وکیل مهاجرت در مین

0

وکیل مهاجرت در مین • بهترین وکلای مهاجرت مین • وکلای ایرانی

ZSany - Advertise With Us Today!

آمریکا کشوری فرا صنعتی و دارای اقتصادی قدرتمند و قوی است. در این کشور ۳/۴ درصد از جمعیت جهان ساکن هستند؛ اما مالک ۴/۲۹ درصد ثروت جهان است. این کشور از نظر چندین شاخص اجتماعی- اقتصادی از قبیل دستمزد متوسط، شاخص توسعه انسانی سرانه، تولید ناخالص داخلی و سود دهی سرانه رتبه بالایی در بین کشورهای مختلف جهان دارد. ایالت های مختلف این کشور پیشرو در زمینه اقتصاد و دانش، سالانه پذیرای مهاجران از مناطق مختلف دنیا به ویژه کشورهای جهان سوم هستند. با توجه به درخواست های فراوان مهاجرت و تغییر مداوم قوانین در این کشور، به نظر می رسد باید از دانش و تجربه بهترین وکیل مهاجرت در مین برای پیشبرد سریع تر کارهای مهاجرتی به مین یا سایر ایالت های این کشور استفاده کرد.

لیست وکیل مهاجرت در مین

بهترین وکیل مهاجرت در مین؛ بزرگ ترین ایالت در ناحیه نیوانگلند آمریکا

مین، ایالتی به وسعت هشتاد و شش هزار و ششصد کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر یک میلیون و دویست هشتاد هزار نفر، در شمال شرقی کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این ایالت از سمت غرب با ایالت نیوهمپشایر، از سمت جنوب و شرق با اقیانوس اطلس، از سمت شمال غربی با ایالت کبک در کشور کانادا و از سمت شمال شرقی با ایالات نیوبرانزویک در کشور کانادا مرز مشترک دارد.

شهر معروف پورتلند، بزرگترین شهر این ایالت و آگوستا پایتخت آن است. این ایالت آب و هوایی قاره ای، یعنی تابستان هایی گرم و مرطوب و زمستان هایی سرد و برفی دارد.

مهم ترین فعالیت اقتصادی مردم در این ایالت، کشاورزی است سیب زمینی و تمشک صادراتی بهترین محصولات کشاورزی ایالت مین به شمار می روند. ماهیگیری تجاری و صید خرچنگ نیز در آن رواج دارد. تولیدات صنعتی از قبیل تولید کاغذ و الوار، نساجی و بیو تکنولوژی از دیگر فعالیت های اقتصادی در ایالت مین محسوب می شوند.

بهترین وکیل مهاجرت در مین باید چه شرایطی را داشته باشد؟

وکیلی که در حوزه مهاجرت فعالیت می کند و انجام کارهای مهاجرت موکل خود را برعهده می گیرد، باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • پروانه وکالت دادگستری؛
 • دفتر حقوقی؛
 • پروانه موسسه حقوقی؛
 • مجوز انجام حقوق بین الملل؛
 • آشنایی با قوانین روز کشورها و سفارتخانه ها؛
 • فعالیت مستقیم با وکلای مهاجرت سایر کشورها؛
 • ارتباطات بین المللی قوی.

نکته مهم دیگر در انتخاب وکیل مهاجرت این است که توصیه می شود، وکیلی انتخاب شود که در داخل کشور نیز دفتر خصوصی داشته باشد که در صورت نیاز و در مواقع ضروری امکان ارتباط فراهم باشد.

چرا برای انجام امور مهاجرت از وکیل کمک می گیریم ؟

برخی افراد تصور می کنند که با انجام جستجو در اینترنت و آگاهی از قوانین و ضوابط مختلف می توان اقدام به انجام کارهای مهاجرت کرد. بر اساس تجربه ثابت شده است که وجود وکیلی با تجربه در زمینه مهاجرت برای انجام کارهای مهاجرت ضروریست. دلایل اصلی کمک گرفتن از وکیل برای انجام امور مهاجرتی به شرح زیر است:

 • نداشتن دانش و تجربه کافی در انتخاب بهترین مسیر مهاجرتی؛
 • نداشتن اطلاعات کافی و به روز در رابطه با قوانین مهاجرت؛
 • عدم آگاهی از مشکلات موجود در مسیر گرفتن ویزا؛
 • وجود خطاهای کوچک و بزرگ در ارجاع پرونده به سازمان ها و مراکز مرتبط در کشورهای مبدا و مقصد؛
 • نداشتن اطلاعات کافی از نحوه پرداخت هزینه ها و عوارض در کشور مقصد؛
 • احتمال بروز خطاهای کوچک و بزرگ در تکمیل و تنظیم فرم ها. خطاهایی از قبیل توضیحات نامناسب و نامرتبط در نامه های توجیهی، استفاده از عکس های نامناسب و بسیاری از خطاهای دیگر؛
 • نداشتن زمان کافی برای یافتن و فهمیدن مسیرهای مناسب برای مهاجرت و اقدامات لازم در هر مسیر مهاجرتی؛
 • بروز تناقضات در اطلاعات پرونده به دلیل عدم آگاهی که ممکن است عواقب بسیار سنگینی را به دنبال داشته باشد؛
 • عدم تکمیل و تحویل تمام مدارک مورد نیاز به دلیل عدم آگاهی؛
 • عدم دانش کافی برای پیگیری پرونده ریجکت شده.

