دندان‌پزشک تورنتو

0

دندانپزشک تورنتو • دندانپزشک های ایرانی • دندان پزشکان فارسی زبان تورنتو

ZSany - Advertise With Us Today!

اگر اسم مهاجرت به گوشتان خورده باشد یا خودتان نیز از ایران مهاجرت کرده باشید، بدون شک، کشور کانادا و شهر تورنتو یا مقصد شما بوده است یا در انتخاب‌هایتان قرار داشته است. دلیل این امر رفاه اجتماعی، درمانی، تحصیلی و آزادی است که در کشور کانادا و شهر تورنتو قرار دارد. به همین دلیل بیشترین میزان ایرانیان در کشور کانادا در شهر تورنتو اقامت دارند. ایرانیانی که برای اهداف مختلف مانند ادامه تحصیل، موقعیت‌های شغلی و زندگی دائم، به این شهر سفر کرده و شهر تورنتو را برای زندگی انتخاب کرده‌اند.

لیست دندان‌پزشک تورنتو

در خصوص بهترین خدمات درمانی و بهداشتی، کشور ایالات متحده آمریکا، رتبه نخست را در میان سایر کشورهای جهان دارد؛ اما رتبه دوم را کشور کانادا دارد که در آن ایرانیان بسیاری در زمینه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی مشغول به کار هستند.

تورنتو را می‌توان ایرانی‌ترین شهر کانادا نام برد که در آن بسیاری از موقعیت‌های شغلی توسط ایرانیان اداره می‌شود. در شهر تورنتو می‌توانید از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه دندان‌پزشکی برخوردار باشید و این اطمینان را داشته باشید که بهترین خدمات درمانی برای درمان بیماری دهان و دندان شما، برایتان در نظر گرفته می‌شود.

در این مقاله به بررسی بهترین دندان‌پزشک ایرانی در تورنتو می‌پردازیم و می‌آموزیم به‌طور کلی کلینیک دندان‌پزشکی چیست و چرا به آن نیاز داریم. با ما همراه باشید تا جدیدترین اطلاعات را درباره دندان‌پزشک ایرانی در تورنتو کسب کنید.

تورنتو و ایرانیانش

شهر تورنتو که مرکز استان انتاریو در کشور کانادا می‌باشد، جمعیتی در حدود 2 میلیون و 700 هزار نفر دارد. این شهر پرجمعیت‌ترین شهر قاره آمریکای شمالی پس از شهرهای مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس است. بسیاری از ایرانیان در شهر تورنتو در محله‌هایی مانند ویلو دیل و ریچموند هیل اقامت دارند. این شهر که اقتصادی‌ترین شهر کانادا محسوب می‌شود، بسیاری از مراکز اقتصادی مهم کشور کانادا را در خود جای داده است.

چرا کلینیک دندان‌پزشکی؟

تمامی افراد زمانی که دچار بیماری‌های دهان و دندان مانند پوسیدگی دندان، التهاب لثه‌ها، شکستن دندان و یا افتادن دندان می‌شوند، به مراکز درمانی مخصوص دهان و دندان مراجعه می‌کنند. این مراکز تخصصی که امروزه به آن کلینیک‌های دندان‌پزشکی گفته می‌شود، محل درمان بسیاری از بیماری‌های مرتبط با دهان و دندان است.

در کلینیک‌های دندان‌پزشکی، شما می‌توانید خدمات متنوعی برای دهان و دندان خود دریافت کنید. اصولا در کلینیک‌های دندان‌پزشکی، انواع مختلفی از متخصصان دهان و دندان وجود دارد. در نتیجه دیگر نگرانی برای یافتن دیگر متخصصان وجود ندارد؛ زیرا گاهی ممکن است شما پس از مراجعه به یک دندان‌پزشک عمومی، مجبور به ملاقات با یک متخصص دهان و دندان شوید، در چنین حالتی می‌توانید با مراجعه به یک کلینیک تخصصی دندان‌پزشکی، تمامی متخصصان دهان و دندان را در یک مکان داشته باشید. خدماتی که در یک کلینیک تخصصی دندان‌پزشکی ارائه می‌شود، عبارت است از:

 • خدمات زیبایی دندان‌ها مانند سفید کردن دندان‌ها
 • خدمات دهان و صورت مانند اصلاح طرح لبخند
 • خدمات عصب‌های دندان مانند عصب‌کشی
 • خدمات درمانی کوتاهی و بلندی دندان مانند بلند کردن دندان‌های كوتاه
 • خدمات درمانی فاصله میان دندان‌ها
 • خدمات كامپوزیت، لمینیت، لومینیرز، بیریلیانس دندان‌ها
 • خدمات ایمپلنت دندان‌ها
 • خدمات پروتز دندان و ساخت دندان‌های مصنوعی

