ایرانیان کارولینا جنوبی

ایرانیان کارولینای جنوبی • زندگی در کارولینای جنوبی • ایالت کارولینای جنوبی

ZSany - Advertise With Us Today!

کارولینای جنوبی به‌خاطر سواحل زیبا، کوه‌ها و دریاچه‌های باشکوه، و مناطق کم ارتفاع که هر کدام فرصت کافی برای ماجراجویی را فراهم می‌کنند، شناخته می‌شود. با این حال، این ایالت همچنین دارای تاریخ غنی، فرهنگ متنوع، زندگی آرام و فرصت‌ها و جاذبه‌های زیادی برای ساکنان و توریست‌ها است.

فرقی نمی‌کند خانواده داشته باشید، تازه زندگی حرفه‌ای خود را شروع کرده‌اید یا به دنبال مکانی برای بازنشستگی باشید، کارولینای جنوبی می‌تواند به شما کمک کند تا زندگی مورد نظر خود را بسازید. تمام این ویژگی‌ها است که این ایالت را به مکانی ایده‌آل برای زندگی مهاجران تبدیل کرده است.

ایرانیان سهم بزرگی در جامعه مردم کارولینای جنوبی دارند و بسیاری در این ایالت مشغول کار، تحصیل و زندگی هستند. در این مقاله با ما همراه شوید تا بیشتر درباره این ایالات و همچنین زندگی ایرانیان در این ایالت بدانید.

لیست ایرانیان کارولینای جنوبی

ایرانیان در این شهر در مشاغل مختلف مشغول به کار هستند و حتی بسیاری این شهر را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. برخی از مهم‌ترین مشاغلی که می‌توان در این ایالت پیدا کرد و صاحبان این عناوین ایرانی باشند، عبارت‌اند از:

ایالت کارولینای جنوبی

کارولینای جنوبی، از ایالت‌های ساحلی و در عین حال آرام آمریکا به شمار می‌آید که سیزدهمین ایالتی بود که آمریکا اضافه شد. این ایالت در جنوب شرقی سواحل ایالات متحده واقع شده است. این ایالت به شکل مثلث برعکس است که از شرق به غرب 285 مایلی (459 کیلومتری) و از شمال به جنوب حدود 225 مایلی (360 کیلومتری) وسعت دارد. این ایالت از شمال به کارولینای شمالی، از جنوب به اقیانوس اطلس، از جنب شرقی به جورجیا محدود می‌شود، کلمبیا، واقع در مرکز ایالت، پایتخت و یک از بزرگترین شهرهای آن است.

کارولینای جنوبی که در سال 1670 توسط انگلیسی‌ها کشف شد، دارای یک جامعه استعماری ثروتمند، اشرافی و با نفوذ بود که زندگی آنها مبتنی بر کشاورزی بود که البته نیروی کار آنها بردگان سیاه پوست بودند. در سال 1730، مردم آفریقایی تبار تقریباً دو سوم کل جمعیت مستعمره را تشکیل می‌دادند. سیستم کشاورزی در اوایل قرن نوزدهم از دشت‌های ساحلی به منطقه داخلی این ایالت گسترش یافت و این ایالت بخشی از ایالت‌های تولیدکننده پنبه شد که در سراسر جنوب آمریکا قرار داشتند. جنگ داخلی آمریکا (1861-1865) اقتصاد و نفوذ کارولینای جنوبی را در هم شکست و برای یک قرن پس از آن، این ایالت دچار آشفتگی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی شد. با این حال، اواسط قرن بیستم با صنعتی شدن اقتصاد کارولینای جنوبی، رشد کلان شهرها و جنبش حقوق مدنی در سراسر این ایالت، تغییرات عمده‌ای در آن به وجود آورد.

ایرانیان کارولینای جنوبی

مردم بومی هزاران سال قبل از اینکه کارولینای جنوبی در اواخر قرن هفدهم توسط اروپاییان سفیدپوست اشغال شود، در جایی که کارولینای جنوبی کنونی نامیده می‌شود، سکونت داشتند. اگرچه جمعیت آنها پس از آمدن اروپایی‌ها به سرعت کاهش یافت، اما چندین هزار بومی آمریکایی هنوز در این ایالت زندگی می‌کنند. کاتاوبا و پی دی، اگرچه بزرگترین گروه‌های بومی آمریکایی در کارولینای جنوبی نیستند، اما این دو گروه توسط دولت ایالتی و فدرال به رسمیت شناخته می‌شوند. تعدادی از گروه‌های Santee تنها از ایالت تاییدیه رسمی دریافت کرده‌اند.

