کالج و مدرسه ارائه می‌کند. جمعیت دانشجویی این دانشگاه بیشتر از ۱۴ هزار نفر است. رشته‌های آموزش، پرستاری و کسب‌وکار در این دانشگاه شهرت بیشتری دارند. همچنین تحقیق و پژوهش حرف اول را در این دانشگاه می‌زند و مراکز تخصصی خاصی برای حوزه‌های مثل کشاورزی، سیاست‌های عمومی و بهداشت دارد.

دانشگاه مرکزی آرکانزاس در Conway

از دیگر دانشگاه‌های آرکانزاس می‌توان به دانشگاه مرکزی آرکانزاس اشاره کرد که در Conway واقع شده است. یک دانشگاه دولتی با رشته‌های متنوعی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که در ۶ کالج مختلف ارائه می‌شوند. این دانشگاه در حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو دارد و رشته‌های مرتبط با آموزش، پرستاری و تجارت آن شهرت بیشتری دارند. همچنین در زمینه اجتماعی فعال است و دانشجویان دانشگاه با مراکز مختلفی همکاری می‌کنند.

دانشگاه Harding

دانشگاه Harding در شهر Searcy واقع شده است. یک دانشگاه خصوصی مسیحی که برنامه‌های مختلفی در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. این دانشگاه ۹ کالج دارد و بیش از ۵ هزار نفر دانشجو. برنامه‌های معنوی و مرتبط با خدمات اجتماعی از جمله ویژگی‌های شاخص این دانشگاه است. دانشجویان در دانشگاه Harding فرصت‌های متنوعی برای تجربه مشاغل و فعالیت‌های اجتماعی دارند.

دانشگاه John Brown

این دانشگاه در Siloam Springs واقع شده است. یک دانشگاه خصوصی مسیحی است که طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را در مقطع‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد پشتیبانی می‌کند. چهار کالج و مدرسه دارد و جمعیت دانشجویی آن در حدود ۲۵۰۰ نفر است. رشته‌های کسب‌وکار، آموزش و مهندسی آن شهرت بیشتری دارند. فعالیت‌های اجتماعی مختلفی برای دانشجویان در این دانشگاه تعریف شده است.

همان‌طور که دیدید در ایالت آرکانزاس دانشگاه‌های با کیفیتی وجود دارد که فرصت‌های تحصیلی متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهند. فرقی نمی‌کند که به رشته‌های مرتبط با تجارت و کسب‌وکار علاقه‌مند باشید یا به دنبال یادگیری مهندسی باشید. درهرصورت در دانشگاه‌های آرکانزاس رشته دلخواه خودتان را پیدا می‌کنید. بنابراین اگر می‌خواهید اهداف تحصیلی خود را دنبال کنید و دل‌تان می‌خواهد در یک جامعه پویا زندگی کنید، زندگی در آرکانزاس گزینه‌ای مناسب برای شماست.

موزه‌های مشهور آرکانزاس

ایالت آرکانزاس با وجود زیبایی‌های طبیعی خود تعریف می‌شود. این ایالت میزبان برخی از مشهورترین موزه‌هاست که آثار فرهنگی و تاریخی ایالت را به نمایش می‌گذارد. فرقی ندارد که عاشق تاریخ باشید یا عاشق هنر، یا اینکه فقط درباره محیط اطراف خودتان کنجکاو باشید؛ در هر صورت موزه‌ای را در آرکانزاس پیدا می‌کنید که نظر شما را جلب کند. در ادامه با برخی از محبوب‌ترین موزه‌های آرکانزاس آشنا می‌شوید.

موزه هنرهای آمریکایی Crystal Bridges

یکی از محبوب‌ترین موزه‌های آرکانزاس موزه Crystal Bridges است. این موزه شهرت جهانی دارد و در شهر Bentonville واقع شده است. در این موزه مجموعه‌ای گسترده از هنر و آثار آمریکایی از جمله آثار هنرمندان مشهوری مثل نورمن راکول، ادوارد هاپر و اندی وارهول را پیدا می‌کنید. موزه Crystal Bridges در کنار آثار شگفت‌انگیز خود، محیط جذابی هم دارد که مسیرهای پیاده‌روی آن در دل باغ‌های سرسبز حتماً نظر شما را به خودش جلب خواهد کرد.

