مشاور املاک ورمانت

مشاوران املاک ایرانی در ورمانت

ZSany - Advertise With Us Today!

اگر به دنبال یک مشاور املاک قابل اعتماد و معتبر در ورمانت (Vermont) هستید شانس آورده‌اید. با وجود جامعۀ درحال‌رشد ایرانیان در ورمانت اکنون چندین مشاور املاک باتجربه فارسی‌زبان در این ایالت فعالیت می‌کنند که می‌توانند به شما برای حضور در بازار املاک و مستغلات محلی کمک کنند؛ تا خانه‌ای متناسب با نیازهایتان پیدا کنید.

هنگامی که صحبت دربارۀ خرید یا فروش خانه در ورمانت باشد، کار با مشاور املاک ایرانی می‌تواند مزیت مهمی باشد؛ زیرا فرهنگ شما را درک و به زبان خودتان صحبت می‌کند. آن‌ها می‌توانند بینش‌ ارزشمندی را در رابطه با بازار محلی به شما بدهند و هنگام مذاکره دربارۀ بهترین معامله ممکن به کمکتان بیایند. در ادامه چند دلیل بیان می‌کنیم که چرا کار با مشاور املاک ایرانی در ورمانت احتمالاً یک انتخاب عالی برای شما باشد.

 1. درک فرهنگی: مشاور املاک ایرانی فهم عمیقی از فرهنگ و سنت‌های شما خواهد داشت. این ویژگی می‌تواند به آن‌ها در درک بهتر نیازها و ترجیحات منحصربه‌فردتان کمک کند. همچنین می‌توانند هنگام به‌وجودآمدن هرگونه مانع فرهنگی، در طی مراحل خرید یا فروش خانه، شما را هدایت نمایند.
 2. تسلط به زبان: بسیاری از مشاوران املاک ایرانی در ورمانت دوزبانه هستند و می‌توانند به‌طور روان به هر دو زبان فارسی و انگلیسی صحبت کنند. این امر به‌ویژه زمانی مفید است که انگلیسی زبان اول شما نباشد و بخواهید مطمئن شوید که تمام جزئیات معاملات املاک و مستغلات خود را کاملاً درک کرده‌اید.
 3. تخصص بازار: مشاور املاک فارسی‌زبان که سال‌ها در ورمانت زندگی و کار کرده است درک عمیقی از بازار املاک محلی خواهد داشت. بنابراین می‌تواند بینش ارزشمندی در خصوص شرایط فعلی بازار، از جمله روندهای قیمت‌گذاری و امکانات محله، برای شما ایجاد کنند.
 4. خدمات اختصاصی: همچنین کار با یک مشاور املاک ایرانی می‌تواند تجربۀ شخصی‌تر و سفارشی‌تری را در اختیارتان قرار دهد. آن‌ها وقت کافی برای شنیدن نیازها و ترجیحات شما اختصاص می‌دهند و سخت تلاش می‌کنند تا خانه‌ای تمام‌عیار پیدا کنند، که تمام نیازهای شما را برآورده کند.
 5. اعتماد و صداقت: در نهایت مشاور املاک ایرانی، که بخشی از جامعه محلی است، به اعتماد و صداقت شناخته خواهد شد. آنها متعهد می‌شوند که خدمات صادقانه و شفافی را در طول فرآیند خرید یا فروش خانه به شما ارائه دهند.

اگر به دنبال مشاور املاک معتبر و باتجربه ایرانی در ورمانت هستید گزینه‌های بسیار خوبی برای انتخاب وجود دارد. هنگامی که در حال خرید یا فروش خانه هستید، همکاری با مشاور املاکی که فرهنگ شما را درک کند و به زبان خودتان سخن بگوید می‌تواند مزیت مهمی باشد. پس چرا امروز جستجوی خود را شروع نمی‌کنید تا با کمک مشاور املاک ایرانی در ورمانت خانه‌ای مناسب را پیدا کنید؟

درباره ورمانت

ورمانت ایالت کوچکی در شمال شرقی ایالات متحده است؛ که به دلیل زیبایی طبیعی، شهرهای جالب و ارزش‌های مترقی شهرت یافته است. این ایالت با جمعیتی بیش از 600 هزار نفر، یکی از کوچکترین ایالت‌های کشور به شمار می‌آید؛ اما برای ساکنان و گردشگرانش هم چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

جغرافیا و وضعیت آب‌وهوا

ورمانت در منطقه نیو انگند ایالات متحده قرار دارد و از جنوب با ماساچوست، از شرق با نیوهمپشایر، از غرب با نیویورک و از شمال با استان کانادایی کبک هم‌مرز است. به‌‌علاوه با کوه‎های خوش‌منظره، از جمله کوهستان سبز و ناحیه تاکونیک و همچنین دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و جنگل‌های فراوانش شناخته می‌شود. ورمانت آب‌و‌هوای مرطوب قاره‌ای دارد؛ که با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم مشخص می‌گردد.

اقتصاد

اقتصاد ورمانت عمدتاً بر تولید، گردشگری و کشاورزی تکیه دارد. این ایالت به تولید شربت افرا، محصولات لبنی و آبجو کارگاه‌های کوچک شناخته شده است. علاوه‌براین ورمانت محل تعدادی از کسب‌وکارهای کوچک و استارتاپ‌ها، به‌ویژه در بخش‌های فناوری و مراقبت‌های بهداشتی، است. برلینگتون، بزرگترین شهر ایالت، قطبی برای هنر و فرهنگ و همچنین کسب‌وکار و تجارت است.

فرهنگ و سبک زندگی

ورمانت به دلیل فرهنگ آرام، بی‌شتاب و پیشرو و همچنین تعهدش نسبت به پایداری محیط‌زیست شناخته شده است. این ایالت محل قرارگیری تعدادی از کالج‌ها و دانشگاه‌ها، از جمله دانشگاه ورمانت و کالج میدبوری است؛ که به جامعه‌های فکری و هنری ایالتی کمک می‌کنند. همچنین شهرت ورمانت به دلیل فرصت‌های تفریحی در فضای باز مانند پیاده‌روی، اسکی و ورزش‌های آبی برمی‌گردد.

گردشگری

زیبایی طبیعی و جاذبه‌های فرهنگی ورمانت آن را به مقصدی محبوب برای گردشگرانی از سراسر جهان تبدیل می‌کند. جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار آن شامل موزه شلبورن (Shelburne)، دریاچه شامپلین (Champlain) و کارخانه بن و جری است. به‌علاوه بازدیدکننده‌های ورمانت می‌توانند در بسیاری از مسیرهای پیاده‌روی ایالت، مجتمع‌های اسکی و شهرها و روستاهای زیبای آن گردش کنند.