برای اطمینان از اعتبار وکیل به نکات زیر توجه شود

بسیاری از وکلا بدون مجوزی یا بدون سابقه کاری و تحصیلات مرتبط اقدام به انجام امور مهاجرتی افراد می کنند. برای پیشگیری از خطا و اشتباه در انتخاب وکیل باید به نکات زیر توجه شود:

 • شماره پروانه یا مجوز فعالیت وکیل مهاجرت بررسی شود. فردی که بهترین وکیل مهاجرت در مین در ایالات متحده آمریکا است باید اقامت دائم در این کشور را داشته باشد و دوره های آموزشی وکلای مهاجرت آن را گذرانده و مجوز لازم را دریافت کرده باشد. در غیر اینصورت او فقط در کشور خودش وکیل است و وکیل مهاجرت به شمار نمی رود؛
 • قرارداد رسمی و قانونی که مورد تایید کشور مقصد است، باید با خود وکیل مهاجرت نوشته و امضا شود. از نوشتن قرارداد با شخص یا شرکتی که خود را نماینده وکیل معرفی می کند، پرهیز شود. قرار داد بین وکیل مهاجرت و مراجعه کننده باید مورد تایید کشور مقصد باشد؛
 • وکیل مهاجرت باید قبل از تشکیل پرونده، مبلغ دقیق حق الوکاله را با موکل خود مطرح کند؛
 • وکیل مهاجرت باید ارتباط قوی با سایر وکلای بین المللی داشته باشد. ارتباط وکیل با وکلای بین المللی سبب تقویت ارتباطات، تقویت اطلاعات، آگاهی از اخبارهای بین الملی و قوانین جدید مهاجرت در کشور های مختلف می شود؛
 • تعداد زیادی از وکلا در زمینه مهاجرت مشغول به فعالیت هستند. در این بین افراد با سابقه کاری بالا در زمینه امور مهاجرت و حقوق بین الملل حرفه ای تر و باتجربه تر از سایر وکلا در رابطه با مهاجرت هستند.
 • سابقه علمی افراد در این رابطه نیز مهم است. فردی که تحصیلاتش را در زمینه حقوق بین الملل به اتمام رسانده، برای انجام کارهای مهاجرت نسبت به وکلا با تحصیلات در سایر گرایش های حقوق بهتر است.

مشکلات ناشی از عدم استفاده از بهترین وکیل ایرانی برای مهاجرت به مین

در صورتی که برای مهاجرت از بهترین وکیل مهاجرت در مین کمک نگیرید یا بدون کمک وکیل به صورت شخصی اقدام به انجام کارهای مهاجرت شود، احتمال بروز مشکلات مختلفی برای فرد وجود دارد.

با توجه به تجربه ناکافی فرد ممکن است موفق به متقاعد کردن آفیسر پرونده خود نشود. از طرف دیگر با توجه به اینکه همه افراد در این زمینه تجربه و دانش کافی ندارند، حتی در صورت موفقیت نیز مطمئنا انجام کارهای مهاجرت به زمان بسیار طولانی نیاز دارد.

ممکن است افراد به دلیل عدم آگاهی تمامی مدارک مورد نیاز را ارسال نکنند یا اینکه مدارک ارسالی صحیح نباشند، در صورت عدم صحت مدارک ارسالی فرد به مدت ۵ سال از ارسال درخواست مهاجرت محروم می شود.

در صورتی که روش درستی برای مهاجرت انتخاب نشود فرد دچار مشکلات متعددی خواهد شد. وکیل با توجه به اطلاعات جامعی که در زمینه قوانین و مقررات مهاجرت در کشور مقصد دارد و با در نظر داشتن شرایط موکل خود، بهترین روش مهاجرت را که منجر به موفقیت شود، برای او انتخاب می کند.

هر بار اشتباه در روند پرونده ارسالی باعث ریجکت یا رد شدن پرونده می شود. ریجکت شدن چند باره پرونده شانس فرد در فرآیند مهاجرت را به شدت کاهش داده و کار را برای او سخت تر خواهد کرد.

سخن آخر

عدم استفاده از وکلای مهاجرت معتبر و دارای مجوز رسمی فعالیت مشکلات بسیار زیادی را برای فرد متقاضی مهاجرت به دنبال دارد. در صورتی که مدارک ارسالی برای دریافت مهاجرت ناقص باشد، فرد به مدت ۵ سال امکان درخواست مجدد برای مهاجرت را ندارد.

متقاعد کردن آفیسر پرونده نیاز به تبحر و تجربه زیادی دارد که تنها افراد مجرب از عهده این کار برمی آیند. هر بار ریجکت شدن مدارک، شانس فرد را در فرآیند مهاجرت به شدت کاهش می دهد.

همه افراد از قوانین مهاجرت اطلاعات کافی ندارند. به ویژه اینکه قوانین مهاجرت در بسیاری مواقع تغییر می کند. بهترین وکیل مهاجرت باید از دارای سابقه کاری و علمی مناسب و مرتبط باشد. ارتباطاعا بین الملی وکیل به او در موفقیت پرونده کمک زیادی می کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.