موزه اکتشافات آرکانزاس

در شهر Little Rock موزه‌ای به نام Arkansas Museum of Discovery پیدا می‌کنید که یک موزه علمی است که مناسب خانواده‌ها و ذهن‌های کنجکاو در تمامی سنین است. این موزه با نمایشگاه‌های تعاملی خود در مورد همه‌چیز، از فیزیک و شیمی تا زیست‌شناسی، بازدیدکنندگان را نسبت به آخرین و جذاب‌ترین دستاورهای علمی آگاه می‌کند.

مرکز ریاست‌جمهوری کلینتون

مرکز ریاست‌جمهوری کلینتون در شهر Little Rock به میراث رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده اختصاص دارد. این موزه از نمایشگاه‌هایی برخوردار است که در آن به زندگی کلینتون در زمان ریاست‌جمهوری، قبل و بعد از آن می‌پردازد. بازدیدکنندگان می‌توانند آثاری را از زمان ریاست‌جمهوری کلینتون ببینند؛ از جمله هدایای رهبران خارجی، اوراق و اسناد ریاست‌جمهوری.

موزه House Old State

اگر دوست‌دار تاریخ هستید، بازدید از موزه Old State House را برای شما ضرروی است. این موزه در قدیمی‌ترین ساختمان بازمانده از کنگره ایالت قرار گرفته و نمایشگاه‌هایی در زمینه تاریخ آرکانزاس دارد. در این موزه با نقش ایالت در جنگ داخلی بیشتر آشنا می‌شوید. همچنین می‌توانید اسناد و عکس‌های اصلی را ببینید و در گذشته آرکانزاس سیر کنید.

موزه تاریخی آرکانزاس

در شهر Little Rock موزه دیگری به عنوان موزه تاریخی آرکانزاس قرار دارد که پیشینه این ایالت را از قرن نوزدهم تا به امروز نمایش می‌دهد. بازدیدکنندگان می‌توانند ساختمان‌ها و نمایشگاه‌های تاریخی را تماشا کنند و دوران پیشگاهی ایالت در دوره جنگ داخلی و اوایل قرن بیستم را تجسم کنند. این موزه یک گالری هنری معاصر هم دارد که به نمایش آثار هنرمندان ایالت می‌پردازد.

Scott Family Amazeum

در شهر Bentonville یک موزه عملی و تعاملی دیگر به نام Scott Family Amazeum وجود دارد که برای کودکان و خانواده‌ها طراحی شده است. در این موزه با موضوعات مختلفی از جمله مهندسی و فناوری آشنا می‌شوید و همچنین از در رابطه با هنر و خلاقیت هم آثاری را مشاهده می‌کنید. هدف این موزه تشویق کودکان به یادگیری است و به آن‌ها با شیوه‌ای سرگرم‌کننده موضوعات جذاب را می‌آموزد.

آرکانزاس میزبان طیف وسیعی از موزه‌هاست که تاریخ، هنر و فرهنگ پویای این ایالت را نمایش می‌دهند. فرقی نمی‌کند که به هنر آمریکایی علاقه‌مند باشید یا بخواهید از تاریخ سردربیاورید. درهرصورت آرکانزاس می‌تواند با موزه‌های متنوع تخیل شما را به کار بگیرد و نظر شما را به خودش جلب کند. با این توصیف دیگر بهانه‌ای وجود ندارد که برای بازدید از این موزه‌ها به آرکانزاس سفر نکنید.

 ۵ حقیقت جالب درباره آرکانزاس

ایالت آرکانزاس که در نیمه جنوبی آمریکا قرار گرفته به واسطه زیبایی طبیعی و فرهنگ متنوع خودش شناخته می‌شود. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد تا شهروندان مشهورش، درباره آرکانزاس پنج واقعیت جالب وجود دارد.