ورمانت ایالت منحصر‌به‌فرد و زیبایی با فرهنگ و تاریخ غنی است. چه به‌عنوان ساکن این ایالت، چه گردشگر، هیچ کمبودی برای بازدید و فعالیت در ورمانت نخواهید داشت. از کاوش در زیبایی طبیعی ایالت گرفته تا لذت‌بردن از صحنه‌های پرشور هنر و فرهنگ جاذبه‌های متعددی برایتان فراهم است.

بزرگترین شهرهای ورمانت

اگرچه ورمانت ایالت کوچکی است؛ اما تعدادی از شهرهای پر‌جنب‌وجوش و در‌حال‌رشد دارد. شهرهای ورمانت، از بزرگترین شهر برلینگتون گرفته تا شهر زیبای مون‌پلیه (Montpelier)، ترکیبی از جاذبه‌های فرهنگی، فرصت‌های تفریحی در فضای باز و جذابیت‌های شهر کوچک را ارائه می‌دهند. در این بخش به فهرست برخی از بزرگترین شهرهای ورمانت نگاهی خواهیم داشت.

برلینگتون

برلینگتون، واقع در سواحل دریاچه شامپلین، بزرگترین شهر ورمانت با جمعیت بیش از 42 هزار نفر از ساکنان است. این شهر به عرصه‌های هنری پرشور و فرهنگش شهرت دارد و محل قرارگیری دانشگاه ورمانت است. همچنین قطبی برای کسب‌وکارها و استارتاپ‌ها در صنایع فناوری، مراقبت‌های بهداشتی و مواد غذایی است. گردشگران شهر برلینگتون می‌توانند از پارک ساحلی شهر لذت ببرند، بسیاری از موزه‌ها و گالری‌های آن را ببینند و طعم برخی از معروف‌ترین آبجو‌های سنتی و غذاهای مشهور ورمانت را تجربه کنند.

برلینگتون جنوبی

برلینگتون جنوبی دومین شهر بزرگ ورمانت با جمعیت بیش از 19 هزار نفر است. این شهر در جنوب بورلینگتون قرار گرفته، چندین مرکز خرید مهم دارد. به‌علاوه با داشتن پارک‌ها و مسیرهای پیاده‌روی در همان نزدیکی برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و اسکی مقصد محبوبی برای علاقه‌مندان به فضای باز است.

روتلند

روتلند شهری در جنوب غربی ورمانت و سومین شهر بزرگ ایالت با جمعیت بیش از 15000 نفر است. همچنین با معماری تاریخی و منطقه پر‌جنب‌و‌جوش در مرکز شهر شناخته می‌شود و قطب مراقبت‌های بهداشتی و آموزش در منطقه به شمار می‌آید. بازدیدکننده‌های روتلند می‌توانند بسیاری از موزه‌ها و جاذبه‌های فرهنگی این شهر را ببینند یا از فعالیت‌هایی در فضای باز مانند اسکی و پیاده‌روی در کوه‌های مجاور آن لذت ببرند.

باری

باری شهر کوچکی در مرکز ایالت ورمانت است و بیش از 8000 نفر جمعیت دارد. باری به‌واسطۀ معادن گرانیتی و معماری تاریخی خود شهرت یافته و قطبی برای صحنه‌های فرهنگی و هنری در منطقه است. بازدید‌کننده‌های باری می‌توانند از موزه‌ها و گالری‌های فراوان شهر دیدن کنند و از فعالیت‌های فضای باز، مانند پیاده‌روی و اسکی در کوه‌های مجاور، هم لذت ببرند.

مون‌پیله

پایتخت ایالت ورمانت، مون پیله یاMontpelier ، شهر کوچک اما پرجنب‌وجوشی است که جمعیت ساکنان آن بیش از 7000 نفر می‌شود. مون پیله به دلیل منطقۀ مرکز شهر خوش‌منظر و معماری تاریخی شناخته شده است. همچنین قطب اصلی برای دولت و تجارت در ایالت است. گردشگران در مون پیله می‌توانند موزه‌ها و جاذبه‌های فرهنگی این شهر را ببینند و از فعالیت‌های فضای باز، مانند پیاده‌روی و اسکی در کوه‌های اطراف، هم لذت ببرند.

ورمانت ممکن است ایالت کوچکی باشد؛ اما تعدادی از شهرهای پررفت‌وآمد و درحال‌رشد با ترکیب منحصربه‌فردی از جاذبه‌های فرهنگی، فرصت‌های تفریحی فضای باز و جذابیت‌های شهر کوچک را همزمان دارد. از شهر شلوغ برلینگتون گرفته تا معماری تاریخی باری و مون پیله، در بزرگترین شهرهای ورمانت جاذبه‌هایی برای همۀ افراد وجود دارد.

مزایا و معایب زندگی در ورمانت

ورمانت ایالتی با طبیعی زیبا، صحنه‌های هنری و فرهنگی سرزنده و جذابیت شهر کوچک است. بااین‌حال، مانند هر مکان دیگری، زندگی در ورمانت هم به‌طور همزمان جنبه‌های مثبت و منفی دارد. در این بخش از مقاله برخی از نکات مثبت و منفی زندگی در ورمانت را بررسی می‌کنیم.

مزایای زندگی در ورمانت

 1. طبیعت زیبا: ورمانت به مناظر زیبا، از جمله تپه‌های ناهموار، جنگل‌ها و دریاچه‌های درخشان شناخته شده است. برای کسانی که از تفریح در فضای باز لذت می‌برند فرصت‌های فراوانی برای پیاده‌روی، اسکی و ماهیگیری را فراهم می‌کند.
 2. احساس تعلق اجتماعی قوی: ورمانت یک جامعه صمیمی است و بسیاری از ساکنان برای تعامل اجتماعی و داوطلبانه ارزش قائل هستند. مردم ورمانت، چه در شهرهای کوچک و چه شهرهای بزرگتر، به نگرش‌ها و رفتار دوستانه و پذیرای خود مشهور هستند.
 3. کیفیت بالای زندگی: ورمانت با تأکید جدی بر تعادل بین کار و زندگی و دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، به‌طور مداوم در رتبه‌بندی سطح کیفی زندگی در جایگاه بالایی قرار دارد. علاوه‌بر‌این نسبت به سایر ایالت‌های شمال شرقی کشور میزان جرم و جنایت پایین و هزینه زندگی نسبتاً مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد.
 4. عرصه‌های هنری و فرهنگی پرشور: ورمانت با وجود بسیاری از گالری‌ها ، موزه‌ها و اماکن هنرهای نمایشی سراسر ایالت در رونق عرصه‌های هنر و فرهنگ هم حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. برای انجام فعالیت در این حوزه‌ها، چه شرکت در کنسرت باشد، بازدید از یک موزه یا گرفتن کلاس، همیشه فرصت‌هایی در ورمانت پیدا می‌شود.