تقریباً دو سوم کل ساکنان کارولینای جنوبی را افراد سفیدپوست نژاد اروپایی تشکیل می‌دهند. جمعیت استعماری این ایالت ترکیبی از مردم اروپا هستند. اگرچه اولین مهاجران سفیدپوست از انگلیس و باربادوس بودند، اما این مستعمره در دهه 1680 پذیرای اسکاتلندی‌ها و تعدادی از هوگنوت‌ها بود که پس از لغو فرمان نانت (قانونی که آزادی مذهبی پیروان پروتستان را تضمین می‌کرد) از فرانسه فرار کردند. برخی از فرانسوی‌ها بعداً در بخش غربی ایالت در نزدیکی آبویل ساکن شدند. آلمانی‌ها در دهه 1730 به سرزمین‌های میانی نقل مکان کردند و در امتداد رودخانه سالودا ساکن شدند و باپتیست‌های ولزی در مسیر در رودخانه پی دی مستقر شدند. در دهه 1750 و 1760، مهاجران اسکاتلندی-ایرلندی از پنسیلوانیا و ویرجینیا به پیمونت کارولینای جنوبی راه پیدا کردند. با این حال، در قرن نوزدهم، تعداد کمی از میلیون‌ها مهاجر اروپایی که به ایالات متحده سرازیر شدند، در کارولینای جنوبی ساکن بودند.

با گسترش مزارع پنبه در اواخر قرن 18 و اوایل قرن 19، ده‌ها هزار آفریقایی به عنوان برده به این ایالت وارد شدند. پس از جنگ داخلی آمریکا (1861-1865)، بردگان آزاد شده در مناطق خاصی می‌توانستند زمین‌هایی را که کار می‌کرده‌اند را، خریداری کنند و به واسطه آنها گذران زندگی کنند. به عنوان مثال، بخش بزرگی از جزایر این ایالت تا قرن بیستم در دست آمریکایی‌های آفریقایی-آمریکایی محلی باقی ماند و حتی در اوایل قرن بیست و یکم، برخی از ساکنان جزایر دریای سیاه هنوز می‌توانستند به زبان گولا (Gullah) صحبت کنند. در اواخر قرن نوزدهم، حدود سه پنجم از کل جمعیت کارولینای جنوبی سیاه‌پوستان بودند، اما مهاجرت شدید به سمت شمال به ایالت‌هایی که عمدتا زندگی شهری در آنها در جریان بود، به‌ویژه در طول مهاجرت بزرگ در قرن بیستم، این نسبت را به میزان قابل توجهی کاهش داد. از اواخر قرن بیستم، آمریکایی‌های آفریقایی تبار تقریباً سه دهم جمعیت کارولینای جنوبی را تشکیل می‌دهند.

اما جمعیت این ایالت تنها محدود به این گروه‌ها نمی‌شود و آسیایی‌ها و خصوصا ایرانیان نیز در این ایالت مستقر هستند و شهرهای آن را به عنوان محلی برای زندگی انتخاب کردند.

زندگی در کارولینای جنوبی

کارولینای جنوبی ایالتی است که به خاطر زیبایی ساحلی باورنکردنی، جذابیت، مهمان نوازی، زمین‌های گلف تحسین شده و شهرهای زنده و زندگی پر جنب و جوش که مملو از غذاهای غنی جنوبی است، شناخته می‌شود. همچنین این ایالت به عنوان یکی از بهترین ایالت‌های آمریکا برای بازنشستگی شناخته می‌شود که دلایل خوبی نیز برای این گفته وجود دارد.

اگر دوستدارید تا به این ایالت نقل مکان و مهاجرت کنید، خوب است که درباره معایب و مزایای زندگی در آن نیز بدانید. در ادامه شما را با مزایای زندگی در این ایالت آشنا می‌کنیم:

 • تاریخ و فرهنگ غنی
 • مهمان نوازی گرم جنوبی‌ها
 • محیط و فضاهای طبیعی زیبا و مکانی عالی برای تفریحات خارج از خانه
 • زمستان‌های معتدل و هوای خوب
 • اقتصاد در حال رشد
 • برخی معافیت‌های مالیاتی

تمام نقاط دنیا که مردم در آنها زندگی می‌کنند چیزهایی خواهند داشت که چندان مطلوب نیستند و کارولینای جنوبی نیز از این مقوله مستثنا نیست. معایب زندگی در این ایالت نیز عبارت است از:

 • هزینه زندگی بالا
 • گرمای بیش از حد
 • خطرات حوادث طبیعی
 • آفات و موجودات مزاحم در فضای باز
 • مالیات بر درآمد و فروش بالا

کشور

ایالات متحده آمریکا

پایتخت

کلمبیا

بزرگترین شهر

چارلستون

طول

260 مایل (420 کیلومتر)

عرض

200 مایل (320 کیلومتر)

جمعیت (2020)

5,124,712

رتبه

23

درآمد متوسط خانوار

50,570 دلار

زبان گفتاری

انگلیسی

 

Comments are closed.