 • شگفتی‌های طبیعت در آرکانزاس بی‌نظیر و فراوان است. برخی از خیره‌کننده‌ترین مناظر طبیعی ایالات متحده در آرکانزاس قرار دارد. یکی از معروف‌ترین آن‌ها پارک ملی Hot Springs است که شامل ۴۷ چشمه آب گرم طبیعی است. این ایالت همچنین صاحب کوه‌های اوزارک است که نزدیک ۵۵ هزار مایل مربع مساحت دارد و بیش از ۴۰۰ گونه حیات وحش در آن ساکن هستند. علاوه‌براین رودخانه ملی بوفالو یک مقصد محبوب برای کایاک‌سواری و قایق‌رانی است. همچنین امکان ماهیگیری هم در این رودخانه وجود دارد.
 • بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده متولد آرکانزاس بود. او پیش از انتخاب شدن به عنوان رئیس‌جمهور در سال ۱۹۹۲، به مدت ۱۲ سال به عنوان فرماندار آرکانزاس فعالیت کرد. بازدیدکنندگان این ایالت می‌توانند خانه دوران کودکی او در Hope را ببینند. همچنین کتابخانه کلینتون در لیتل راک هم از نمایشگاه‌هایی است که زندگی و دوران ریاست‌جمهوری او را به نمایش می‌گذارد.
 • دفتر مرکزی والمارت (Walmart) در این ایالت قرار دارد. والمارت بزرگ‌ترین خرده‌فروش جهان است. این شرکت توسط سام والتون در سال ۱۹۶۲ تأسیس شده است. از آن زمان این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین کارفرمای خصوصی در جهان شناخته می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند موزه والمارت در بنتونویل را برای آشنایی با تاریخچه این کسب‌وکار ببینند.
 • آرکانزاس میزبان یک معدن الماس نیز هست. در پارک ایالتی Crater of Diamonds که در Murfreesboro واقع شده، عموم مردم می‌توانند از یک معدن الماس دیدن کنند. این تنها معدن الماس دنیاست که بازدید عمومی دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند در زمینی به مساحت ۳۷.۵ هکتار که یک زمانی دهانه آتشفشان بوده است، الماس و سایر سنگ‌های قیمتی را مشاهده کنند. از زمان افتتاح این پارک در سال ۱۹۰۶ بیش از ۷۵ هزار قطعه الماس پیدا شده است. از جمله الماس ۲۳/۴۰ قیراطی «عمو سام» که بزرگ‌ترین الماس کشف‌شده در ایالات متحده به شمار می‌رود.
 • آرکانزاس بهشت شکموهاست. این ایالت به واسطه غذاهای خوشمزه و متفاوتش شناخته می‌شود. یکی از مشهورترین غذاهای این ایالت، کبابی است که به سبک آرکانزاسی‌ها طبخ می‌شود. در این روش با دودی کردن گوش روی چوب‌های سخت، طعمی لذیذ به گوشت می‌دهند. یکی دیگر از غذاهای محبوب، پای سرخ‌شده است که نوعی شیرینی است که همراه با میوه یا گوشت پر شده و تا طلایی شدن سرخ می‌شود. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند از غذاهای جنوبی مانند گربه‌ماهی سرخ‌شده و سبزیجات collard لذت ببرند.

آرکانزاس ایرانی است که پر از شگفتی‌های گوناگون و تجربه‌های هیجان‌انگیز است. از شگفتی‌های طبیعی و خدادادی تا شهروندان خونگرم و اجتماعی. طعم‌های لذیذ و موزه‌های فراوان، همه و همه برای شماست. فرقی ندارد که عاشق تاریخ باشید یا طبیعت، اهل غذا باشید یا تفریح، در آرکانزاس همیشه چیزهای زیادی برای امتحان کردن وجود دارد.

۷ فعالیت باحال در آراکانزاس

اگر از فعالیت‌ها و تفریحات تکراری خسته شده‌اید، در آرکانزاس می‌توانید تجربه‌های متفاوتی داشته باشید. از کاوش در پارک‌های ملی تا لذت بردن از غذاهای جنوبی، همگی در آرکانزاس تجربه‌های منحصربه‌فردی را برای شما رقم می‌زنند. در ادامه مطلب شما با هفت کار باحال و سرگرم‌کننده در این ایالت آشنا می‌شوید.

بازدید از پارک ملی Hot Springs

پارک ملی هات اسپرینگز از جمله دیدنی‌هایی در آرکانزاس است که همواره می‌تواند جذاب باشد. این پارک ملی که در شهر Hot Springs واقع شده است، طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها، از جمله پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را به شما پیشنهاد می‌دهد. شما در این پارک امکان تجربه اسب‌سواری را هم دارید.بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند از چشمه‌های آب گرم طبیعی استفاده کنند و از حمام‌هایی که از اوایل قرن بیستم به جا مانده است دیدن نمایند.