معایب زندگی در ورمانت

 1. زمستان‌های سخت: فصل زمستان در ورمانت می‌تواند، با بارش برف سنگین و سرمای زیاد، طولانی و خشن باشد. این ویژگی ممکن است برای افرادی که از فعالیت‌ها یا ورزش‌های زمستانی لذت نمی‌برند، یا برای کسانی که با تحرک در شرایط برفی مشکل دارند، دشوار شود.
 2. فرصت‌های شغلی محدود: نسبت به سایر ایالت‌های کشور در ورمانت شرکت‌های بزرگ کمتری فعالیت دارند و فرصت‌های شغلی کمتری هم پیدا می‌شود؛ بنابراین بازار کار ورمانت محدود است. این ویژگی می‌تواند برای کسانی که به دنبال نوع خاصی از مشاغل هستند یا می‌خواهند در شغل خود پیشرفت کنند، مشکل‌آفرین باشد.
 3. مناطق روستایی: در‌حالی‌که بسیاری از افراد به فریبندگی شهرهای کوچک ورمانت جذب می‌شوند، این می‌تواند برای سایر کسانی که سبک زندگی شهری‌تر را ترجیح می‌دهند نقطۀ منفی باشد. مناطق روستایی ورمانت ممکن است مجزا و از امکانات و خدمات شهرهای بزرگتر بی‌بهره باشند.
 4. نرخ مالیات بالا: ورمانت بار مالیاتی بالایی دارد و برخی از بالاترین میزان مالیات بر دارایی و درآمد در کشور را به خود اختصاص داده است. این می‌تواند یک نقطه ضعف برای افرادی باشد که بودجه محدودی دارند یا خواهان پس‌انداز پول هستند.

ایالت ورمانت برای افرادی که به دنبال کیفیت بالای زندگی و احساس تعلق اجتماعی قوی هستند، مزایای بسیاری دارد. با‌این‌حال زندگی در ورمانت هم می‌تواند چالش‌های خود را داشته باشد؛ مانند زمستان‌های خشن، فرصت‌های شغلی محدود و بار مالیاتی بالا. بنابراین مهم است قبل از تصمیم‌گیری برای نقل مکان به ورمانت جوانب مثبت و منفی آن را ارزیابی کنید و در نظر بگیرید که از نظر سبک زندگی و ترجیحات شخصی چه چیزی برای شما مهمترین اولویت است.

ورمانت را کشف کنید

ورمانت در قلب نیو انگلند واقع شده، ایالتی است که به چشم‌اندازهای زیبا، تاریخ پربار و جذابیت در شهر کوچک شهرت دارد. ورمانت با داشتن تپه‌های ناهموار، دریاچه‌های درخشان و روستاهای عجیب ‌و جالب، پناهگاهی برای علاقه‌مندان به فضای باز و کسانی است که به دنبال زندگی آرام و کم‌شتاب‌تری هستند. در این بخش نکته‌هایی نوشته شده دربارۀ آن‌چه شما باید برای کشف ورمانت بدانید.

طبیعت زیبا

زیبایی طبیعی ورمانت یکی از بزرگترین جذابیت‌های آن است. از رنگ‌های خیره‌کنندۀ شاخ و برگ‌های پاییزی تا سرزمین عجایب زمستانی با کوه‌های پوشیده از برف، چشم‌انداز ورمانت همیشه با فصول در حال تغییر هستند. این ایالت چندین پارک ایالتی از جمله جنگل ملی کوهستان گرین و جزایر دریاچه شامپلین دارد؛ که طیف وسیعی از فعالیت‌های فضای باز مانند پیاده‌روی، کمپینگ و ماهیگیری را در دسترس بازدیدکننده‌ها قرار می‌دهند.

اماکن تاریخی

علاوه‌بر زیبایی‌های طبیعی چندین مکان دیدنی تاریخی از جمله اتان آلن هومستد و هیلدن، خانه خانوادگی لینکلن، در ورمانت قرار گرفته است. این نقاط دیدنی به بازدید‌کنندگان امکان می‌دهد نگاهی اجمالی به گذشته ورمانت و نقش آن در تاریخ آمریکا بیاندازند. همچنین بسیاری از شهرها و روستاها در سراسر ایالت معماری تاریخی خود را حفظ کرده‌اند و نمایی از میراث فرهنگی غنی ورمانت را به بازدیدکننده‌ها نمایش می‌دهند.

هنر و فرهنگ

ورمانت، با وجود گالری‌ها، موزه‌ها و اماکن هنرهای نمایشی فراوان در سراسر ایالت، عرصه‌هایی پررونق از هنر و فرهنگ دارد. موزه شلبورن، در شهر شلبورن، بیش از 150 هزار اثر هنری و آثار باستانی شامل هنر محلی آمریکایی، لحاف‌های سوزن‌دوزی‌ و نقاشی‌های امپرسیونیستی را در خود جای داده است. مرکز هنرهای نمایشی فلین، واقع در شهر برلینگتون، محلی برای ارائۀ طیف وسیعی از اجراها از جمله تئاتر، رقص و موسیقی فراهم آورده است.

غذا و نوشیدنی

ورمانت به غذاهای محلی ازمزرعه‌به‌میز، کارخانه‌های تولیدی صنایع دستی و کارخانه‌های شراب‌سازی مشهور است. مزارع لبنی ایالت برخی از بهترین پنیر‌های کشور را تولید می‌کنند و شربت افرای آن شهرتی جهانی دارد. علاوه‌براین بازدیدکننده‌ها می‌توانند در یکی از چندین کارخانۀ شراب‌سازی یا آبجوسازی ورمانت به گردش بپردازند و طعم آبجو یا شرابی را که در صنایع محلی تهیه شده است امتحان کنند.

جذابیت شهر کوچک

شاید بزرگترین دلیلی که مردم را به سمت ورمانت می‌کشاند جذابیت شهرهای کوچک آن باشد. شهرها و روستاهای ورمانت با معماری تاریخی، ساکنان مردم‌دوست و جوامع صمیمی پیوند محکمی دارد. بازدیدکننده‌ها می‌توانند در مناطق مرکز برلینگتون، استو یا منچستر قدم بزنند و از خرید در بوتیک‌ها، رستوران‌های محلی منطقه و اتاق و صبحانه‌های عجیب‌وغریب پانسیون یا هتل‌های آن لذت ببرند.

ورمانت ایالتی سازگار با همۀ سلیقه‌ها است. مجموعۀ زیبایی طبیعی، نقاط دیدنی تاریخی، صحنه‌های هنری و فرهنگی، غذاهای محلی و جذابیت‌های شهر کوچک آن را به مقصدی تبدیل می‌کند که ارزش کاوش دارد. بنابراین چه به دنبال ماجراجویی در فضای باز باشید، چه هدفتان آشنایی با تاریخ آمریکا و جست‌وجوی محلی آرام برای فرار از شلوغی زندگی در شهر باشد، ورمانت همه آن‌چه می‌خواهید را دارد.