یک دندان‌پزشک خوب چه مهارت‌هایی دارد؟

مهارت‌هایی که سبب می‌شود یک دندان‌پزشک، جز بهترین دندان‌پزشک‌ها باشد، مهارت‌هایی است که صرفا علمی و مربوط به حرفه او نمی‌باشند و مواردی فراتر از علم و دانش یک دندان‌پزشک است. چنین مهارت‌هایی را دندان‌پزشک در طول زمان و تنها با ویزیت بیماران بسیار می‌تواند به دست آورد. اگرچه برخی از این مهارت‌ها به‌صورت ذاتی در یک دندان‌پزشک وجود دارند، اما اکثر آن‌ها مهارت‌هایی اکتسابی می‌باشند. مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک دندان‌پزشک ایرانی را از دیگر دندان‌پزشک‌ها، متمایز می‌کند، عبارت است از:

 • صبر و تحمل: مهم‌ترین فاکتور در خصوص افرادی که در حوزه بهداشت و درمان مشغول به فعالیت هستند، صبر و تحمل آن‌ها در برابر شرایط مختلف بیمار است.
 • تمرکز برای مدت طولانی: دندان‌پزشکی شغلی است که بایستی با صبر و حوصله بر روی یک دندان، کارهای بسیاری کرد. چنین عملی نیازمند تمرکزی است که بتواند برای طولانی‌مدت در دندان‌پزشک وجود داشته باشد تا بتواند به بهترین نحو از پس درمان بربیاید.
 • هماهنگی چشم‌ها و دست‌ها: دندان‌پزشکی، شغلی است که ظرافت بسیاری نیاز دارد. دلیل این امر اعضائی از بدن انسان است که بسیار ظریف می‌باشند و دندان‌پزشک به طور مستقیم با آن‌ها ارتباط دارد.
 • توان بدنی: یک دندان‌پزشک شاید نیاز پیدا کند به مدت طولانی بر روی یک صندلی بنشیند و به درمان بیمار بپردازد، به همین دلیل توان بدنی دندان‌پزشک در این شرایط بسیار مهم است. بسیاری از دندان‌پزشکان در طولانی‌مدت دچار بیماری‌های عضلات گردن می‌شوند.
 • مهارت ارتباطی: توانایی برقرار ارتباط با بیمار از مهارت‌های مهمی است که دندان‌پزشک باید به آن مسلط باشد؛ زیرا در صورتی که بیمار با دندان‌پزشک ارتباط خوبی برقرار کند، کار دندان‌پزشک برای درمان بیمار بسیار راحت‌تر خواهد بود. درنتیجه مهارت ارتباطی دندان‌پزشک با بیمار، حتی می‌تواند در تعداد دفعات مراجعه بیمار به آن دندان‌پزشک تأثیر داشته باشد.
 • انتقال احساس آرامش به بیماران مضطرب: در برخی از موارد، بیمارانی وجود دارند که در شرایط روحی بدی به دلیل داشتن درد یا دیگر دلایل، قرار دارند. در این شرایط، دندان‌پزشک باید بتواند احساس آرامش و راحتی را به بیمار منتقل کند و این اطمینان را در او ایجاد کند که هیچ‌گونه خللی در درمان بیمار وجود ندارد و همه‌چیز به بهترین نحو ممکن صورت می‌گیرد.
 • آشنایی با زبان انگلیسی: به‌روز بودن و اطلاع از جدیدترین روش‌ها، از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که نه‌تنها دندان‌پزشکان، بلکه تمامی افرادی که در حوزه بهداشت و درمان مشغول به کار هستند، بایستی داشته باشند. با توجه به‌سرعت پیشرفت علم و دانش، امروزه آشنایی با زبان انگلیسی از ابتدایی‌ترین نکاتی است که هر دندان‌پزشکی باید از آن اطلاع داشته باشد.

کلام آخر

اگر در شهر تورنتو اقامت داشته باشید، بدون شک از بهترین خدمات درمانی و بهداشتی نیز برخوردار هستید؛ زیرا این شهر با توجه به میزان جمعیتی که دارد، بایستی پاسخگوی تمامی افراد به بهترین نحو ممکن باشد. همچنین میزان جمعیت ایرانیانی که در شهر تورنتو زندگی می‌کنند، سبب شده است تا یافتن بهترین دندان‌پزشک ایرانی در تورنتو، عملی سخت به نظر نیاید و تنها با پرسش از دیگران ایرانیان یا جستجو در فضای مجازی به مقصود خود برسید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.