گشت‌وگذار در جنگل ملی Ozark

یکی از بزرگ‌ترین جنگل‌های ملی در آمریکا جنگل Ozark است. جنگلی با بیش از یک میلیون هکتار زمین که فرصت‌های بی‌نهایتی از فعالیت‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهد. از پیاده‌روی و پیک‌نیک تا کمپینگ و شکار، همگی در جنگل‌های اوزارک منتظر شما هستند. شما می‌توانید از آبشارهای دیدنی این جنگل کیف کنید و همچنین مسیرهای جدیدی را کشف نمایید.

دیدن کتابخانه ریاست‌جمهوری کلینتون

یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی برای علاقه‌مندان به تاریخ، کتابخانه و خانه-موزه کلینتون در شهر Little Rock است. این کتابخانه تبدیل به نمایشگاه‌هایی شده است تا شما را با دوران ریاست‌جمهوری کلینتون بیشتر آشنا کند.

از بازی Razorbacks لذت ببرید

دانشگاه آرکانزاس در Razorbacks هر ساله میزبان بازی فوتبال یا بسکتبال است. شما می‌توانید از تجربه یک بازی ورزشی به صورت زنده در این دانشگاه لذت ببرید.

بازدید موزه هنر آمریکایی Crystal Bridges

موزه Crystal Bridges یکی از موزه‌های مشهور جهانی است که طیف وسیعی از هنر آمریکایی را از دوران استعمار تا آثار معاصر پوشش داده و به نمایش می‌گذارد. معماری موزه نیز خودش از آثار هنری آمریکا به شمار می‌رود. محیط اطراف موزه هم بسیار دیدنی است.

بازار محلی اطراف رودخانه Little Rock

در مرکز شهر Little Rock بازاری محلی پر از مغازه‌ها و رستوران‌ها وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست. شما می‌توانید در این منطقه، از اجراهای زنده خیابانی و بازار تره‌بار تازه و محلی کشاورزان لذت ببرید.

لذت غذاهای جنوبی

اگر می‌خواهید از سفر خود به معنای کامل کلمه لذت ببرید، باید از غذاهای جنوبی این ایالت هم بچشید. از کباب تا گربه‌ماهی سرخ‌شده، همگی از غذاهایی هستند که در آرکانزاس سرو می‌شوند. شما می‌توانید ذائقه خودتان را امتحان کنید و از محصولات غذایی مختلف این ایالت خرید کنید. از بیسکوییت‌های مشهور آرکانزاس غافل نشوید که تکمیل‌کننده یک صبحانه عالی جنوبی است.

آرکانزاس ایالتی است که برای همه چیزهایی برای ارائه دارد. فرقی نمی‌کند طرفدار فعالیت در فضای باز باشید که بخواهید فعالیت‌های فرهنگی را شاهد باشید. در آرکانزاس همه‌چیز فراهم است تا بتوانید الهامی ماندگار و تجربه‌ای متفاوت داشته باشید.

۱۰ تا از برترین مکان‌های دیدنی آرکانزاس

آرکانزاس ایالتی زیباست که پر است از مکان‌های دیدنی مختلف. از مناظر طبیعی گرفته تا مکان‌عای تاریخی، همگی در آرکانزاس گرد هم جمع شده‌اند. در ادامه این مطلب، شما با ۱۰ تا از برترین و مشهورترین مکان‌های آرکانزاس آشنا می‌شوید.

پارک ملی Hot Springs

اگر به چشمه‌های آب گرم طبیعی علاقه‌مند هستید و از خواص درمانی آن آگاهی دارید، در آرکانزاس می‌توانید به سراغ پارک ملی Hot Springs بروید. این پارک ملی به واسطه چشمه‌های آب گرم طبیعی خود شهرت زیادی دارد. همچنین حمام‌های تاریخی بسیاری از گذشته باقی مانده است که می‌توانید به بازدید از آن‌ها بپردازید. مسیرهای دیدنی پارک هم مناسب پیاده‌روی هستند و شما می‌توانید بعد از استراحت در یکی از چشمه‌های آب گرم، خودتان را به یک گشت‌وگذار دعوت کنید.