وضعیت آب‌وهوا در ورمانت

ایالت ورمانت، واقع در منطقه شمال شرقی ایالات متحده، آب‌وهوای چهارفصلی را تجربه می‌کند که در سرتاسر ایالت بسیار متفاوت است. آب‌وهوای ایالت تحت تأثیر موقعیت مکانی آن در نزدیکی مرز کانادا و همچنین پستی و بلندی یا توپوگرافی متنوعش از جمله کوه‌های سرسبز، دره‌ها و دریاچه‌ها است. در این بخش از مقاله آنچه را باید دربارۀ شرایط آب‌وهوایی ورمانت بدانید توضیح می‌دهیم.

تابستان

به‌طور معمول فصل تابستان در ورمانت گرم و مرطوب است و دمای آن بین حدود 21 درجه تا حدود 26 درجۀ سانتی‌گراد قرار می‌گیرد. این ایالت طوفان‌های گاه‌به‌گاهی را تجربه می‌کند و بارندگی در ماه‌های تابستان، به‌ویژه در مناطق کوهستانی، پدیده‌ای شایع است. با وجود این هوا برای فعالیت‌های فضای باز مانند پیاده‌روی، کمپینگ و شنا در بسیاری از دریاچه‌ها و رودخانه‌های ورمانت ایدئال است.

پاییز

پاییز یکی از زیباترین فصل‌های ایالت ورمانت است؛ که در آن جنگل‌های ایالتی با رنگ‌های طیف نارنجی، قرمز و زرد پوشیده می‌شود. دما در پاییز خنک‌تر و بین 4 تا 15 درجه سانتی‌گراد است. این فصل نسبتاً خشک، با روزهای آفتابی و شب‌های خنک، زمان مناسبی را برای فعالیت‌های فضای باز مانند چیدن سیب، کنده‌کاری روی کدو تنبل و مشاهده و عکاسی از شاخ‌و‌برگ‌های پاییزی فراهم می‌کند.

زمستان

فصل زمستان در ورمانت سرد و برفی است و دمای آن اغلب تا زیر دمای انجماد کاهش می‌یابد. در مناطق کوهستانی ایالت بارش برف سنگین رخ می‌دهد و آن را به مقصدی محبوب برای اسکی و اسنوبورد تبدیل می‌کند. درجه حرارت می‌تواند از حدود 13 تا 19 درجه سانتی‌گراد تا -1 درجه سانتی‌گراد متغیر باشد و طوفان‌های گاه‌به‌گاه باعث تجمع مقدار قابل توجهی برف می‌شود. مهم است که هنگام مسافرت به ورمانت، به‌ویژه در مناطق کوهستانی، برای شرایط آب‌وهوایی زمستان آماده شوید.

بهار

فصل بهار در ورمانت زمان نقل و انتقال است و هوا به‌تدریج گرم می‌شود و برف‌ها از بین می‌رود. درجه حرارت، با بارش برف گاه و بیگاه در ماه‌های مارس و آوریل، می‌تواند از حدود 1- تا 15 درجه سانتی‌گراد باشد. با وجود باران‌های مکرر و رعد‌وبرق‌های گاه و بیگاه این فصل نسبتاً مرطوب است. بهار ورمانت زمان بسیار خوبی برای پیاده‌روی و فعالیت‌های فضای باز است؛ زیرا جنگل‌های ایالت با رویش دوباره سرزنده و شاداب می‌شوند.

شرایط آب‌و‌هوایی ورمانت با توجه به موقعیت مکانی و توپوگرافی آن شکل گرفته است. نتیجه این ویژگی ایجاد آب‌و‌هوای چهار فصلی است؛ که جاذبه‌هایی را برای همۀ افراد فراهم می‌کند. از تابستان‌های گرم و مناسب برای فعالیت در فضای باز گرفته تا زمستان‌های برفی ایدئال برای اسکی و اسنوبورد، هوای ورمانت متنوع و غیر قابل پیش‌بینی است. بنابراین بازدید‌کننده‌ها باید هنگام مسافرت به ورمانت، به‌ویژه در فصل زمستان، خود را برای هر شرایط آب‌و‌هوایی آماده کنند.

تاریخ ورمانت

ورمانت در منطقه شمال شرقی ایالات متحده قرار دارد و دارای تاریخ پربار و جذابی است که به هزاران سال قبل برمی‌گردد. از مردم بومی، که برای اولین‌بار به این سرزمین وارد شدند تا مهاجران اولیه اروپایی که ایالت را تأسیس کرده‌اند، تاریخ ورمانت پر از داستان‌های جالب و وقایع مهم است. در این بخش نگاهی به تاریخ ورمانت خواهیم داشت.

اولین افرادی که در سرزمین ورمانت کنونی سکونت داشتند، به آبناکی معروف بودند؛ گروهی از بومیان که به زبان آلگونکیان سخن می‌گفتند. آن‌ها در این سرزمین زندگی می‌کردند و به شکار و ماهیگیری می‌پرداختند. همچنین در ساخت قایق‌ها، سبدها و سایر وسایل ساخته‌شده از مواد طبیعی مهارت داشتند. آبناکی دارای جامعۀ پیچیده‌ای با سنت معنوی و فرهنگی قوی بود و هنوز هم می‌توان تأثیر آن‌ها را در ورمانت امروزی مشاهده کرد.

در دهه 1600 مهاجران اروپایی، که به‌واسطۀ خاک حاصلخیز و منابع طبیعی فراوان به این منطقه کشیده شده بودند، وارد ورمانت شدند. فرانسوی‌ها در قسمت جنوبی ایالت شهرک‌هایی را تأسیس کردند و انگلیسی‌ها در شمال مستقر شدند. درگیری‌هایی که بر سر قلمرو بین این دو گروه شکل گرفت در نهایت منجر به مجموعه‌ای از جنگ‌‌ها شد که با عنوان جنگ های بومیان و فرانسه شناخته می‌شود.

در طول انقلاب آمریکا ورمانت نقشی اساسی در مبارزه برای استقلال ایفا کرد. در سال 1777 این ایالت استقلال خود را از انگلیس اعلام نمود و تبدیل به اولین ایالتی شد که این کار را انجام داده است. ورمانت تا سال 1791، یعنی زمانی که به‌عنوان ایالت چهاردهم در اتحادیه پذیرفته شود، رسماً به‌عنوان یک کشور شناخته نشد.

در قرن نوزدهم این ایالت به پشتوانۀ منابع طبیعیش، دوره‌ای از رشد سریع صنعتی را تجربه کرد. جنگل‌های فراوانش چوب و الوار مورد نیاز برای کارخانه‌های کاغذسازی‌ را فراهم می‌کردند. از سوی دیگر انرژی لازم برای آسیاب‌ها و کارخانه‌ها از جریان آب‌ و رودخانه‌های آن تامین می‌شد. علاوه‌براین ایالت ورمانت به مرکز تولید محصولات لبنی، به‌ویژه پنیر و کره، هم تبدیل شد.

در قرن بیستم ورمانت شاهد تغییرات چشمگیری بود و فناوری‌های مدرن و جنبش‌های اجتماعی ایالت را متحول کردند. جمعیت به‌سرعت رشد کرد؛ زیرا مردمی از سراسر کشور به سمت زیبایی طبیعی و کیفیت زندگی ورمانت کشیده شدند. همچنین ایالت، با حرکت‌هایی مانند جنبش بازگشت به زمین (back-to-the-land movement) و جنبش محیط زیستی، به‌عنوان مرکز سیاست پیشرو و فعالیت‌های اجتماعی شناخته شد.

درحال‌حاضر ورمانت ایالتی پررونق با میراث فرهنگی و تاریخی غنی است. تاریخچه آن در موزه‌ها، اماکن تاریخی و نقاط دیدنی سراسر ایالت حفظ شده است و گردشگران می‌توانند از طریق انواع فرصت‌های آموزشی و تفریحی با پیشینۀ آن آشنا شوند. تاریخ ورمانت، از مردم بومی گرفته تا مهاجران اولیه‌اش، از رشد صنعتی آن تا دوران مدرنش، بخش جذاب و مهمی از تاریخ آمریکا را دربرمی‌گیرد.

دانشگاه‌های ورمانت

تعدادی از دانشگاه‌های معتبر ایالات متحده در ورمانت قرار دارند؛ که طیف وسیعی از برنامه‌ها و فرصت‌های آکادمیک را به دانشجویان ارائه می‌دهند. چه به دنبال آموزش هنرهای لیبرال باشد، یا یک موسسه تحقیقاتی رتبه برتر، یا هدفتان یافتن برنامه‌های تخصصی در زمینه‌هایی مانند کشاورزی یا مطالعات زیست محیطی باشد، آن را در یکی از دانشگاه‌های ورمانت خواهید یافت. در اینجا نگاهی دقیق‌تر به دانشگاه‌های ایالت ورمانت می‌اندازیم.

دانشگاه ورمانت

دانشگاه ورمانت (UVM)، در شهر برلینگتون، بزرگترین دانشگاه ایالت و یکی از معتبرترین آن‌ها است. UVM که در سال 1791 تأسیس شد، بیش از 100 برنامه دانشگاهی، از موضوعات هنرهای لیبرال سنتی تا زمینه‌های تخصصی مانند مطالعات محیطی و مهندسی، را ارائه می‌دهد. علاوه‌براین UVM محل دانشکده پزشکی مشهور و یک مدرسه تجاری با رتبه بالا هم هست.

کالج میدلبری

کالج میدلبری، در شهر Middlebury، کالج کوچک و خصوصی هنرهای لیبرال است؛ که به‌طور مداوم در بین بهترین‌ها مراکز آموزشی کشور قرار دارد. میدلبری، که در سال 1800 تأسیس شد، آموزش‌های بین رشته‌ای و دقیقی ارائه می‌دهد که بر تفکر انتقادی، خلاقیت و رهبری تأکید دارد. این کالج به‌طور ‌ویژه برای برنامه‌های تحصیلی زبان، مطالعات محیطی و مطالعات بین‌المللی شناخته شده است.

دانشگاه نورویچ

دانشگاه نورویچ، در شهر نورثفیلد، قدیمی‌ترین کالج نظامی خصوصی در کشور است. نورویچ که در سال 1819 تأسیس شد، ترکیبی منحصربه‌فرد از آموزش نظامی و آموزش هنرهای لیبرال سنتی را با برنامه‌هایی در حوزه‌هایی مانند مهندسی، پرستاری و عدالت جنایی ارائه می‌دهد. علاوه‌براین نورویچ محل مرکز تاب‌آوری و امنیت جهانی (Center for Global Resilience) است که بر تحقیق و آموزش مرتبط با امنیت ملی و تاب‌آوری تمرکز دارد.

کالج بنینگتون

کالج بنینگتون، در شهر بنینگتون، یک کالج خصوصی کوچک هنرهای لیبرال است؛ که با برنامه درسی نوآورانه و بین رشته‌ای خود شناخته می‌شود. کالج بنینگتون که در سال 1932 تأسیس شد، با برگزاری برنامه‌های تحصیلی در زمینه‌هایی مانند هنرهای تجسمی و نمایشی، ادبیات و علوم اجتماعی بر خلاقیت، تفکر مستقل و تجربه دنیای واقعی تأکید دارد.

کالج فنی ورمانت

کالج فنی ورمانت (ورمانت Tech)، در مرکز شهر راندولف، یک کالج دولتی است؛ که آموزش عملی و متمرکز بر شغل را در زمینه‌هایی مانند مهندسی، کشاورزی و علوم بهداشتی ارائه می‌دهد. کالج فنی ورمانت با تاکید قوی بر یادگیری تجربی و مشارکت در جامعه، دانشجویان را برای اشتغال در زمینه‌هایی که برای اقتصاد و رفاه ایالت حیاتی هستند آماده می‌کند.

دانشگاه کسلتون

دانشگاه کستلتون، واقع در شهر کسلتون، یک دانشگاه دولتی است؛ که طیف متنوعی از برنامه‌های دانشگاهی از جمله هنرهای لیبرال، تجارت، آموزش و علوم پایه را برگزار می‌کند. کلستون با تمرکز بر اندازه کلاس‌های کوچک و توجه شخصی، محیط یادگیری حمایتگر و جذابی را برای دانشجویان فراهم آورده است.

کالج ایالتی جانسون

کالج ایالتی جانسون، واقع در شهر جانسون، یک کالج عمومی هنرهای لیبرال است؛ که بر یادگیری تجربی، مشارکت جامعه و مسئولیت اجتماعی تاکید دارد. کالج ایالتی جانسون با برگزاری برنامه‌هایی در زمینه‌های نویسندگی، آموزش و مطالعات محیطی، دانشجویان را برای طیف گسترده‌ای از مشاغل و مشارکت مدنی آماده می‌کند.

موزه‎های محبوب در ورمانت

اگرچه ورمانت به مناظر زیبا و تفریحات فضای باز شهرت دارد؛ اما دارای تاریخ و فرهنگ غنی هم هست که ارزش کاوش را دارد. ورمانت موزه‌ها زیادی در موضوعات متنوع، از مهاجران اولیه ایالت تا نوآوری‌های امروزی، برای ارائه دارد. در اینجا تعدادی از پرطرفدارترین موزه‌های ورمانت را معرفی می‌کنیم.