موزه هنر آمریکایی Crystal Bridges

موزه هنرهای آمریکایی Crystal Bridges یکی از موزه‌های کلاس جهانی است که در شهر Bentonville قرار دارد. مجموعه بزرگی از هنر آمریکایی و آثار متنوعی از هنرمندان بزرگ در این موزه به نمایش گذاشته شده است. این موزه که فضای زیبایی هم دارد، به شما این فرصت را می‌دهد تا از نمایشگاه‌های آن و رویدادهای متنوعش لذت ببرید.

غارهای Blanchard Springs

در شهر Mountain View شما با غارهای Blanchard Springs روبه‌رو هستید که با غارهای زیرزمینی جذابش می‌تواند یک تفریح عالی را برایتان رقم بزند. این غارها از راهنما برخوردار است و شما می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. صخره‌های جذاب و دریاچه‌های زیرزمینی همگی بسیار دیدنی هستند.

پارک ایالتی Petit Jean

در موریلتون پارک ایالتی Petit Jean قرار گرفته است که برای تفریح مناسب است. این پارک از مسیرهای پیاده‌روی متنوع، آبشارها و مناظر دیدنی بسیاری برخوردار است.

Eureka Springs

شهر Eureka Springs یکی از شهرهای زیبا و جذاب است که در میان کوه‌های اوزارک واقع شده است. این شهر به واسطه معماری ویکتوریایی، مکان‌های تاریخی و طبیعت زیبایش شهرت یافته است.

پارک ایالتی Mount Magazine

یک پارک ایالتی دیگر به نام Mount Magazine در بخش پاریس آرکانزاس واقع شده است. این شهر در بلندترین نقطه ایالت قرار دارد و مناظر خیره‌کننده‌ای را به بازدیدکنندگان هدیه می‌کند. اگر به پیاده‌روی در مسیرهای کوه و جنگل علاقه‌مند هستید، در اینجا می‌توانید تجربه‌اش کنید. همچنین امکان اسکان در شب وجود دارد و می‌توانید یک شب را در طبیعت آزاد بگذارنید.

رودخانه ملی بوفالو

در شمال آرکانزاس رودخانه ملی بوفالو را مشاهده می‌کنید که به واسطه منظره زیبایش شناخته می‌شود. در این رودخانه امکان فعالیت‌های مختلفی فراهم است. از کایاک‌سواری تا قایق‌سواری، حتی کمپینگ در کنار رودخانه، همگی جزو زیبایی‌های این رودخانه است.

مسیر رودخانه آرکانزاس

در حاشیه رودخانه آرکانزاس یک مسیر جذاب طراحی شده است که برای دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و دویدن مناسب است. اگر اهل ورزش صبحگاهی هستید یا از اینکه در کنار رودخانه قدم بزنید لذت می‌برید، این فرصت در آرکانزاس برای شما فراهم است.

کتابخانه ریاست‌جمهوری کلینتون

در شهر Little Rock کتابخانه ریاست‌جمهوری کلینتون قرار گرفته است. این کتابخانه که اکنون در نقش یک موزه-نمایشگاه قرار دارد، به زندگی و دوران ریاست‌جمهوری کلینتون می‌پردازد.

جنگل ملی اوزارک

اوزارک جنگلی بزرگ و وسیع است که هرچقدر هم در آن بگردید، چیزی از آن کم نمی‌شود. در شمال ایالت آرکانزاس شما با جنگل ملی اوزارک روبه‌رو هستید، جایی که پر است از مسیرهای پیاده‌روی متنوع، آشارها و مکان‌های مخصوص کمپینگ. این فرصت را از دست ندهید.

آرکانزاس به بازدیدکنندگان پیشنهادات مختلفی می‌دهد. از چشمه‌های طبیعی آب گرم تا غارهای زیرزمینی، از جنگل اوزارک تا موزه‌های دوست‌داشتنی، همگی منتظر شما هستند. فرقی ندارد که عاشق تاریخ باشید یا تنها به فضای باز علاقه‌مند باشید، درهرصورت در ایالت آرکانزاس می‌توانید به علاقه خود برسید. بهتر است همین حالا سفر خود به آرکانزاس را برنامه‌ریزی کنید.