موزه شلبرن

در شهر شلبرن ایالت ورمانت موزه‌ای منحصربه‌فرد و وسیع هست که بیش از 150000 اثر هنری و آثار باستانی از تاریخ و فرهنگ آمریکا را در خود جای داده است. 45 ساختمان نمایشگاهی موزه در 45 هکتار باغ، چمنزار و جنگل‌ها قرار گرفته‌ و آن را به مقصدی زیبا تبدیل کرده‌اند. مجموعه‌های موزه شامل چیزهای گوناگونی از هنر مردم محلی گرفته تا هنرهای زیبا، منسوجات، کالسکه و حتی یک قایق بخار است.

موزه بنینگتون

موزۀ شهر بنینگتون تاریخ و هنر ورمانت و منطقه اطراف را به نمایش می‌گذارد. مجموعه موزه شامل بیش از 30000 شی، از جمله آثار نقاشان مشهور آمریکایی مانند مادربزرگ موزس (Grandma Moses) و راکول کنت (Rockwell Kent) است. به‌علاوه این موزه محل بزرگترین مجموعۀ سفال بنینگتون در جهان است.

مرکز لیهی دریاچه شامپلین

مرکز لیهی دریاچه شامپلین در برلینگتون واقع شده است و به اکولوژی و فرهنگ حوضه دریاچه شامپلین اختصاص دارد. این موزه دارای نمایشگاه‌های تعاملی است که اکولوژی، تاریخ و مردمی که در سواحل دریاچه زندگی می‌کنند را بررسی می‌کند. بازدیدکننده‌ها می‌توانند در نمایشگاه‌های عملی، نمایش زنده حیوانات و تئاتر دیجیتال سه‌بعدی، که تجربه‌ای همه‌جانبه را ارائه می‌دهد، کاوش کنند.

موزه جامعه تاریخی ورمانت

موزه جامعه تاریخی ورمانت، واقع در شهر مونپلیه، داستان ورمانت را از زمان اولین ساکنان آن تا به امروز بیان می‌کند. مجموعه‌های موزه شامل مصنوعات، عکس‌ها و اسنادی است که به‌زنده‌نگهداشتن تاریخ ورمانت کمک می‌کند. گردشگران می‌توانند چیزهای گوناگونی را در نمایشگاه‌های با موضوعات متنوع، از سربازان جنگ داخلی ورمانت گرفته تا میراث کشاورزی این ایالت، بررسی کنند.

موزه و آسمان‌نمای فیربنکس

افلاک‌نما و موزۀ فیربنکس، واقع در سنت جانزبری، موزه‌ای منحصربه‌فرد است و نمایشگاه‌های تاریخ طبیعی را با یک افلاک‌نما ترکیب می‌کند. مجموعۀ موزه شامل همه‌چیز از فسیل و مواد معدنی گرفته تا حیوانات تاکسیدرمی‌شده و حشرات زنده است. افلاک‌نما مجموعه‌ای از نمایش‌ها و برنامه‌ها را ارائه می‌دهد که آسمان شب و جهان فراتر از آن را کاوش می‌کند.

مرکز فولکلایف ورمانت

مرکز فولکلایف ورمانت، واقع در میدلبری، به حفظ و اشتراک‌گذاری سنت‌های محلی ایالت ورمانت و منطقه اطراف اختصاص دارد. مجموعه‌های موزه شامل فایل‌های صوتی ضبط‌شده، عکس‌ها و مصنوعاتی است که موسیقی سنتی، صنایع دستی و داستان‌گویی این ایالت را به‌صورت مستند بازگو می‌کند. بازدیدکننده‌ها می‌توانند نمایشگاه‌ها را ببینند و در رویدادهایی شرکت کنند که برای بزرگداشت میراث فرهنگی غنی ورمانت برگزار می‌شود.

این‌ها تنها تعدادی از موزه‌های متعدد در ورمانت هستند؛ که نگاهی اجمالی به تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی این ایالت دارند. تفاوتی ندارد عاشق تاریخ باشید، شیفتۀ هنر، یا شخصی که فقط به دنبال سپری‌کردن یک روز سرگرم‌کننده و آموزشی هستید، موزه‌های ورمانت چیزهایی برای ارائه به همگان دارند.

5 واقعیت جالب و خواندنی درباره ورمانت

ورمانت که به زیبایی طبیعی و تفریحات فضای باز شهرت دارد ایالتی پر از شگفتی است. از تاریخ منحصربه‌فرد گرفته تا غذاهای خوشمزه محلی آن، حقایق جالب و سرگرم‌کننده زیادی دربارۀ ورمانت هست. در این بخش پنج مورد از آن‌ها را بیان می‌کنیم:

 1. ورمانت تنها ایالتی در ایالات متحده است که مرکز ایالتی بدون رستوران مک دونالد دارد. مونپلیه، کوچک‌ترین مرکز ایالتی در کشور، هیچ رستوران زنجیره‌ای مک‌دونالد یا فست‌فود زنجیره‌ای دیگری در محدوده شهری خود ندارد.
 2. ورمانت تولیدکنندۀ پیشرو شربت افرا در ایالات متحده است. در واقع این ایالت سالانه بیش از 2 میلیون بشکه شربت افرا تولید می‌کند. شربت افرا عنصر اصلی در غذاهای ورمانت به شمار می‌آید و ایالت با جشنواره سالانه افرا، تولید آن را جشن می‌گیرد.
 3. ورمانت اولین ایالت در کشور ایالات متحده بود که اتحادیه مدنی را برای زوج‌های همجنس در سال 2000 قانونی کرد. همچنین اولین ایالتی بود که ازدواج همجنس‌گرایان را از طریق قانون در سال 2009 به‌طور قانونی اعلام کرد. این ایالت به ارزش‌های پیشرو و پذیرش جامعه LGBTQها شهرت یافته است.
 4. بن اند جری یکی از معروف‌ترین برندهای بستنی جهان، در سال 1978 در ورمانت تاسیس شد. این شرکت در یک پمپ بنزین بازسازی‌شده در برلینگتون شروع به کار کرد و از آن زمان به نماد پرطرفدار صحنه غذاهای محلی ورمانت تبدیل شده است.
 5. ورمانت زادگاه اسنوبورد است. در سال 1963، مهندس شرمن پاپن “snurfer” را اختراع کرد، که پیش‌درآمدی برای اسنوبرد مدرن در ماسکگون میشیگان است. بااین‌حال تنها زمانی این ورزش واقعاً رونق گرفت که جیک برتون کارپنتر طراحی پاپن را بهبود بخشید و در اواخر دهه 1970 شروع به تولید اسنوبورد کرد.