۵ جاذبه گردشگری در آرکانزاس

آرکانزاس ایالتی در نیمه جنوبی آمریکاست. این ایالت با زیبایی‌های طبیعی و تاریخ فوق‌العاده‌اش، یکی از بهترین گزینه‌ها برای بازدید است. فرقی ندارد که می‌خواهید یک تعطیلات خانوادگی عالی داشته باشید یا اینکه قصد خرید خانه در آرکانزاس را دارید. در این ایالت همیشه چیزی برای تماشا و لذت بردن وجود دارد. در ادامه مطلب شما با پنج جاذبه توریستی آرکانزاس آشنا می‌شوید.

 • پارک ملی Hot Springs: در پارک ملی هات اسپرینگز که در شهری با همین نام قرار دارد، می‌توانید لذتی منحصربه‌فرد را تجربه کنید. با اینکه این پارک از کوچک‌ترین پارک‌های ملی آمریکاست، اما در عین حال از قدیمی‌ترین پارک‌های ایالات متحده به شمار می‌رود. این پارک در سال ۱۸۳۲ تأسیس شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند در حمام‌هایی که در اوایل قرن بیستم ساخته شده‌اند گردش کنند و در چشمه‌های آب گرم آرام بگیرند. همچنین پیاده‌روی در میان مناظر زیبای پارک از دیگر فرصت‌های هیجان‌انگیزی است که در اختیار شماست.
 • موزه هنر آمریکایی Crystal Bridges: اگر در آرکانزاس به دنبال یک موزه در سطح جهانی هستید، پیشنهاد ما موزه Crystal Bridges است. این موزه به واسطه مجموعه‌های متنوعش شهرت دارد. آثار مختلفی از هنرمندان مشهور مثل نورمن راکول در این موزه به نمایش گذاشته شده است. معماری این موزه بسیار زیباست و توسط معمار مشهور، Moshe Safdie طراحی شده است.
 • رودخانه ملی بوفالو: از دیگر جاذبه‌های آرکانزاس، رودخانه ملی بوفالو است. این اولین رودخانه ملی آمریکا است و به واسطه آب زلال و شفاف خود شناخته می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند در این رودخانه قایق‌سواری را تجربه کنند. همچنین امکان ماهیگیری و کایاک‌سواری هم فراهم است. این رودخانه تاریخی غنی دارد و شواهدی از سکونت انسان در بیش از ۱۰ هزار سال پیش هم به دست آمده است.
 • مکان تاریخی دبیرستان Little Rock: دبیرستان Little Rock از نقاط عطف در تاریخ جنبش مدنی است. این مکان جایی است که ۹ دانش‌آموز آفریقایی در سال ۱۹۵۷ تلاش کردند تا دبیرستانی پیش از این تماماً سفیدپوست بوده را ادغام کنند. این اتفاق منجر به یک بحران ملی شد. این مکان هم‌اکنون تبدیل به یک موزه و نمایشگاه شده است.
 • پارک ایالتی Crater of Diamonds: یکی از بی‌نظیرترین پارک‌های ایالتی، پارک ایالتی Crater of Diamonds است. پارکی که یکی از معادن الماس جهان است و البته برای اولین بار در دنیا امکان بازدید عمومی دارد. بازدیدکنندگان در این پارک می‌توانند الماس‌ها را در زمینی به وسعت ۳۷.۵ هکتار جستجو کنند و هر قطعه الماس متعلق به یابنده آن خواهد بود.

در پایان باید اشاره کنیم که آرکانزاس ایالتی با تاریخ غنی و طیف متنوعی از جاذبه‌هاست. از زیبایی‌های طبیعی مثل پارک ملی Hot Springs و رودخانه ملی بوفالو گرفته تا موزه‌های مشهوری مثل Crystal Bridges، همگی از جذابیت‌های این ایالت است. برای کسانی که به دنبال ماجراجویی هستند، پارک Crater of Diamonds بهترین گزینه برای کاوش الماس است؛ تجربه‌ای که تنها به آرکانزاس تعلق دارد.

Source iranianagent
Leave A Reply

Your email address will not be published.