این حقایق جالب و سرگرم‌کننده فقط سهم کوچکی از تمام چیزهایی است که ورمانت ارائه می‌دهد. فرقی نمی‌کند ساکن باشید یا گردشگر، زمانی را برای کشف تمام چیزهایی که این ایالت زیبا دارد اختصاص دهید و در طول مسیر حقایق جالب‌تری را کشف کنید.

10 فعالیت سرگرم‌کننده که می‌توانید در ورمانت انجام دهید

ورمانت که به زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده و فعالیت‌های فضای باز معروف است، گزینه‌های سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیزی برای بازدیدکنندگان و مردم محلی دارد. چه به دنبال ماجراجویی باشید، چه آرامش، در این بخش از مقاله 10 فعالیت جالب که می‌توانید در ورمانت انجام دهید را به شما معرفی می‌کنیم:

 1. در یکی از پیست‌های اسکی مشهور ورمانت، مانند استو (Stowe)، کیلینگتون (Killington) یا جی پیک (Jay Peak) به اسکی یا اسنوبرد بپردازید. با داشتن پیست‌های اسکی و فعالیت‌های فراوان، این استراحتگاه‌ها سرگرمی‌هایی را برای افرادی در تمامی سنین و سطوح مهارتی ارائه می‌دهند.
 2. در حومۀ شهری چشم‌نواز ورمانت رانندگی کنید و از شاخ‌وبرگ‌های پاییزی یا پل‌های سرپوشیدۀ جذاب آن لذت ببرید. جاده‌های خوش‌منظرۀ ورمانت مکانی عالی برای رانندگی آرام و پیک‌نیک هستند.
 3. از شهر شلوغ برلینگتون، واقع در سواحل دریاچه شامپلین، دیدن کنید. برای بازدید از فروشگاه‌ها و رستوران‌های منحصربه‌فرد به Church Street Marketplace بروید و در مسیر مخصوص دوچرخه‌سواری خوش‌منظره قدم بزنید یا دوچرخه‌سواری کنید.
 4. از غذاهای معروف ورمانت که از دل مزرعه آمده‌اند و همراه با پنیرهای محلی، شربت افرا و محصولات تازه سرو می‌شوند لذت ببرید. از بازار کشاورزان یا رستورانی محلی دیدن کنید تا طعم‌های ورمانت را بچشید.
 5. در یکی از مسیرهای متعدد ورمانت، مانند لانگ تریل یا مسیر آپالاچی ، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنید. در این ایالت مسیرهای متنوعی، با چشم‌اندازهای خیره‌کننده و سطوح مختلف دشواری، برای همۀ افراد وجود دارد.
 6. به دیدن یکی از موزه‌های ورمانت، مانند موزه شلبرن یا موزه بنینگتون، بروید. این موزه‌ها تاریخ و فرهنگ منحصربه‌فرد ایالت را به نمایش می‌گذارند و تجربیات سرگرم‌کننده و آموزشی را برای تمام سنین ارائه می‌دهند.
 7. در شهرهای کوچک جذاب ورمانت، مانند وودستاک (Woodstock) یا منچستر گردش کنید. این شهرها با فروشگاه‌های عجیب و معماری زیبا، برای سفر یک‌روزه‌ای آرام مناسب هستند.
 8. در یکی از چشمه‌های آب گرم طبیعی ورمانت، مانند چشمه‌های ویل بورتون یا استراحتگاه کوهستانی استراتن، آب‌تنی کنید. این چشمه‌های آب گرم تجربه‌ای آرامش‌بخش و جوان‌کننده را ارائه می‌دهند.
 9. یکی از چندین آبجوسازی‌ صنعتی ورمانت، مانند The Alchemist یا Hill Farmstead Brewery را از نزدیک ببینید. ورمانت به‌واسطۀ صنعت آبجوی دست‌سازش معروف است و این کارخانه‌های آبجوسازی آبجوهای خوشمزه و بی‌نظیری تولید می‌کنند.
 10. سوار قطار خوش‌منظره‌ای در راه‌آهن گرین مونتین (Green Mountain Railroad) شوید و با راحتی یک واگن قطار قدیمی از مناظر خیره‌کننده حومه شهر ورمانت لذت ببرید.

چه از علاقه‌مندان به فضای باز باشید، چه طرفدار غذا، ورمانت برای همه چیزهایی دارد. این ایالت زیبا با فعالیت‌های سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز فراوان، مقصد مناسبی برای ماجراجویی بعدی شما است.

12 مکان دیدنی برتر و منحصر‌به‌فرد برای بازدید در ورمانت

ورمانت ایالتی زیبا در شمال شرقی ایالات متحده است؛ که به چشم‌اندازهای طبیعی فریبنده، شهرهای کوچک جذاب و صحنه‌های فرهنگی پرجنب‌و‌جوش معروف است. اگر قصد سفر به ورمانت را دارید، در این بخش از مقاله 12 مکان منحصر‌به‌فرد را برای اضافه‌کردن به برنامه سفرتان معرفی می‌کنیم:

 1. دریاچه شامپلین: این دریاچه خیره‌کننده 120 مایل امتداد دارد و مقصدی محبوب برای قایق‌سواری، ماهیگیری و شنا است. برای تجربۀ زیبایی این شگفتی طبیعی، سوار کشتی شوید یا با قایق‌های سفر دریایی غروب خورشید همراه شوید.
 2. کارخانه بستنی بن و جری: این برند بستنی مشهور در ایالت ورمانت متولد شد و گردشگران می‌توانند از کارخانۀ آن بازدید کنند؛ تا طعم‌های مورد علاقه خود را بچشند و برخی از بستنی‌های خوشمزه آن‌ را امتحان کنند.
 3. موزه شلبرن: موزه‌ای منحصر‌به‌فرد با بیش از 150000 اثر هنری و فرهنگی امریکایی است؛ که در 39 ساختمان نمایشگاهی در محوطه‌ای زیبا به مساحت 45 هکتار قرار دارد. بازدید از این موزه برای دوستداران تاریخ و هنر ضروری است.
 4. کوه منسفیلد: این کوه بلندترین قله ورمانت است و مناظر مبهوت‌کننده‌ای از مناطق حومه‌ای اطراف را ارائه می‌دهد. برای دیدن مناظر خیره‌کننده تا قله پیاده‌روی کنید یا با یک تله کابین خوش‌منظره به ارتفاعات بروید.
 5. برلینگتون: این شهر دانشگاهی شلوغ در سواحل دریاچه شامپلین به‌ عرصه‌های موسیقی پرجنب‌وجوش، فعالیت‌های فضای باز و منطقه جذاب مرکز شهری با فروشگاه‌ها و رستوران‌های منحصربه‌فردش معروف است.
 6. کارخانه خرس تدی ورمانت: در کارخانه ورمانت Teddy Bear گشتی بزنید تا ببینید این خرس‌های عروسکی چگونه ساخته می‌شوند. همچنین می‌توانید خرس سفارشی خود را بسازید و به‌عنوان سوغاتی به خانه ببرید.
 7. استو: این شهر زیبا در فصل زمستان مقصد پرطرفداری برای اسکی و اسنوبورد است و در طول سال فعالیت‌های زیادی در فضای باز و فروشگاه‌ها و رستوران‌های جذاب ارائه می‌کند.
 8. مونپلیه: این پایتخت جذاب کوچکترین شهر ایالات متحده است و ترکیبی استثنایی از تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی را ارائه می‌دهد. بازدید از کاخ ایالتی ورمانت، قدیمی‌ترین مرکز ایالتی در کشور که به‌خوبی از آن نگهداری می‌شود، را از دست ندهید.
 9. جنگل ملی کوهستان گرین: این منطقه طبیعی وسیع بیش از 400 هزار هکتار را پوشش می‌دهد و فرصت‌های بی‌پایانی برای پیاده‌روی، کمپینگ و تفریح در فضای باز در اختیار گردشگران می‌گذارد.
 10. هیلدن: این ملک تاریخی خانۀ پسر آبراهام لینکلن، رابرت تاد لینکلن بود و دارای باغ‌های خیره‌کننده، یک ماشین پولمن بازسازی‌شده 1903 و نمایشگاه‌های جذابی دربارۀ خانواده لینکلن است.
 11. کوئچی جورج: این تنگۀ خیره‌کننده که به «گرند کنیون کوچک» ورمانت معروف است، مناظر مسحورکننده و مسیرهای پیاده‌روی فراوانی را ارائه می‌دهد.
 12. مزرعه شوگربوش: این مزرعۀ فعال شربت افرا معروف ورمانت و پنیرهای خوشمزه‌ای را ارائه می‌دهد. همچنین فرصتی برای دیدن نحوه ساخت این محصولات را برای بازدیدکننده‌ها فراهم می‌کند.

این 12 مکان منحصربه‌فرد تنها نمونه‌ای از جاذبه‌های فوق‌العادۀ فراوانی است که در مورمانت ارائه می‌شود. تفاوتی ندارد از علاقه‌مندان به تاریخ باشید، یا اهل فضای باز و تجربۀ غذای جدید، در این ایالت زیبا چیزی برای لذت‌بردن همۀ افراد هست.

10 جاذبه گردشگری ورمانت که باید آن‌ها را ببینید

اگر قصد سفر به ورمانت دارید، باید مطمئن شوید که برخی از جاذبه‌های گردشگری برتر این ایالت را از دست ندهید. در بخش پایانی 10 مکان دیدنی ورمانت، از مناظر طبیعی خیره‌کننده گرفته تا مکان‌های تاریخی دیدنی، که باید به برنامه سفرتان اضافه کنید را فهرست کرده‌ایم:

کارخانه بستنی بن و جری

این برند معروف بستنی در ورمانت تأسیس شد و گردشگران می‌توانند برای آشنایی با فرآیند ساخت بستنی از کارخانه بازدید کنند و طعم‌های خوشمزۀ آن را امتحان کنند.

بازار چرچ استریت

این خیابان مخصوص عابر پیاده که در مرکز شهر برلینگتون قرار گرفته، پر از فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و هنرمندان خیابانی منحصربه‌فرد است. بنابراین مکانی عالی برای آشنایی با فرهنگ محلی و مجذوب‌شدن به آن خواهد بود.

دریاچه شامپلین

دریاچۀ زیبا شامپلین به طول 193 کیلومتر در امتداد مرز ورمانت جریان دارد و فرصت‌های بسیاری برای قایق‌سواری، ماهیگیری و شنا ارائه می‌دهد. پس به یک سفر دریایی خوش‌منظره بروید، یا با کرایه‌کردن یک کایاک، زیبایی دریاچه را از نزدیک تجربه کنید.

موزه شلبرن

این موزۀ منحصربه‌فرد بیش از 150000 اثر هنری از فرهنگ امریکا را در دل خود نگهداری می‌کند؛ که در 39 ساختمان نمایشگاهی در محوطه‌ای زیبا به مساحت بیش از 182 کیلومتر مربع قرار دارد. بازدید از موزۀ شلبرن برای دوستداران تاریخ و هنر ضروری است.

جنگل ملی کوهستان گرین

جنگل ملی کوهستان گرین منطقه بکر وسیعی است؛ که بیش از 400 هزار هکتار را پوشش می‌دهد. جنگل کوهستان سبز فرصت‌های بی‌پایانی برای پیاده‌روی، کمپینگ و تفریح در فضای باز در اختیار گردشگران می‌گذارد.

هیلدن

این ملک تاریخی خانه پسر آبراهام لینکلن، رابرت تاد لینکلن، بوده است و دارای باغ‌های خیره‌کننده، یک ماشین پولمن بازسازی شده 1903 و نمایشگاه‌های شگفت انگیزی در رابطه با خانواده لینکلن است.

تنگۀ کوئنچی

این تنگه که به عنوان «گرند کنیون کوچک» ورمانت هم شناخته می‌شود، مناظر خیره‌کننده و مسیرهای پیاده‌روی فراوانی دارد.

مونپلیه

پایتخت جذاب ورمانت کوچک‌ترین شهر در ایالات متحده است و ترکیبی خاص از تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی را به‌طور همزمان در کنار هم دارد. هنگام سفر به این شهر بازدید از کاخ ایالتی ورمانت، قدیمی‌ترین و محفوظ‌ترین مرکز ایالتی در کشور، را از دست ندهید.

استو

شهر زیبای استو در فصل زمستان مقصدی پرطرفدار برای اسکی و اسنوبورد است و در تمام طول سال فعالیت‌های فضای باز فراوانی را در کنار فروشگاه‌ها و رستوران‌های جذابش ارائه می‌دهد.

کارخانه خرس تدی ورمانت

برای تماشای نحوۀ ساخت خرس‌های عروسکی دوست‌داشتنی از کارخانه عروسک‌سازی خرس تدی دیدن کنید، خرس سفارشی خود را بسازید و به‌عنوان سوغاتی به خانه ببرید.

این 10 جاذبه گردشگری ورمانت تنها نمونۀ کوچکی از چیزهای شگفت‌انگیز فراوانی است که برای دیدن و انجام‌دادن در این ایالت در انتظار شما است. تفاوتی ندارد به تاریخ، هنر، تفریح در فضای باز یا غذاهای خوشمزه علاقه‌مند باشید، درهرحال ورمانت چیزی برای ارائه به همگان دارد. بنابراین از همین امروز برای گذراندن تعطیلات در ورمانت برنامه‌ریزی کنید!

Comments are closed.